Jump to content

Moto Zajednica

Vredne ruke MZ vlasnika

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

A danas stize i registracija konacno REGISTROVAN ST 01 -312 e sad se lakse dise jer kako je krenulo oko starih ugovora nista se sigurno nije znalo ali sad kad je papir u ruci lakse se dise (pogotovo sto me je Drzava olaksala za 12000 din pa sad me pare ne zuljaju vise1moto3.gif)0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Imam gumu Miselin 120/90 18 da li je neko stavio tu dimenziju na motor cini mi se daje malo velika ako neko ima iskustva sa tom dimenzijom bio bi mu zahvalan da svoje iskustvo podeli sa nama1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Imam gumu Miselin 120/90 18 da li je neko stavio tu dimenziju na motor cini mi se daje malo velika ako neko ima iskustva sa tom dimenzijom bio bi mu zahvalan da svoje iskustvo podeli sa nama1care.gif

ta guma je problem ,ima da ti rastrese prednji trap pa ces morati da menjas aksinke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

vozim 110/90 18, i ima jos malo mesta za siru gumu, naravno bez skidanja stitnika lanca.. :) Đenka vozi 120/80-90 18(enduro) cini mi se i ima stitnike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Imam gumu Miselin 120/90 18 da li je neko stavio tu dimenziju na motor cini mi se daje malo velika ako neko ima iskustva sa tom dimenzijom bio bi mu zahvalan da svoje iskustvo podeli sa nama1care.gif

Ja vozim 110/80-18 i ima mesta za siru gumu! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

A sto se tice auspuha mozda i bolje sto nisi kupio nov... :aha: Stari originalni auspusi su najcesce bolji od tih novih... Ja sam kupio novi proletos pa eto kako sam prosao... Pisao sam o tome u temi Zlatni retriver. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

i ja vozim stari od 251, vozio sam se sa Igorem i Ljubisom, imaju te nove auspuhe, zvuk me mnooogo podseca na moju rezonu, samo nesto zvoni.... dok ovde ima lep onako dubok zvuk.. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

i ja vozim stari od 251, vozio sam se sa Igorem i Ljubisom, imaju te nove auspuhe, zvuk me mnooogo podseca na moju rezonu, samo nesto zvoni.... dok ovde ima lep onako dubok zvuk.. 0takoje.gif

Istina! :takoje: Stari ima dublji zvuk!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ovaj ekstra radi jos nisam zamenio bakelit pa mi km sat jos nije u funkciji

Dali mi mozete reci koliko je odprilike peta na 5500 prednji zancanik 21 zub

A kod mene je cilindar 251 bilo mi je zao da rasparim cilindar i klip kad je sve originalno DDR IFA na standardu i ja ga nemogu bas da nastelujem na ono njegovo lepo dam dam ali mislim da je elektronika paljenja malo kumovala meksoci u radu i ovaj cilindar vuce od 2800 do 5500 ispod slabo a preko vrti ali bez porasta snage

A sto se tice stelovanj karburatora mislim da je svaki pohaban na svoj nacin pa tako i stelovanje za svaki ponaosob razlicito0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

158A4129-7E7F-A947-8F44-0AEC82D76B94.jpg

 

Evo gume što ja vozim, 120-90-18, morao sam da stavim dva šrafa turbana (što spajaju blatobran sa ramom), osim glava tih šrafova nigde ne struže, a od gume do zaštitnih guma lanca ima oko 1 - 2 milimetra.

Mislim da je ovo preteška guma za MZ (i km sat laže).

Brate Bobane, nisam siguran kako ćeš se navoziti sa prednjim lančanikom 21 i točkom 18, moj MZ ne bi ni u četvrtu na 5500 obrtaja, obično vozimo 17 ili 18 zuba.

A da MZ ti je ekstra, da je bio neki dan ranije pa da si i ti došao do Zaječara na Gitarijadu.Dogodine planiraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Hvala Hvala i ja sam bio malo rezervisan za taj lancanik ali motor ide bas dobro i peta bez problema mada cemu biti sigurno veliki ako stavim tu gumetinu ova sto je sad na njemu je jadna izmaltretirana dovoljno na trkama i vreme joj je da se zameni

A mislis na srafove sto drze blatobran dve 8 mm0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Danas je bila probna voznja 20 km u cugu i nebi bilo interesantno da se nije nista desilo potrosi gorivo i ja ga prebacim na rezervu a ono nista stanem i izduvam slavinu na rezervi nesto upalo i tako jos dvaput do kuce kad ono plocica od stare farbe upala u rupu rezerve i taman zatvorila da nemoze da prolazi gorivo

Moramo da prelezimo decije bolesti i bice sve kako treba

Sobzirom da je niko iz nicega nije lose1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Imao sam gumu 130, teže se ubacivala ali nije kačila.

 

Što se prenosa tiče sve sam ih promenio i toliko eksperimentisao da na kraju imam saznanje kao da to nisam ni radio. :stabre: Ali jedno se pokazalo kao ispravno, lančanik treba tražiti i po visini gume.

 

sada imam točak 18 i 21 zub a dobro bi mi došla niža guma. Ja razmišljam tako jer mi smeta nazad Trayal pa bih gumu svakako menjao, ne bih gurao rasparene lančanike kad već gumu moram da menjam.

 

Ujedno, kad je nazad 18 na 251 onda putnik mora da bude baš šlank, samo decu vozim a ženi prigovaram da je debela jer točak kači u branik. :nanana:

 

Kad bi znala da je fabrički točak na 251 manji najebo bi ko niko. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

vozio sam 20z i to nevalja! Nema snage.. :) standard za 250-18 točak 19z! :D

U pravu je Sumi! :takoje: Previse je i 20 a ne 21... 19 je ok (standard), a 18 idealno (po meni)! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

17 po meni... 1moto3.gif

 

Malo je... ja to iz iskustva :)

 

ajde ti iz iskustva? :D presao 2000km.. 1nanana.gif ja 15.000km.. 1moto3.gif i nebi menjao, mozda 18z ali nebi mogao da vozim ovuda kuda vozim.. 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

17 po meni... 1moto3.gif

 

Malo je... ja to iz iskustva :)

 

ajde ti iz iskustva? :D presao 2000km.. 1nanana.gif ja 15.000km.. 1moto3.gif i nebi menjao, mozda 18z ali nebi mogao da vozim ovuda kuda vozim.. 1zvizduk.gif

 

A ti si u poslednje vreme provokativan i to mi se uopšte ne dopada. Neko bude tolerantan prema tebi, ne reaguje na tvoje ispade kako se razumeš u bilo šta a ti to shvatiš ozbiljno i daš sebi za pravo da podjebavaš. Odjednom si postao i majstor i vozač, sva si znanja ispekao iz manuala i sa Foruma koji su ljudi odavde punili a eto, sad si pametniji od svih pa ti to daje za pravo da se posereš po bilo kome.

 

Neće proći.

 

Shvataš li da si od stalnih članova najmlađi sa najmanje znanja i iskustva? Odakle tebi pravo da sebe upoređuješ sa bilo kim?

 

U Barseloni sam, doći ću kući za par dana pa ću te zvati telefonom da ne bih odavde...

 

A možda i dođem za Arilje.

 

Crncem, ako je važno.

 

Sad si preterao i baš si me naljutio. >:(

 

Rasprava i omalovažavanje se prekida, tema ide dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

da si bio malo više sa nama, znao bi da se zezam!

Odavno ne pišem zbog nekih stvari koje mi se ne sviđaju, pa sto se mene tiče ni ne moram.

 

I Vujo, ne volim kad me podcenjuju zbog godina, ako sam mlad! ne znači da ništa ne znam, ono sto ne znam pitam.

 

Sto se mehanike tiče nju obožavam! i uvek se trudim da naučim nešto novo.

 

Toliko od mene. Neću više posećivati MZ Svet, zbog ovoga. Hvala doviđenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Lljudi nemojete da skrnavite temu i ovaj forum. Ocito je u pitanju nesporazum. Sumi i ja se salimo i tu nema ljutnje, sa druge strane Vuja je ovde zaduzen za red i disciplinu, kao i za to da zajednica ostane kompaktna i slozna, pa samim tim tezi da eliminise sve ispade pre nego sto dodje do bilo kakvih nesuglasica.

Sumi je dobar mladic, kao i vecina ljudi koje sam upoznao u MZ-svetu, nemojte sada da rusite reputaciju koju je MZ-svet stekao.

 

Predlazem da skupa odemo na neko pivo (ili, ako je bas toliko ozbiljno, onda na rakiju)i resimo sve nesuglasice.

 

Ljudi budite tolerantni....ovo je samo mali NESPORAZUM.

 

E, a sada za Sumija.... presao sam oko 3000 sa 17z. ali sam sa 20z. presao najmanje 50000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja