Jump to content

Moto Zajednica

Josh jedan

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Pre svega pozdrav svima.

 

Zadovoljstvo je naci medju prijateljima koji dele istu pasiju (a mozda je to i neka vrsta oboljenja). Simptomi su poznati - slabost na motore, i naravno -  na sve shta ide uz to. Da ne nabrajam... Koliko znam oduvek je tako bilo, s tim shto se, kako vreme odmiche, stanje samo "pogorshava". Izgleda je kod mene u pitanju neshto nasledno (cale i deda su bili motoristi).

 

Inache, zovem se Matija Kujundzic, imam 32 godine, zivim i radim u Beogradu.

 

Trenutno zivim u nevenchanoj zajednici sa Oljom i Hondom Afrikom 650. Svi smo tu nekih godina i sklonosti... Dece nema, mada planiramo.

 

Pre par nedelja smo napravili djir po ex Jugi, BG-ZG-Istra-Rijeka-Split-Dubrovnok-Ada Bojana. Nekih 2500km za dve nedelje. Toplo preporuchujem. Naravno, ukoliko nekom ustrebaju opshirnije informacije ili saveti, neka se javi. Generalno, moze vam se desiti da najgori dan postane najbolji. Eto, nama je motor stao (crkao akumulator a sa njim i regler) na na sred auto-puta negde kod Kutine. Kilometrima unaokolo puca slavonska ravnica. Nigde nichega, nikoga. Sve u svemu nishta ohrabrujuce. KAD, posle pola sata eto  lika (takodje na Africi) kako nailazi  iz suprotnog pravca, staje, prelazi put, pita - U chemu je problem. Posle 5 sekundi, sedamo na njegov motor (Olja ostaje da se suncha i chuva Afriku) i vozi me 20-30km u Jasenovac do svoje kuce, da bi mi dao svoj rezervni akumulator. Vracamo se na mesto zlochina, sve smo lepo prishrafismo, pali Afrika iz prve, krecemo svi zajedno do prvog naselja na pivo i da se upoznamo. Lik se zove Tomislav, kao shto rekoh iz Jasenovca je, i ovom prilikom zelim da ga pozdravim i pozovem u BG.

 

Toliko o frkama oko putovanja kroz bivshe republike. Svi su bili friendly and helpfull, ni policija me nije smarala iako sam sve vreme vozio bez svetala (zbog reglera). Jedino loshe shto se desilo je pandurska sachekusha kod Prijepolja.

 

Pre Afrike bila je tu Honda XL-500R, a pre nje jedno desetak Jawa, MZ-ova i naravno Tomosa. Sve u svemu traje to nekih 20 gudina. Kolege  iz Vojvodine kazu - Motorashki hleb je sa sedam kora. Vala, ima istine, mada mislim da je na nama da trenutno stanje stvari okrenemo u svoju korist i na opshte dobro. Za pochetak - kacigu na glavu. Mislim da su ovaj sajt i cela pricha oko BJBikers dobar pomak u tom pravcu. Zato se osecam pochastvovanim naci se medju vama.

 

Pozdrav, matijak

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12111 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pozdrav i dobrodosao!

 

Pre svega dobar izbor motora koji vozis!  ;D ;D Nadam se da ce sa tog putovanja biti neki iscrpniji izvestaj!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Pozdrav! Koincidencija, ali i ja sam upoznao nekog Tomislava bajkera iz Jasenovca. Koliko ima god otprilike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Hvala svimai na dobrodoshlici,

 

Evo probacu da odgovorim svima.

 

Kod Prijepolja me su me zaustavili panduri sa radarom. Ima pre Prijepolja (kada se ide iz pravca Crne Gore) jedan pravac on 1-2km. Tu je ogranichenje 50kmh, i ja hajde da usporim na 70, kad eto njih, iskachu iz zbunja. Jebiga, da nas nije bilo dvoje na motoru + tri kofera i tank torba ne bih im stao. Mislim da su bili u puntu. Napisashe mi kaznu... nisam josh platio.

 

Shto se Tomislava iz Jasenovca tiche, chovek je izmedju 35-40 godina, vozi Afriku Twin 750 RD07, '99 godishte. Rekao mi je da ima prijatelje u Beogradu i da je bio na nekom od susreta ovog leta. Ima automehanicharsku radnju. Ako ga neko zna ili je u kontaktu sa chovekom, neka ga puno pozdravi od Matije i Olje. Slikali smo se (mobilnim) ali nikako da nadjem software za telefon i svuchem fotke.

 

Shto se tiche nekog detaljnijeg izvestaja o putovanju vrlo rado cu ga napisati, samo da nadjem malo slobodnog vremena. Danas bi napokon trebalo da mi stigne regler za Afriku, nabacio sam nov akumulator, tako da ovih dana teshko da cu sedeti za kompom i kuckati. Ljudi, dve nedelje vozim bicikl....

 

Pozdrav svima, matijak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja