Jump to content

Moto Zajednica

Да ли ова Хонда вреди?

Recommended Posts

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Налетео сам на овај мотор: http://www.willhaben.../?adId=29553641

 

Хонда 360 са папирима за 850 евра. По сликама рекао бих у солидном стању за њене године (1978. год.). Одјављена је 2003. године. Не пише ништа у каквом је техничком стању мотор, рам или електрика...

 

Шта искуснији мисле о овом мотору?

Вреди ли се помучити око њега?

Шта се може закључити на основу ових (лоших-сирмашних) слика?

На шта требам обратити пажњу ако будем био у прилици да погледам мотор?

Што се тиче мог знања о рестаурацији, оно је релативно ограничено. Напомињем да живим у Бечу... Што се услова за евентуални рад на мотору тиче, радим у великој фирми која има солидну радионицу...

 

Хвала на одговорима и сугестијама.

 

Има још једна: http://www.willhaben.../?adId=29430746

 

Власник наводи да је паљење покварено и сајла кочнице покидана. Такође каже да је потребна поправка (репаратура). Има оригиналне папире. Иста питања и за ову Хонду...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Moj poznanik je restaurirao hondu cb500f iz čini mi se 1976.

Jednom prilikom mi je rekao. Ako me pitaš koliko me je to koštalo bolje da ne znaš i da li bi to ikada više radio odgovor je ne!

 

Ovo je posao za zaljubljenike koji znaju kako se sređuju motori ili za zaljubljenike koji ne znaju da rade ali imaju dovoljno para da plate onima koji to znaju

 

Dobro razmisli u kakvu se "akciju" upuštaš da se nebi zakopao u bunaru bez dna :zbunjen:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: novi sad

Imam takvu Hondu tj. CB 360 iz 1975 godine i lično sam zadovoljan.Moram priznati da nekih većih problema oko motora nisam imao, ali postoji dobar forum hondatwins.net na kojem možeš pronaći korisne informacije baš za ove modele koji te zanimaju 125 i 360.konkretno ono što kod njih može biti problematično je lanac bregaste, međutim taj problem je rešen fabrički na modelima koji su se proizvodili posle 1976 godine , a ova 360 je 1978 tako da bi to trebalo biti ok.Takođe ukoliko budeš mogao izmeri kompresiju u oba cilindra- u principu to će ti reći da li motor za generalku ili ne, ( minimum kompresije po cilindru kada je motor zagrejan sa otvorenim saugom i ručicom gasa do kraja je 155 psi- a maksimum 175-180 psi)takođe prošaltaj menjač treba da ide glatko i precizno na ovim modelima( ima 6 brzina).Ja sam neke sitnije delove kupovao na e bay ( platinska dugmad, sajla obrtomera,gumice glavnog kočionog cilindra), delova ima i lako se nalaze na e bay i mislim da realno nisu skupi.Što se tiče nekog tehničkog znanja i iskustva veruj mi nije potrebni ništa specijalno što neki prosečan serviser ne bi mogao da uradi( štelovanje paljenja,sinhronizacija karburatora...) mada iskreno sve možeš i sam jer je konstrukcija motora takva da je dosta jednostavno odraditi ove stvari, naravno uz pomoć servisnog manuala koga možeš naći na forumu koji sam naveo.Ako imaš još neka pitanja slobodno udri....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@pukovnik

 

Хвала на одговору. Велико је олакшање знати да има неко ко вози баш тај модел. У случају да га купим бићемо у контакту.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja