Jump to content

Moto Zajednica

Konverzija SM u Cross

Recommended Posts

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Pozdrav drugari

 

Ide zima nadam se sto kraca i toplija a dok iscekujemo prolece ja nasao zanimaciju za ,,zimski san"1moto3.gif

 

 

Ponosni vlasnik Sprint Pulsera 2 to je model od 200ccm sa diskom i na zadnjem tocku (sto bi mi u mi u eventualnom pokusaju konverzije zadlo poteskoce) Kada sam kupovao motor zeleo sam SM varijantu sto sam i kupio ali sada posle sezone na motoru voleo bih da posedujrm jos jedan set tockova za blage offroad avanturice, voznje van asfalta u prirodi po sumama i brdima, citaj bas sam se primio na blato..

 

Razgledao po stranim forumima na ovu temu i izgleda da se sve moze samo treba imati para, voje, vremena i najvaznije metalostrugara kao najboljeg prijatelja1zvizduk.gif Donora za transpalntaciju prednjeg tocka 21" sam naso u Qingqi-ju QM200GY modelu koji ima isti kocioni disk sa sve kocionim klestima identicno kao i na SM, isti bi slucaj bio sa zadnjim tockom koji ima dobos kocnicu da ja imam SM motor koji ima zadnju kocnicu na dobos principu ali ja imam disk i tu je prvi problem..

 

Pitanje za sve koji citaju: Sta se predlaze kao resenje problema za zadnji tocak? Recimo ako bih negde pronasao zadnji tocak u dimenziji 18", dobos kocnica bi li se to moglo ubudziti nekako? Shvatam ja da je tu pored dimenzije tocka i kocnice postoji problem oko lancanika...

 

Hvala

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Blago tebi, što možeš staviš prednji točak od Qinkiqia

 

Nema potrebe da lupaš glavu kupi još jedan točak od pulsera i napravi komplet.

Disk je poželjan, pogle skuplje aždaje, huqvarna, ktm svi imaju diskove i u 90% kombinaciju 17-21 inč....

 

Ja imam Sprint apollo sa SM gumama i oću da ga prodam jer ne mogu da nadjem odgovarajući prednji točak kojim bih ga pretorio u cross. <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Blago tebi, što možeš staviš prednji točak od Qinkiqia

 

 

Nema potrebe da lupaš glavu kupi još jedan točak od pulsera i napravi komplet.

Disk je poželjan, pogle skuplje aždaje, huqvarna, ktm svi imaju diskove i u 90% kombinaciju 17-21 inč....

 

Ja imam Sprint apollo sa SM gumama i oću da ga prodam jer ne mogu da nadjem odgovarajući prednji točak kojim bih ga pretorio u cross. <_<

 

 

Kako si mislio da kupim jos jedan tocak od pulsera? Mislis kupim ceo zadnji tocak od Pulsera sa diskom kupim i obruc felne 21" i posaljem kod ljudi koji spanuju felne i tako uradim tocak od 21" na kome je osovina, disk i lancanik od 17" deluje izvodljivo ali i skupo za sad..

 

Pulser se kod Sprinta prodaje samo u SM varijanti oni nemaju ovu cross verziju, ima je Qingqi ali mislim da ovi iz NS nisu uvozili modele sa diskom na zadnjem tocku...1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Razmisljao i o toj varijanti najjeftinija.. Mislim da bi prednji tocak pasovao sa Suzukija DR 125-200, cini mi se da je momak sa foruma menjao ali nisam siguran da li je menjao samo tocak ili komplet viljusku..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Zong Šeng GY200 bi ti bio rešenje, ima napred 21 a nazad 18cu obe sa diskovima ;) tako da pogledaj gde bi moglo da se nađe, onda samo nađeš te felne i rešen problem ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

svaka cast za ideju, o ovome i ja razmisljam od momenta kad sam kupio Pulser200 :)

 

kako si mislio da resis spustanje prednje viljuske (jer ako stavis prednji veci tocak, ceo prednji kraj motora ce da ti se malo podigne). problem je sto vile nisu celom duzinom istog preseka, pa ne znam koliko moze da se spusti..

 

sto se tice zadnjeg tocka, i ja bih tu samo uzeo isti takav sa offroad gumom, i to je to...

 

samo napred, i posalji nam slike kad izvedes operaciju 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

svaka cast za ideju, o ovome i ja razmisljam od momenta kad sam kupio Pulser200 :)

 

kako si mislio da resis spustanje prednje viljuske (jer ako stavis prednji veci tocak, ceo prednji kraj motora ce da ti se malo podigne). problem je sto vile nisu celom duzinom istog preseka, pa ne znam koliko moze da se spusti..

 

sto se tice zadnjeg tocka, i ja bih tu samo uzeo isti takav sa offroad gumom, i to je to...

 

samo napred, i posalji nam slike kad izvedes operaciju 0takoje.gif

 

Hvala druze

 

Ja u pocetku nisam ali kako se blizi zima sve vise mislim o blatu, sumi,brdu i dolini1moto3.gif

 

Oprostio bih ja sebi a i motoru eventualno podizanje prednjeg dela zbog razlike u tockovima, samo da dodjem to drugog seta tockova1zvizduk.gif

 

Sad vidim da mi je najlaksa varijanta sa zadnjim tockom, uzmem drugi i cepnem neku offroad gumicu, al videcu sta ce od svega biti.. Za sada je ovo ideja ali poznajuci sebe bice pre ili kasnije i realizacije..0takoje.gif

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Danas kontáktirao uvoznika Qingqi motora, cena prednje felne 21" je 10000din, nisu znali da mi trenutno odgovore da li se radi o felni sa sve diskom, osovinom, pinjonom te cu opet nazvati za detalje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Mali napredak

 

Danas porucen kompletan prednji tocak 21" od Suzukija DR 125 sa sve kocionim diskom, ocekujem posiljku pa ce biti i slika0namigivanje.gif

 

Za sada znam, da je osovina kod Pulsera 14mm a kod Suze 12mm(ne bi voleo da je obrnuto), pa se nadam da ce set lagera da resi problem..

Precnik kocionog diska na DR 125 je 230mm a kod Pulsera je 240mm, nadam se da ovo nece biti problem jer je kod DR-a oblik diska pravi krug a kod Pulsera je u pitanju nepravilni kruzni oblik, u svakom slucaju raspon rupa za srafljenje diska na felnu je isti pa ce se vec nesto uraditi..

 

To be continued 1aha.gif

post-17717-0-08337500-1323527737_thumb.jpg

post-17717-0-11452400-1323527768_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Opa uporan si !

 

I ja sam, kupio sam polovan točak od kawe klx 650 , operacija na motoru se izvodi u Temerinu kod petrapana, otvorio sam auspuh, stavio štitnike ručki...

Koje gume su ti u planu ?

Ja se lomim

 

Michelin T63

Continental TKC 80

Heidenau K60

Nemam pojma daj predlog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

@johann

 

Hvala

 

Procitao da napreduje i tvoj projekat, samo napred0takoje.gif

 

Sto se guma tice ja sam za nesto full cross, a sva tri modela koja si naveo bih rado video na mom motoru(#1 TKC), nesto sa sto vecim kramponima1jezik.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Za full cross bi morali i zadnju felnu da menjamo na 18 inča (čitaj zabole me )

 

Ja mislim da je ovo jedini izbor u kombinaciji 17 - 21 inč :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Vas dvojica kupite mog krosa, pa skidajte sta vam treba. Napred zicani 21'', nazad zicani 18'', oba imaju nove gume Kenda :zvizduk:

 

I ostatak motor je odlican, pa mozete da skidate sta vam treba, a mozete i da ga vozite, ako necete da skidate :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

E Zile da sam se zaposlio od avgusta kako je bilo dogovoreno do sad bi tvoj motor vec bio kod mene (farbanje u crno pa registracija i onda imam i SM i CROSS bez ikakvih modifikacija, osim menjanja tablice) ali se sve izjalovilo pa se moram krpiti od dzeparca, na moju veliku zalost..

 

Prednji tocak od Suzuki-ja DR 125 mi stize iz Nemacke do kraja meseca pa se nadam i nekom progresu posle praznika po pitanju ove konverzije.. Bacicu se u trazenje neke cross 17" gume(polovne) za zadnji tocak, imam neke kombinacije za 21" cross gumu pa dalje kako bude..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Danas stigao prednji tocak od Suzukija DR125, sa sve kocionim diskom i distancerom.. Sutra putujem na docek, tako da ce vise informacija o napretku biti posle praznika.. Evo konacno neka slicica, tocaka, osovina sa Pulsera na kojoj su novi lageri koji ce odgovarati novom tocku i na kraju samo podmetnut tocak na motorcetu kako bi malo zagolicao mastu..

 

Srecni praznici svima!1moto3.gif

post-17717-0-46674700-1324997345_thumb.jpg

post-17717-0-43759000-1324997356_thumb.jpg

post-17717-0-86363100-1324997366_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Napokon, posle praznika i euforije i jos obaveza danas konacno dodjoh do garaze pa da referisem:

 

Tocak sa DR-a 125 je naravno morao da istrpi male modifikacije kako bi se upasovao na Pulseru, idemo hronoloski..

 

Osovina na DR125 je 12mm a Pulser ima 15mm, par novih lezajeva mi je bila najjeftinija a i najlaksa opcija. Lezaj u prednjem tocku kod DR125 je dimenzija 12x32x10mm a Pulser 15x35x11mm, te je lezaj 15x32x9mm vrlo brzo jeftino i jednostavno resio ovaj problem sa osovinom.

Caura koja se nalazi izmedju dva lezaja u prednjem tocku DR125 je 12,2mm suplja ali na srecu dovoljno debelog zida da izdrzi strugarsku obradu i 15,2mm mesta za osovinu Pulsera. Kad je ovo bilo gotovo, lezaji sa sve caurom montirani a tocak zatvoren i spreman za montazu a pritom i uocena mala razlika u nacinu na koji pinjon za merenje brzine naleze na tocak a ogleda se u tome da je brzinomer van funkcije ali ce par podloski u samom pinjonu resiti problem koji mi ne smeta jer i onako bi brzina na satu bila lazna zbog razlike u velicini samog tocka no to su sitnice koje cu resiti u narednom periodu,probacu sa pinjonom od DR125..Naravno bice promenjene prednja i zadnja guma nekom full cross gumom odgovarajuce dimnzije, a to kad bude bilo para..

 

Dalje je sve lakse a ja jedva cekam trenutak(koji u ovakvim situacijama predugo traje) da konacno zakotrljam tocak a i vreme kao naruceno za probnu voznju o kojoj mastam od kako sam krenuo u operaciju "promena pola na kineski nacin" zato molim moderatore da(ukoliko je naravno moguce) ovo ubace kao opisu teme u nazivu posta umesto "kako, sta, gde, koliko?" posto imamo odgovor na skoro sva pitanja..

 

A evo i slicica od danas, ja naravno presrecan sa kezom do zuba1moto3.gif

post-17717-0-87423100-1325610096_thumb.jpg

post-17717-0-24338300-1325610127_thumb.jpg

post-17717-0-10242800-1325610173_thumb.jpg

post-17717-0-85466500-1325610189_thumb.jpg

post-17717-0-71861400-1325610214_thumb.jpg

post-17717-0-50836400-1325622348_thumb.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

A dok sam nestrpljivo cekao "Godoa" tj. prezauzetog strugara da javi kako je caura gotova resih da napravim kacenje za kacigu, obicno sam je smekerski metao na retrovizor ali su posetioci u garazi nepazljivi pa je nehotice par puta bila na podu i grebana po zidu e tome je dosao kraj1aha.gif A sve tako prosto i brzo za napraHvit..

post-17717-0-34592100-1325612480_thumb.jpg

post-17717-0-77615800-1325612481_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

I ja sam namunjio prednji tocak...

 

Sad je u toku izrada kres bara i zamena karburatora.

 

Oces li ti neto raditi oko agregata ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

I ja sam namunjio prednji tocak...

 

Sad je u toku izrada kres bara i zamena karburatora.

 

Oces li ti neto raditi oko agregata ?

 

 

Procitao u temi o Apollu, cekam slicice0takoje.gif

 

 

Oko agregata nista dirati necu eventualno da ubacim filter goriva od rezervoara do karba, imam vise neke kozmeticke zamisli za uraditi al kad budem imao vise "vremena" (para1zvizduk.gif)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Danas se malo radilo, demontiran tocak pa skinuta guma, pripremljen tocak za farbanje a drugar ga cas ofarbao u crno da se uklopi sa mojim zadnjim tockom koji je takodje crne boje..

 

Sutra cu da sve vratim nazad ali sa drugom gumom kramponjarom, probat cu da resim i ocitavanje brzine a bice i slicica neka kad se sve to vrati nazad..

 

U medjuvremenu se trazi i neka polovna cross guma 130/80 17" pa ako neko ima ili zna onog ko prodaje, molim neka javi1zdravo.gif

post-17717-0-03389400-1326724621_thumb.jpg

post-17717-0-54759200-1326724627_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja