Jump to content

Moto Zajednica

CCS Blackhawk Farms Juli 23-24, 2011 i Avgust 20-21, 2011

Recommended Posts

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Posto sam ove godine presao 40-tu, rekoh sebi da moram necim da preduhitrim krizu srednjih godina inace mi ne gine depresija i psihijatri. Ne kupuju mi se neka besna kola, a motor vec imam ali mi nekako ta gradska voznja bas i ne donosi zadovoljstvo kao nekada. Na stazi, na razno raznim motohepeninzima sam par puta mesecno i na taj nacin zadovoljavam svoje moto potrebstine u kontrolisanom prostoru ali...tu nema bas neke konkurencije sve je opusteno, ne meri se vreme, nema posebnih klasa, sve je u principu svi za jednu - jedna klasa za sve motore pa kom opanci kom obojci.

 

Upravo zbog toga i zbog nagovora jednog drugara resio sam da se u godini u kojoj punim 40 pocnem trkati.

 

Prvi korak ka tome je napravljen u Maju kada sam upisao i s uspehom zavrsio Trkacku Skolu i dobio amatersku dozvolu za 2011 godinu. Skola se odrzava na stazi i podeljena je na 4-5 15 minutnih sesija na stazi i cetiri 30 minutna casa u ucionici gde se uglavnom uce pravila organizacije, nacin pripreme motora i naravno sama procedura pre i posle trke. Takodje more se poloziti i pisani test koji je vise nego lak, vrlo jednostavan. Nakon polozenog testa sledi prakticni ispit u vidu trke u trajanju od 10 krugova. Cilj je zavrsiti trku jer se samo tako dobija dozvola. Ako padnes nema dozvole.

 

 

 

Moj prvi trkacki vikend je bio 23 i 24 Jula, 2011 na stazi Blackhawk Farms http://www.blackhawkfarms.com/index.php/about/track-map u Juznom Beloitu nekih 150km od Chikaga. Staza je dugacka 1.95 milja (3.13km) i dosta je brza sa jednim vrlo tehnickim delom.

 

Kao prvu trku izabrao sam Formulu 40 (F-40) u kojoj su dozvoljeni svi moguci motori pod uslovom da je vozac stariji od 40 godina. Uglavnom se u njoj takmice ljudi koji se vec dvadesetak i vise godina trkaju a dobar deo njih su i bivsi pro vozaci pa netreba cuditi da dobar deo njih vozi na sekundu ili dve od rekorda staze. Za neupucene ja sam na nekih 15 sekundi od rekorda, ili sto bi prost narod reako: „Spor sam do jaja.“:neznam:

 

Bilo je nas je svega 14 u toj trci, losa ekonomija je i tu uzela maha. Startovao sam iz zadnjeg reda i pre prve krivine obisao dvojicu, i tako vozio do samog kraja, misleci da nisam bas poslednji. Medjutim ona dvojica iza mene su odustali, jedan zbog kvara a drugi zbog pada, tako da sam trku zavrsio kao poslednji motor na stazi. Utisci sa prve trke su neopisivi, adrenalin je ogroman i uzbudjenje se moze meriti u tonama.

 

Sledeca trka je bila Unlimited SuperSport u kojoj je bukvalno dozvoljeno sve pod uslovom da je motor serijski, sa serijski ogibljenjem i kocnicama. U ovoj trci nas je bilo 15 (8 amatera i 7 eksperata). Trku sam poceo lose i bukvalno bio zadnji u prvoj krivini. Do samog zavrsetka sam se borio sa jos jednim momkom na Daytoni 675 i uspeo sam da ga obidjem pred samu zadnju krivinu i tako prodjem kroz cilj kao predzadnji tj osvojim 5 mesto medju amaterima. :nanana:

 

Sve u svemu ja sam bio prezadovojan svojim ucinkom. Najbitnije je da sam u jednom komadu i da sad mogu precrtati moto trke u svojoj Bucket Listi.

 

Za nedleju 24 Juli prijavio sam 3 trke: Opet F-40, Unlimited SuperSport i Rookies Cup.

 

Prva trka je bila Rookies Cup u kojoj mogu ucestvovati svi oni koji su trkacku dozvolu dobili u zadnjih godinu dana. Ovo je nova klasa i vozi se 10 krugova dok se ostale trke voze sedam ili osam.

 

Pred sam trku je pocela velika kisa i nisam imao vremena da montiram kisne gume jer nemam rezervne tockove. Staza je bila preplavljena i bilo je jako tesko voziti. Motor mi je dva puta proklizao i ni sam neznam kako sam uspeo da ostanem na njemu. U jednom slucaju me skoro celog zbacio sa sebe. Uspeo sam da odvozam 5 krugova ali posto je bilo jako mucno resio sam da bacim peskir i da odustanem. Jednostavno nije vredno rizikovati ionako cu biti poslednji.:zvizduk:

 

Sledeca trka je bila Unlimited SuperSport i nju sam dobro poceo. Ista ekipa kao i predhodnog dana. Momak koga sam obiso prdhodnog dana je resio da se revansira i obisao me u drugom krugu i poceo da se dobrano odvaja od mene. Meni je zadnji tocak stalno proklizavao i nisam mogao da ga pratim jer je njegov tempo bas bio dobar. Medjutim u 6 krugu njegov talenat nije mogao da prati njegov ego pa je na izlazu iz 5 krivine trku zavrsio na travi. Ja sam se dobrano mucio sa zadnjim tockom i nekoliko puta sam mislio da odustanem jer mi je sledeca trka F-40 bila odmah iza ove i necu imati vremena da odem u boks. Trku sam zavrsio kao i ocekivano na zadnjem mestu.:lol:

 

Dok sam cekao na odlazak na Warm-Up za Formulu 40 (F-40) moj prijatelj tj ucitelj, guru, idol kako god da ga nazovem, necu pogresiti, je malo otpustio zadnji amortizer i proverio pritisak u zadnjoj gumi koja je imala cak 42 psi ili 2.9 bara??? Vratili smo pritisak na normalu od 32psi (2.2 bara) i bukvalno uhvatili zadnji voz za izlazak na warm up. Trku sam poceo dobro i vec na samom pocetku osetio da se motor kompletno drugacije ponasa tj ponasa se normalno. Uspeo sam da obidjem dvojicu i do pre sam kraja bio ispred njih ali su me na pravcu pre cilj obojica obisli pa sam i ovu trku zavrsio kao poslednji. :neznam:

 

Bio sam jako zadovoljan jer sam zavrsio svih pet trka i stekao kakvo takvo trkacko iskustvo i pored toga sto sam vozio cak i dve sekunda sporije nego na treninzima.

 

 

 

Sledeci trkacki vikend je bio 20 i 21. Avgusta takodje na stazi Blackhawk Farms. Za subotu je bio zakazan samo trening a sve trke su vozene u nedelju. U subotu nas je docekala kisa i ja sam svega odvozao dva puta po 15 minuta ali sam ipak uspeo da izjednacim svoje najbolje vreme. Za nedelju sam odlucio da vozim GTU, Rookies Cup, Unlimited SuperSport i F-40.

 

GTU trka je trka od 25 minuta i posto se vozi rano ujutro uglavnom je dobro popunjena. Bilo nas je 33 na startu, 11 eksperata i 22 amatera. Eksperti startuju 10 sekundi pre nas amatera.

 

Startovao sam odlicno iz devetog reda s vanjske strane i obisao cetvoro pre prve krivine. Uspeo sam da zadrzim tu poziju skoro citav prvi krug a onda su me par njih obisli na pravcu. Citavu trku sam se trkao sa mojim drugom Jasonom (GSXR600) i Tanyom (ZX636) i mislim da smo jedno drugo pretekli jedno 6 puta do samog kraja. Jason i Tanya su do sada uvek bili brzi od mene i bio sam iznenadjen da sam uspeo da ih obidjem i da se vozim sa njima svo vreme. U zadnjem krugu sam platio danak neiskustvu i napravio veliku gresku u prvoj krivini i omogucio oboma da me obidju. Umesto u drugu ja sam ostao u trecoj brzini i tako usao u prvu krivinu. Pokusavao sam par puta da ih obidjem ali jednostavno nije bilo vremena. I ovu trku sam zavrsio na predposlednjem mestu. I pored toga bio sam jako zadovoljan jer sam se lepo vozio i imao s kime da se trkam. Kada sam pogledao zvanicna vremena tek onda sam shvatio da sam se popravio svoj rekord za skoro citavih 3 sekunde!! Nije ni cudo sto nisu mogli da mi pobegnu. LOL :care:

 

Sledeca na redu je bila Rookies Cup, i tu sam imao dobar start i obisao par ljudi i do kraja trke zadrzao istu poziju.

 

Daleko uzbudljivija je bila Unlimited SuperSport trka i u njoj sam se ponovo do samog cilja borio sa njih dvojicom ali nisam uspeo da ih obidjem pa sam i ovu trku zavrsio na predposlednjem mestu. :moto3:

 

Za kraj je ostala F-40 ali je na samom startu pocela padati kisa pa sam samo odvozao jedan krug jer je vec bilo kasno i jako sam bio umoran a trebalo je sve spakovati i voziti kuci pa opet sve otpakovati.

 

Sve u svemu lep vikend, uspeo sam da postavim Personal Best, pa nemam za cim da tugujem. Jedva cekam Septembar i zadnji trkacki vikend u 2011.

 

WzNDj_31925119285060166121361.th.jpg

 

vCcCu_31566323087469548711135.th.jpg

 

dnhfg_30155423087468748691135.th.jpg

 

404.jpg

 

rp6PT_30469719285068166321361.th.jpg

 

j8fC3_jf1anddg144.th.jpg

 

Lv0QC_31057723013088489231135.th.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 665 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Svaka cast. Prelep nacin da "potrosis" vikend i da ne dozvolis sebi da ti ta cifra 40 predstavlja neko breme i prekretnicu na dole u zivotu. Nije sve u brojevima, vec u tome kako se u dusi osecas. Svaka cast, jos jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Drago mi je što i kod tebe sa godinama i iskustvom povećava se racionalno razmišljanje, ne ideš na silu već kada vidiš da zbog vremenskih uslova možeš da skrljaš motor ili sebe, ne daj Bože, pametno se povučeš.

 

Biće dana za megdana, srećno druže :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Hvala svima zaboravih da kazem ja sam broj 144 ako neko nije ukapirao.

 

Evo jos par slika, u nekima nosim plavu majicu preko odela, to je oznaka pocetnika, :zdravo:

 

0HbQr_bhfunsst4july242011.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja