Jump to content

Moto Zajednica

Nece da upali !!!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Neće pa neće.Stajala je u garaži, oko dva meseca nije paljena, dopunio aku koji je bio u sobi, dopunio ga i probao da upalim ono prc. Vergla ali nece da upali. Naravno normalno sam ga ugasio na kraju sezone, i ima goriva. Pomagajteee

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Verglaj još, dobro skini prvo jedan kabal i vidi da li varnici da ne bude da je prekidač i onda verglaj dok ne navuce gorivo koje je isparilo a još bolje poguraj da ne bi silovao akumulator i anlaser.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Pa ne znam ni gde si krenuo, proradili pundravci? Neka se vozila posle dužeg stajanja uzjogune a neka pale kao sijalica, nisam se nikad zamarao razlozima, poguraš pa ako je posle sve normalno onda tako treba, što bi rekli it's not a bug, it's a feature.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ako nema uslova za gurku..tj. dobra nezaleđena nizbrdica..onda kablovi i automobil..

 

Pre toga otpustiš staro goriva iz karburatora.. imaš dole mali šrafčić..

Ako ti je staro i izvetrelo gorivo u rezervoaru..prospi i sipaj novo..ili doli do čepa..

 

Svaki motor teže pali posle dužeg stajanja.. zato ćes mu pomoći jačom strujom i svežim gorivom..

može i kontrola i čišćenje svećica..onda izverglaš malo na prazno..proveriš jačinu varnice..i dal je uopšte mokra svećica..

ako je suva..zapušena je neka dizna ili dovod..a može da bude i premokra..znači da je presisao i da je pun goriva..

tu je keva gurka..začas se to probije i upali..

 

Jednu foru mi je prodao Amerikanac za moju Hondu i takve situacije..

u filter za vazduh naprska sredstvo za čišćenje diskova..

kaže da je bolje od onog startera..ima dosta alkohola i stvarno je upalila kao mina posle 6 meseci stajanja.. :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

A šta ako je u pitanju pumpa za gorivo, ako je uopšte ima?

Možda je ona uzrok tvojih problema, pa da sam na tvom mestu krenuo bi redom:

Pošto varnicu ima, skinuo bi crevo posle pumpe, ako radi idemo dalje. Karburator je možda ostao bez goriva(isparilo) i zaglavio je plovak, pa ne pušta gorivo u lonče.

Sve gore pomenuto ukoliko je svećica suva.

Nemoj odma na gurku.

Pozdrav i srećno sa paljenjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Prisustvo/odsustvo goriva može da proceni i po mirisu iz auspuha, kad bi svaki put raskopavao... može neki plovak da zaglavi ali svi teško, bilo da je to ili da prelivaju što hoće da se desi posle stajanja prva pomoć je nekolko udaraca po njima, jači ali pazi da se nešto ne polomi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taj sam, 175 postova
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: Bandit 600

Pozdrav,imam takav problem svako proljeće na scarabeu, motor vergla ali nejavlja se.

Dakle,probaj ovako:

skini filter zraka i kupi na benzinskoj ili u auto dijelovima start sprej,ako si motor normalno ugasio i sad neće nakon jednog dva špricanja start sprejom direktno u karb upaliće 100%.

Probaj nemaš puno za izgubiti par eura max.

Sretno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

:aha: Sreci nikad kraja, sedim u zadimljenoj garazi vec pola sata, slusam kako prede. Dosla zena da vidi da se nisam ugusio a meni lep miris iz auspuha.

Dakle isterala me napolje pa hajd odma ovamo da sa vama podelim srecu. Upalila Hondica, ne bas iz prve ali upalila.

Prvo sam pregledo varnicu i naravno dali ima goriva, cak sam i dosuo novog goriva do cepa ali prc. Posto je motoric u polu sklopljenom stanju (skinute maske, videcete zbog cega za koji dan) proverio sam pumpu za gorivo, odvio svecice i ocistio, proverio kablove, filter vazduha i vratio sve nazad. Po savetu Vas drugara malo sam kuckao karb, suno malo goriva kroz filter vazduha, dok je bio skinut, skino aku sa auta, kablovi i verglaj. E tad je pocela da daje znake zivota i zacu se onaj prelepi zvuk sva cetiri cilindra kako lepo jedan po jedan kako pokrecu srecu neopisivu.

Hvala svima na savetima i nadajmo se vidjenju. Naravno sleduje pice za savetodavce, lako cete me prepoznati, kad se sretnemo obavezno se javite. Drugarski pozdrav, brm brm, idem ponovo da joj cujem glas.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Znaci verovatno si samo trebao duze da verglas :). Tako je i kod mene.

A lepo su me u skoli ucili da treba biti uporan a ja kao pametniji od njih -_- na casu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1703 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja sam vise za gurku, znate kako kazu majstori, alnaser prvenstveno strada od dugog verglanja, ili verglanje ali razaumno (sa pauzama da se ohladi alnaser) a ne ko neki stisnu sa akumulatorom od auta sa skenjaju alnaser.

 

Bitno je da si upalio, mene isto ceka posto nije paljen skoro 6 meseci ali verovatno necu ni pokusavati bez ciscenja karbova.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Zato se pred duže stajanje ispuste karbovi..

Neko naprska i wd unutra..

 

Posle starter sprej i pali ko mina..

 

To je sve lako na naked motorima.. sa puno plastika je otežavana radnja..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja