Jump to content

Moto Zajednica

Kociona tecnost, kako zamjeniti ?

Recommended Posts

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Prednja kocnica, kada je stisnem, skoro dodje do rucke ! Juce sam primjetio da mi se u posudi od kocione tecnosti nalazi, kao neki talog ! Hocu da je zamjenim, e sada kako, cuo sam da je kasnije tesko dobiti, tj ispustiti vazduh ! Kako da to odradim i koje ulje da sipam ? 1neznam.gif Radi se o Suzi K4 !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

napuniš posudu sa uljem, odviješ malo sisku za ispuštanje vazduha i polako pumpaš kočnicu. Na sisku namesti neko crevo da ti ne suri ulje po kleštima. Kako pumpaš tako će da nestaje tečnost. Dolivaš i pumpaš dok ne počne da izlazi čista kočiona tečnost. Zaviješ sisku. To odradiš i na drugim kleštima. To je to.

po potrebi ispusti vazduh na kraju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

E, znam i ja tako, to je uobicajena procedura, ali sam cuo da se tesko ispusta vazduh, tj da se ne moze postici tvrda rucica i jos nesto, cuo sam da odozdo upumpaju glicerin, ne znam, pa vazduh izadje u posudu... 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

I ja sam mislio da je to tako mdjtm kočnicu sam dobio tek kad sam skinuo poklopac sa posude za at ulje. Odvrni sisicu na klestima prvo da krene ulje tj da se napune creva i klip, ako nemozes da dobijes kocnicu drukajuci rucicu i na sisici pokusaj ovosto sam napisao gore , skini poklopac posude i lagano pritiskaj rucicu koliko sam video na mom bajku i tu u samoj posudi postoji neki ventil na kojem sam ispumpao vazduh i dobio kocnicu. :goodluck:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Može da te zajebava samo ako se staro ulje pretvorilo u "pihtije"...skini poklopac sa posude,odvrni sisicu na kleštima i izduvaj kompresorom da bi isterao svu štroku iz sistema,dobro je da na sisicu navučeš crevce (od brisača s auta) da ne prska na sve strane...napuniš posudu novim uljem i pustiš da priroda uradi svoje tj da ulje slobodnim padom siđe do klešta,jer drukanje može da zadrži vazdušni čep negde.Kad na kleštima prestanu da izlaze mehurići gotova stvar,zategni sisicu i to je to.Može da te jebe gornji ventil ali tvoj motor nije toliko star da bi zajebavao a i pravi sranje kad ima štroke,zato dobro izduvaš kompresorom0takoje.gif

A sipaš bilo koji dot 4.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

i pokrij satove i ceo taj prednji deo motora da ne padne at ulje gde ne treba pa napravi sranje kad budeš duvao kompresorom u posudicu...naravno ne duvaš dok ulje ne iscuri iz nje tj prvo ispusti ulje pa onda duvaj kroz ventil na posudi,ako ima gumica pažljivo je skini ili malim šravcigerom odvoji kolko da priđeš s pištoljem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Pa to sa duvanjem kompresorom ne vidim kao potrebno. Ako doliješ lagano ulje u posudu, drukanjem kočnice izlazi prvo staro ulje a zatim novo. kada počne novo ulje da izlazi zamena je završena. zašto duvati kompresorom? Da neće da se napravi veći pritisak u crevu duvanjem od pumpanja ručice? A posle toga ide mukotrpno ispuštanje vazduha koje može da se iskomplikuje i to mnogo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

zato što ako se at ulje ne menja redovno pretvori se u žele bombone...,rasturao sam sve u najsitnija creva i ispirao svačim da bi dobio prohodan sistem jer se at ulje pretvori u beličastu emulziju i kočnica secka pod rukom,ispustim i sipam novo i isti đavo i tek kad sam skinuo klešta povadio klipove i sve detaljno očistio kočnica je bila ekrsta...u pitanju kawasaki zx 9r '99...nije mu sto godina al ko zna dal je ikad menjano at ulje...na svojim motorima menjam svake dve godine i nemam nikakvih problema,jer nije nikakva para a ni problem zameniti koliko je sranje kad se ne zameni neki duži period...možda je kod čoveka samo izgubilo viskozitet od grejanja pa ga treba zameniti i ništa više...sve ovo je priča napamet...samo ne vidim što je problem ispustiti vazduh...mnogo je veća drkada to isto uraditi na fiat puntu domaće proizvodnje jer ih peti cilindar zajebava kao i juga...Na motociklu je jednostavan sistem i kao što rekoh ja ne drukam osim kad moram,mnogo više volim kad se ulje slobodnim padom pojavi na sisici...tako znam da nigde nema vazduha a to traje otprilike dok popušim jedan winston 100s 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Uh, bas ste se potrudili, hvala vam ! 0takoje.gif Jer se at ulje pretvori u beličastu emulziju i kočnica secka pod rukom, e to se desava kod mene !

Danas kada sam otvorio posudu, isto kao da se jedan dio tecnosti podijelio i pao na dno, kada sam promjesao, bilo je kao bijela emulzija. Tako cu i uraditi, prirodnim padom. 0takoje.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Probaj samo da zameniš ulje,odvrni sisice na kleštima i dolivaj novo u posudu al pazi da ne povuče vazduh,kako odmiče pomalo dolivaj.Kad se na sisicama pojavi čisto novo ulje zavrni pa probaj kako se ponaša.Ako to ne da rezultate ne gine ti malo veća zanimacija.Svakako ne bi bilo loše ako se razumeš i imaš vremena da to detaljno pretreseš pre sezone,povadi klipove i ispoliraj jer sigurno ima naslaga ako je već ulje u takvom stanju,klešta dobro izduvaj,sklopi sve,naspi novo ulje i nema da brineš0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Ma ja sam primjetio proslu sezonu da se rucica od kocnice sve vise priblizava rucki i sada kada je pritisnem jace, skoro se sastavi sa gasom !

Ne znam za to da dosipam koliko je pametno, pise u uputstvu da se ne smiju mjesati, mozda da ispustim sve, pa da se dobro ocijedi i sipati novo ? 0stabre.gif Ma rijesicu, hvala vam. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Uh, bas ste se potrudili, hvala vam ! 0takoje.gif Jer se at ulje pretvori u beličastu emulziju i kočnica secka pod rukom, e to se desava kod mene !

Danas kada sam otvorio posudu, isto kao da se jedan dio tecnosti podijelio i pao na dno, kada sam promjesao, bilo je kao bijela emulzija. Tako cu i uraditi, prirodnim padom. 0takoje.gif1zdravo.gif

 

Ako si dosao do "zhele bombona" onda se bojim da ti samo zamjena ulja nece zavrsiti posao.

Slijedi ti najveci fun odrzavanja motocikla: revizija kocnica. :na_glavi:

 

Pogledaj ovdje sta ti je ciniti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Prava stvar GhostMile0takoje.gif...objašnjeno u slici i reči šta je i kakao je,Samo se nadam da kolegi Mostarcu nisu obućari ranije popravljali kočnice pa da šrafovi budu u onakvom stanju...a klešta sa slike su kvalitetna ali iz perioda '90-'95 gsxr 750-1100 tako da nije čudo što su u tom stanju...ko zna ko se sve tu učio1lud.gif

U svakom slučaju Mostarac vidiš šta te otprilike čeka1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Jesi li probao dal raste na druk kao i na autu,stisneš par puta za redom...dal je onda punija ili to ne utiče?

 

Probao sam da drukam, sumnjao sam na vazduh, ali ne raste, svaki put dodje na istu poziciju ! 1neznam.gif0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

kad zameniš pločice položaj ručice će biti tamo gde treba,trenutno je tu gde jeste jer nema mesa na pločicama...ali pomenuo si da je at ulje takvo klakvo je a znam koliko to zajebava u praksi.S takvim kočnicama je jako teško imati osećaj osim na većoj brzini pa je nabodeš i motor se samo pokloni al na malim brzinama kao da si prvi put seo na motor...kao što već rekoh pregledaj malo link koji je dao GhostMile s tim što ti je motor dosta mlađi pa ne moraš rastavljati klešta na pola al povadi klipiće i ispoliraj ih,sve dobro izduvaj kompresorom da taj ratluk isteraš,izvadi gumice u kleštima i lepo očisti njihova ležištada ne ostane tu ponešto...sppakuj sve sa novim pločicama i at uljem i mian si duži vremenski period0takoje.gif

Ko nije počeo nije ni završio...kreni polako a mi smo tu da pomognemo gde zapne1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

kad zameniš pločice položaj ručice će biti tamo gde treba,trenutno je tu gde jeste jer nema mesa na pločicama...ali pomenuo si da je at ulje takvo klakvo je a znam koliko to zajebava u praksi.S takvim kočnicama je jako teško imati osećaj osim na većoj brzini pa je nabodeš i motor se samo pokloni al na malim brzinama kao da si prvi put seo na motor...kao što već rekoh pregledaj malo link koji je dao GhostMile s tim što ti je motor dosta mlađi pa ne moraš rastavljati klešta na pola al povadi klipiće i ispoliraj ih,sve dobro izduvaj kompresorom da taj ratluk isteraš,izvadi gumice u kleštima i lepo očisti njihova ležištada ne ostane tu ponešto...sppakuj sve sa novim pločicama i at uljem i mian si duži vremenski period0takoje.gif

Ko nije počeo nije ni završio...kreni polako a mi smo tu da pomognemo gde zapne1zdravo.gif

 

Hvala najljepsa ! 0takoje.gif Link sam procitao, ma nije kod mene onako, trebam plocice i glicerin i to ce biti to. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Bas juce sam i prvo put mjenjao svoje plocice i dot 4 tecnost. Nista komplikovano i sve je vec gore napisano. Prvo postavi nove plocice i lagano. Ja sam svoje potrosio za sve pare :lol: a ni dot4 nije bio bolji

 

0df1f922-b151-418d-89fe-24785ba7aedc.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja