Jump to content

Moto Zajednica

Louis prodavnica u Villachu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Ako se vracas autoputem iz Slovenije prema Hrvatskoj, na granici imas tax free agenciju koja ti isplacuje porez umanjen za njihovu proviziju.

Kada sam ove godine isao na prelaz Rupe blizu Slovenske Bistrice, na granici ti samo overe formulare, a novac se podize u "vecim postama u Hrvatskoj", konkretno mi smo dobili od carinika informaciju za postu na setalistu u Rijeci. posto je jedan drugar ostajao bas u Rijeci, on je podigao novac za nas. Nije moralo licno sa overenim formularima.

 

 

Ja sam slicno uradio ove godine u januaru. Bio sam takodje kod Louis-a u Villach-u, odusevio se izborom svega i svacega :ooo: , zena i deca nadjose po nesto i za sebe... pa racun ispade, evo bas sam ga sacuvao zbog eventualnih reklamacija... 444,98 Evra, od toga je Mehrwerteuer (porez na dodatu vrednost od 20%) iznosio 74,16 Evra.

 

Na izlasku iz EU tj. na granici Slovenije i Hrvatske, na autoputu Ljubljana-Zagreb, cim seprodje pasoska kontrola parkira se sa desne strane i vrati malo nazad... Odmah pored kucica za pasosku kontrolu je posebna kucica, gde carinik overava ove racune, pripremljene za povracaj poreza. Ko hoce odmah povracaj poreza, tu na samom prelazu, u onim zgradama pored, je salter agencije koja uz proviziju vrsi isplatu.

 

Elem, od mojeg punog iznosa poreza od 74,16 Evra dobio sam, ne secam se bas tacno, jer to nisam sacuvao, 50 i nesto Evra. Jbg, nisam znao kada i dali cu ponovo ici bas u Villach, pa resih da zavrsim sa tim.

 

Za one koji bi hteli, ako imaju tu mogucnost, da u radnji podignu ceo iznos poreza, preporucujem da provere koji je vremenski rok za uzimanje povracaja, da ne bi ostali "i bez jareta i bez para". :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Brmbrm, 448 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Life Race

Nikada se ne dobija povraćaj celog poreza. Postoji skala svake kompanije koja radi VAT refund. Najzastupljeniji u EU je Global Blue sa kojim Raiff ima ugovor.

Što se tiče Beograda, znam da može da se uradi povraćaj u banci na Terazijama i u GTC kod Arene.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Nikada se ne dobija povraćaj celog poreza. Postoji skala svake kompanije koja radi VAT refund. Najzastupljeniji u EU je Global Blue sa kojim Raiff ima ugovor.

Što se tiče Beograda, znam da može da se uradi povraćaj u banci na Terazijama i u GTC kod Arene.:takoje:

 

 

Moze i u RFZ na Toplicinom vencu i u Kralja Milana.

 

Dobro, koliko je to onda procenat od punog iznosa VAT-a? Je`l to neko od vas vec radio u BG? Dajte primer. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Covece, okreni telefon i pitaj;)). To ti je najbrze.

 

Ja sam vracao porez u RFZ u Beogradu prosle godine. Procenta se ne secam, a znam da su mi isplatili u dinarima. Secam se da je provizija nesto visa nego kada odmah uzmes novac na SLO granici (radilo se o global blue tax refund-u)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Covece, okreni telefon i pitaj;)). To ti je najbrze.

 

Ja sam vracao porez u RFZ u Beogradu prosle godine. Procenta se ne secam, a znam da su mi isplatili u dinarima. Secam se da je provizija nesto visa nego kada odmah uzmes novac na SLO granici (radilo se o global blue tax refund-u)...

 

Covece, nije mi hitno :zvizduk:.

 

 

Dao si mi sasvim korisnu informaciju, hvala ti na tome :zdravo:.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

ovako, bio sam u Vilahu i sto se tice poreza i povracaja info iz prve ruke. Kada ti uzmu proviziju ispadne da ti vrate kesha 11,5% od ukupnog iznosa racuna.

Ovo je ako uzimate novac na granici Slovenija - Hrvatska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja