Jump to content

Moto Zajednica

Maxi scooter do 1000€

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Kod auspuga pogledaj da li je produvao, slaba tačka je spoj cevi i topa. Takođe, vidi opšte stanje topa, ovi sa 250cc hondinog agregata nisu skloni koroziji, ali za svaki slučaj potraži tragove rđe na cevi.

 

Za svećicu si u pravu, stoji ispod poklopca koji se nalazi tamo gde je peta leve noge suvozača. Inače, tu je i šraf za podešavanje ler gasa.

 

Dugme pored dugmeta za paljenje na našem modelu ne služi ničemu (samo maska), na verziji 500cc je tu prekidač za podizanje i spuštanje centralnog štendera (elektromotorom).

 

Dugme ispod leve ostavne kutijice fabrički ne postoji, moguće je da je neko izvukao i tu instalirao dugme za reset servisnih intervala (inače bi trebalo da je sakriveno ispod prednje maske, kod desnog fara). Digitalna tabla prati vremenski i kilometarski tri stavke, OIL, SERVICE i BELT (imaš više o tome u manualu), i ovo dugme služi za reset tih intervala.

 

Već si provalio, leva ručka kočnice je za integrisani kočioni sistem (prednji levi i zadnji disk), a desna za prednji desni disk. Pošto je, u nekom opštem slučaju, optimalna sila kočenja 66%:33% (prednji:zadnji točak), sa obe ručke podjednako pritisnute imaš dobar odnos. Moje iskustvo je da je za suvu podlogu bolje malo jače koristiti desnu ručku od leve, a za vlažnu levu malkice jače od desne... ;)

 

Kao što reče muljaz, pogledaj stanje zadnje gume, ako se "ukockastila" (hoće od dosta gradske vožnje - bez obaranja u krivinama) onda je verovatno do toga. Postoji mogućnost da je guma okej, i da je ovo subjektivan osećaj. Nešto slično sam doživeo i ja u prvim vožnjama, i prosto - X9 se tako ponaša. Zadnja guma je malo manja od prednje, dupe je masivno, i kada kreneš da ga obaraš, ima malo otpora i onda kao da propadne... Ništa loše, samo se treba navići na specifičnu ciklistiku. :takoje::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

broj sasije se nalazi ispod sedista...podigni sediste, izvadi tepis i videces ispod svetla poklopac koji kad podignes na ramu imas broj sasije...broj motora je lako vidljiv kod zadnjeg tocka sa leve strane, ispod prenosa ima plocica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

HVALA MULJZ :D ,NOLEZMAJ :D , NOXY91 :D

 

P.S.

 

Jedva čekam da ga doteram u svoju garažu :D :D :D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6989 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Obicno se slazem sa Muljazovim misljenjem, ali sada ne. Svecica je najbolji pokazatelj stanja i podesenosti agregata. Naravno, nije jedini kriterijum i merilo ali moze dosta toga ''reci''.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3651 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Svecica ne moze da bude merilo stanja agregata nego samo podesenosti karburatora. A kakav problem moze da bude ako nije podesen? Odvrnes-zavrnes 1 min. posla i gotovo :neznam:

Hocu reci da to nije problem koji treba coveka da muci i odvrati od kupovine. Resava se lako, jednostavno, jeftino

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Svećica govori o smeši goriva i vazduha koju pali. A razlog za lošu smešu može da bude u podešenosti karburatora, ali i u nečemu drugom. Padaju mi na pamet poluispravna pumpa goriva ili loš filter za vazduh, sigurno ima još puno mogućih razloga. Svaki od tih razloga može za sobom da vuče trošak, manji ili veći.

 

Poenta je da ako nešto nije u redu sa svećicom, to nije ništa definitivno, ali treba da bude znak upozorenja da se pažljivije pogleda motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3651 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Ja nisam nikad imao motor. :zdravo: Svi problemi na koje ukazuje boja svecice su sitni. Da su krupni, to bi se odmah primetilo. Ili bi motor pusio ili ne bi mogao da upali ili....

Kad god kupis motor, auto, gliser, avion... prvo ces uraditi detaljan pregled i servis pre nego sto sednes da vozis, pa koliki god to trosak bio. Tvoja glava se vozi na/u tome. Sad sto mi hocemo motor za sve pare koje imamo u dzepu,pa posle nemamo za servis, to je druga stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Ljudiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii kupljen je SYM GTS 125 od Tommyn-a!!!!!!!!!!!!!

Pravi maxi skuter,veoma sam zadovoljan,veliki,veoma atraktivnog izgleda,ogroman gepek,prelepa instrument tabla(u mraku :) ),malo nizi polozaj kormana u odnosu na sediste s tim sto je to moje misljenje,amortizeri su podeseni malo mekse za moj ukus,toliko od mene za prvu voznju od Obrenovca do Bg-a(nije bilo uopste hladno :D ) malo mi zao sto motor je motor stalno u visokim obrtajima ali tako radi 125-ica (za raziku od 250-ice koja sa porastom brzine (preko 70-ak) dize i obrtaje (preko 4000)) .Motor je stvarno ocuvan.Kad otopli stize detaljan izvestaj :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

e pa nek je sa srecom kolega. da te lepo i dugo sluzi. :moto3:

 

ne brini, i 125ica ce da "poraste" na vecu kubikazu kad tad a do tad se vozi i uzivaj. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

E super stvarno nek ti je sa srecom i da te lepo sluzi, tabla je prelepa svaka cast ko je "nacrta" ........................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Neka je sa srecom! :)

 

Kao vlasnik prethodnog Tominog skutera, mogu da kazem da je Toma bas dobar vlasnik, tako da sam siguran da ces proci puno kilometra pre bilo kakve intervencije! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

post-21515-0-11973500-1327879378_thumb.jpgpost-21515-0-29281100-1327879385_thumb.jpgpost-21515-0-36773600-1327879392_thumb.jpgpost-21515-0-72125800-1327879400_thumb.jpgpost-21515-0-53717100-1327879406_thumb.jpgpost-21515-0-65011500-1327879412_thumb.jpgpost-21515-0-93436800-1327879417_thumb.jpg

 

Prste ne osecam,toliki je mraz,barem kod mene s tim sto je vredelo :) , Alekre je l' moze kuvano vince ili rakijica ,ne ide pivo na ovu zimocu :) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

lep brate. a tek sto sijaaa :moto3:

 

kolega, javi se kad se vreme prolepsa da se provozamo, ipak smo u komsiluku. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Ljudiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii kupljen je SYM GTS 125 od Tommyn-a!!!!!!!!!!!!!

Pravi maxi skuter,veoma sam zadovoljan,veliki,veoma atraktivnog izgleda,ogroman gepek,prelepa instrument tabla(u mraku :) ),malo nizi polozaj kormana u odnosu na sediste s tim sto je to moje misljenje,amortizeri su podeseni malo mekse za moj ukus,toliko od mene za prvu voznju od Obrenovca do Bg-a(nije bilo uopste hladno :D ) malo mi zao sto motor je motor stalno u visokim obrtajima ali tako radi 125-ica (za raziku od 250-ice koja sa porastom brzine (preko 70-ak) dize i obrtaje (preko 4000)) .Motor je stvarno ocuvan.Kad otopli stize detaljan izvestaj :) .

Sa srecom i da predjes punoooo kilometara sam i sa ovom ludom druzinom..

I sa da promenis potpis..nema vise MY WISH.. 1moto3.gif

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja