Jump to content

Moto Zajednica

APRILIA SCARABEO 200ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

Evo postavih ovu temu za Apriliu Scarabeo po ceni veoma povoljan skuter sa sve 16" točkovima i sa prednjim i zadnjim disk kočnicama, pa sad vidim da mnogi od vas voze ili imaju Bev 200, a i ljudi koji rade i servisiraju ili voze pa sad nek svak u svom domenu napiše po koji savet preporuku saznanje da valja ili nevalja i neko iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Pozdrav! Pomenuti skuter sam kupio prosle sezone i sto se tice samog skutera mogu ti reci da se za male pare dobije po meni kvalitetan skuter. Nisam ga vozao bas punu sezonu posto sam ga uzeo pred kraj ali sam ga za jedno 4 meseca dobro provozao i mogu ti reci da sam prezadovoljan! Sto se tice izglda motora, bio sam malo skeptican jer nisam bas ljubitelj tog retro izgleda ali mi se vremenom svideo i uvideo sam da nije toliko ruzan. :) Ima jako dobro prednje svetlo koje i u potpunom mraku moze lepo da osvetli put ispred. Sto se jacine motora tice vozio sam se dosta sam a i sa suvozacem i ubrzanje je stvarno po meni odlicno. Poseduje cak dva moda, SPORT i ECO gde po specifikacijama tvrde da trosi oko 7% manje goriva na ECO mod-u sto ja bas nisam primetio ali videcemo u toku ove sezone. Kada je u SPORT mod-u skuter je samo malo startniji i to je jedina stavka koju sam ja primetio izmedju ova dva moda, krajnja brzina ostaje ista... Sto se potrosnje tice vozao sam ga u pocetku malo laganije (da razradim masinu) i tada mi je trosio oko 3-3.5l a kasnije sam ga probao i malo brze i mogu ti reci da mi nije potrosnja prelazila 4l (za sada :)). Pretpostavljam da veliki udeo u potrosnji predstavlja to sto ima direktno ubrizgavanje goriva. Skuter inace nije preterano veliki ni sirok tako da je idealan za grad. Ima odlicnu instrumen tablu koja me je odusevila jer ima cak dva trip computera koji se naravno resetuju, merac temperature i sat koji je jako pregledan a pogotovo lepo svetli nocu jer ima LED osvetljenje cela tabla. Naravno ima i neke mane, po meni najveca mana mu je sto ima jako mali prostor ispod sedista. Naime oni tvrde da moze da stane jet kaciga ali ja sam probao dosta komada i uspeo sam jedino da stavim od devojke kacigu koja je XS velicine, sve vece kacige nece stati... Tako da je obavezan min kofer od 37-39l kao dodatna oprema. Takodje su mu mana gume, koje su kineske (mislim da je neka marka CST) i koje mi bas ne ulivaju poverenje ali do sada sam ih samo jednom probao po kisi i nisu bile bas stabilne. Sve u svemu odlican odnos placeno-dobijeno po meni. Nadam se da ce biti ostalima od pomoci ovaj post... :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T
post-2679-0-12809700-1329699287_thumb.jpgFunky hvala na detaljnom postu tebe kao korisnika scarabea 200 ie, jedina dopuna da je model u međuvremenu redizajniran u nekim sitnicama ,a najvažnije su na sedištu koje je promenjeno i nešto malo na izgledu prednje maske i raspoloživih boja ,a najvažnije kao išto si napomenuo sada su gume MICHELIN CITY GRIP fabrički umesto tih kineza jer se mnogo korisnika žalilo upravo na njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

I još malo korisničkih informacija ,kada je prvi servis na 1000km ili više ,na svako koliko ide ulje i filter koliko ulja staje u motor koliko košta filter za ulje veliki servisi kada se menja remen rolnice itd..

post-2679-0-60325200-1329699434_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Ja nisam uzeo ovaj najnoviji model, nego stariji iz 2010 iz tog razloga mislim da je onako povoljna cena bila jedno vreme, sad vidim da su je povecali jer je bilo ciscenje lagera da bi poceli sa prodajom ovog novog modela za 2011. Na novom modelu koliko sam primetio je bolje sediste (kao sto si napomenuo) jer ima kao mali naslon za vozaca, za razliku od mog koje je kao iz jednog dela. Takodje mu je promenjen prednji usisnik za vazduh (kod mene je onaj kao saće). Ali koliko sam video agregat je ostao isti. I drago mi je da su konacno promenili te gume :) Sto se tice servisa, on ide koliko sam primetio kao kod svih apriliinih skutera, prvi je na 1000 km i tad se menja ulje, filteri... Nakon toga je sledeci servis na 5000 km i svaki naredni je na 5000 km (10000 km,15000 km...). Posto sam ja presao tek preko 2000 km sa njim ne mogu vam dati precizne informacije kad se menjaju rolnice i ostale stvari koje se istrose posle duzeg vremena koriscenja. Skuter je jos uvek pod garancijom tako da ga ja servisiram u ovlascenom servisu pa nisam jos uvek kupovao delove i sam ih menjao, pa vam zato ne mogu reci koliko se krecu cene delova i ulja. Imam uputstvo njegovo koje sam dobio i mislim da tamo pise da staje oko 1l ulja u motor (naravno preporucuju Agip).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Hvala, nadam se da cu se dosta navozati ove sezone (sto planiram :)), pa vam javljam utiske. Ukoliko ima neko neke nedoumice ili pitanja moze slobodno ovde da postavi ja cu se truditi da vam pomognem koliko znam i umem :) Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Hvala, nadam se da cu se dosta navozati ove sezone (sto planiram :)), pa vam javljam utiske. Ukoliko ima neko neke nedoumice ili pitanja moze slobodno ovde da postavi ja cu se truditi da vam pomognem koliko znam i umem :) Pozdrav!

 

Nema sta da javljas, prvo to je Aprilija i znamo sta to znaci, a drugo valjda ces da se vozis sa nama :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Naravno drugari mora da padne neka voznja cim pocne lepo vreme, a sto se skutera tice znam kakvog su kvaliteta jer mi je prvi skuter isto bio Aprilia Sportcity One 50cc. Malo cudo koje me je isto odusevilo kao i ovaj... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

Ima li neko možda belog scarabea 200 novi model . jer me interesuje jeli novi model u metalik beloj ili je to ipak obična boja, pomogao bi neko ko ga ima u beloj boji ili ko ga je barem novi model vidio uživo i sa sigurnošću može reći jeli metalik ili nije.

Kad bi bio barem kao u novog beverly-ja ona malo perla metal bela.

 

eto malo molbe za pomoć oko boje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Cao ljudi, imam jedno pitanje, naime primetio sam da kada vozim po gradu i kad se mašina zagreje počne pri sporom kretanju da se čuje neki čudan zvuk, čini mi se da je u pitanju vario... Skuter trzne malo i onda nastavi da se kreće normalno. Ukoliko dam jači gas tog zvuka nema, samo se dešava kad polako krećem. Kad upalim skuter to se ne dešava sve dok se ne zagreje preko pola skale... Ukoliko neko ima predlog sta može da bude nek piše :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Kad lagano polaziš malo trzne i čudno zvuči?

 

Možda kvačilo zeza, s obzirom da je centrifugalno moguće da na malom opterećenju počne da zapinje pa pravi taj zvuk a kad daš gas onda se otvori do kraja i nema problema :neznam:

 

Ako nastavi ili se pogorša znaš šta ti je radit, odeš u servis i kažeš "Sad ću sve da vas :rat3: " iskoristi garanciju, tome i služi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Da, samo kad se lagano kreće onda kao da zapinje nešto, ako daš malo jači gas onda se ništa ne čuje i sve bude ok... E, da primetio sam da je učestalije kad je dvoje na skuteru, odnosno kad je opterećen.

Sigurno ću otići do servisa da im kažem da pogledaju posto je pod garancijom nego me baš zanima šta dovodi do toga... 1neznam.gif

Ti se bre u sve vrste motora i skutera razumeš 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Ljudi, potrebna mi je pomoć, naime pre jedno mesec dana skuter je počeo da mi trokira prilikom dodavanja gasa, ubrzo posle toga mi se upalila lampica " ! " na instrument tabli. Pročitao sam u uputstvu da je u pitanju problem na sistemu ubrizgavanja i nakon toga sam odvezao skuter kod majstora (pošto je pod garancijom) pa nisam ja hteo tu bilo sta da diram. E, sad problem nastaje jer skuter evo vec mesec dana stoji kod njih i oni jos uvek nisu utvrdili sta je problem sa skuterom, prvo su proverili dizne i samu svecicu misleci da je tamo problem, medjutim sve je bilo ok, dizna baca odlicno, svecicu su zamenili i ako je bila ko nova. Nakon toga su se prebacili na struju misleci da ne valja board computer koji sve to regulise (smešu, paljenje koliko sam ukapirao), pa je cak narucen ceo novi computer iz Italije koji je evo juce stigao i nakon sto su ga ugradili opet se ista stvar desava :( Ja prosto ne mogu da verujem da oni jednostavno ne mogu da ustanove u cemu je problem tu iako su "ovlasceni servis". Takodje su mi napomenuli da su proverili valjda i neke sonde koje se nalaze na izduvnom sistemu i one su isto kao bile ok. Inace skuter nakon 5-10 min voznje odjednom pocne da trokira, odnosno kad mu dodam gas on ne ubrzava, i onda odjednom primi gas i cimne. Takodje ne mogu da mu odrzavam brzinu npr. 50 km/h jer ukoliko zadrzim gas on se krece i onda odjednom ko da mu neko oduzme gas on pocne da smanjuje brzinu, pa nakon toga ubrza. Ukoliko je neko imao iskustva sa ovakvim "simptomima" molio bi da mi napiše jer izgleda da od majstora u serisu nema vajde :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9032 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Slican problem sam imao na Geopolisu 400cc ( Piaggio agregat ), dok je hladan nema nikakvih problema, pali radi ide, medjutim cim se zagreje na radnoj temp. pocne da trokira, trza pri dodavanju gasa, zna da se ugasi pri oduzimanju gasa ali nije palio lamp. motora niti prijavljivao bilo kakav kvar na dijagnostici 1neznam.gif Prvo sam posumnjao na pumpu goriva, rako kad se zagreje motoric pumpe opadne pritisak pa zeza - nije, bacim se na bobinu - nije,dizna - nije, zamenim svecicu - nije. Izludjivalo me je to sto sqt trza, stuca, gasi se a na dijagnostici nema nista, kao sve OK Joska.gif0zbunjen.gif0ljut2.gif sednem, krenem da proveravam parametre i vidim da step motor ( regulise ler gas ) stalno pokazuje 160 koraka, zaglavljen na otvoreno i samim tim ubacuje vise vazduha, da sam to odmah pogledao/proverio skratio bi sebi muke 1grr.gif

Srecno u otklanjanju kvara 1zdravo.gif

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Hvala puno Satelis na brzom odgovoru, ja sad prikupljam informacije, da tako kažem jer sutra inace idem do majstora pošto je motor u servisu rasklopljen pa cu ga pitati da li je možda to proverio. Zao mi je sto to sam ne mogu da proverim ali stvari trenutno stoje tako da ne smem ništa da diram zbog garancije. Pretpostavljam da nešto nije u redu sa smešom jer ukoliko je dizna dobra, svećica dobra, pumpa za gorivo radi normalno, computer zamenjen, ne znam šta bi još moglo da bude 1neznam.gif

Zaboravio sam da napomenem, da kad pocne da trokira, ja oduzmem gas potpuno i nakon toga ga dodam i on normalno primi gas sve dok opet ne pocnem da odrzavam konstantnu brzinu i onda se ponovo ista stvar desi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
On 7. 9. 2012. at 16:39, Satelis je napisao:

Slican problem sam imao na Geopolisu 400cc ( Piaggio agregat ), dok je hladan nema nikakvih problema, pali radi ide, medjutim cim se zagreje na radnoj temp. pocne da trokira, trza pri dodavanju gasa, zna da se ugasi pri oduzimanju gasa ali nije palio lamp. motora niti prijavljivao bilo kakav kvar na dijagnostici 1neznam.gif Prvo sam posumnjao na pumpu goriva, rako kad se zagreje motoric pumpe opadne pritisak pa zeza - nije, bacim se na bobinu - nije,dizna - nije, zamenim svecicu - nije. Izludjivalo me je to sto sqt trza, stuca, gasi se a na dijagnostici nema nista, kao sve OK Joska.gif0zbunjen.gif0ljut2.gif sednem, krenem da proveravam parametre i vidim da step motor ( regulise ler gas ) stalno pokazuje 160 koraka, zaglavljen na otvoreno i samim tim ubacuje vise vazduha, da sam to odmah pogledao/proverio skratio bi sebi muke 1grr.gif

Srecno u otklanjanju kvara 1zdravo.gif

e pa druze hajde molim te pbjasni mi pa ovo i mene zeza juce ciatili klapni isto ovo se desava jos gore!! :(

kako da nađem to što si i ti aredio molim te pomagaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja