Jump to content

Moto Zajednica

Kumov MZ

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srpska Crnja
  • Motocikl: Honda Transalp 600v

Evo tema o mom motoru tako da svaki predlog ili bilo sta drugo je dobro doslo. I nadam se da mi sad nece neko prebacivati kako mesam teme. Ove moze sve . Evo dve slike mog motora koje je jos prethodni vlasnik slikao kada ga je prodavao.

bIeJ0_big394975720ad.th.jpg

UNFwT_big394975865f9.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Jao kako je jedan drugar bio ispaljen(isto je hteo da kupi ovog mz-a) isti dan kad si kupio tog MZ-a 1lol.gif izgleda da si prvi dosao i posto vlasnik 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

odlicno! znas koliko sam mu saveta ispisao, za kupovinu, sram te bilo :nanana::nanana::lol: , ali je otisao kod nekog da ga mazi i pazi.. :takoje:

 

Inace drugar je iz NS, vozi JAWU TS. :moto3:

 

Inace svi te podrzavamo!! :Mina: i naravno ocekujemo slikovita objasnjenja.. buducih radova :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srpska Crnja
  • Motocikl: Honda Transalp 600v

Hehe, jbg sta da ti kazem. A samo da grane malo sunce pa cu i ja poceti da caprkam malo. I naravno bice slika, ali dotle evo malo pa gledajte moje bivse crveno magare

7oAp4_38152864.th.jpg

gBLAo_48640272.th.jpg

Sta je taj sve prosao i gde je stigao, ajaoooo 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srpska Crnja
  • Motocikl: Honda Transalp 600v

Evo, poceli radovi :)

E recite mi samo sto se tice prenosa, trenutno mi je 19-48, da li da stavim od 20 ili od 18napred? Ako stavim od 20 dobicu vecu krajnju brzinu, tako?

UeLZI_12420377.th.jpg

iw7Bj_19601462.th.jpg

hJ9c9_71029379.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Evo, poceli radovi :)

E recite mi samo sto se tice prenosa, trenutno mi je 19-48, da li da stavim od 20 ili od 18napred? Ako stavim od 20 dobicu vecu krajnju brzinu, tako?

 

 

Ako stavis 20 dobices(da izvines) Ku...c :takoje: stavi 18 :moto3:( ja vozim 17 pa imam sasvim solidnu krajnu brzinu) :moto3:

 

Maksimalna brzina ne znam kolika je bila ali 5-tom nije mogao preko 4000 obrtaja.. :bljak:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

jos nesto centrali fak koji stoji ipod aupuha(ispod mesta gde se safi auspuh u clindar) se ne skida sve dok ne rasturas masinu na 2-4 dela.. :zdravo: (odnosno vadis radilicu - polovis masinu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Srecno sa radovima, i cestitam na "brzoj" kupovini tog MZ-a... Inace, ja sam taj o kome je Sumi pricao i kome si pokupio motor "ispred nosa"... Naravno, ne ljutim se, jer mi je drago da je otisao nekom ko ce ga fino paziti... :takoje:

 

Nadam se da ces ga srediti i da ces se fino navozati sa njim... A ako sta treba od saveta (mada se ne razumem puno o MZ-u, vise znam o Jawama) tu sam...

 

Pozdrav

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srpska Crnja
  • Motocikl: Honda Transalp 600v

Aha, ti si taj znaci :) Pa jbg, sta da ti kazem. Eto ako se vidimo dacu ti jedan krug, hehe, salim se. Hvala ti u svakom slucau. Si ti kupio neki mz ili sta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: novo milosevo
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Odnos snage motora i brzine je obrnuto srazmeran,što znaći ako povećavaš brzinu smanjuješ snagu.Da bi dobio odgovarajući odnos snaga brzina moraš uzeti u obzir snagu agregata.Ako do bezsvesti povećavaš odnos transmisije dobićeš kontra efekat.A gde je ovde šlajferica? :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srpska Crnja
  • Motocikl: Honda Transalp 600v

Ima vremena za slajfericu, tek sam ga danas razmontirao. Reci mi koji je najbolji prenos, rekli su mi 17-18 : 48. Time smanjujem brzinu a povecavam snagu,tako? Da li bi motor isao ok u 5. brzinu sa 20:48 prenosom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: novo milosevo
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Ja ti to ne mogu reći,pošto ja nemam MZ.Nato pitanje ti odgovor mogu dati mnogo iskusniji.Ja trenutno jurim neku zamenu ,skuter za MZ pa ako uspem onda ću valda nešto više znati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Aha, ti si taj znaci :) Pa jbg, sta da ti kazem. Eto ako se vidimo dacu ti jedan krug, hehe, salim se. Hvala ti u svakom slucau. Si ti kupio neki mz ili sta?

Ne, ja imam Jawu TS, a hteo sam i MZ-a da kupim... Za sada cu ostati samo sa Jawom, a za nesto drugo cemo videti dogodine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Ima vremena za slajfericu, tek sam ga danas razmontirao. Reci mi koji je najbolji prenos, rekli su mi 17-18 : 48. Time smanjujem brzinu a povecavam snagu,tako? Da li bi motor isao ok u 5. brzinu sa 20:48 prenosom?

 

Citas ti moj post?? :nanana:

 

Naravno da nevaljaaaaa, ovako cim vidis brdo(ti ne MZ-a) odma ce posceti da kenjaa... tj da gubi snagu, odnosno brzinu, a na voznju suvozaca uz vece uspone zaboravi, bices srecan ako i tebe iznese.

 

MZ radi od 3000 do 6000rpm. znaci ako se nadjes u brdu 1 brzina(naravno 20z) i spadnu obrtaji ipod 3000, zaboravi da ces izaci na motoru.. :lol: :lol: Dok kod mene vuce i na 2000 obrtaja 1 brzinom, posto imam 17z, naravno po sto vozim po vukojebinama meni to treba, nikad mi se nije pozalio na neki uspon bilo da sam sam ili sa suvozacem, + jos potpuno natovaren! ;)

 

Sve ovo govorim iz licnog iskustva. Jedino da stavis tocak 16 pozadi i onda bi imao skoro isti odnos kao sa tockom 18 i zupcanikom 18. MZ 251 ima tocak 16 i fabricki 21z, prenos 20 bi mu bas ekstra bilo! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srpska Crnja
  • Motocikl: Honda Transalp 600v

Honda 400N, bas sam sad gledao nesto u oglasima ali nisam pronasao oklop na prdodaji. Znas li mozda ti ko je prodavao ili tako nesto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Ej ljudi, sta mislite da li bi mogao ovo da se postavi na moj MZ, naravno uz prepravke ali ne velike?

hYJ63_1902hp.th.jpg

a da li te ineresuje original "bura" ili kako ko vec to zove za taj model ( ETZ 250) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja