Jump to content

Moto Zajednica

Par saveta

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6913 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Miroslav je moj kolega skuteras, proveli smo dosta vremena u diskusijama, vezano za masine i voznju. Dobar je momak, slusa, razmatra... Trudi se da bude dobar vozac i to je odlicno.

 

Prvi motor, definitivno nesto sto se lako vozi. Skuter je dobra osnova za sticanje znanja i prelazak na motocikle tipa Speed 125, Quinqii i sl. je cist promasaj i gubljenje vremena, konkretno napisano, ponavljanje istog gradiva koje si vec naucio na skuteru. Jedino razlika jeste manuelni menjac, a svaka psiho-fizicki zdrava osoba ume da nauci kako da otpusti jednu rucicu i klakne stopalom gore ili dole :) Naravno, vozne karakteristike nisu iste, ali sama voznja funkcionise na isti princip. Ne treba ti spor i nekvalitetan motocikl jer na njemu neces spoznati nista novo. Neka klasicna masina tipa CB500, GS500 je idealna za pocetak jer se lako voze i osnova su motocikla, dakle onako kako je prvobtino zamisljen, nije specijalizovan ni za sta, vec je samo obican izvorni motocikl na kome ces posle sezone ili dve skontanti sta zelis od istog i kako ces ga koristiti pa ces tacno znati da li ti treba tourer, enduro, super sport ili mozda maksi skuter. Na gore pomenutim modelima ces skontanti sta znaci imati ozbiljnu masinu i kako da se ophodis prema istoj jer ce ti za svaki propust poslati jasnu poruku da si nesto lose odradio a ipak te nece sljustiti na patos zbog nekakve greske sklone neiskusnom vozacu.

 

Mozes uzeti i u obzir masine tipa RS125, MiTo, RG... Ono tipa 4T 125 i sl. samo u slucaju ako si tanak sa lovom.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Mozes uzeti i u obzir masine tipa RS125, MiTo, RG... Ono tipa 4T 125 i sl. samo u slucaju ako si tanak sa lovom.

Sva tri su dvotaktni :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

bio sa u istoj dilemi kao ti, prvi motor koji sam imao je bio tomos e90, posle sam njega prodao i kupio keeway speed 150, to je bio motor na kome sam se obucavao i polagao za A kategoriju i verij mi da se NISAM ni malo pokajao, jeftino odrzavanje, mala potrosnja, lako upravljiv, idealan za pocetnika, kupio sam ga 2007god, za to vreme isao sa njim na srebrno jezero, moto skup kosovska mitrovica, jagodina-beograd vise puta, na razne destinacije po srbiji, sad imam oko 24.000km i dalje ga vozim, pred kraj ove sezone uzeh bandita 600 ali to je sad nevazno, vazno je da imas dosta para 1.500e, kupi lepo speeda, polazi za A, kupi neku pristojnu opremu i vozi, ostace ti solidna suma za gorivo i putovanja, skupljaj polako jos novca, posle nekog vremena 1-2-3 sezone znaces kakav motor zelis, R, naked ili neki drugi, prodas speda dodas to sto si skupio i kupis ono sto ti odgovara, najvaznije je da steknes iskustvo..

 

Mada zavisi sta hoces od motora, ja kada sam kupovao znao sam tacno sta zelim od motora: polaganje, da je jeftin, mala potrosnja, jeftino odrzavanje, lep izgled, izdrzljiv..

moja topla preporuka speed 150

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd-Voždovac
  • Motocikl: Hyosung GT250 Comet

Podrzavam ideju za kiwi al mozda treba uzeti u razmatranje recimo Yamahu YBR 125 ili XT125X. Malo su skuplje ali mozda ih kasnije lakse proda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Podrzavam ideju za kiwi al mozda treba uzeti u razmatranje recimo Yamahu YBR 125 ili XT125X. Malo su skuplje ali mozda ih kasnije lakse proda.

Upravo suprotno, jedino ako nedje neki polovan a da mu cena nije 100-200Eura manje nego novi.

Puno su skuplji pa puno vise gube na vrjednosti i teze se prodaju. Ali su vidljivo kvalitetnije napravljeni, mada je na Qingqi-ju sve mehanicki odradjeno kako treba, nisu posvetili paznju detaljima, al zato i kosta duplo manje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Hyosung gt250? Slabo ga nesto ima kod nas, a ide lepo.. Nzm za ovog keeway-a, slabiji je cak i od mog skutera.. Nije da jurim odmah brzinu, ali ipak, to je bas slabo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Hyosung gt250? Slabo ga nesto ima kod nas, a ide lepo..

Za taj motor neces moci da nadjes nista vise od filtera za ulje i vazduh, a nije toliko pouzdan da ti nikad nece zatrebati neki rezervni deo.

Ove male kineze ces stvarno brzo da prerastes, zato se nesto mislim da ti to nece posluzit.

Ako sam do sad shvatio, tebi treba nesto jace od 125cc, a opet ne neki prejaki-preteski 500-600?

Jesi li razmisljao o Suzukiju GS500? To je pravi pocetnicki motor, pitom i lak za voznju, a nizi i laksi od KLEa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Da, mislio sam ja da ce mi i taj keeway speed 150 biti ok, ali ipak je on mnogo slab, treba mi nesto malo jace. Svi mi toliko pominju taj gs500, i danas kad sam razgovarao sa kolegama sa faxa, bas su mi taj preporucili :). Sta znam, on mi deluje kao ok motor, i pre postavljanja ove teme sam razmisljao o njemu i o kle-u. Idealno bi bilo kad bih nasao neki od 250cc 4T pouzdan motor

 

EDIT: Vidim da je to malo teze pronaci, imajuci u vidu moj budzet od max 1500e. Jedino sam nasao Sprint Apollo 250, supermoto..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Idealno bi bilo kad bih nasao neki od 250cc 4T pouzdan motor

Ima ali ne za te pare :D

Isto sam i ja razmisljao pre par godina, vozio kineskog skutera i mislio sta dalje. Sami vrh izbora su mi bili Piaggio Beverly 250 i Ninja 250R, nisam htjeo nista jace da se ne ubijem negdje jer sam budala. Al ispao mi GPZ 500 u zamjeni i uopste mi nije bio tezak ili prejak, odmah sa skutera sam sjeo na njega, krenuo par puta lagano dok sam skontao gdje odvaja kvacilo i vozi kuci, 100km prvi dan. Meni jaci ne treba, pa ga necu ni mjenjat dok ga ne potrosim, zato smatram da sam sebi ustedio jedan korak, 250 bi me vjerovatno smorio kad bi vozio nekog tezeg suvozaca (i 500 se pomuci kad 200kg sjedne na njega).

 

Razmisli o GSu, ima jedan na forumu u stvarno dobrom stanju, mislim da ti je i u budzetu, probao sam motor, osim sto ima brzine nije nista tezi za voznju od skutera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd-Voždovac
  • Motocikl: Hyosung GT250 Comet

Imas jos jednu opciju - to je da upises casove voznje i odvozas casove na skolskoj 125-ici, da vidis kako ti lezi i da se naviknes na menjac. Ostace ti kinta u dzepu ako ti kubikaza ne odgovara a dodatno se ne smaras kasnije sa prodajom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Imas jos jednu opciju - to je da upises casove voznje i odvozas casove na skolskoj 125-ici, da vidis kako ti lezi i da se naviknes na menjac. Ostace ti kinta u dzepu ako ti kubikaza ne odgovara a dodatno se ne smaras kasnije sa prodajom.

ja josh nisam chuo da se neko nije uspio navichi na kvachilo i menjach...

dajem glas GS500 ipak imam predrasude prema kavi.

uzmi slobodno 500ccm nije to toliko strashno, kad sednesh biche ti kao raketa nakon skutera ali vrlo brzo se naviknesh. GS 500 je fantastichan motor, lagano ga mozhesh i sam odrzhavati. 4l na otvorenom sa suvozachem i prtljagom, a 5 u gradu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Moto guzzi V 35; Kawasaki zr 7; Yamaha FZS 1000 fazer; Kawasaki versys 1000

Slusaj druze. Letos je nekolicina nas putovala iz Nisa na moto skup u Negotin. Bilo je tu svakojakih motora V strom 1000, transalp 650, sv 650, zr 7 s, BMW 1200 rs i dr. Sa nama je u drustvu bio i Varadero 125 cm. Impresioniran sam tim motorom. Robustan, a lak. Brzina do 130 sto je sasvim dovoljno. Potrosnja oko 3,5 l. Cetritakta vodeno hladjenje, a cilindri kao da je vazdusno. U krivinama nimalo nije zaostajao, cak ga neki nisu mogli ni pratiti. Motor se vozi ko bicikla. Motor sa kojim mozes putovati po srbiji i dalje a da ne strepis. Drug je sa njim letos prosao pola grckog priobalja. Ako pogledas cene malo je skuplji ali se isplati. I vozis bre brate Hondu, a ne nekog kineza. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

znachi ja koji sam kupio gsxf600 sam se zajebao jer da sam imao taj motor ja i mala +3 kofera od 50L bi lagano mogli na leto da putujemo dalje? shpanija?

daj ne prichaj kojeshta.. da je 125ccm za put - sport touring od 200 + ccm se ne bi pravio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Beograd-Cerak,Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha R6

Mislim da su ti motori tipa gs500,gpz500 bolji za pocetak nego aprilia rs 125..Aprilia ima manje kubika ali je trkalica i stalno trazi da je ''navlacis''. Inace cvaje se vise kvare a i trose dosta.. Ako volis R-ove uzmi neku trkalicu tipa Rs 125,mito..Mada moj ti je savet gs500,gpz500. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Volim ja trkalice, ali ono, tipa R6 ili R1, ove od 125 mi i nisu bas nesto posebno zanimljive :). Gs500 mi je cak i lep motor, samo sad jos treba skupiti kesa i pojuriti neki dobar primerak, vec sledece sezone da postanem i ja pravi bajker ( kako to lepo zvuci :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 / Aprilia Sr 50

Brate Kawa gpz500s. i meni je to bio prvi motor posle skutera..

Znaci ista prica kao kod tebe. Maximalno sam bio zadovoljan!

Ide bas lepo,trosi malo,vozi se lagano,cak se i lepo cuje :)

A i kvalitetan je motor tako da nemas brige. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 292 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Evo i ja mogu da ti iz licnog iskustva preporucim Kawasaki ER-5,on bi trebao da je malo slabiji od GPZ 500S,ima 37kw.Po mom misljenju odlican izbor za prvi ozbiljniji motor kao i GS500,vozi se izuzetno lepo i lako,za tvoju visinu odlican,preglednost odlicna,za odrzavanje relativno jeftin(obe guma nove oko 230e,napred ima jedan disk sto znaci plocice oko 30e itd.).

E,sad ne znam kako stoje stvari oko novog zakona i da li mozes odmah na njega.

Inace sam presao sa skutera od 50ccm na njega.On ti je u odnosu na skuter bukvalno kao raketa,meni u tom trenutku ni u kom slucaju nije trebao jaci motor,a mislim da ni tebi nece trebati.Ali to je ipak na tebi da odlucis.

Vozio sam ga dve sezone i presao oko 10000km i za to vreme nisam imao ni jedan jedini problem,a inace je motor imao 41000km na satu kada sam ga kupio.

Eto toliko od mene,pozdrav i srecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Moto guzzi V 35; Kawasaki zr 7; Yamaha FZS 1000 fazer; Kawasaki versys 1000

znachi ja koji sam kupio gsxf600 sam se zajebao jer da sam imao taj motor ja i mala +3 kofera od 50L bi lagano mogli na leto da putujemo dalje? shpanija?

daj ne prichaj kojeshta.. da je 125ccm za put - sport touring od 200 + ccm se ne bi pravio...

 

Cini mi se da nas prijatelj koji trazi savet jos nije ni polozio. Ne sumnjam ja u njegove vozacke sposobnosti, ali mislim da sada postoje i neka zakonska ogranicenja. Svakako da je za put bolji motor recimo BMW 1250 gs. Ma glupo je u opste i porediti i pricati o ovome. Takodje znam puno bajkera koji su nakon polozenog vozackog ispita seli na supersport masini od 1000 kubika. A ja sa skromnih svojih 20 godina iskustva i dalje mislim da mnogo treba da naucim o voznji motora iako je bilo tu i padova na srecu ne opasnih. No ima i onih koji se radjaju sa iskustvom. Blago njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Da, postoje zakonska ogranicenja

 

A2 - Motocikli čija snaga motora nije veća od 35kW i čiji odnos snage motora i mase vozila nije veći od 0,2 kW/kg ( mora se imati 18 godina )

A za sve preko toga, 24 godine ili 2 godine iskustva sa ovom A2 dozvolom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Takodje znam puno bajkera koji su nakon polozenog vozackog ispita seli na supersport masini od 1000 kubika

Znam i ja mnogo takvih, polozili, kupili, i polako lagano naucili se na takav motor. Znaci prvi motor 1000cc i 150ks.

Pa onda uporedi sa tim GS500, motor sa 50ks i sa mnogo pitomijim odzivom na gas. Inace ga u malo bogatijim zemljama koriste autoskole za obuku kandidata...

125cc jedino ako imas ogranicenje zbog godina

 

Da, postoje zakonska ogranicenja

 

A2 - Motocikli čija snaga motora nije veća od 35kW i čiji odnos snage motora i mase vozila nije veći od 0,2 kW/kg ( mora se imati 18 godina )

Mislim da novi model GS500 ima 34kW, taman :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

stari je bio 35-36Kw, novi je 5 ks slabiji, koliko je to u Kw ne znam...

 

1000ccm i svezh pechat na dozvoli je za mene = samoubistvu, chast izuzecima (mnogo mali % ljudi) koji imaju kochnicu u glavi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Pade mi nesto na pamet :D. Da li bi npr bilo moguce da, prilikom kupovine polovnjaka, kupac i prodavac potpisu neki ugovor u banci gde bi kupac prodavcu isplacivao iznos u ratama :D? Mozda je glupo pitanje :). I da li ovaj motor, 2004. godiste vredi 2000e?

 

http://images2.polovniautomobili.com/user-images/classifieds/135/1356558/8a503b2a16fe-640x480.jpg

 

http://images2.polovniautomobili.com/user-images/classifieds/135/1356558/e9c6fc9e3371-640x480.jpg

 

Ako ubacivanje slika sa oglasa nije dozvoljeno, obrisacu ih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja