Jump to content

Moto Zajednica

V-MAX i TDM 850 UTISCI

Recommended Posts

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Dominator

Pozdrav svima. Hvala na dobrodošlici.

Evo da pokušam da odgovorim na pitanja Squirrela i Dejana P, i napišem im moje utiske o V-MAX-u i TDM-u 850.

 

Prvog V-MAX-a sam kupio 1996. godine kod Rode i to je bio black MAX. Bio je crne boje, imao je crne auspuhe i crne felne. Drugi sam kupio 1999. godine, isto kod Rodića. On je bio krabon boje i imao je sive aluminijumske felne i niklovane auspuhe. Svaki je bio lep na svoj na svoj način. Što se tiče putovanja, najduže destinacije su mi bile BG – Atina – BG i BG – Istanbul – BG.

 

Sve u svemu, pokušaću da navedem, po mom mišljenju, loše i dobre strane V-MAXA-a.

 

Loše strane:

 

- izuzetno loše kočnice za takvu težinu motora (270 kg);

 

- loše svetlo /dok sam putovao noću, držao sam prekidač dugih i srednjih svetala na sredini da bi mi bilo upaljeno i dugo i srednje svetlo; posle nekog vremena morao sam da menjam kontakt bravu jer se istopila od prevelike struje koja je išla za svetlo/;

 

- loše paljenje /mala amperaža akomulatora za tu kubikažu motora, pri tome nema mogućnosti gašenja srednjeg ili dugog svetla; pri davanju kontakta uvek gori svetlo i tako troši i ovako malo struje pre startovanja motora; još jedna stvar vezana za startovanje motora: često mu crkava deo po imenu couch, a kada on crkne, pri startovanju čujete samo lomljavu u motoru/;

 

- mali rezervoar za gorivo /prima samo 15 litara, tako da često morate da idete na benzisku pumpu, a kada putujete, potrebno je da uvek kalkulišete da li ćete stići do sledeće pumpe/;

 

- težak je za gradsku vožnju /pri manevrisanju, polukružnom okretanju u uzanim ulicama,  morate uvek da ga držite na kvačilu - jer ako krene da vam pada, sigurno ga nećete zadržati/;

 

- brzo cepa zadnju gumu /imao sam dosta muke dok nisam pronašao gumu koja koliko-toliko traje duže od ostalih; guma MAZZELER maraton 88/.

 

 

 

Dobre strane:

 

- lep motorcikl;

 

- startan /do 400 metara ne može da mu priđe nijedan drugi motor/;

 

- udoban za duža putovanja /ali pod uslovom da ga vozite preko 160km/h; ako  vozite sporije, posle nekoliko sati počinje da vas boli zadnjica/.

 

 

Što se tiče TDM-a – 850, vozim ga tek 5 meseci i prezadovoljan sam. Kupio sam ga, preko interneta, u Frankfurtu. Lak je za vožnju. Posle V-MAX-a, kao bicikl. Lepo se sedi, i ima solidno ubrzanje. Jedino što mi se zasad ne sviđa, ili sam navikao na kardan kod V-MAX-a, često moram da podmazujem lanac, jer stalno imam utisak da je suv.

 

Toliko za sada. Pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Dominator

Po gradu oko 10 litara cesto i preko a na otvorenom ako vozis do 140-150 km/h oko 7 a preko 160 km/h oko 10 litara pa i vse.

Sto se tice maksimalne brzine najbrze sam ga vozio oko 240 km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Leskovac / Beograd

V-max je definitivno jedan od motora sa najvise "duse", po mom licnom misljenju mozda i najlepsi japanac koji je ikada napravljen i svakako jedan od onih koji su se najduze proizvodili. Kako ga je moj otac posedovao imao sam prilike cesto da ga vozim i slazem se svim sto je Vladimir napisao. Iako je motor bezvremenski lep, spada u najnebezbednije i po nekim statistickim podacima (koje sam procitao u nekom casopisu) 2 od 3 V-maxa zavrse neslavno svoju karijeru. I pored toga ljudi taj motor ili obozavaju ili uopste ne vole, zbog jako lose resenih nekih tehnickih pitanja, ali se svi slazu da mu po lepoti u toj klasi skoro ni jedan motor ne moze prici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Kažeš ne boli guza preko 160kmh, pa normalno kada moraš da silaziš svakih sat vremena da sipaš gorivo.  ;D ;D

 

Ja volim V-Max, definitivno motor koji je legendaran.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300

V-MAX , predivan motor, ali toliko nefunkcionalan i "opasan",tj. nestabilan.

TDM - sasvim suprotno. Neki kazu cak i ruzan. Meni je prelep.

Sedam preterano lepih godina smo se druzili. I ne nadjoh mu ni jednu manu, osim , mozda, auspuha. Ko je nameracio ovaj motor, nema sta da brine. tesko je naci motor koji je ovako dobar, funkcionalan i ekonomican. Zameni auspuh, 2 u 1 , i da te bog vidi !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

kakav kosmar......razmisljam koji motor posle BMW R65 s kojim sam napravio mnogo prelepih kilometara MOCKVA,PETEZBURG,KUSADASI,PSKOV......itd razmisljo sam o BMW F650GS, HONDA AFRIKA TVIN i sada TDM 850 mislim da taj motor ima pricu........nego prijatelju koji hvalis TDM odakle ti ta slika.....imas li autorska prava.....i na kraj krajeva sta radis dole.....ha ha ha ::);):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja