Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 F Vlasnici

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Meni ta prica ne pije vodu kupis motor tipa 7-8000e i stoji ti 4 god u garazi,ako vidis da ti stoji ne sluzi logicno da ces ga prodati.Ne kazem da se ne moze kupiti tako nesto kod nas ali nije ovo Svajcarska.A ako su te male kilometraze mogao bi da ima fabricke gume na sebi ili je drugi vlasnik kada ga je kupio stavio nove gume gledaj godiste gume banalna je stvar ali moze reci nesto..A i kod nas kada se nesto kupuje ja ne gledam kilometrazu vec stanje radio sam jedno vreme sa kolima da vam nepricam sta se sve radi i sva su vozila kao nova.Srecna kupovina :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Znam za dva slucaja...

 

Letos je moj prijatelj umesto Daretovog satelisa kupio Beverlija 250cc (cruiser) od generala policije...prvi vlasnik, 9500 km, 2007, non stop u garazi. Servisna knjiga PGS-a. Gume promenjene jer su po bivsem vlasniku bile stare (kaze istekao rok), a sacuvao fabricke u podrumu. Skuter kao nov!

 

Komsija moj, covek 50-ak godina je kupio novu vespu 300 gts, pre sest, sedam godina. Covek NE VOZIi!!! Ja ne znam da li predje 150km godisnje, lik nema kacigu, ni kategoriju. Vidio ga u naselju jedamput za celu sezonu. Motor garaziran u grejanoj garazi. E njega cekam kada bude hteo toga da se resi ;)

 

Nas klega sa foruma MimiVinca je sinu kupio KLE, koji ima slicnu pricu... 

 

Dakle sve je moguce, naravno ako je pouzdana istorija primerka  :takoje:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N

Moguće je i da ga je prvi vlasnik na 6000 km zabio u neki automobil. Pa je slupan motor proveo godine u garaži dok se vlasnik nije pomirio sa činjenicom da ga neće nikad popraviti jer se žena (mama, tata) ne slažu sa tim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Ljudi, hvala puno na pomoći i komentarima.

 

Suštinski, sve se svodi na "da se dobro proveri". :)

 

Na slikama izgleda savršeno, dakle da li je dobar bih morao da proverim u nekom servisu... Javljam uskoro kakav je nastavak priče... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Ja sam imao K9 i uopšte mi se nije svidio motor. Ima dobru mašinu i lijep je, ništa više ne valja na njemu. Ne bi bio nov 6500e da valja. Uzmi Hondu CBF 600 i ne brini ili još bolje CBR 600F4i ili noviju.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Ne valja vješanje, ne valja mjenjač, oštar odziv na gas. težak, hrđa, po kiši hoće da izgubi vuču... Motor mu je odličan(90ks), kočnice(ABS) i lijep je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ne valja vješanje, ne valja mjenjač, oštar odziv na gas. težak, hrđa, po kiši hoće da izgubi vuču... Motor mu je odličan(90ks), kočnice(ABS) i lijep je.

Moji utisci pošto sam gledao kao sledeći motor.

Vešanje malo mekše kao što se očekuje od putnog motora 

Menjač nisam primetio da nešto ne valja ili je subjektivn ili loš izbor ulja.Ili sam ja navikao na suzukijev menjač

Oštar odziv gasa :)  :)  :)  :)

Težak da ali i ostali te klase su teški.Na putu to ne smeta samo na parkingu

Rđa kao i svaki drugi gvozdeni

Po kiši hoće da izgubi vuču ne razumem ili loše gume ili je tolko klizavo da bi i svaki drugi izgubio prijanjanje.

CBF 600 je dve klase lošiji bar što sam ja gledao.

CRR ipak nije klasa sa njim više je sportski nastrojen

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

 

Ne valja vješanje, ne valja mjenjač, oštar odziv na gas. težak, hrđa, po kiši hoće da izgubi vuču... Motor mu je odličan(90ks), kočnice(ABS) i lijep je.

Moji utisci pošto sam gledao kao sledeći motor.

Vešanje malo mekše kao što se očekuje od putnog motora 

Menjač nisam primetio da nešto ne valja ili je subjektivn ili loš izbor ulja.Ili sam ja navikao na suzukijev menjač

Oštar odziv gasa :)  :)  :)  :)

Težak da ali i ostali te klase su teški.Na putu to ne smeta samo na parkingu

Rđa kao i svaki drugi gvozdeni

Po kiši hoće da izgubi vuču ne razumem ili loše gume ili je tolko klizavo da bi i svaki drugi izgubio prijanjanje.

CBF 600 je dve klase lošiji bar što sam ja gledao.

CRR ipak nije klasa sa njim više je sportski nastrojen

 

Da preciziram po redu,

Mjenjač je koščat, katastrofa prema Hondinom,

Nisam ja početnik pa da ne znam šta je oštar odziv na gas, ovaj je toliko oštar da skoro trzne kada ga odvrćeš sa nule, sajla je dobro bila podešena.

Na putu mu itekako smeta težina, prednost je samo u vezi vjetra,

Nisam mislio na tu vuču, nego za motor, vjerovatno negdje uđe voda i kao zatrokira, a za tu vuču se kaže, proklizavanje valjda,

Ni jedna Honda nije lošija od Suzukija.

Ovaj F kao da nije završen motor, fabrički mislim.

Ali za tu lovu se ne može uzeti mlađi a veći motor da liči na nešto.

Ja ga nikada više ne bih uzeo, čak ni ispod cijene, volio bih Hondu 5g. stariju.

Kao što spomenuh negdje, Honda je daleko ispred svih japanskih marka, daaaleeeko.

Honda CBF 1000 je kralj.

 

g1hPvEJ.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

To za vožnju po kiši nisam znao .

Ta raspodela snage i obrtnog mometa od 0 se meni sviđa nije ko ostali da ga treba ubijati u obrtajima.

Menjač znaći ipak sam ja navikao.Jeste na svim hondama mekši al meni ovo sasvim normalno valjda dugo vozim suzukija :)

Težina ja sam navikao pa mi ne smeta čak i godi na putovanjima.

Meni je on presudan zato što je najmanji spot-touring motor novijih generacija sve ostalo su litre.

Pravo poređenje za njega je Hornet S ili Fazer 600 sa svim oklopima.Ali su dosta mnji od njega i manje mogu da se natovare.A pored svega imaju potrebu za višim obrtajima da bi išli.Mada bi oni trebali da se porede sa banditom

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1581 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ne znam, meni je bas legao kao motor, valjda su i ocekivanja razlicita... Smeta mi malo menjac, jeste malo tvrdji iz N u 1.( malo trzne), i iz 1. u 2. (samo kad saltam na nizim obrtajima) ali ovo ostalo sto mu spocitavas mozda neko ne bi ni primetio kao mane. Ja, recimo, dosta smireno vozim, ravnomerno ubrzavam, ne ulazim svesno u nagle manevre, ne volim mnogo da saltam nego izmenjam do kraja i onda teglim 5 ili 6 od 60kmh pa navise i svidja mi se kada povuce "odole". Svidja mi se i sto je u gabaritima litarskog motora. A i lep je k'o one tvoje fotke Mostarac :-) Mozda ja ne znam za bolje, ali meni pokriva sve potrebe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Pa dobro, ja volim potjerati, a kod nas kriiivinaaa, nije mi baš bio za bacanje po krivinama, a još valjanje ogibljenja, odmah bih sišao sa njega i ostavio ga, valjda navika od R-a. Ja sam prije ovog motora imao CBR 900RR iz 1997, kao nov je bio, to je milina bilo voziti naspram ove skalamerije. Kod Suze što se tiče odziva na gas, to je vjerovatno do podašavanja ajnšprica, jednostavno je na dosta detalja ostao nezavršen motor, ali je zato jeftin. Mašina, kočnice i izgled svaka čast, ali je to za mene nedovoljno. Pisao sam već, volio bih dosta stariji motor, ali da mi je potaman. Banditi i Fazeri se ne mogu nositi sa Hondama, druga je to galaksija.  :takoje:

 

U Trebinju prošle godine.

LGABI3y.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Mašina, kočnice i izgled svaka čast, ali je to za mene nedovoljno.

 

I  zvuk... :)

 

Meni je to ostavilo najupečatljiviji utisak... 4 cilindra... baš moćno... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Drage kolege, koje gume bi bile dobre za Suzuki gsx650f?


 


Pretežno bih koristio motor za duže ture (u narednih 3-4 meseca trebalo bi da idem na nekih 10 vikend tura, svaka oko 1.000km). Takođe, u pitanju bi bila stidljiva i početnička vožnja, 90% solo sa koferima.


 


Takođe, da li neko zna kakve su Dunlop Qualifier gume (set 120/70-17 + 160/60-17)? Da li je neko imao iskustva sa njima?


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 701 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Ja bih ti preporucio Bridgestone BT023. Ja sam sa njima na GSXF-u proputovao pola Evrope, vozio mnogo kilometara po kisi, isao vise puta na Navak... U svim rezimima su se ponasale odlicno i trajale dosta dugo.

 

Sada vozim drugi motor, slabo putujem i cesce idem na stazu pa vozim na drugim pneumaticima. Da se opet bacim na turing varijantu, bez razmisljanja bi uzeo BT023.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Hvala.

 

Čitam review-e po netu i neki moj zaključak je da je ovaj dunlop set neki prosek, dok su Michelin pilot road 3 i Bridgestone BT023 za klasu iznad.

 

E sad, pitanje je da li to meni kao početniku nešto znači?

 

Kontam da bolja guma znači bolju upravljivost i performanse.

 

S obzirom da će mi prva sezona sigurno biti vrlo pocetnicka, nisam siguran da cu koristiti ni trećinu performansi motora, a samim tim i guma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Hvala.

 

Čitam review-e po netu i neki moj zaključak je da je ovaj dunlop set neki prosek, dok su Michelin pilot road 3 i Bridgestone BT023 za klasu iznad.

 

E sad, pitanje je da li to meni kao početniku nešto znači?

 

Kontam da bolja guma znači bolju upravljivost i performanse.

 

S obzirom da će mi prva sezona sigurno biti vrlo pocetnicka, nisam siguran da cu koristiti ni trećinu performansi motora, a samim tim i guma...

Nova i kvalitetna guma može te spasiti u raznim opasnim i iznendanim situacijama i ako polako voziš, np.  voda na putu, pijesak, kod naglog kočenja, razne situacije i manevri...

Samo nemoj kupovati sportske gume na motor, one se sporije griju, brže se troše...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 255 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Balansero

Što kaže Mostarac, uzmeš kvalitetniju gumu a ne ono-meni ne treba ja neću brzo,taj stav je pogrešan.Dobra guma ti i tada najviše zatreba,jedino ako je cena u pitanju pa imaš budžetsko ograničenje.

Continental i Brigeston su dobar izbor, a možda i neka turing Metzeler (mi smi na Y Diversion 900S).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1222 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Za touring je ok guma i Metzeler Z6 za ne previše zahtevne vozače, ja sam je vozio dosta u svim uslovima i lepo mi je radila i nije se jako brzo trošila. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja