Jump to content

Moto Zajednica

"PRVI" putopis

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Budim se, ne prerano jer ova nedelja je moj slobodan dan posle duzeg vremena, uzivacu deleci prvu jutarnju kafu sa njom, nesto u cemu nismo duze vreme uzivali.

Odlazim do prozora da proverim jel konjic jos tu, jos je vezan .

Danasnji plan je da se vozimo oko Beograd, ipak prvi put izlazim na drum sa ovim skuterom, prvi put sam sa suvozacicom, i tu mi dolazi pitanje kad sam poslednji put radio nesto prvi put.

Posle kratkog pogleda na kartu donosim odluku o pravcu kretanja, pakovanje i krecemo. Prvih par stotina metara prolazi u upoznavanju sa ponasanjem motorina kad je opterecen.

Kratko svracanje na pumpu, na pojenje ata ( nije mu najprecizniji merac pa da dospem) , koje sale sa pumpadzijom i put zvanicno pocinje. Stizemo do Pancevca , malko mi se steze knedla u grlu zbog saobracaja, ali kad idemo preko reke I most moramo preci .

Put za Pančevo, ma znate kakav je ,sirok i ravan, opterećen u svakom slucaju, ali meni ne smeta hvatam sebe da mi je ispod kacige kez i da posle duze vremena uzivam. Vozim se i ona je iza mene, zagrlila me je i imam osecaj kao da je dobra vila koja mi stoji na ramenu.

Mnogi ce se zapitati zasto Pančevo,ja sam ga zavoleo jer sam tu ucio i polagao za A, imam drugare sa kapuere tu, a nikad nisam imao vremena da ga obiđem.

Parkiramo u centru, konjic u hlad pored bratije, a nas dvoje ruku pod ruku po pesackoj zoni, uzivamo ,razgledamo.

Kratak poziv prijateljima iz Pancestera,i saznajem za dobar lokal blizu reke za romanticnu jutarnju kafu.Dolazimo ispred, a tamo par motora vec stoji i pomislih ne moze da ne valja. Posle kafe ,kratak pogled na kartu i donosim odluku idemo ka Opovu ( da me pitate sto nemam pojma, al ajde, nisam bio pa moze).

Prolazimo pored interesantne crkve,koja mi je dugo golicala mastu,odlucujem da stanem da je bolje osmotrim.Ulazim u portu i razgledamo, info na tabli kaze da je to Preobrazenska crkva.Srecemo i coveka koji odrzava crkvu ,koji nas poziva unutra,medjutim ja ne volim u kratkim pantalonama da udjem ni u jedan verski objekat,pa odbijam.Posle njegovog insistiranja, odlucujem se da udjem , saznajem mnoge interesantnosti, i da je Uros Predic oslikao ikonostas, ali osecaj nelagode da sam u kratkim pantalonama u crkvi ostaje.

Nastavljamo put, preko Jabuke i Glogonja. Mala mesta uspavana, cak bih rekao i pusta, ali ipak mi putujemo u nedelju i to u vreme rucka ,kroz mesta gde se red zna.

I tako misli lutaju, ulazim u krivinu, brze nego sto iskustvo dozvoljava.

Obaram skuter umesto da ga dignem i kocim pravo ( nikoga u susret u suprotnij traci), gubim prednji tocak i padamo, meni kroz glavu 1000 misli,znaci ovako izgleda pasti,jbt pa gde u sred nedođije,sad ce krv i kosti... otklizavam, za mene vecnost realno mozda metar ili dva ,na kolenu ( imam stitnike)i patici, i kad mi je postalo jasno da je to to, misao mi cepa glavu,BOJANA.Jos u klizanju se okrecem da vidim sta je sa njom, sa mojom vilom. Dobro je, kaze. Udarila je koleno, i malo saku odrala ( pored bolje kacige planiram i rukavice da joj kupim).Staju ljudi da pitaju jel sve OK, i hvala im na tome od srca. Krecem da podignem skuter , i u naletu adrenalina sam uspeo da ga prevrnem na drugu stranu,tu pocinjem da se smejem, znate onaj osecaj kad vam spadne teret sa srca.

Krecemo dalje, ona mi je rekla da nastavljamo putovanje. Nisam panicar, ali kako vozim me sustize frka i gomila pitanja, sta bi bilo. Znam da sam zeznuo, pricamo dok vozim,kaze sve OK. Ulazak u krivinu, ostaje uspravno, znaci malko me lagis, nije problem.

Stajemo u Sefkerinu, na zatvorenu pumpu da iskuliramo,polako nas stize.

Nastavljmo pricu, ja se osecam uzasno, ona meni iskuliraj, nije nista. Ona trazi logicna objasnjenja, ja znam da je moja greska taj pad, a jel sam rekao da je volim.

Nastavljamo dalje ,polako naravno i opreznije, ni meni samopouzdanje nije bas visoko,ali moja dobra vila se trudi da se osecam dobro u sedlu.

Kod Opova skrecemo na Zrenjaninac, opterecen i pa los put, vise sam vozio gledajuci u retrovizor, ko me stize .

Posto je zelela suncokrete, u jednom trenutku stajem i odlucujem da ih naberem,video sam neke male pored puta,pravim mali sou da se iskupim. Donosim, naravno paran broj, trk po jos jedan bar.

Nastavljamo, put je ravan, opterecen, dosadan i nadasve los.

I tu se desava jos jedan peh, ispusta nam guma.

Srecom na kocenju ispred semafora u Krnjaci ispada cep, srecom samo par ulica od kuce oca moje kume. Zovem kuma, kaze dolazi i on, guram motor do kuce, pakujem ga kod njih u garazu, nedelja je nema vulkanizera koji rade.

Malo smo se tu ispricali i popili kafu, pa pakovanje u bus i u stan na tusiranje.

Eto krenuli smo sa 2 tocka na put, a vratili se sa 10, pa gde to ima

 

Iako nas je poterao maler, ipak meni je bilo lepo, Bo kaze i njoj.

 

Ogrebotina me je pekla, ali vise savest zbog napravljene gluposti.

 

Zato se ovaj putopis zove “PRVI”- prvi put na put (kratak, ali put), prvi put sa suvozacem,prvi pad.

A,da ovo mi je prvi put da pisem putopis.

 

Pozdrav Ivan

  • Podržavam 20

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Dobro ste prosli . Pad nije razlog da se ne izadje u voznju uskoro 0takoje.gif

 

Samo vi nastavite da uzivate , i malo lakse sa rucicom gasa 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: cacak prislonica g.milanovac
  • Motocikl: Super Tenera 750 91.

Dobro ste prosli . Pad nije razlog da se ne izadje u voznju uskoro 0takoje.gif

 

Samo vi nastavite da uzivate , i malo lakse sa rucicom gasa 1moto3.gif

slazem se sa kolegom..samo napred :moto3::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Hvala svima

 

ima slika nego nije fotoaparat kod mene vec duze vreme pa nisam postavio slike, cim se vrati kod gazde stavljam slike

 

poz Ivan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

Kada si sam ponekad i mozes da pravis "gluposti", ali kada je neko iza tebe na motoru onda si ti odgovoran za njega. Nema gore stvari nego kada naneses bol nekome koga volis. Ali, jos puno ce te se vi navozati....puno srece ti zelim, i da vam se rane sto pre zacele :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: sachs x road, suvozachica na bmw :)

Bravo za sve Prvo, drago mi je da ste ok oboje... I ja pamtim svoju prvu voznju sa njim, posle su nas zezali "dvoje su se tako smuvali" :))

pozdrav Jeca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Hvala,

mislim da si malo porasla kao suvozacica za nekih 550 ccm :nanana:

 

drago mi je da si i ti krenula na 2 tocka

 

i da poydravi mi Dekija od Ivana sa treninga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja