Jump to content

Moto Zajednica

honda cm125c

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Suzuki VX 800

Posedujem od nedavno hondu cm125 custom,

 

prvi sam vlasnik u drzavi u dobrom je stanju

 

Prvi problem su chadjave svecice, posle samo 4 5 km se zachadje kao da idem na loz ulje a ne na bezolovni, chitao sam i ovde na forumima da to nije stran problem sa ovim mashinima, na prvu ruku savet je bio da treba malo razduvavati mashinu, i nakon promene stila voznja isto mi se deshava

nemam mnogo iskustva na velikim motorima, jos mi je palo na pamet od ponedeljka da stavim jace svecice

 

a drugi problem ja mislim da je vezan za prvi mada ko zna

 

danas mi se desilo u povratku nakon 20 min voznje, masina se jednostavno ugusila u 2. brzini, stala, i ne mrda, nakon kratke standerdne intervencije cihishtjenja svecica ista prica nece na upalu i na kraju sam dogurao masinu kuci

 

osnovne stvari ja mislim da su u redi, znaci, ima benzina, ima ulja, svecice su 3 nedelje stare, ukupno imaju 120 km na njima, ngk neke provericu tacno oznaku

 

ima li neko slicnih iskustva, verovatno cu oterati do nekog majstora cim se posavetujem u Subotici kod koga vredi nositi

 

hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Kako to misliš ugasio ti se u drugoj brzini? Sam od sebe. Kakvi su simptomi bili pre nego što se ugasio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Suzuki VX 800

Nije bilo simptoma, stao sam na raskrsnici, propustio vozila, i krenuo.

 

Jedini simptom koji je pokazivao su chadjave svecice koje sam i naveo

 

kasnije sam ga upalio na dva navrata, ali posle kratkog rada, 3 do 5 min isto, neovisno o tome u kojoj sam brzini, je stao sa istim simptomima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Meni to liči na struju, tačnije CDI. E sad ja ti baš i nisam stručnjak za te stvari. Ima ovde mnogo stručnijih od mene, pa će te oni bolje posavetovati. Ali kad se mašina ugasi tako iz čista mira onda to smrdi na struju. Posebno mi je sumnjivo to što si uspeo da ga upališ bez problema kada se ohladio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Suzuki VX 800

Danas sam odstranio filter za vazduh, bio je neki imporvizovan i los, ne prolazi skoro nista,

 

iz prve sam ga upalio, radio je jedno vreme , ugasio, ochistio svecice, upalio ponovo, i sve ok,

 

proverio svecice, leva svecica i dalje chadji, desna je ok, smedje boje je vrh kad se izvadi, i mirise na benzin,

 

zamenio kablove, desni na levi i naopako, i dalje leva svecica chadjava, desna ok, tako da mislim da nije do struje mada ko zna, uzecu nove svecice mozda malo jace neg sto su ove,

 

sve je bilo ok dok ga nisam sastavio, ostavio tako usis bez filtera, namestio poklopce, upalio ga i radio bukvalno 60 sekundi, i prestane ugasi se

 

ostavim ga 10 min upalim ga ponovo radi 60 sekundi i ugasi se

 

rastavicu sutra karburator posto je prilicno jednostavan, jedan plovak, jedna grana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Suzuki VX 800

Zavrsio chishtjenje karburatora, dosta skrame i svega odstranjeno

 

vratio sve po meri, uzeo sam svecice po NGK specifikacijama one ide u ovaj hondin model **7es najjache sto idu u tu rupu, tako da mislim da to nece bit prob

 

nije hteo da upali iz prve, nego sam proverao varnicu, u naravno, motor na nogarima, volan ide levo desno, kako prilazim levoj ili desnoj svecici

 

kad mi se ukaze

 

dok je volan smotan u levo, pali ko zmaj, oce da skoci s nogara, varnica konja da ubije, kad ga ispravim, gusi se motor, varnice nista,

 

tako da verujem da u tom zecu chuchi zhbun, i kablove cu sutra da rastavim, pa idemo dalje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Drago mi je što nije ništa veliko, a još mi je draže kada čovek reši svoj problem i posle postavi na forumu kako ga je rešio. Čisto da i drugi ljudi znaju.

 

Srećna vožnja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Suzuki VX 800

Hvala 1moto3.gif

 

Pojavljuje mi se jedan mali mali problem

 

Ler gas ne mogu da namestim kako treba(po mojoj proceni) mora da bude visoko, 1500 o/min ili vise, da se motor ne ugushi

 

kad je hladan sa strane karburatora ima zavrtanj, zavrnem, kad se ugreje odvrnem malo, ali ni vruc zagrejan ne moze da odrzi miran rad

 

sumnjam da smesa vazduh/gorivo nije dobra

 

rastavio sam bio karburator, ochistio vratio sve kako je bilo(valjda) jos kad sam trazio problem sa paljenjem

 

ali izlgeda ovaj problem je ostao, nesto treba stelovati, a ne znam sta i kako, dizne? koje? gde?

 

ako neko zna, savet iskusnijeg mehanicara bi dobro dosao

 

ovako izlgeda karb

 

http://www.cmsnl.com/honda-cm125c-custom-1982-switzerlandkph_model19180/partslist/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Suzuki VX 800

Filterje isto problem, naime, onaj koji je bio u njemu "originalno" (kad sam ga kupio)

 

je bio kako da kazem, kvadrat duplog itiosona(tepih) zasharafljeno sa nekom plastikom za usis vazduha, sada trenutno ima samo mrezu preko usisa, dok ne nabavim filter

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Suzuki VX 800

KOje govno od problema booogte

 

 

znaci evo u srz cu definisati problem

 

ler gas problem je ocito bio povezan sa ovim problem koji se manifestovao verovatno i pre moje prve intervencije

 

slaba ne konstantne varnice, ponekad konja da ubije, ponekad ne, ponekad na oba, ponekad ne, i naravno da ne moze da odrzava masinu u konstantnom radu kad ovako kenjaju varnice

 

stim bih dodao da su svecice skoro nove, mada cu ih promeniti cisto testa radi ali sumnjam da je to problem

 

poznanik mi je dao savet da proverim kablove, jer "negde gubi varnicu"

 

 

danas sam pregledao kablove od namotaja do akumulatora deluje sve ok

 

da li ima nekog sa iskustvom u ovom polju?

 

da krenem da narucujem delove?

 

namotaj, bombinu?

 

Hvala :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja