Jump to content

Moto Zajednica

Danasnje Novosti - sramota!

Recommended Posts

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Evo tekst iz danasnjih novosti, opet malo na nas racun...

OPASNO NA DVA TOCKA

-brza voznja i motociklisti ugrozavaju saobracaj u Resavi-

Svilajnac-Na podrucju ove opstine sve su cesce teske saobracajne nesrece.U mnogima, nazalost,

stradaju veoma mladi ljudi i to uglavnom zbog prebrze voznje ili "jahanja" sve popularnijih

motocikala.

Prosle nedelje na putu Svilajnac - Petrovac, kod sela dubnica posle sudara potpuno su izgorela

dva automobila, a u ovom udesu jedna zena je tesko a dve osobe lakse povredjene.U istom periodu

u centru Svilajnca povrede opasne po zivot zadobio je motociklista Dragan T. (36) iz Kusiljeva,

kada je naleteo na parkirani automobil "Pezo".Sa teskim povredama glave prebacen je u cuprijsku

bolnicu.

Za mesec dana na putevima u ovoj opstini motociklisti su prouzrokovali petnaestak nezgoda, od

toga pet sa težim posledicama, a dvotockasi koji se ovih dana krecu resavskim drumovima nose u

u vecini slucajeva francusku registraciju.

Mladi, koji se sa roditeljima nalaze na radu u Francuskoj, a u avgustu koriste godisnji odmor,

dovezli su svoje motocikleda u zavicaju "pokazu" svojim vrsnjacima vestinu za volanom svojih ljubimaca.

U tome, po oceni saobracajne policije cesto preteruju, a neretko organizuju i trke na jevnim putevima i

seoskim ulicama.

Policijska uprava u Svilajncu, putem lokalne televizije apelovala je na vozace da smanje brzinu, a na

vlasnike motocikala koji su najcesci vinovnici udesa, da postuju saobracajne propise.

Ovo je stvarno sramota!Ne znam dokle ce vise da nas pljuju.Aj da neko sa foruma slozi neki tekstic pa da im posaljemo, da im malo stavimo do znanja da nismo samo mi ti koji "ugrzavaju saobracaj".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Vec smo imali ovakvih tema. Na koji deo teksta ti imas zamerku, obzirom da se samo iznose cinjenice? Pa i ovde je bilo o tom momku koji je poginuo u centru Svilajnca! Niko ga nije udario vec je vozio malo je reci, prebrzo. Dalje se u tekstu kaze da policija apeluje na motocikliste da budu oprezniji. Zaista ne vidim problem. A da tamo ima mnogo gastarbajtera je tacno, cesto sam u tom kraju.

 

Evo i sada na BJB okupljanju dok smo bili u Cupriji (nocili smo tamo), celu noc se cuje urlikanje erova kroz glavnu ulicu, ne mogu da procenim brzinu, ali je sigurno mnogo, mnogo vise od 40km/h...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Ajde za ove dve saobracajke je istina, ali za ove francuske tablice i trke po seoskim putevima je cista laz!!!

Pa ja bar to znam. Zivim u Svilajncu!

I da ima sve vise nesreca u proteklih dva meseca, je donekle tacno.

 

A zasto ima toliko nesreca je u jednoj temi vec receno:

    Stranci + puno para + neiskusni vozaci + putevi puni traktora i starijih ljudi za volanom =  ??? ???

 

Izracunaj sam. Katastrofa!!

Pogotovo subotom kad je pijacan dan i svi iz sela dodju na pijac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4272 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

zasto bi bila sramota ako je istina.Jel' to istina boli ili je tesko pogledati istini u oci??????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

U ovom tekstu, jedina, sramota je to šta se tamo radi.Obzirom da puno putujem primetio sam u svim sredinama gde ima malo više gastarbajtera sličnost sa opisanima u ovom tekstu.Valjda im tamo daleko zakon miliji i draži pa ga dosledno poštuju, a kad dodju ovde onda se opuste i udri brigu na veselje (dok se ima kazne nisu skupe).Naravno da nisu svi koji su na privremenom radu u inostranstvu ovakvi, da me ne shvate pogrešno.

Mislim da je tekst korektan i da se tiče konstatacije ugrožene bezbednosti učesnika u saobraćaju sa obe strane izazvane povećanim brojem motocikala u letnjem periodu na području Svilajnca.Ne vidi šta je tu za osudu i šta da im odgovaramo?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Ne vidim da bilo ko nas "pljuje" vec odredjenu grupu motociklista koji prave probleme, za razliku od predhodnih textova koji su "pljuvali" po svima nama koji smo na dva tocka. Jedino mozda naslov... Mada nije ni on strasan, umeju to novinari i bolje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2892 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Ne osecam se prozvanim ni u jednom delu ovog teksta jer se on odnosi na onaj tip ljudi koji ne vozi motor zbog motora ili voznje vec samo zbog pomodarstva. Takvih likova koji se izivljavaju po centru grada ima svugde, mozda je samo splet okolnosti takav da su se ove nedelje najvise njih nasli u Svilajncu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

eto, ja bih se zapitao oko tih brojki da je, recimo, petnaestak nezgoda/neseca prouzrokovano od strane motociklista. Ustvari, u Beogradu nije tako, naprotiv, izrazito najveci broj nesreca prouzrokuju vozaci automobila iako, mazalost, tragedije u tim nesrecama mahom padaju na dusu motociklistima zbog nenosenja opreme ili prebrze voznje....ali ostaje da je vinovnik u najvecem broju nezgoda ipak vozac cetvorotockasa. Dakle, ako je u tih petnaestak nezgoda/nesreca motociklista prebrzo vozio a vozac automobila mu, recimo cest slucaj, nije ustuoio pripadajucu prednost, ne znam zasto bi se to tako sarlatanski podvodilo pod motociklisticka izazivanja nesreca. Ovde bih se malko uhvatio tog podatka, eto, to je moja primedba, ostalo se uglavnom oklapa sa mojim licnim stavovima ionako.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago

moje misljenje je da pravi motociklista nebi dozvolio da policija putem medija mora da apeluje na smanjenje brzine.

svugde ima neko ko svojim ponasanjem to jest 'saobracajnom nekulturom' stvara losu sliku o ostalim motorasima.

verovatno je to rezultat apela tog policajca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pozdrav,

 

eto, ja bih se zapitao oko tih brojki da je, recimo, petnaestak nezgoda/neseca prouzrokovano od strane motociklista. Ustvari, u Beogradu nije tako, naprotiv, izrazito najveci broj nesreca prouzrokuju vozaci automobila iako, mazalost, tragedije u tim nesrecama mahom padaju na dusu motociklistima zbog nenosenja opreme ili prebrze voznje....ali ostaje da je vinovnik u najvecem broju nezgoda ipak vozac cetvorotockasa. Dakle, ako je u tih petnaestak nezgoda/nesreca motociklista prebrzo vozio a vozac automobila mu, recimo cest slucaj, nije ustuoio pripadajucu prednost, ne znam zasto bi se to tako sarlatanski podvodilo pod motociklisticka izazivanja nesreca. Ovde bih se malko uhvatio tog podatka, eto, to je moja primedba, ostalo se uglavnom oklapa sa mojim licnim stavovima ionako.....

 

Ja sam suprotnog msiljenja - mislim da su motociklisti u vecini udesa u kojima ucestvuju izazivaci udesa, ali to zbog glupog zakona statistika ne uzima u obzir. Postoje situacije gde je svima jasno ko je izazvao nesrecu, i zna se sta je uzrok nesrece, ali se vodi kao krivica automobiliste. Posto mozda ovo izlazi iz teme ovog topica, moze da se otvori novi i da se diskusija tamo nastavi. Imam spremljene primere za ovo sto sam napisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Pozdrav,

 

eto, ja bih se zapitao oko tih brojki da je, recimo, petnaestak nezgoda/neseca prouzrokovano od strane motociklista. Ustvari, u Beogradu nije tako, naprotiv, izrazito najveci broj nesreca prouzrokuju vozaci automobila iako, mazalost, tragedije u tim nesrecama mahom padaju na dusu motociklistima zbog nenosenja opreme ili prebrze voznje....ali ostaje da je vinovnik u najvecem broju nezgoda ipak vozac cetvorotockasa. Dakle, ako je u tih petnaestak nezgoda/nesreca motociklista prebrzo vozio a vozac automobila mu, recimo cest slucaj, nije ustuoio pripadajucu prednost, ne znam zasto bi se to tako sarlatanski podvodilo pod motociklisticka izazivanja nesreca. Ovde bih se malko uhvatio tog podatka, eto, to je moja primedba, ostalo se uglavnom oklapa sa mojim licnim stavovima ionako.....

 

U ovom slucaju su valjda obojica kriva, jer i vozac automobila kao i vozac motra krese propis. Jedina razlika je u tome sto je motorista neuporedivo ranjiviji i uvek prodje sa tezim posledicama.

Znaci u ovom slucaju nema jednostrane krivice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ne, nikako nema jednostrane krivice, kod motocikala kao ucesnika uopste retko i ima jednostrane krivice ali je u tekstu potencirana upravo jednostranost. Na to sam skrenuo paznju. Lalajko, to sto motociklista prekoraci brzinu zaista ne daje za pravo nekome da ga ubije jer mu ne ustupa pravo prvenstva. Nemam pojma koje si sve primere spremio ali ja ih imam najmanje toliko za ovo sto ja tvrdim. Da podsetim - vecina krivica vozaci automobila, vecina tragedija usled voznje motociklista, to je moje stanoviste bas na osnovu statistike. Zaista mi je zao ako je neko postao ubica jer naprosto nije video motocikl da se krece velikom brzinom ili nije uspeo da proceni koja je to brzina pa se za svaki slucaj ipak ukljucio iako je imao obavezu propustanja motocikla, ili ga nije ni bilo previse briga da uopste gleda...ali zao mi je i motocikliste tada. Jednostavno, moji licni stavovi ne dozvoljavaju da se prekrsaji motociklista tretiraju kao amnestija za one koji su ih kolima pobili jer nisu postovali prvenstvo prolaza i slicno. Konacno, Ti i ja smo se zadnji put pre koji mesec videli bas na improvizovanoj komemoraciji u jednom od takvih primera...ne znam na koje tacno sad primere mislis ali valjda Ti znas....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mislim da ipak nema potrebe, kao sto rekoh u jednom drugom topicu, stavovi su cvrsto zacementirani i zadovoljan sam sa tim da kazem da je moje misljenje suprotno od tvog. Bilo bi mi krivo da to nisam napisao. :) Dakle, ostajem pri svome: moze zakon da kaze ovo ili ono i ti to mozes da podrzis ili ne, ali ce za mene uvek biti krivac onaj ko vozi 180km/h tamo gde je ogranicenje 50km/h. Jer pri toj brzini recimo prelazi se 50m/s i svi ostali ucesnici imaju samo desetinke sekunde na raspolaganju da sebi ili drugom spasu goli zivot.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

sustinski se slazemo u potpunosti oko dela odgovornosti motocikliste pri zadatim uslovima (brzina preko ogranicenja), jedino ne volim da to abolira onog drugog koji jednostavno i ne gleda na saobracaj i na propise. E takav je inicijalni tekst u ovom topicu, tvrdnja da su petnaestak nesreca prouzrokovali motoristi, to je tesko i diskutabilno i u Beogradu sa toliko motocikala a kamoli u, konkretno, Svilajncu.

 

Ja skoro svaki dan imam makar po jednu prilicno stresnu i rizicnu situaciju u saobracaju a znas i sam kojim brzinama vozim i koliko to godina vec radim, cak i da "poludim", nemam tehnickih mogucnosti za neka ozbiljnija prekoracenja pa opet svakodnevno imam takve situacije u saobracaju. Tesko da ce tu biti samo krivica nekoga kako tekst implicira, jel' da?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2892 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Aj da se i ja malo ubacim kad vec malo OFFujemo  ;D Razumem stavove obojce ali malo mi je blizi stav da nemoze uvek da bude 100% kriv vozac kola. OK, on je taj koji nije ustupio prednost ali uzmite u obzir da je on video far u daljini i procenio da ako se krece propisano ima vremena da se ukljuci sa sporednog puta, ali nie ocekivao da se taj motor krece brzinom 5x vece od dozvoljene. Mada o5, definitivno,  ne opravdavam vozace automibila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Zbog ovakvih clanaka u novinama svaki ne-motociklista ce gledati popreko svakog motociklistu koji vozi bar malo veci motor, znate i sami te komentare... "oni su ludaci, narkomani, budale" itd.

Bar ja sam se takvih prica naslusao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

....ali malo mi je blizi stav da nemoze uvek da bude 100% kriv vozac kola. OK, on je taj koji nije ustupio prednost ali uzmite u obzir da je on video far u daljini i procenio da ako se krece propisano ima vremena da se ukljuci sa sporednog puta, ali nie ocekivao da se taj motor krece brzinom 5x vece od dozvoljene....

 

uvek mi je drago kad se neko ukljuci u temu i odmah pokaze da je sve prethodno lepo procitao i razumeo, pa tek onda na to komentarisao. Tada diskusija nastavlja da se odlicno razvija i tada ne moram da ponavljam i da naglasavam ono sto sam vec napisao a novi diskutant nije uspeo da procita ili shvati:

 

jedino sto ja zameram od mog prvog posta ovde jeste upravo tvrdnja da su motociklisti skrivili toliki broj nesreca kao u navedenom tekstu, upravo insistirajuci na tome da prevelika brzina motora u momentu nesrece ne moze da amnestira vozaca kola od krivice jer mu nije ustupio prednost. Da budemo jasniji: kada imas znak Stop ispred sebe, nemas sta da procenjujes brzinu i udaljenost, obavezan si da stanes i kraj price. U dosta slucajeva to vozac automobila jednostavno ne uradi jer smatra da on moze....pa, moze, vidi se da ustvari moze ali po koju cenu.

 

Da brza i luda voznja iritira ostatak saobracaja, iritira. Da probijanje po semaforima iritira, iritira. Da obe pojave potencijalno ugrozavaju bezbednost, posebno motociklista, ugrozavaju. Sve stoji ali kada ne stanes na znak Stop pa skrivis nesrecu u kojoj se mozda motociklista probijao prethodno na semaforu i prebrzo vozio, ustvari si izazvao saobracajnu nesrecu bez obzira sto se mozda ona ne bi tragicno zavrsila da je motociklista isao sporije. Sta bi se tada desilo, samo bi mozda motociklista stigao da ukoci? Pa zar to ponovo nije apsolutna krivica vozaca kola cak i kada motociklista stigne da koci?

 

Ja samo o tome pisem, tekst je javna etiketa motociklista u konkretnom kraju na bazi nekih najverovatnije realnih cinjenica ali ta etiketa je kompletirana i zacementirana najverovatnije netacnom i najverovatnije tendencioznom tvrdnjom o tako visokom broju nesreca koje su izazvali motociklisti. Ovo je predmet moje primedbe jer daje posebnu tezinu toj etiketi i na izvestan nacin unapred abolira vozace kola u nekim buducim situacijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Pazi ako bi gledali statistiku saobracajki u celoj zemlji vidali bi da se krivica svaljuje uglavnom na 50%-50%.

A sto je rogec rekao je u potpunosti u pravu!!! Kada dodju gastabajteri nastaje totalna ludnica!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Brmbrm, 448 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Life Race

Slazem se sa, skoro, svim gore navedenim. Krivci su svi koji ne postuju PROPISE i tacka! Jos pljuju po policiji kada ih zaustavi pijane, kad prodju kroz crveno ili voze kao sumanuti. A gasterbajteri su posebna prica. U EU su manji od makovog zrna. Prihvataju da im se odredi i kada da  bacaju djubre i kada da vuku vodu, ali kada dodju ovde pnasaju se kao razularena banda.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd

Tekst je apsolutno OK. 

Ipak su motorasi ti koji u najvecem broju  izazivaju saobracajke. 

 

Mislim, i na ovom forumu ima dosta iskompleksiranih i neozbiljnih likova pa nije ni cudo sto ih ovakvi tekstovi pogadjaju. 

Pridrzavajte se zakona a dokazivanje pred curama ostavite za neku moto stazu. 

Ima par frekventnih ulica u Beogradu gde u sred bela dana dok majke setaju sa decom razni idioti na R-kama jurcaju kao sumanuti i dizu ih na zadnji tocak, gde je tu policija? 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Pa druže ne pljuju oni ni po kome sa ovog foruma, niko od NAS nije od TIH koji divljaju i mi takodje osudjujemo takvo ponašanje. Takvo ponašanje i jeste za osudu ali takodje stvara odbojnost prema svim bajkerima u koje i mi spadamo, a kako da popravimo tu sliku to je već na nama, pa valjda tako što ćemo takodje da osudimo takvo ponašanje i pokušamo da pokažemo da nisu SVI bajkeri takvi tj. da PRAVI bajkeri uopšte nisu takvi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Evo da malo rec po rec analiziramo ceo tekst:

 

Evo tekst iz danasnjih novosti, opet malo na nas racun...nije na "nas" nego na rachun onih iz daljeg teksta, Ja se ne osecam uvredjeno jer n isam u toj grupi vozacha motora.

OPASNO NA DVA TOCKA

- NOTORNA CINJENICA, DA JE OPASNO - OPASNO JE I TO VRLO OPASNO

 

-brza voznja i motociklisti ugrozavaju saobracaj u Resavi-

- Broj nezgoda i povredjenih to sigurno  dokazuje

 

Svilajnac-Na podrucju ove opstine sve su cesce teske saobracajne nesrece.U mnogima, nazalost,

stradaju veoma mladi ljudi i to uglavnom zbog prebrze voznje ili "jahanja" sve popularnijih

motocikala. - NOTORNA CINJENICA, po zadnjim podacima od pocetka godine 36 mrtvih motciklista, plus josh jedan ako se ne varam tokom vikenda u BGD-u.

Prosle nedelje na putu Svilajnac - Petrovac, kod sela dubnica posle sudara potpuno su izgorela

dva automobila, a u ovom udesu jedna zena je tesko a dve osobe lakse povredjene.-- Nisam bas razumeo ovo da li su motociklisti bili umesani u ovaj udes.

U istom perioduu centru Svilajnca povrede opasne po zivot zadobio je motociklista Dragan T. (36) iz Kusiljeva,

kada je naleteo na parkirani automobil "Pezo".Sa teskim povredama glave prebacen je u cuprijsku

bolnicu. -NOTORNA CINJENICA

 

Za mesec dana na putevima u ovoj opstini motociklisti su prouzrokovali petnaestak nezgoda, od

toga pet sa težim posledicama, a dvotockasi koji se ovih dana krecu resavskim drumovima nose u

u vecini slucajeva francusku registraciju. - Ovo su verovatno poadaci iz MUP-a, a o vecini tablica stvarno nemam ideju.

Mladi, koji se sa roditeljima nalaze na radu u Francuskoj, a u avgustu koriste godisnji odmor,

dovezli su svoje motocikleda u zavicaju "pokazu" svojim vrsnjacima vestinu za volanom svojih ljubimaca.

U tome, po oceni saobracajne policije cesto preteruju, a neretko organizuju i trke na jevnim putevima i

seoskim ulicama. - Svuda u sredinama sa mnogo "gastarbajtera" svakog leta situacija je slicna - dolaze i divljaju, i na zalost nserca je sve vise.

Policijska uprava u Svilajncu, putem lokalne televizije apelovala je na vozace da smanje brzinu, a na

vlasnike motocikala koji su najcesci vinovnici udesa, da postuju saobracajne propise. - U ovome ne vidim nista loshe.

 

Ovo je stvarno sramota!Ne znam dokle ce vise da nas pljuju.Aj da neko sa foruma slozi neki tekstic pa da im posaljemo, da im malo stavimo do znanja da nismo samo mi ti koji "ugrzavaju saobracaj".

 

Ne vidim da nas iko "pljuje".Po mom misljenju, ovde su iznesene skoro sve same cinjenice, sa par nedorecenosti oko dva izgorela automobila, i u celoj prici fali podatak koliko to ima motora sa francuskim tablicama, mada je to tesko precizno definisati jer ljudi dolaze i odlaze tim istim motorima

 

Ne mislim da je ovaj tekst zlonameran i da je sramota napisati ovako nesto. U svakom slucaju tekst nije sramota, a sadrzi solidan upozoravajuci element.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Pa druže ne pljuju oni ni po kome sa ovog foruma, niko od NAS nije od TIH koji divljaju i mi takodje osudjujemo takvo ponašanje. Takvo ponašanje i jeste za osudu ali takodje stvara odbojnost prema svim bajkerima u koje i mi spadamo, a kako da popravimo tu sliku to je već na nama, pa valjda tako što ćemo takodje da osudimo takvo ponašanje i pokušamo da pokažemo da nisu SVI bajkeri takvi tj. da PRAVI bajkeri uopšte nisu takvi...

Slazem se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja