Jump to content

Moto Zajednica

TS 150 problem sa paljenjem

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd

Pomagajte ljudi vec mesec dana pokusavam da ga upalim! Motor je od novembra prosle godine u mom vlasnistvu. Tokom zime je bilo nekih sitnih radova na njemu(uglavnom vizuelno,radjena mu je komplet nova instalacija) ali od kako je kod mene u vlasnistvu nisam ga palio,sve do pre mesec dana. Kurbalm ga ja tako jedno 20 puta i on zastuca,sav ozaren srecom nastavim i tako on proradi cele 3 sekunde i ugasi se. Od pre mesec dana pa do sada(uglavnom vikendom posto sam inace u skoli) pokusavao sam da ga upalim ali bezuspesno,rad nece da mu se odrzi a rekord mu je 10-15 sekundi.

 

-Na njemu nema origanalnog auspuha,vec ima auspuh od Jawe 350(posto ima dva cilindra onda mu jedan auspuh dodje za 175ccm).

-Posto je mz preradjen u boobera pa nema ni original kutiju za filter no bez obzira na to radi i sa onom koju sam sam pravio(ova moja je odokativno priblizne zapremine kao original) Filter na njemu jeste originalan. Probao sam da mu stavim i original kutiju ali daje iste rezultate kao ova sto sam je ja pravio.

-Svecica je bosna F65,zazor 0.6 kao po uputsvu. Nisam siguran dal treba da ide f65 ali u njemu je bila svecica te vrednosti kada je motor dosao kod mene. Platine su takodje nastelovane po uputsvu. Posle ko zna kolko vremena rada od po 3 do 10 sekundi svecica je potamnela i masna je kao da ima previse goriva u smesi.

-Radi suvise kratko da bih znao sta se desava kada mu dodajem gas,kako god on se na kraju ugusi(posle par sekundi)

-Nece da upali bez sauha. Svo ovo vreme palio sam ga na sauh(i kad je bilo 30 stepeni)

-Na njemu postoji dizna za dodatni vazduh,odvrtao sam je,zavrtao i nista. Pomerao sam i iglu sibera i nista. Izduvao sam i ocistio ceo karburator i nista. Primetio sam da je plovak malko kriv(nigde nije ulubljen)

- Mesavina je napravljena u odnosu 1/33(kao sto pise u uputsvu za model ts 150),ulje ``Modrica``,dvotakno sinteticko.

 

Pomagajte ljudi,jos malo pa ce godinu dana kako gledam motor,a ne mogu da ga vozim. Sta bi moglo biti to da on nece da radi duze od nekoliko sekundi i onda se ugusi? Ako ima previse goriva kako to regulistati(pomera se igla sibera i ima sraf za dodatni vazduh,ostalo su fiksne dizne.)? Unapred zahvaljujem svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ovako: Skini levu deklu(gde je paljenje) proveri platine, proveri kakva je iskra na svecici, i kad je paljenje(stavis deo suglera kojim se meri dubina i proverig gde je tacka paljenja trebalo bi da je 2.5-3mm pre gmt.)

 

Skini karbirator odvrni deo gde leze gumica za sauh vidi da se nije zaglavila, pa pusta previse goriva...

 

Podesi iglu u karburatoru na srednji zarez.

 

I MZ-a palis: sauh(bez kontakta) 2 puta na kurblu, vratis sauh, kontakt i pali...... :) Nikako da radi sa sauhom(bar koliko ja znam to je nemoguce).

 

Predlog, nabavi neki filter od starog BMW-a r25 ili neki KN filter nikako nemoj terati bez filtera...

 

I daj neki sliku eMZe da vidimo.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Meni ovo lici na to da ti je zacepio karburator. Oce to , narocito kad motor duze vremena stoji. Najbolje da potrazis nekog u blizini ko vozi MZ 150 ( TS ili ETZ - nije bitno ), pa skines karburator sa njegovog i stavis na svoj motor pa probas. Ako sa njegovim radi kako treba, onda nosi tvoj u karburator servis da ga ociste u ultrazvucnoj kadici .

Ti mozes da ocistis dizne, al meni ovo lici da su se zacepili i oni mali kanali u karburatoru kuda prolazi benzin i vazduh .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

...probaj ti blago meni, kako ti ide klip po cilindru-da negde ne zapinje!! Meni simptomi lice kao kada sam ja sa krpicom polomio klip!!(Ne daj Boze...)

Skines svecicu pa na desnoj strani radilice 13-com okreces i slusas u cilindru kako klizi!

 

Nesto se ne ecam da sam video tog bobber-a...kam gi slickite?????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd

Zmajcek,ako si mislio na onu gumicu sto se nalazi kao na onom klipu od sauha,ona nije zaglavila. Imam mz-ov originalni filter vazduha. Sto se tice zacepljenosti karburatora,pri prvom ciscenju sam vadio zive crve iz njega,imam u rezervi jedan karburator od 125 ccm(150 i 125 nemaju iste oznake pa predpostavljam da im se razlikuje neka dizna,nadam se da to nije neki problem posto je razlika tacno 20ccm),mada ni on ko zna kolko dugo nije bio koriscen.

 

Nisam napomenuo da se u pocetku desavalo da kada ga upalim dolazi do zaglavljivanja kurble i momentalno se gasi motor. To mi se desilo par puta,ali sada sve redje i redje. U pocetku bih skinuo svecicu ,ubacio u brzinu,pogurao i sve bi se odglavilo. Sada kada se to desi(sada je sve redje)samo mu sutnem kurblu na suprotnu stranu(posto se zaglavi u donjem polozaju) i ona se odglavi. Ovo nisam pomenu jer sam mislio da je to cisto do kurble posto se i ovako moze videti da malo seta pa predpostavljam da nije najsrecnije sklopljena.

 

Probao sam da slusam hod klipa i ovako stoje stvari: kada klip silazi nadole ili se penje,uglavnom u donjem delu teze se okrece sraf na radilici,zapinje malko(tera me da lagano cimam ruku) i zvuk je nekako sustav. Kada je u gornjem delu klip on ima onaj zvuk ``blop`` i okrece se sasvim lepo. Predpostavljam da mu to deodje zaglavljivanje klipa. Ako je tako,sta sada raditi, predpostavljam da ga sada treba otvarati,sta da gledam na klipu,ili cilindru?

 

Slicice:

http://i1182.photobu...1_2923885_n.jpg

261619_1885299244622_1005602175_31766131_2923885_n.jpg

 

http://i1182.photobu...4_2113837_n.jpg

270062_1885299964640_1005602175_31766134_2113837_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Moze tu svasta da bude, valjalo bi tu skinuti cilindar i glavu, pa proveriti u kakvom je stanju klip. A mozda je neko ranije rasklapao motor, pa lose sklopio .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

vrlo moguce sto lisac kaze, da je lose sklopljeno. meni vise lici na fals vazduh, ili vece dizne. mada, tako se ponasao moj etz kad mu je riknuo iglicasti lezaj. najbolje bi bilo celu masinu rasturiti, promeniti lagere i semeringe, videti sta jos treba i onda te posle ne boli glava. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Klip treba bez ikakvog otpora da klizi po cilindru!!

Ako cimnes rukom u donjoj tacki, zamisli kako je motoru!?

Sezona je prolsa, otvori ti lepo masinu pa vidi gde "skripi"!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Klip treba bez ikakvog otpora da klizi po cilindru!!

Ako cimnes rukom u donjoj tacki, zamisli kako je motoru!?

Sezona je prolsa, otvori ti lepo masinu pa vidi gde "skripi"!!

Slazem se ali uz napomenu da sezona nije prosla, cak je sada idealno za :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Moja bivsa sprava....da,da,sigurno ga je ,,neko,, lose sklopio...... :lol2:

 

Videcemo te semeringe,dugo je to stajalo....btw,cestitke za rad,lep je,premda sam ocekivao airbrush...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

ovo tek treba otvoriti i sve kontrolisati, normalno vratiti u fabricko stanje i nece biti problema. previse je tu prica zasto kako zbog cega nema od toga nista otvori taj motor i polako ga sklopi ali ne ti nego neko ko zna to da radi mz je komplikovan motor za popravku, ako to nisi radio bolje nemoj jer ces jos nesto sjeb.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Moja bivsa sprava....da,da,sigurno ga je ,,neko,, lose sklopio...... :lol2:

 

Videcemo te semeringe,dugo je to stajalo....btw,cestitke za rad,lep je,premda sam ocekivao airbrush...

Vidim ja da mi je motor odnekud poznat . U tom slucaju - pretpostavljam da je motor dobro sklopljen, ali - od novembra prosle godine pa do sad je tu moglo svasta da se desi. Mogao je preko zime da stoji u nekoj vlaznoj prostoriji, ili pod nekom nadstresnicom i da mu korozija napadne cilindar, klip , radilicu. . . Onako bez filtera za vazduh . . . , ja bi tu za pocetak skinuo cilindar da pogledam kako to sve izgleda . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Hvala brate Lijane,danas je motor usao u radionicu,evo upravo sada sam skinuo paljenje i deklu korpe i lancanik sa radilice,oba semeringa su propala nacisto,raspali se,vidi se da je balavio tuda.Nema nikakvih nejasnoca u cilindru kao ni oko klipa,sve to radi ok.

Znaci,semerinzi,pa da vidimo sta ce reci sprava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Posao je zavrsen,sprava radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja