Jump to content

Moto Zajednica

motociklista udario devojčicu

Recommended Posts

  • Member Title, 254 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000RR

U saobraćajnom udesu koji se dogodio oko 22.45 časova u Ulici Maršala Tita u Boljevcima vozač motora starosti 24 godine zadobio je povredu podlaktice, dok je devojka starosti 20 godina zadobila povredu podlaktice i kuka, a oboje su prevezeni u KBC Zemun, rekla je dr Macura.

 

 

 

Motor je naleteo na devojčicu uzrasta 12 i po godina koja je zadobila povredu grudnog koša, prelom nadlaktice i podlaktice i pod sumnjom da je zadobila povredu plućne maramice prevezena je na odeljenje za reanimaciju Urgentnog centra, istakla je dr Macura.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1429 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

uzasno je to sto se desilo....ali, oni su nas skoro osudili, a ne znaju ni okolnosti!ta nada macura je stoka, sve zna, pa i bolje od sudije....cccccc

 

Nije lepo tako pricati o nekome ko spasava ljudske zivote...

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

uzasno je to sto se desilo....ali, oni su nas skoro osudili, a ne znaju ni okolnosti!ta nada macura je stoka, sve zna, pa i bolje od sudije....cccccc

 

Kakav ti je to recnik i ponasanje? Smatraj ovo poslednjom opomenom pred ban. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: SUBOTICA

kwazimodo drugi put malo razmisli pre nego lupiš ovakvu glupost! dobro kaže mrxfon da nije lepo pričati o ČOVEKU koji spašava tudje živote !! ovde se radi o maloj devojčici možda ćerka nekog sa foruma i nesretnom bikeru!! nadam se da će se mala brzo oporaviti a i bajker !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Жена која је свакодневно у невероватнио стресним ситуацијама није ама баш ништа у свом извештају рекла што би уаказало да је изигравала судију и донела неку пресуду, тако да си речју којом си је назвао окарактерисао себе, Квазимодо.

 

Ја ти додајем још придев базрепа!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

pre svega...ona ne spasava zivote, ona je vec 2 god PR u hitnoj pomoci!pre toga je bila operater u istoj hitnoj pomoci, dakle nije izlazila na teren...treca stvar, ja sam lekar takodje...pa tako da znam sta je u pitanju...jednostavno je optuzila motociklistu da je udario dete! dakle, ako ne znate sve, nemojte ni komentarisati!

a ne znam sta ces da uradis sa tim banom??kad iznosim svoje licno misljenje kao lekara i kao profesionalca...to sto je ona uradila nije ni malo eticki!nije ona sudija ni saobracajna policija.

dakle banujte ako hocete, kritikujte, ali dzaba vam sve, kad sam u pravu...doticna je POGRESILA!1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

a jesam li napomenuo da je i licno poznajem...tako da znam o kakvoj osobi pricam....partiski lekar....

  • Podržavam 35

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Mozes ti nju da znas koliko hoces i mozes biti u pravu koliko hoces, ali takvo vredjanje drugih preko foruma javno nece biti dopusteno. Imas puno drugih privatnih vidova komunikacije da drugima ili njoj takve stvari saopstis, pa izvoli. Dalje da se ubedjujem sa tobom necu, svoje sam rekao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

...treca stvar, ja sam lekar takodje...pa tako da znam sta je u pitanju...jednostavno je optuzila motociklistu da je udario dete! dakle, ako ne znate sve, nemojte ni komentarisati!

1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

 

Pa kada si već lekar i znaš šta je u pitanju, kaži i nama. Šta se dogodilo izmedju motocikliste i deteta pa je dete završilo na reanimaciji?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

...treca stvar, ja sam lekar takodje...pa tako da znam sta je u pitanju...jednostavno je optuzila motociklistu da je udario dete! dakle, ako ne znate sve, nemojte ni komentarisati!

1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

 

Pa kada si već lekar i znaš šta je u pitanju, kaži i nama. Šta se dogodilo izmedju motocikliste i deteta pa je dete završilo na reanimaciji?

 

verovatno nije mislio na udes............

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Neumesno je i braniti i okrivljivati u bilo kojoj situaciji kad je dete u pitanju. Dete mora biti štićeno ma šta da radi jer nije ravnopravno. Ja se pozivam na norme u Nemačkoj gde jači mora da vodi računa o slabijima koji na taj način imaju prednost i po pravilu nisu skoro nikad krivi, uvek se snažnijem stavlja na teret da nije dovoljno vodio računa, bio obazriviji, nije video bolje...Takav stav važi i u relaciji auto-motor, auto-pešak, motorcikl-pešak,bickl-dete... Pustite ih oboje da se oporave što pre i bez posledica.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Neumesno je i braniti i okrivljivati u bilo kojoj situaciji kad je dete u pitanju. Dete mora biti štićeno ma šta da radi jer nije ravnopravno. Ja se pozivam na norme u Nemačkoj gde jači mora da vodi računa o slabijima koji na taj način imaju prednost i po pravilu nisu skoro nikad krivi, uvek se snažnijem stavlja na teret da nije dovoljno vodio računa, bio obazriviji, nije video bolje...Takav stav važi i u relaciji auto-motor, auto-pešak, motorcikl-pešak,bickl-dete... Pustite ih oboje da se oporave što pre i bez posledica.

 

ti si ovde najveći guru :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Mani more, teško je preživeti nezgodu, dečije rane posebno ma kakva bile objektivne okolnosti i krivnja. Taj momak na motoru će ceo život imati senku u mozgu. Od drugara otac, vozio cisternu i pri kretanju iz parkiranja usmrtio dete. Uredno je postupio po pravilu službe, obišao kamion u krug pre polaska i sve proverio i dok se peo u kabinu sedao za volan, sa druge strane dete se podvuklo radi igre ispred točka...Nikad više nije bio svoj iako nije bio suđen. A roditeljima ne mogu ni naslutiti patnju. Zato je i zabranjeno parkiranje teretnih vozila svuda osim na parkinzima predviđenim za njih, a većina ne zna da su ovakve tragedije moguće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Boljevci-surcin

posto sam ja iz boljevaca,situacija je ovakva klinac ceo dan jurco motorom samo sam ceko kace nesto da uradi i eto desilo da je napravio TESKU SAOBRACAJKU jer devojcica u teskom stanju.devojcica je izasla iz avtobusa i prolazila drugu stranu dog ja prolazila, motociklista je vozio oko 180 i to dok avtobus stoji na stanici de je njemu pamet da vozi toliko.nadam se da ce devojcica oporavit zelim joj brz oporavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

zaista ne znam sta se desilo, ali mi je dosta toga da se neko okrivljuje od strane osobe koja nema pravo to da radi, u ovom slucaju gospodje Macure........u tome je stvar!

još kod nas postoji ubedjenje da ako je neko bogat- lopov je, ako je neko uspesan- ima vezu, ako je neko ucestvovao u nesreci- odmah je kriv....

u mom zanatu(lekarskom) ima poslovica...: " u Srbiji su svi doktori, a samo budale zavrse fakultet"...dakle svi se u sve razumeju, i svi znaju da rese ekonomsku krizu, svi znaju da naprave reprezentaciju, svi znaju kako se izleciti od neke bolesti.....sad pogotovu svi su google doktori....

e to je lose....

zaista mi je zao devojcice i tog momka i zelim im brz oporavak....

svaka povreda, bilo u saobracaju ili van njega je losa a da ne pricamo o smrti....

to je bila poenta mog posta...ako svako radi svoj posao, sve je ok...a ne da se mesamo drugima!

ja prvi ne divljam na motoru( ni u kolima)...i svako divljanje osudjujem!

ako se neko nasao uvredjen ili pogodjen mojim razmisljanjem, njegov je to problem, jer forum sluzi za to, za razmenu misljanje i iskustava i da se nauci nesto iz istih!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Али наведи цитат из текста објављеног у овој теми у којем Нада Мацура окривљује мотористу!!!???

 

U saobraćajnom udesu koji se dogodio oko 22.45 časova u Ulici Maršala Tita u Boljevcima vozač motora starosti 24 godine zadobio je povredu podlaktice, dok je devojka starosti 20 godina zadobila povredu podlaktice i kuka, a oboje su prevezeni u KBC Zemun, rekla je dr Macura.

 

 

 

Motor je naleteo na devojčicu uzrasta 12 i po godina koja je zadobila povredu grudnog koša, prelom nadlaktice i podlaktice i pod sumnjom da je zadobila povredu plućne maramice prevezena je na odeljenje za reanimaciju Urgentnog centra, istakla je dr Macura.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: pesaka u ful opremi (ode TDM)

U saobraćajnom udesu koji se dogodio oko 22.45 časova u Ulici Maršala Tita u Boljevcima vozač motora starosti 24 godine zadobio je povredu podlaktice, dok je devojka starosti 20 godina zadobila povredu podlaktice i kuka, a oboje su prevezeni u KBC Zemun, rekla je dr Macura.

 

 

 

Motor je naleteo na devojčicu uzrasta 12 i po godina koja je zadobila povredu grudnog koša, prelom nadlaktice i podlaktice i pod sumnjom da je zadobila povredu plućne maramice prevezena je na odeljenje za reanimaciju Urgentnog centra, istakla je dr Macura.

 

 

 

a dal se neko pita....sta je devojcica od 12 god. trazila na ulici u to vreme......:stabre:...sta cemo sa tim...

 

skoro na dorcolu zena udari dete oko 1 u noci...bilo u novinama a moja zena licno videla....klinac isao da caletu kupi pljuge....drzava ga tereti za za pustanje maloletnog deteta bez nadzora roditelja...a sa zenom ne znam sta se desilo...osim sto moja zena kaze da je bila u bas vidnom soku...kapiram da je ne terete...nisam posle nista o tome cuo....osim od caleta licno koji kaze.....ebem ti drzavu mene tuzu a moje dete za malo ubiveno....

naravno dete je zivo i zdravo....zena ga je udarila bukvalno sa 20-30 na sat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

Али наведи цитат из текста објављеног у овој теми у којем Нада Мацура окривљује мотористу!!!???

 

druze, slusao sam je jutros u jutarnjem programu...ustajem u 6.25..i posle tusiranja, u 6.50 svako jutro cujem njen umili glas....ne bi ovako ni obratio paznju, ali je potpuno drugacije rekla uzivo, i to mi je privuklo paznju........zato sam je i kritikovao.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Али наведи цитат из текста објављеног у овој теми у којем Нада Мацура окривљује мотористу!!!???

 

druze, slusao sam je jutros u jutarnjem programu...ustajem u 6.25..i posle tusiranja, u 6.50 svako jutro cujem njen umili glas....ne bi ovako ni obratio paznju, ali je potpuno drugacije rekla uzivo, i to mi je privuklo paznju........zato sam je i kritikovao.....

 

То је друга ствар и слажем се да није њено да доноси било какав суд о било ком немилом догађају. Ни ја не волим њене извештаје, најчешће их не слушам, али ако не успем да га избегнем увек се запитам шта мени, нама, било коме значи информација о броју примљених на УКЦ, типовима повреда и преминулима...

Али ниси требао да је назовеш стоком...

Ипак си академски грађанин...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

U saobraćajnom udesu koji se dogodio oko 22.45 časova u Ulici Maršala Tita u Boljevcima vozač motora starosti 24 godine zadobio je povredu podlaktice, dok je devojka starosti 20 godina zadobila povredu podlaktice i kuka, a oboje su prevezeni u KBC Zemun, rekla je dr Macura.

 

 

 

Motor je naleteo na devojčicu uzrasta 12 i po godina koja je zadobila povredu grudnog koša, prelom nadlaktice i podlaktice i pod sumnjom da je zadobila povredu plućne maramice prevezena je na odeljenje za reanimaciju Urgentnog centra, istakla je dr Macura.

 

 

 

a dal se neko pita....sta je devojcica od 12 god. trazila na ulici u to vreme......:stabre:...sta cemo sa tim...

 

 

U koje vreme? Gde piše u koje vreme je devojčica nastradala? Ovo 22.45 se odnosi na drugi udes.

 

Posle svih komentara ispade da je nekakva lažljiva stoka okrivila motociklistu da je udario devojčicu koja je bez nadzora roditelja u jedanaest noću sama šetala gradom. Doktore, kako se ovaj fenomen zove u psihijatriji?

 

Hajde malo da čitamo šta je napisano i ako neko ima dodatne informacije neka kaže a ne da se igramo gluvih telefona.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

kada sam imao 12-13-14 god, a da te bilo ko stariji zatekne sa cigarom u ustima ili posle 22h van kuce...hmmm...secam se toga(ne za cigare, nisam pusio)...za usi pa kod roditelja, mozda i neka sljaga.....ali to su bila druga vremena....

ne ulazim u to sta ce dete napolu tako kasno.....nekad sam ostajao sam kod kuce po 12 h a imao sam 6-7-8 god...a sad je to socijalno krivicno delo....

vazno je da se svi oporave...nadam se.....da nauce lekciju...i da paze...vazno je i ostali da budu svesni sta se moze desiti....i da i oni budu oprezni.....

vazno je isto da se svako pridrzava svog posla....i samo tako u uredjenom drustvu mogu se smanjiti broj povredjenih i poginulih......secate se kad je u moraci iskliznuo voz i poginuli oni silni ljudi...10 manje bi ih poginulo da nase komsije nisu svi uleteli u kola, i odjurili da izigravaju hitnu pomoc, i zakrcili put istoj.....

drugim recima... CUVAJTE LJUDI, I SEBE I DRUGE...jer ako sami sebe ne cuvate, niko vas sacuvati nece....

 

panda, daj neko lakse pitanje...prespavao sam to predavanje.....1zzz.gif1zzz.gif1zzz.gif1zzz.gif1zzz.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2074 postova

Očigledno je da su svi u temi krajnje dobronamerni. :takoje:

Ne vezano za temu, nameru, nivo obrazovanja: napisana reč ima težinu kao i izrečena...Možda i više.

 

Prosto rečeno, vređa taj rečnik, sit sam sirovog iz svakodnevice i kad čitam postove sa takvim vokabularom, preispitujem svoju poziciju tog momenta. Pogrešan forum...?

 

Gospođu Macuru ne poznajem lično , ali vrlo dobro znam i razaznajem nivo treme koju njeni ''zamenici'' prenesu na gledalište kada je portparol Hitne odsutan iz bilo kog razloga... Iz mog ugla, gospođa vrlo pismeno i profesionalno, ponekad i bez razumevanja voditeljki jutarnjeg programa iznosi činjenice u vezi posla kojim se bavi, pa makar, u međuvremenu bila i kasirka u apoteci...Iz mog ugla, ona to korektno radi, a ne zaboravite da mora da nam servira određenu količinu loših vesti (jer radi to što radi) koje moraju da zvuče ''upakovano'' za širi, u sve to, i verovatno, neumiven, auditorijum... Respect!

 

Pa čak i ako kwazimoda na trenutak opravdam zbog rečnika... :stabre: (može i prst u oko ali boli!)

 

Ubi nas prejaka reč... Zato spustite loptu, svi će osetiti olakšanje...

 

Tema je devojčica, udarena, povređena... Sve najbolje joj želim.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

posto sam ja iz boljevaca,situacija je ovakva klinac ceo dan jurco motorom samo sam ceko kace nesto da uradi i eto desilo da je napravio TESKU SAOBRACAJKU jer devojcica u teskom stanju.devojcica je izasla iz avtobusa i prolazila drugu stranu dog ja prolazila, motociklista je vozio oko 180 i to dok avtobus stoji na stanici de je njemu pamet da vozi toliko.nadam se da ce devojcica oporavit zelim joj brz oporavak.

ovo ja moram da prokometarisem msm da gresis jel sam ja bio sa tim istim deckom 10min pre udesa i jos nas 10ak drugova,svi oni su bili i videli udes i nije tacno da je isao 180km,dalje necu da kometarisem bzv..a to sto kazem mozda si video mene jel sam ja ceo dan jurcao motorom po Boljevcima ;)-jedno 5-6 puta sam isao tamo vamo pun gas..

Da dodam zao mi je svega sto se desilo i zelim brzo oporavak SVIMA ko je bio ucesnik u ovom udesu....

toliko od mene u vezi ovoga svega....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja