Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem bocu za co2

Recommended Posts

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Kupujem bocu za co2,treba mi za aparat za varenje...cak mi je i neko sa foruma ranije nudio al zaboravi ko...

 

Mozda moze i vatrogasna co2....(da li neko zna jel pune na messer-u co2 u vatrogasne boce)..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

co2 boce od 5kg pune se samo negde u rakovici .

imas na putu za pancevo kruo gas oni menjaju imaju i kod bogoslovije ali neznam dali tu ima co2 boca .

ako uzmes co2 bocu polovnu kao vatrogasni aparat mora da se izvadi sonda inace nema od varenja nista jer izbacuje led a ne gas .

 

ako odes kolima u krio gas na pancevackom putu parkiraj ispred negde ili odma kad udjes pa prosetaj pozadi (samo pravo) do radionice i punionice kazi ako te piataju nesto da ides do servisa da pitas koliko kosta da se izvadi sonda iz co2 boce . kad stignes tamo pitaj ko puni boce od majstora i pitaj dali ima bocu da ti proda . meni su nudili , uvek imaju neku cena je 50evra inace za te boce .

 

imas i nove da kupis u vatrogasnim stanicama mozda i oni imaju polovnu mozda , najsigurnija za novu bocu ti je stanica kod soko starka tu je magacin .

nepreporucujem ti novu bocu jer je lakse samo ih zameniti . a u tom slucaju bas te briga koja je .ako budes menjao boce uvek uzmi fiskalni racun i trazi da se upise broj boce na njemu pozadi kao i datum uzimanja . i pazi dokad vazi atest na njoj

 

pazi pri manipulaciji sa tom bocom nesme da je izlozena suncu direktnom leti , moze da ti izbije sigurnosni ventil (gas nije zapaljiv ali se siri na toploti i postoji mogucnost od eksplozije boce )

jos bitnije ti je da pazis prilikom pustanja gasa da te neudari gas po kozi jer je veliki minus u boci i moze da dovede do hlanih opekotina koje su mnogo opasne (stavi rukavice na ruke) . takodje pazi zimi da nepipas sigunosni ventil kad je pusten gas isti problem .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja