Jump to content

Moto Zajednica

Koji coper izabrati

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kle

Imam dilemu koji coper uzeti pa molim za pomoc?

Koji je bolji od ova tri i zasto?

Pouzdanost ova tri??

Svaki odgovor je dobrodosao.

Potrebna mi je kolika tolika udobnost jer sam visok 2metra.Potrosnja sto je moguce manja.Putna brzina od 80 do 100kmh.

 

1.Keeway Superlight 150

2.KINROAD XT150-16

3.Sprint Prince 125

 

Koji bi vi izabrali da ste na mom mestu???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ako si visok 2 metra pretpostavljam da imas bar 90 kila. Tako da putnu brzinu od 80 do 100 otpisi jer je to njima maximalna brzina (ako je dostignes sa svojom kilazom i aerodinamikom)

Mislim da ces pre morati da izaberes nesto od 250cc.

 

Sprint Chalanger mozda, on deluje veliki? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Ako si visok 2 metra pretpostavljam da imas bar 90 kila. Tako da putnu brzinu od 80 do 100 otpisi jer je to njima maximalna brzina (ako je dostignes sa svojom kilazom i aerodinamikom)

Mislim da ces pre morati da izaberes nesto od 250cc.

 

Sprint Chalanger mozda, on deluje veliki? :neznam:

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kle

Sa svojom visinom i tezinom na trenutnom motoru Keeway X-ray 50 ostvarujem brzinu od 70-75kmh ali to je pun gas i veliko opterecivanje motora:chalenger je 250ccm jeste veliki ali skuplja registracija u odnosu na 125 i potrosnja od 3.5-4L.

 

Najvise mi se svidja Keeway superlight 150 jer mislim da cu moci da ostvarim brzinu od 80-90km a pritom da ne dezim pun gas s obzirom da sa 50ccm idem 70.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Zemljace pozdrav

 

Best buy tj. odnos cena-kvalitet bi bio keeway, ima ga stariji covek u gradu u crnoj boji motor deluje fenomenalno a on uvek sa kezom do usiju kad ga vidim.. Imam druga koji je vozio princa 125 i nije bio zadovoljan ali mislim da je decko previse ocekivao od 125ccm cetvorotaktnog cruzera. A kad smo kod brzina imam motor koji moze ici do 110km/h i to sam ostvario par puta, a brzina izmedju 80-90 km/h je i vise nego dovoljna meni a koristi se u 80% eksploatacije u mom slucaju i slicnih sam proporcija ko ti..

 

Ali kad sam video kako izgleda motoric od 50ccm koji vozis 12000km, ubedjen sam da ako kupis bilo koji od tri gore navedena motora neces pogresiti!

 

Doduse navijam da se odlucis za neki supermoto ili enduro Qingqijev ili Sprintov pa da budemo pripadnici iste sekte, ali bice valjda zajednickih voznji i ako bude kruzer;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/64893-keeway-superlight/

 

 

samo u varijanti od 150 ccm

by the way visok sam 190cm tezak 100 kg, i motor ide 100km/h

 

sve sto te interesuje oko ovog motora pitaj slobodno, a o pouzdanosti samo jedan info: kolega Duhhh sa foruma presao 50000km (da, da, pedeset hiljada kilometara)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1047 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Keeway Superlite 150 definitivno ako su samo ova tri u opciji, Prince i Kinroad su za klasu losiji ( mislim na zavrsnu obradu i vizuelno kvalitet materijala), zato su i jeftiniji. Opet mislim da Princ ma najbolju servisnu podrsku, treba i to gledati.

 

Putna brzina na koju treba racunati sa ovim motorima je 60-70km/h. Vozio sam princa 125ccm i max je oko 90km/h. ako malo zalegnes , vetar u ledja moze i 100 km/h. Ako imas 2m, tu je i veliki otpor vazduha

Teoriski moze on i 80km/h da ide na duze relacjie ali kada sidjes sa njega ima dva sata da se oporavljas od vibracija.

 

Sto se registracije tice keeway i kinroad su 150ccm i registracija je skuplja za 1000 din nego za 250ccm, a razlika u odnosu na 125ccm je 2 hiljade, sto je zanemarljivo kada se uporede performanse. Sto se potrosnje tice tu je razlika mizerna. Ja vozim keeway supershadow 250 ( ista masina je u Sprint challanger i keeway cruiser ), sa ogromnim bisagama , pola puta pun gas ( auto put), pola puta 90-100km/h ( regionalni, kroz sela ) potrosnja uvek do 3,2l/100km. fabricki mislim da je 2,7l i mislim da bi i to mogao postici laganom voznjom od 70-80km/h, sto je za 125ccm skoro pun gas, a potrosnja bi verovatno bila ista. Opste je poznato da veci motori mogu cesto imati manju potrosnju ako su bolje upareni, jer preslab motor se stalno forsira i onda naravno trosi.

 

Ja sam ( kao i dosta drugih ) prosao put od 125ccm i mogu ti reci kupi odmah 250ccm, naravno ako novac nije ograničavajući faktor. Sa tvojim gabaritima, i performansama motora smorio bi se za dva dana, a posle cimanje oko prodaje , kupovine drugog itd.

 

Imas na forumu Princa 250, covek ga skoro poklanja, imas i moj keeway ali misli da bi ti bio mali , on je kopija Yamahe virago 250.

Sa tvojim gabaritima ako hoces coper/cruiser , a da je jeftin ( kineski ) moj predlog Sprint Challanger ili Eventualno Prince 250. Bilo je po oglasima i Quinqi 250 coper, kazu da je dobar mada je i redak u oglasima.

 

Srecna kupovina, dobro dosao u Shaolin sektu :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Vibracija ima, e sad moj motor recimo vibrira vise nego Danijelsov u nogama, a kod njega mi se cini da vise se oseti na rucicama, mozes da ga vozis 80km/h bez problema-jeste da ces se umoriti malo vise od vibracija nego od same voznje ali nije to toliko strasno. Vozali smo ih i po 200km bez stajanja nisu se raspali ni oni a ni mi

Jos jedna stvar, motor ima snage u rezervi, ako ne pazarim novi na prolece mu ugradjujem zadnji zupcanik od 40 zuba i nadam se povecanju brzine za oko 8-10km tj putnoj brzini od oko 100tke bez preterane turaze

Ako odvojis jedno dva popodneva i odradis par gumenih podloski za nogostupe i za korman smanjices vibracije sigurno za 50-60 %

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Nema blokadu, gazis ga koliko moze, jedna f/20 rupa u auspuhu i jos bolje ide, i skines sundjer sa airboxa i ubacis pecurku i jos malo ga poboljsas, moj cenim tu oko 100-106km/h kad ga dobro zaletim i bez bocnih torbi

Trosi do 3 l sa punim gasom i natovaren na 160kg zive vage

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

Probao sam pre neki dan Superlight i mislim da mi ne odgovara bas najbolje zbog gabarita. :neznam:

 

sta vi mislite????

 

Много си велики нарастао:takoje:

Са чиме те хране??? ;)

 

Ако нађеш CF 250 :takoje: пробај га није лош а међуосовинско растојање је 2,25 м....

Ја сам висок 1,83 и одлично ми лежи а мој другар има око 2 м и не жали се на макину (CF)

 

пс. регистрација за 250 цм3 је 10800 динара а потрошња је у просеку око 3 лит.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1047 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Probao sam pre neki dan Superlight i mislim da mi ne odgovara bas najbolje zbog gabarita. :neznam:

 

sta vi mislite????

 

Au, kolika su danasnja dece :Mina:

 

Tebi druze od ovih kineza jedino paše Sprint challanger. 250ccm, troši oko 3-3,5l. ali je zato kao autobus, ja sa 180ccm nisam mogao da ga vozim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Знаш када бих мењао ИксРеја за крузер? Никад.

 

Успут, они из "Топ Шопа" на стању имају још један Кинроуд 150, спакован у кутију.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Nije za tebe superlight delujes na njemu ko da si zajahao skuter neki a ja mislio da kad ja sednem sa mojih 190 da sam krupan na motoru :zbunjen:

Gledaj challengera ako mozes da nabasas na neki, ako ne prebacuj se u drugu sektu tipa enduro motora :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: bice uskoro neki kruzer :)

Moj "drugar" po gabaritima, a ja gledam princa za sebe :zvizduk:

 

tek sada vidim kako bi izgledao ja na motoru koji mi je mali :stabre::stabre::staa2:

 

 

 

Probao sam pre neki dan Superlight i mislim da mi ne odgovara bas najbolje zbog gabarita. :neznam:

 

sta vi mislite????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ја сам имао сличан проблем али сам га решио на један сасвим обичан начин....

 

http://forum.bjbiker...__1#entry499571

 

мало прочитај форум 1zdravo.gif

ниси ти једини са 190 и кусур....

него и моја препорука за 250....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja