Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL 250 R ( MD 03 )

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pre par nedelja sam kupio ovaj motor dosta povoljno, doduse neispravan, pa cu pokusati da ga vratim u zivot. Motor je bio zaribao, prethodni vlasnik ga je rasturio, video da za njega tu ima previse posla, pa resio da ga proda. Prilikom skidanja nisu uspeli da izvuku brezon kojim se masina srafi na ram ( jer je zaribao u bloku ), pa su odsekli nosace motora sa rama. Takodje je i klip ostao " zavaren " na radilici - nije mogao da mrdne ni on ni bolcna klipa. Masinu su rasturili, ali je radilica ostala u gornjem bloku jer se nije mogla izvaditi iz njega zbog klipa. Za pocetak sam resio da prvo ovo rasturim ( klip od radilice i da izvadim onaj brezon - oslobodim nosace motora ), potom sklopim prazan blok, pa ga ubacim u ram i prema njemu opet zavarim nosace koji su odseceni ( lakse je to raditi sa praznim blokom ), a potom da radim masinu, ili ako joj nema spasa - da nabavim drugu ili u krajnjoj liniji da ubacim agregat od nekog drugog motora.

Igranka je pocela !

 

Malo se radilo u ove zimske dane. Uz pomoc plinskog brenera ( malo sam podgrejao klip i klipnjacu ) - klip je skinut sa radilice, a takodje je izvadjen brezon sa bloka ( podgrejao sam i blok ) koji je bio zaribao u bloku, pa su zbog toga odseceni nosaci sa rama .

Evo klipa i bolcne :

 

img0495.jpg

 

img0497.jpg

 

img0498.jpg

 

img0499.jpg

 

Klip ce morati da se stavi nov, bolcna takodje, Radilicu sam nosio na masinsku obradu da je pregledaju i ona je u dobrom stanju - bez ostecenja .

 

Brezon i nosaci ( koji ce morati da se zavare na ram ( il da napravim druge ):

 

img0466.jpg

 

img0467.jpg

 

Glava i cilindar:

 

img0465.jpg

 

img0468.jpg

 

img0469.jpg

 

I cilindar sam nosio na masinsku obradu da ga premere - i on ce morati da se busi, deda koji ga je premeravao kaze na trecu specialu ( ima pet speciala za ovaj motor ).

 

Glavu sam ispitao na starinski nacin - sipao benzin u kompresioni prostor

 

img0470.jpg

 

img0474.jpg

 

Izduvi suvi :

 

img0472.jpg

 

Ali je usis mokar, pa ce ici sve na obradu i reparaciju

 

img0473.jpg

 

Mada, Glava motora mi je malo sumnjiva ( kao da ima neka pukotina na njoj ), pa cu i nju nositi na masinsku obradu da je pregledaju, sad nisam mogao, jer nije bilo mesta za nju u koferu na motoru .

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Vrlo pametno, odseci nosace sa rama. a i sta ce mu, kad bolje razmislim. Po isto principu kada ti zapece lezaj volana, ti lepo odseces vile. Strasno. Lijane, puno srece u ispravljanju krivih drina, ljudskoj gluposti nema kraja. Pratim...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ne sumnjam da će to biti ko novo.. :takoje:

nego, jel će biti na prodaju? :moto3:

ili ćeš u neka brda snjim?

 

Brda, njive - sume i planine ! :moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Jel se ova honda prodavala na Polovniautomobili.com ?

 

Daj jos neke slike agregata,rama,stanja svega toga ! :)

 

Valjda, il na " moj auto " , mozda i na oba - vec sam zaboravio. Da ne stavljam opet slike ( da ne dupliram ) imas ovde :

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/8985-mz-caffe/page__st__7000

Stanje - ko sto vidis manje - vise - srednje zalosno, al kolko para - tolko i muzike . Bice tu da se ulozi i para i vremena i rada, al ja na to gledam kao na kupovinu motora na kredit - izaci ce neke pare na kraju, al bar cu to da dajem postepeno i znacu sta je u masini. Motor trenutno na satu ima 55.000 km, pa valjda kad se lepo uradi moze da predje jos tolkoi. Aj da stavim jos neku sliku :

 

Masina - kad sam je kupovao :

img0394.jpg

 

Evo kako su odseceni nosaci masine :

img0403.jpg

 

img0393.jpg

 

img0399.jpg

 

img0398.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Zanimljiva masinica...

ali i dalje ne kapiram zasto,kako,zbog cega su sekli nosace motora...

sad ce biti vrlo zeznuto da se vrate nazad,a i moras da nadjes nekog profi varioca za ovo...ako hoces da se uradi ljudski...

 

inace svaka cast za poduvhat,bice to lepo motorce :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ne sumnjam da će to biti ko novo.. :takoje:

nego, jel će biti na prodaju? :moto3:

ili ćeš u neka brda snjim?

 

Brda, njive - sume i planine ! :moto3: :moto3: :moto3:

 

 

Idemo zajedno ? Il ćeš da pečeš roštilj ? :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

ali i dalje ne kapiram zasto,kako,zbog cega su sekli nosace motora...

sad ce biti vrlo zeznuto da se vrate nazad,a i moras da nadjes nekog profi varioca za ovo...ako hoces da se uradi ljudski...

Profi varioca za gvoždjušinu možeš naći na svakom ćošku a da su tukli dok ne odvale uške na aluminijumskom deklu bilo bi mnogo teže tako da je ovo ok pogotovo što se gvoždje može seći i zavarivati sto puta bez bitnog slabljenja što se ne može reći za spoj zavarenog aluminijuma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Zanimljiva masinica...

ali i dalje ne kapiram zasto,kako,zbog cega su sekli nosace motora...

sad ce biti vrlo zeznuto da se vrate nazad,a i moras da nadjes nekog profi varioca za ovo...ako hoces da se uradi ljudski...

 

inace svaka cast za poduvhat,bice to lepo motorce :)

 

Ja pretpostavljam da masina nije nikad skidana sa rama ( glava i cilindar jesu - ima domaceg " crvenog " silikona . Tamo gde taj brezon prolazi kroz uske na bloku je bilo skupljeno djubreta, prljavstine, brezon korozirao i sve se to speklo. Tako da je ovo jos bilo neko " dobro resenje ". Pretpostavljam da se to i drugima desavalo, pa je fabrika na novijim modelima napravila drugacije resenje :

 

xl-600-dakar3.gif

 

Vidi se da su ovde napravili plocicu za koju je zasrafljen motor, a ta plocica sa dva srafa zasrafljena za ram . Pa mozda tako iskombinujem, sa jedne strane fiksni nosac ( zavaren za ram ), a sa druge strane preko plocice, pa ako osovina - brezon - zapekne, odvrne se plocica i sve komplet se skine sa motora ( bez secenja ), a sa druge strane se samo odvrne sraf i izvuce sa rama .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Znam da je XL 600, sliku sam uzeo za primer - da se vidi sta hocu da napravim - na tom principu, al na mestu gde treba da bude na XL 250 . :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Можда би малчице ручног леповања помогло да вентили држе. Ипак је усис у питању. Шта мислиш?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ima nesto sto lici na pukotinu, necu da rizikujem, prvo strucnjaci da pogledaju, ispitaju . . . Nije problem uslajfovati ventile, al pukotina moze da bude problem, a ja ne bih zeleo da rasklapam motor pet puta. Kad ga uradim - da bude uradjen !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

A главуџа и половна кошта само тако...

 

Гледе овог модела и оног Дукијевог посла са Фалконеом: знаш да је јапанска армија, са још неким браварским дорадама користила овај модел, маслинасто зелен, матиран? Мислим, црвених има ко шаше, али СМБ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Fino će to da ispadne kad se odradi kako valja!0takoje.gif Samo polako i bez žurbe, zima je tek počela.0namigivanje.gif

Hoćeš li ga ostaviti u što originalnijem stanju ili će biti nekih modifikacija? Ja bih lično stavio prednji disk(po mogućnosti i zadnji disk), ovi doboši mi ne izgledaju baš bezbedni...

Evo jednog klipa, da se samo zagolica mašta šta može da se radi sa ovim "motorićem"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Team Green, 272 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki KDX250R MX/SM

Fino će to da ispadne kad se odradi kako valja!0takoje.gif Samo polako i bez žurbe, zima je tek počela.0namigivanje.gif

Hoćeš li ga ostaviti u što originalnijem stanju ili će biti nekih modifikacija? Ja bih lično stavio prednji disk(po mogućnosti i zadnji disk), ovi doboši mi ne izgledaju baš bezbedni...

Evo jednog klipa, da se samo zagolica mašta šta može da se radi sa ovim "motorićem"...

Samo sto je to Honda CRF 230 :zdravo:

 

http://p1.bikepics.com/2009/12/16/bikepics-1854631-full.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Gle stvarno nije XL-ka.0stabre.gifSad sam stopirao pa sam je zagledao, a i snimak je krš pa sam se zaleteo... 1neznam.gifBilo mi malo čudno da tako dobro ide, s obzirom da na ostalim snimcima i nema neke akcije...1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Team Green, 272 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki KDX250R MX/SM

XL250 ako ste primetili nema ni ceo ram, tj. kao deo rama koristi agregat, sto znaci da je tu oslabljena u odnosu na ostale XL-ove npr... Tezak motor sa malo snage ( dosta za to vreme), nije za brze akcije, skokove, ali uspesno lagano savladjuje neke uspone i slicno... Bice to ok motor za zabavu, ali ne treba od nje ocekivati da ce da leti... Sa druge strane, mislim da ne trosi puno, a traje dugo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja