Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć oko izbora skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd

Zdravo svima.

Trudicu se da budem konkretan.

Ako bih se odlučio za kupovinu skutera (250cc-500cc)do 2.000€, koji bi mi preporučili.

Zanima me motor, koji je najjeftiniji za održavanje!!!

Ne želim da dajem silne novce našim priučenim serviserima(čast izuzecima).

Dakle:

Burgman 250 ili 400

Piaggio X9

Honda Foresight

Kymco Grand Dink (iako mrzim kineze, kymco je ok)

Yamaha Majesty 250

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Remooze,

ti bre čoveče lutaš ko guske u magli. Sve prethodne postove si posvetio kupovini endura, gde smo se ubili da tvojoj visini težini, aspiracijama itd. predstavimo koji motocikl je najbolje rešenje za tebe. Birao si izmedju lepog i manje lepog, preferirao prema Japancima, a na kraju jurio Apriliu Pegaso. Meni konkretno nije bilo teško, a bogme dosta sam ti se posvetio.

 

Ne mrzi me ni sad, ali mi nisi jasan. Šta si pročitao o svim ovim modelima pa sad otvaraš raspravu? Koja su tvoja loša iskustva sa servisima uz čast izuzecima? Ovde si mogao da dodaš ono što si na prethodnim temama koje si otvarao već stavio, a to je da voziš skutere već 5 godina, tako da nisi bez iskustva, ili te interesuje koji će fanovi više postova da utaknu na ovu tvoju temu?

 

Obzirom da sam dve godine vozio Beverly 250ie, konkretno ću ti odgovoriti na tvoje pitanje: Najbolji je komšijin skuter, a najjevtiniji je onaj koji ni ne teraš kod majstora, jer ga ni ne voziš, pa nema ništa da mu se pokvari!

 

Tvoje otvorene teme:

TRAŽIM REŠENJE, gde navodiš da su ti dosadili skuteri

http://forum.bjbiker..._1#entry1139727

ENDURO ZA GRAD, 75 odgovora si dobio http://forum.bjbiker..._1#entry1139222

APRILIA PEGASO 650 http://forum.bjbiker..._1#entry1141112

KOJI MOTOR?, 37 postova u odgovoru http://forum.bjbiker..._1#entry1134710

 

 

 

Puno ti želim sreće u tvom daljem lutanju kao i mnogo sreće na dva točka, pa šta god da odlučiš...:zdravo:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5774 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT

Prvo Kymco nije Kinez nego Tajvanac - razlika u odnosu na Kineske skutere je Ooooogromna. Razumem tvoju dilemu ali postavio si temu veoma široko. Najjeftiniji motor za održavanje je onaj koji se ne vozi (po mogućstvu i da je nov). Uprošćeno to izgleda ovako: Yamaha Majesty 250 je fenomenalan skuter sa izdržljivim i pouzdanim agregatom ali šta to tebi vredi ako nađeš izakanu jedinku jer su sve stare preko 10-12 godina i prešle su majko mila... Isto tako svi ovi modeli koje si naveo su pouzdani i izdržljivi, ljudi sa njima "tuku" lepe kilometraže ali sve zavisi od jedinke koju pazariš.

 

Ja imam samo jednu devizu: NEMA motora koji se mnogo tera a da ne mora da se održava. Svaki će "zakucati", neki malo pre a neki malo posle - nema pravila... Lično mislim da su italijanski skuteri povoljniji sa delovima od dalekoistočnih rođaka i da su dostupniji ali generalno ako ti treba nešto od šminke za bilo koji maxiskuter ili deo vezan baš za pojedinačni model - spremi se na skupu i strpljivu igranku. Iz ličnog iskustva mogu da potvrdim da pomoć kolega sa foruma u pronalaženju delova i majstora može biti vrlo efikasna i dragocena. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5774 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT

Najbolji je komšijin skuter, a najjevtiniji je onaj koji ni ne teraš kod majstora, jer ga ni ne voziš, pa nema ništa da mu se pokvari!

 

Pretek'o me kolega. Ostalo ne komentarišem...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja