Jump to content

Moto Zajednica

Zabrana upravljanja i vožnja sa PSP-om

Recommended Posts

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Uskoro će mi možda oduzeti dozvolu na tri meseca zbog toga što nisam video da mi je crkla pozicija na kolima, odnosno prekidač.

Da li neko ima informaciju odnosno da li sa zabranom za katergorije u "velikoj" dozvoli može da se upravlja motorom od 50 ccm sa PSP-om?

 

PSP sam položio pre skoro 20 godina, i ko zna gde mi je papir, pa me zanima da li mogu da izvadim duplikat u Ljermontovoj.

 

Kako je počelo i bicikle ima da zabrane...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Uskoro će mi možda oduzeti dozvolu na tri meseca zbog toga što nisam video da mi je crkla pozicija na kolima, odnosno prekidač.

Da li neko ima informaciju odnosno da li sa zabranom za katergorije u "velikoj" dozvoli može da se upravlja motorom od 50 ccm sa PSP-om?

 

PSP sam položio pre skoro 20 godina, i ko zna gde mi je papir, pa me zanima da li mogu da izvadim duplikat u Ljermontovoj.

 

Kako je počelo i bicikle ima da zabrane...

 

Jos nisam cuo da se uzima vozacka zbog pozicije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Uskoro će mi možda oduzeti dozvolu na tri meseca zbog toga što nisam video da mi je crkla pozicija na kolima, odnosno prekidač.

Da li neko ima informaciju odnosno da li sa zabranom za katergorije u "velikoj" dozvoli može da se upravlja motorom od 50 ccm sa PSP-om?

 

PSP sam položio pre skoro 20 godina, i ko zna gde mi je papir, pa me zanima da li mogu da izvadim duplikat u Ljermontovoj.

 

Kako je počelo i bicikle ima da zabrane...

 

Jos nisam cuo da se uzima vozacka zbog pozicije.

 

Stigla mi presuda, tri meseca zabrane, šest poena, i 15,000 din kazna. Pitam našeg kolegu Enduca advokata u čemu je fora, a on mi kaže da budem srećan jer sam dobio najmanju kaznu. Poslali žalbu, videćemo...

 

Proverio posle u ZOBS-u, i baš tako sve piše. Isto ugrožavanje saobraćaja kao alkohol i gomila grugih stvari... Pare ne dam, u zatvor ću, za poene me baš briga - ovo mi je možda treći prekšaj za dvaes godina, ali tri meseca bez prevoznog sredstva mogu moju porodicu da učine veoma gladnom :(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Pretpostavljam ova stavka: "Vožnja bez uključenih zadnjih pozicionih svetala kad je vidljivost smanjena ili noću samo sa uključenim pozicionim svetlim"

 

Ista kazna kao za voznju 90 km/h u zoni skole gde je ogranicenje 30, polukruzno okretanje na auto putu, voznja u suprotnem smeru na auto putu... Svaki komentar je suvisan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

MA DAL JE MOGUCE!?!?!?!? >:( PA STA AKO MI CRKNE SIJALICA!?? Naravno da cu da zamenim, ajde da si namerno vozio sa crknutom pozicijom al ovako?!?!?!?

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

:lud::jok: :jok: :jok:>:( >:(>:(:stabre: :stabre: :stabre:

 

 

:lud: :lud: :lud: :lud: :lud: :lud: :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

MA DAL JE MOGUCE!?!?!?!? >:( PA STA AKO MI CRKNE SIJALICA!?? Naravno da cu da zamenim, ajde da si namerno vozio sa crknutom pozicijom al ovako?!?!?!?

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

:lud::jok: :jok: :jok:>:( >:(>:(:stabre: :stabre: :stabre:

 

 

:lud: :lud: :lud: :lud: :lud: :lud: :lud:

 

Ja sam malo prodrmao prekidač i svetlo je proradilo. Onda me je terao da duvam u alkometar - 0,00, zatim besan napisao kaznu za svetla, i otišao pun gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

No comment! Drzava nam je prsla kao zvecka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

MA DAL JE MOGUCE!?!?!?!? >:( PA STA AKO MI CRKNE SIJALICA!?? Naravno da cu da zamenim, ajde da si namerno vozio sa crknutom pozicijom al ovako?!?!?!?

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

:lud::jok: :jok: :jok:>:( >:(>:(:stabre: :stabre: :stabre:

 

 

:lud: :lud: :lud: :lud: :lud: :lud: :lud:

 

Ja sam malo prodrmao prekidač i svetlo je proradilo. Onda me je terao da duvam u alkometar - 0,00, zatim besan napisao kaznu za svetla, i otišao pun gas.

Ja se javno izvinjavam svim clanovima foruma ALI STA KOJI KURAC?!!??

 

Pa valjda kad otklonis kvar na licu mesta ne pise se kazna?!?!?!

DAL JE MOGUCE!?!?!?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Strasno! >:(

Ovo nikako ne bi smelo oda se zavrsi na komentaru "strasno" bar vi sa preko 15 000 virtuelnih clanova iza sebe imate bar neki uticaj na kaznu ili neko bolje tumacenje ovog idiotizma od kazne. Pre bi se obesio nego da im dam dozvolu za ovo sto se Copetu desilo a ja plus uopste nemam zenu i decu!!!

 

IDIOTIZAM

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Pa valjda kad otklonis kvar na licu mesta ne pise se kazna?!?!?!

DAL JE MOGUCE!?!?!?

 

Sve ove nebuloze proisticu iskljucivo zbog toga sto se u ovoj drzavi sve radi iz jednog jedinog razloga, da se uzmu pare, a ne radi uvodjenja reda, bezbednosti, poboljsanja kvaliteta zivota ili drugih zdravorazumskih razloga. I dok god to bude tako, nece biti nikakvog boljitka.

 

Jedan od pokazatelja da je u pitanju cista kradja je to da saobracajna policija radi na normu, tj kaze mu se stani tamo i ne vracaj se u stanicu dok ne napises 20 kazni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Cope, ako sam te dobro razumeo, tvoj auto pozadi uopšte nije bio osvetljen? I bila je noć? To baš i nije isto kao kada ti crkne sijalica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ako vec nisi mogao verbalno da ga iskuliras..trebao si da mu smiris bes crvenom..

 

govnjivi osiguraci mogu slicnu stvar i sa farovima da naprave..

a ondak robija.. pa su i to preimenovali na tesku novcanu globu sa puno nula i poena.. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

У Штутгарту (Немачка) нисам упалио светла у вечерњем термину. Полицајац ме је само упозорио да их упалим, што сам, наравно, и учинио. Човек ми се захвалио и продужио својим послом. Управо то би требао да буде њихов посао - да воде рачуна о безбедности саобраћаја. Цопе је решио проблем, није више угрожавао саобраћај и полицајац је требао да буде срећан што је учино корисну ствар, али не... Наставио је да дрка човека, културног и васпитаног! Знам неке мање васпитане и бахате пред којима су мањи од маковог зрна! Али такав је то, не полусвет, него четвртсвет у редовима наше полиције. Наравно, нису сви полицајци такви, али ми се чини да ти који нису такви исто затварају очи и ћуте пред "колегама" који им блате професију!

 

Попиздим на неправду! >:(

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd - Arena
  • Motocikl: Freewind

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Srbijo!!!!!!!!

samo daaaaaj pare,samo puni budzet.

ako to ne uradis punis pandura lovom.obrni-okreni ne valja ni u kom slucaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Predstavnik za Alfa Romeo i Smudja, 402 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol
  • Motocikl: rd07 oca mu jebem

Au jbt koja nepravda, stvarno uzas! Pa ne vozimo svi nadrkana kola sa gomilom lampica koje signalizuju da nam je crkla neka sijalica...Znaci krenes na put i stajes na svakih 5km da proveris da li ti rade sva svetla da ne bi otisao u zatvor...Jedino sto mislim da je nas brat naleteo na nekog kretena, ja nikada nisam cuo za ovakvo iskustvo, NEMAM RECI!!! 0ljut2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 601 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Jbg,naisao si na barabu... <_<

Pre 2 nedelje u Boru zaboravio sam da upalim svetla(doduse u sred dana),ulazim u kruzni tok sa 5 na sat,i bas gde se iskljucujem patrola!

Pandur me gleda i samo mi pokazao rukama na svetla,ja mu mahnuo i tutanj.

Btw imam stare ZA tablice,u Boru....ko je iz tog kraja zna sta to znaci... :rat3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Koliko vidim, Cope je noću bio neosvetljen, bio je pokvaren prekidač za svetla, a ne jedna sijalica. Čitajte pažljivije.

 

Kazna kada ne radi jedna sijalica ili kada vam danju ne rade svetla je daleko blaža.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

pokvaren prekidac se vodi kao tehnicka neispravnost, isto kao pokvarena rucna

 

takodje, voznja bez svetala je prekrsaj koji nosi zakonske posledice, iako se slazem da je, posebno tokom dana, vrlo korektno kada policajac samo upozori vozaca da upali svetla

ali, da sam policajac, nocu za neupaljena svetla mislim da ne bih imao milosti, jer je to bas veliki bezbednosni prekrsaj

 

crkla sijalica, sa druge strane, je opet kvar koji moze da se desi u toku voznje bez da vozac primeti (posebno sijalice pozadi) i NE SME da se kaznjava

sluzbeno lice je duzno da zaustavi vozaca i ukaze mu na kvar

ukoliko vozac nema sijalicu da kvar otkloni na licu mesta, to je tek prekrsaj koji sme i mora da nosi zakonske konsekvence

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: SUBOTICA

užas :neznam: ja neko veče gledam službeni auto pežo i na zadnjici mu radi samo jedna sijalica za osvetljenje tablice i ništa drugo :stabre: 23.39 uveče . stane na na rasksnici da zaustavljaju i jebavaju narod a ja im pridjem kulturno i jednom sa čvarcima kaže o čemu se radi a on meni nastavi tamo gde si i krenuo!! odgovor na mestu i veoma kulturan <_< <_< toliko o zakonu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Dal je moguce da ste tolko licimerni, pa svakome moze da se pokvari prekidac!? Cak covek kaze i da je opravio na licu mesta. Cak i kada ne radi nista pozadi na vozilu opet ostaje macije oko u stopaljakama i TABLICA koji odlicno reflektuju svetlost!!! Nije isto kao kada vozis napred bez ijednog svetla jer tada ocigledno VIDIS da nesto nije u redu i znaci da namerno tako vozis. A voznja bez pozicije nocu jeste opasna al nije katastrofalna jer se kreces u istom smeru kao i vozila kojima trebaju tvoje pozocije kao orijentir sto znaci da bi trebali da se krecu znatno brze od tebe da bi doslo do sudara. Ljude treba kaznjavati za namerne prekrsaje a ne oduzimati dozvolu coveku sa porodicom zbog ovog idiotluka.

 

Da malo prebacimo temu na motore. Skoro svako od nas pozadi na motoru ima jednu sijalicu za poziciju ili ima jednu sa dva pola. Sa obzirom da stalno vozimo sa upaljenim svetlima, UVEK moze da nam se desi da nam crkne bas ta jedna sijalica. Moze i da se zaprlja kontakt na sijalici ili prekidacu (sto se verovatno copetu desilo)

VI NE ZNATE DA VAM JE TO CRKLO U VOZNJI! To nije prekrsaj, sijalica je potrosni materijal, crkavaju stalno!!!!

I zbog toga da vam oduzmu dozvolu 3 meseca? :lud:

 

 

Svako ko misli da nisam u pravu je NAJBLAZE RECENO GLUP!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

užas :neznam: ja neko veče gledam službeni auto pežo i na zadnjici mu radi samo jedna sijalica za osvetljenje tablice i ništa drugo :stabre: 23.39 uveče . stane na na rasksnici da zaustavljaju i jebavaju narod a ja im pridjem kulturno i jednom sa čvarcima kaže o čemu se radi a on meni nastavi tamo gde si i krenuo!! odgovor na mestu i veoma kulturan <_< <_< toliko o zakonu

 

Ja ovo vidjam i danju i nocu, bez pozicije, radi samo jedan far, nikad vezani itd itd itd. LICIMERJE >:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

pokvaren prekidac se vodi kao tehnicka neispravnost, isto kao pokvarena rucna

 

crkla sijalica, sa druge strane, je opet kvar koji moze da se desi u toku voznje bez da vozac primeti (posebno sijalice pozadi) i NE SME da se kaznjava

sluzbeno lice je duzno da zaustavi vozaca i ukaze mu na kvar

ukoliko vozac nema sijalicu da kvar otkloni na licu mesta, to je tek prekrsaj koji sme i mora da nosi zakonske konsekvence

 

 

Na mom vozilu mi se deslilo nesto slicno kao copetu. Crko mi je bas prekidac za svetla ali samo pozicije, svetla su radila ok. Ko zna koliko dugo sam ja vozio pre nego sto sam ukapirao da mi ne rade obe pozicije. Stopaljke su radile ali nijedna pozicija na autu nije. Ja vidim farove napred i ne razmisljam uopste da mozda nesto nije ok pozadi... Cim sam otkrio, kupio sam novi ablender, tj prekidac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja