Jump to content

Moto Zajednica

Komad francuskih Alpa.Dug put u zavicaj...

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ljudi,radim na tudjim kompjuterima...

Slike setkam po raznim USB-ovima,a i na odmoru sam brate.Moram da se bavim i drugim aktivnostima 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kritikov'o me urednik,mora da se latim posla ::)

Pa dobrooo

Mislim da ste barem jednu laganu sliku sebi mogli da stvorite,kako je otprilike izgledao prvi dan.Ono najvaznije tek dolazi i odmah da vam priznam da do poslednjeg trenutka,tacnije sledeceg jutra,nisam bio siguran dali da se uputim u tom pravcu.U hotelu nije bilo interneta,kaze onaj lik,inace moj imenjak (vrlo interesantno),imas kaze interneta po gradu "saraj malo" :zbunjen:

Belu macku ne vidim.Od setnje nema nista.Ono malo sto sam se prosetao pre vecere i ne racunam.Pre polaska,tacnije pre par dana jos od kuce sam kontrolisao vreme preko www meteoFrance.com i za taj dan...bas za taj dan...znaci u mom programu sutra...ocekuje se kisa <_<

Ja sad nesto kontam...prala me citavo vece...pa zar je moguce da ce da cedi i sutra.Reci cete...neki vec jesu...sta je to par kapi kise,samo teraj.Imam ja svu opremu i to (ne bas svu,ali nisam los) ali verujte mi znam da nikako nije slatko kisnuti u visokim planinama.Plus,postoji i niz drugih pretnji,koje mozda nekima i ne padaju odmah na pamet.Prvenstveno odroni...

I sta radimo...odmah zovemo bazu,da se po zadatim instrukcijama ode na gore pomenuti site i da se uverimo u vremensku situaciju za sutra.Hocu pre spavanja da znam kuda sutra,vec sam spremio rezervnu opciju.

Vesti su sjajne.Sunca nece biti bas u izobilju,ali ono sto me najvise interesuje je da nece padati kisa.Izgleda se lepo iscedila.

Dorucak je tek od 8.00,tako da sam vec do tog doba potpuno spreman.Na raspolaganju sam imao i garazu,koju sam delio sa jos dva italijanska bajkera.Stvari sam ipak sve skinuo,da se uverim u njihovo stanje,pa po potrebi nesto i da se baci na susenje.Nije srecom bilo potrebe za time.Dok lagano zavrsavam pripreme,pojavljuju se i ovi momci,pa sa njima razmenjujem koju rec.Oni su sinoc dosli iz Francuske,ali se danas opet vracaju,rutom koja je vrlo slicna mojoj.Magarence je natovareno,odoh malo da se okrepim pred polazak.Jutro je zaista lepo.Pravo planinsko.Nebo lagano prosarano bezazlenim oblacima.

PxZap_vinadiojutro1.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

eRGfw_vinadiojutro2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Put koji vidite vodi ka granici.Ja sam izgleda sinoc dosao u takvo doba da nisam video puno saobracaja.Bilo je doduse i nedeljno vece.Jutros Boga mi ima svega i svacega.Ne fale ni teski kamioni.Rutu sam spremao brizljivo,vodeci se savetima koje sam skupljao sa raznih strana.Osnovni i najvazniji put koji cu pratiti dobrim delom,nosi naziv D902.Dobro zapamtite ovo.Ako ikada budete isli u ove krajeve,to je jednostavno nesto sto ne smete da propustite.

Odmah ispred hotela nalazi se i pumpa,na kojoj pise da je "poslednja".Cena jednoh litra benzina dobro je visa u odnosu na sve do tada,ali imam dosta corbe vec u rezervoaru,pa ga samo dodatno dopunjujem.Ne stoji ta tabla tu za dzabe.

Vec prolaze i prvi motociklisti,u manjim i vecim grupama.Zajahujem i ja,idemo.

Asvalt je na momente pomalo vlazan,narocito u delovima gde je pit jos u senci.Pratim tok reke i oseca se prilicna svezina.Vizir se samo za kratko pri izdisanju lagano zamagli,ali cim sam izasao van senke svi problemi automatski nestaju.Ne znam ni sam koliko sam presao,ne vise od 20km,oko je vec moglo da vidi prelepe predele.Jos uvek sam u Italiji.

DVEHQ_predgranicu.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

2Z93M_idemo.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Vec sam savladao prvi laksi uspon.Put je prelep,jako sirok.Nije ni cudo da ovom rutom idu i sleperi.

cwZhw_frontiera.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kada sam se popeo na malu zaravan i video nasto kao ostatke od nekadasnjeg prelaza,sa desne strane,pomalo stidljivo pojavila se i tabla da se od te tacke pa nadalje nalazim u Francuskoj

aVTC0_bienvenuefrance.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Ako mozete da vidite sta na tabli pise...prvo vece mesto na koje se nailazi se zove Larche.Italijanski SS21 odavde postaje francuski D900 i otpilike koliko ima od granice do ovog gore pomenutog mesta,toliko ima i do raskrsca gde se konacno ukljucujem na D902.

Odmah da vam kazem,prilicno sam ne prijatno iznenadjen stanjem puta.Stanje asvalta na momente se kao poboljsa,medjutim italijanski su putevi manje vaznosti mnogo kvalitetniji.Ogranicenja su ista,sto znaci da se van naseljenog mesta moze ici 90.Bice to vise nego dovoljno.

Jos jedna vazna stvar.To me je mozda jos vise iznenadilo,a to je da su vrlo retki delovi puta gde postoji bilo kakav vid zastite sa strane.Znaci nikakve bankine,retki stubici.Vidim i citavim putem kasnije,svi su se kretali prilicno sporo i vise puta sam se zamislio da nije u pitanju kakva zamka...mislim na radare.To jos nisam uspeo da odgonetnem,nikakvih neprijatnosti nisam imao,cak se ni ne secam da sam viseo kakav auto policije,pa se iskreno nadam da mi nece stici kakvo iznenadjenje na kucnu adresu.Znaci deluje mi da se svi zestoko pridrzavaju propisa,mada verujem i da cinjenica da nikakve zastite nema utice na ljude.I sam se par puta nasao u malo ne prijatnim situacijama.Jednostavno pogled od lepote odluta,pa krivinu uhvatim nekako siroko...bude vrlo,vrlo zanimljivo.

I tako ukljucih se ja na famozni put.Interesantno je da na oznakama koje stoje kraj puta...provalio sam da su od plastike,ali lice na zaobljene kamene stubice sa zutim vrhom,pored oznake puta i duzine deonice,stoji i nadmorska visina.

Redjaju se razna mesta i mestasca.Sva rigorozno posvecena alpskom turizmu.Kako zimskom,tako i letnjem.Vaznije tacke Saint-Paul,Vars i Guillestre.

U ovom se poslednjem gradicu za kratko zadrzavam.Tu je i vazna raskrsnica.Priznajem da sam malo zalutao i nasao se bez malo u samom srcu grada.Vidim da je izgleda nek ipijacni dan i da je centar zatvoren za saobracaj.Opsta ludnica da se nadje parking.Nekako se umuvavam,jedva nadjoh 2 kvadratna metra,a da su bar malo u senci.

aBgKc_plandeville.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Automatski odlucujem da mene ta manifestacija nece videti.Prilicno je toplo,ja sad nesto tu da se setam pa da prokuvam...ne pada mi na pamet.A ne bih bas ni ostavljao motor tako sa svim stvarima na izvol'te.

Par fotki sa parkinga

4q9ex_guillestre.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Na drvenom sam mosticu koji vodi na parking,preko kojeg je zabranjen saobracaj za teze od 3,5t.Ispod njega tece ovo...

T32N9_rekaguil.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

REka po kojoj je i samo mesto dobilo ime...Guil

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Posle kratke,malo ne planirane pauze,nastavljam dalje.Vec sam provalio gde sam pogresio pa kartu ni ne gledam.Uostalom nije ni toliko detaljna.Na jednom kruznom toku sam promasio izlaz.Vracam se do njega i sada biram pravi put koji ce delom da prati vec pomenutu recicu.

Mnoooogo zajebana deonica.Kanjon Morace je za ovo super extra auto-put.

XxREE_klanac.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

To je kanjon koju reka pravi,a put je na momente toliko uzak da moras da se zaustavis da bi se mimoisao sa vozilima koja dolaze iz suprotnog pravca.NIz litice sa desne strane curi voda,odrona na svakom koraku...i to dobrih komada,tuneli mracni i mokri,ponekad...vrlo retko semafor da naizmenicno pusta saobracaj.

XS98y_klanacplus.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

5YH2e_klanacplus1.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

E sad

Meni je vec ovde lagano poceo da skace pritisak.Vec dugo se sporo krecem,predugo...red je da malo ubrzam korak treba jos dosta toga videti danas.Nije srecom tako dugo trajala ova deonica.I dalje put ide uz istu reku cini mi se.Bitno je siri i prilicno kvalitetan,pa sam ja gledao da tu malo zaradim na vremenu.Tu reka zaista lepo izgleda i sad mi je zao sto nisam stao da slikam,ali kao sto rekoh,bas mi bilo nesto vec dosadilo to cesto stajanje...necete ostati uskraceni za jos interesantnih detalja.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Izasao sam konacno potpuno iz klanca i posle jos jednog vaznog raskrsca,ostajem jos uvek na vise puta pomenutom putu i idem za Briancon.Na ovom parcetu puta bi trebalo po prvi put da se predje 2000m nadmorske visine.I dalje gomila mesta sva nekako nalik jedna na druge.Put lagano ide sve vise u brdo.

W3wVQ_idemo2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Prvo lagan uspon.Dugi krivudavi pravci i tek po koja serpentina.

Ne dugo zatim postaje sve interesantnije.Zanimljivo je da se povecava broj biciklista,posle ce mi tek biti jasno zbog cega

Video sam interesantno mesto bas nekako u sred penjanja.Ovde hocu da se zaustavim,bas mi se svidelo mestasce.

lXwBL_pauza1.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

1VN9y_pauza2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Daj reko' da vidim otprilike gde sam i sta me ceka.Nakon onog grada Briancon,opet bi za kratko trebalo da udjem u Italiju.Taman da tankujem.Ovde cena benzina lagano dodiruje famoznih 1,7 evra

oIZcP_davidimogdesmo.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Mislio sam da se vise ne zustavljam dok ne udjem u Italiju.Bio bi to i pravi trenutak da se napravi pauza za rucak,ali.......

Verujem da nisam presao...ma ne znam koliko sam presao...ugledao sam nesto zbog cega je,skoro pa samo zbog toga,vredelo doci ovde.I stati naravno

pu3zN_isoard1.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

2bdnE_isoard2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

wWOyb_isoard3.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Jos malo napred i pogled u nazad

 

G0nLm_isoardplus.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ovo je sve pre samog vrha koji je nesto dalje i zove se Col de l'Isoard i ovim je putem skoro,mozda pre nekih mesec dana,prosla cuvena biciklisticka trka Tour de France.

 

Evo me i na samom vrhu,plus jos par koraka u brdo.

 

iIRl0_isoardbasbas.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Odatle slikam i put kojim cu se spustati.Prvo golisav kako ga i vidite,kasnije kroz sumu.Ispred mene cesto ludi biciklisti koji za trenutak dostizu brzinu i od 70 na sat,Ne zna covek dali da ih obidje ili sta...

KIFmW_spust.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

TXnSv_spust2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

RQItX_spust3.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Spust sa ovog prelepog mesta vodi u grad Briancon.Prilicno veliko i istorijski znacajno mesto.Za mene licno to znaci da se priblizavam jos jednom vaznom raskrscu.Put kojim sam do sada isao nastavlja dalje na sever,a ja biram jedan drugi koji vodi na istok.Oznaku sam zaboravio,ali ono sto je vazno je to da me ponovo vodi na teritoriju Italije.Vreme je za rucak,a i motor bi mogao da nahranim.Problematiku sam vam vec pominjao.Bice dovoljno corbe da se dodje do Italijem,a tamo tank kosta nesto manje

Sa italijanske strane meta mi je grad Susa.Odatle opet birajuci put koji ide na sever ulazi se ponovo u Francusku.Stizem u Susu negde oko pola 2,perfektan tajming.Snimio sam u prolazu jedan lokalcic koji nudi "tourist menu" za 10 evra,to se trazi...samo prvo da napojim zdrepca,tako da posle pauze odmah zajasem.

Pauza u pravi cas.Montiram se u bastu,ubrzo stize i klopa.Podigao se neki vetar,malo je nezgodno,lete stolnjaci i papirni ubrusi.Meni onako skuvanom malo i prija.

Tanjir testa sa sosom od paradajza,zatim pohovana snicla i malo mesane salate.Posle svega jedna express kafa,flasica hladne vode za poneti.Sve to traje manje vise pola sata.Nesto posle 2 vec sam spreman za pokret.Putokazi jasno govore kuda treba ici.Ima i dosta bajkera,ovaj put je zaista tesko promasiti.Opet lagani uspon odmah posle grada i vrlo brzo se stize na sada vec zaboravljeni granicni prelaz.Kao po pravilu sve se to nalazi na jednoj maloj zaravni odakle se pruza vrlo interesantan pogled.

rpgbx_mtcns.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Unazad...odakle sam dosao...

 

i tamo gde bi trebalo da se popnem...

 

404.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Vidi se odmah iz podnozja da ce uspon biti interesantan,ali nisam ni slutio da ce prizor da bude tako lep.KOncentrisan sam na put,jer je prilicno uzak.Da potsetim,nalazim se opet na teritoriji Francuske i asvalt automatski postaje losiji.Aj' da mnogo ne kudim,jednostavno drugaciji.Ovde za divno cudo ima stubica pokraj puta.Kad sam zavrsio nesto sto bi moglo da se nazove kao prvi deo uspona okrecem se da slikam.

o1VPL_mtcnsup.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us.

 

Odavno mi je vec u vidokrugu kameni nasip i jasno mi je da se tu nalazi i jezero.Na kraju krajeva vidi se i na karti da je tu...ali zaista se nisam nadao da je ovoliko i da se, nekako odjedanput,kada put okrene na tu stranu na njega pruza ovakav pogled.

SVHq6_panoramamontcenis.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ovo je moj krajnje amaterski pokusaj da dve fotografije spojim u jednu

 

Mozda je mogla da se sa leve strane doda i ona iznad,ali to je za mene jos uvek komplikovana operacija.Nadam se da mozete da ukapirate kako to otprilike izgleda...

 

Vetar nikako ne prestaje.Isti onaj koji me ja hladio za vreme rucka.Odavde,u stvari nakon sto obidjoh jezero,pocinje uspon na glavnu metu.Vec se oseca prilicna svezina,izgleda da se i na nebu pojavio po koji oblacic vise nego do sada.

Obidjoh jezero.

L7T9a_lagon.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Od ovoga mesta pa na dalje put prati tok reke koja ocigledno napaja ovo akumulaciono jezero.Vide se na momente u daljini i planinski potoci koji se sa strane slivaju u glavni tok.Ne mogu sada bas da se setim na kojoj je visini sve ovo.Ono sto je jasno i krajnje primetno je da drveca prakticno vise nema.Kamene bokove planine jos uvek prekrivaju lisajevi i gusta planinska trava.Krave na slobodnoj ispasi su vrlo cest prizor i na to znaci pored puta prilicno cesto upozoravaju.Interesantno mi je da su tu odmah postavljene i masine za muzu.Krave dakle odavde nigde ne mrdaju.Verovatno samo u zimskom periodu.Prosao sam citavu dolinu i opet poceo da se penjem.

O3iGW_p6230153.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

IHCUU_p6230154.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Put postaje ponovo onako klasicno planinski krivudav.Pun je nekakvih valova i zakrpa.Dobro se truckam dok se penjem,naravno ni traga ni glasa od bankina.Izgleda da je to najbolji lek da se ogranici brzina.Nesto ni ne primecujem znake za ogranicenje brzine.Ovde bi zaista samo ludak nesto zapinjao,a i predeli su prelepi.

QliwA_p6230155.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

COcgd_p6230156.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Uspon i nije tako izrazen,kako je do sada umeo da bude.Pravci su nekako sve duzi visina lagano raste,a Boga mi i 'ladovina.Udari vetra su na momente prilicno jaki.Ponekad osetim da me malo i uspori.Bocne torbe mu dodju kako kakvo jedro.Bilo bi sigurno lepse,lakse i sigurnije sve ove prelepe predele proci bez prtljaga.Prvobitni je plan cak i podrazumevao jednu planinsku bazu odakle bi se svakodnevo islo u obilazak terena,birajuci drugu trasu svaki dan,ali necu sad o tome...

Jos par fotki pre cilja,koji je i blize nego sto sam mislio...

VCUY7_p6230157.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Gkf36_p6230158z.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ono malo travice sto je prekrivalo sivi kamen potpuno je nestalo.Hladnoca je sada vec toliko velika da su pocele i ruke da mi se smrzavaju.Od vibracija i mog povremenog grcevitog hvatanja za rucke i od ladovine naravno,sva je krv pobegla negde drugde,gde je potrebnija.Odelo i aktivni vec jos uvek su na visini zadatka...Osmi je avgust a ja prste ne osecam.Naravno da u planinama to nije nikakvo iznenadjenje.Sad razmisljam kako bi se proveo da sam ovuda prosao i da me uhvatila kisa.Verovatno bi ta kisa bila nesto drugo,mozda cak i sneg...Ono sto sam pokisao juce vec zaboravljam,ako je to trebalo da bude cena da se dovde dodje bez vecih problema.

j8CCc_vrhe.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Evo ga...

Tacno na liniji.

Sitnicari kazu da je najvisa tacka nesto ranije.Preko nje sam prakticno vec presao,ali to zaista nema veze.Interesantni su mi biciklisti,po mom misljenju najludja kategorija korisnika javnih puteva.Oko usta im bela pena kao kod konja.Neki sa raskopcanim trikoima,vidno iscrpljeni,ali ipak sa osmehom na licu.Mole me da ih slikam.Reko' ljudi svaka vam cast.Ja onako pomalo konformista to bas i ne mogu skroz da razumem,ali posto i prema ovoj nasoj ludoj ljubavi mnogi ne gaje razumevanje...imam zaista izuzetno veliko postovanje.Mislim da je samo planinarenje teza fizicka proba od bicikliranja u visoko,pa prakticno najvise,brdo.

Motor sam pazljivo parkirao,trazeci sto sigurniju podlogu.Vetar toliko duva da sam na momenat pomislio da ce mi prevrnuti motor.Ne bi trebalo.Sa svim ovim torbama,prilicno je tezak.

Duva toliko jako da ce zastave da skine sa jarbola.A sto je laaadnoooo...

TAOz9_p6230160.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dok sam se ja tu nesto muvao,biciklisti odose.Ne isplati im se da se mnogo zadrzavaju.U takvom stanju pazariti upalu pluca decija je igra.

Dodjose neki italijani na motoru.Momak i devojka.NJih cu da maltretiram za slikanje.Normalno uzvracam istom merom.

QLul7_iseran.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

I eto me konacno na krovu Evrope.Aj' da ne preterujem,barem na jednom od spratova do kojeg se stize asvaltnim putem.Proslogodisnja ideja se pretvorila u konkretnu stvar.Zima u sred leta dala je svemu posebnu car.Ovoga cu se sigurno dugo secati...

 

Jos cu malo da vas davim,kad nadjem vremena.Sto bi rekli neki...nastavice se.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

E pa posto su reseni neki tehnicki problemi,a i ima i malo vremena,da je nastavim da vas davim...

NIje prosao ni pun mesec dana od kako je zavrsen ovaj poduhvat,vec deluje da je protekla citava vecnost.Medjutim toliko se lepih slika nizalo iz dana u dan,da je zaista tesko zaboraviti neke trenutke.Brz pogleda na slikice iz arhiva i sve se vec vraca pred oci...pa i zima.

Nastavljajuci putovanje posle onoga sto ste videli na poslednjoj postavljenoj fotki,ostalo mi je nekih 5o km da se smestim u hotelcic rezervisan za veceras.

Necu da kazem da sam sa vrha pobegao,ali malo fali.Mrdam prste,da vidim jesu li jos tu...izgleda da jesu.Ajmo lagano.

Spust pomalo i grcu.Ocekujem da se malo digne temperatura,ali nikako.KO za Quratz izgleda ce opet neka kisa :grom:

Prilicno sam se spustio i vidim jedno mesto gde bih mogao da se zaustavim.Oblacim suskavac,pa i ako ne padne kisa,necu se sigurno skuvati.Od besa i pomalo od zurbe malo postajem bezobrazan.Pogresio sam na kratko i put,ali se ne zaustavljam.Bilo je materijala i za slikanje,ali ja ne vidim nista.Gledam sve cesce na kilometar sat i na znake kraj puta.Opet me iznenadjuje sporost svih ostalih.

Od kise ni traga,poneka kapljica na viziru,to se ne racuna.

Hotelcic se nalazi na usponu koji vodi ponovo U Italiju.Pazljivo sam odabrao mesto i sad mogu da kazem da se nikako nisam prevario.

Iako sam vrlo blizu granice,osoblje ne govori ni rec italijanskog (a ja mislio da su zabari najgori),a Boga mi ni engleski im nije jaca strana.Sporazumevam se nekako.Posto je rezervacija bila preko neta,vec znaju i ko sam."Igor?"..."si,si"...ovaj "oui,oui" :)

Lepu mi sobicu dali,odma' sam se zakacio na kompujter,a ovo sam gledao kroz prozor.

0nzER_pogledkrozprozor.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pre nego sto sam se popeo u sobu,pitali me hocu li da veceram tu u hotelu.Nego sta cu.

NI na pamet mi ne pada da opet sedam na motor,pa nek' kosta sta kosta.

Nikada ranije nisam bio u Francuskoj,pa sam eto po prvi put mogao da probam nesto od njihove kuhinje i naravno nacin kako se obeduje.

Bilo je naravno simpaticnih situacija,dok se nismo sporazumeli sta i kako...

Ja uspeo da shvatim da je PRVO salata :zbunjen: ,pa onda glavno jelo.

Trebalo mi je dosta vremena da im objasnim da mi sve donesu zajedno pa cu ja vec da se snadjem.

Naravno prvo pivce,toceno...

Dolazi klopa,jbg. nisam slikao...salata zelena,a unutra sitno seckana przena slanina,neke kockice od hleba,kukuruz i jos gomila nekih gluposti...vrlo ukusno i obilato.Prilicno sam ogladneo,a inace nisam jesan,pa se nisam prepanuo kako cu,ali za nekoga ko nije bas,bas gladan ova je salata vise nego dovoljna.

Uz to mi donesose nesto sto mislim da je,po naski receno,natur snicla,sa nekim cudnim sosom koji je imao i cudan ukus i cudnu boju.Kako bilo,sve sam dezintegris'o,a i evo me sve vam pisem :D .

Vrlo brzo sam se "povukao",malo komp,malo TV..inace samo i iskljucivo na francuskom i u krpe.Valja se dobro odmoriti za sutra je predvidjena prilicno velika kilometraza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Bez obzira sto sam pre 7 vec na nogama,otkinuo sam dobro parce spavanja.OPet se treba upakovati i uvezati,to vec pocinje da me zivcira.Recept je vec oproban pa mi ne treba puno vremena,ali ipak...

MIslim da sam prvi sisao niz stepenice tog jutra.Tek su otvarali salu za rucavanje.Ne vidim nikoga od osoblja od sinoc.Malo da se smejemo od ranog jutra.

Iz dva puta snosim sve i pocinje ritual.Brzo smo spremni za pokret.

FZVws_polazakopet.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Kao sto vam vec rekoh,ovo se mesto nalazi vec na usponu koji vodi u Italiju.Prelaz koji lovim jutros se zove Mali San Bernardo u blizini je i jezero koje nosi isto ime.

I ovoje jutro sveze.U planini sam,to nikako nije za cuditi se,nego me sve to podseca na predjasnji dan.Ovaj ce izgleda da pocne isto kako je jucerasnji zavrsio...s'ladovinom.

Na recepciji,mlada dama koja kaze da bar malo engleskog razume.Prijatno iznenadjen "kontom" placam i bez mnogo razglabanja se pozdravljam uz napomenu da se zahvali i svojim kolegama od sinoc.Nema jos 8,ja sam vec u sedlu.

Znaci automaCki mi se slosilo.Kako se povecavala visina povecavala se magla i 'ladovina.Uskracen sam bio sigurno za neke lepse pejzaze,ali i ono sta sam video bilo je prilicno interesantno.

DJUCT_usponkaitaliji.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

n7vV3_zbogomfrance.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Cak i neko ko je iz geografije imao dvojku,trebalo bi da zna da je Francuska zapadno od Italije.Sad mi na pamet padaju neke anegdote iz skolice,ali tome ovde nije mesto...

Znaci nalazim se za zapadne strane brda,pa mi je savrseno jasno da cu onog trenutka kad predjem na drugu stranu,mozda malo i da se ogrejem.Nebo je sareno,povremeno se krecem kroz maglu.Sada je sve cesca i gusca,mirise na prevoj.

tzqL4_predvrh.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

8:21 AM brzo cemo ponovo u Italiju.

Mislim da nisam presao ni ceo kilometar.

IDRqy_opealia.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

I tu sad malo slikovanje...a i upijanje prvih suncevih,tako zeljno ocekivanih zraka

 

mali San Bernardo

cPKpx_malisanbernardo.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Tamo idemo

ms8tr_tamoidemo.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Nalazim se prakticno "U cosku".Na krajnjem severozapadu Italije.Razmisljao sam puno kuda i kako,odavde se otvaraju razne lepe mogucnosti,ali posto treba da stignem na drugi kraj u okolinu Treviza,morao sam da se odlucim opet za malo...pa malo-vise,autoputa.

Do toga ima jos dosta.

Odavde je spust fenomenalan.KOliko god da prija,sunce bije pravo u oci...dzaba zatamnjeni vizir.Tek pred sam kraj,pre gradica koji se zove Aosta,udje se malo u nekakav sumarak,pa je onda ugodjaj kompletan.Prvo pravo savijanje kroz jutarnju sarenu senku,mami mi osmeh na usne.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Uh uh...same fotografije su vec perverzija...mogu samo da zamislim sta oko (a bogami i uho i nos) salje u mozak.

 

Mala, daj kokice kafani...:Mina:

 

ps. koj'si q nosio tolike torbetine kad spavas po hotelima? Travel light..:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Moracu sad malo da vas razocaram,jer se dobar deo puta nisam bavio slikovanjem.Ovaj poslednji spust je prakticno zadnje druzenje sa Alpima.Bice jos interesantnog materijala,ali je vezan za naredni dan...samo malo strpljenja.

Kako to red nalaze da barem pricom ispratim hronoloski red dogadjanja.

Znaci spustanja je dosta.Sada se nalazim u dolini reke kroz koju ide i vrlo lep i sirok put.To je vec stari recept za uzitak...Pravac vodi za Torino,samo sto mu se ja necu mnogo pribliziti.Rekoh vam vec da sam bio prilicno u nedoumici kuda i kako,nakon ulaska u Italiju.

Jedna od varijanti je bila i Schwitza...

Znam da bi valjalo,ali je bilo i prilicno zahtevno.Cilj je daleko,a ja bi se u onim lepotama zagubio...Bice i CH,polako.

Evo ovo sam uspeo da slikujem i to pukim slucajem jer su neki majstori zakrcili put.Razapeli ono kamionce sa korpom da se popnu da zamene sijalicu po sred puta.Jedan od njih mase naizmenicno da ih saobraacaj obidje.Dok cekam red brzinski slikam.

wC0PJ_uszput.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

LOvim mesto koje se zove Ivrea.

Zatim odatle pored jezera Viverone gledam da se ukljucim na auto put kojim cu ici sve do Brescie.Malo zatim gledam da se iskljucim i da se onda penjem na sever iduci zapadnom obalom jezera Garda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Auto put ispeglan.

Vec je krenulo i dobro da greje,a ja ulazim u zonu sa prilicno velikom gustinom saobracaja.

Jezero Garda je vrlo interesantno.Bio sam ovde vise puta,ali ovom stranom nisam prolazio.

Odmah na pocetku,dolazeci iz pravca zapada i iduci na sever,nailazi se na istorijski vrlo vazno mesto.Salò.

Ko zna istoriju,zna...ko ne zna...taj nema pojma.

Ovde se prakticno put priblizava samoj obali i pocinje........guslanje <_<

Onako s'onim torbama,ne mo's ni brezobrazan da budes,a i svetina svuda...indijanci samo iskacu.Kad ne ides kroz mesto,ides kroz tunele.Jes' lepo ko u prici,al' od sve te guzve mi pripade muka.I ja sam nasao u koje doba ovuda da se vozam.Al' dobro.

Tu mi se desila jedna epizoda od koje mi i sada skace pritisak.Mislim da bi od nervoze stao u pola pisanja,pa cu vam samo reci da su zivci,motor,znanje,pa i sreca u takvim situacijama...mislim na guzvu i kreni-stani fazon,na najvecem ispitu.

8G4cZ_lagodigardae.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Evo na ovoj provokativnoj fotografiji se vidi kako jezero izgleda.

Citajuci malo ovde neka pisanija,znam da je dosta ljudi ovde bilo.U razlicitim delovima.

Lepo je zaista napraviti citav krug,ali nikako u sred turisticke sezone.To samo mi telegentni sebi dajemo takve domace zadatke.

Proradio crv u stomaku.Ja se zablentavio sa voznjom pa ni ne gledam na sat.Proslo vec vreme rucku.Zaustavio sam se ispred jednog lepog restorana uz obalu,medjutim ljubazno osoblje me je obavestilo da bih mogao da dobijem samo kolac i kafu.Rano je za to.Prvo nesto konkretnije.

I tako ja na sitno,obidjoh jezero i vec sam poceo da se penjem iznad,kad naidjoh na mestasce 'de bi moglo nesto da se glocne.A i pogled nije los.

7Brll_pauzagarda.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ijaaooo drugari sto sam nasao putic.

Kao i obicno...slucajno.

Naravno da nisam nista slikao,jer sam se tako lepo vozio...doslo mi da se vratim da obidjem jos jedan krug.

Elem.

Kad se popeh na vr' jezera,ako to tako moze da se kaze,krenuh za grad Rovereto.Tamo sam vec jednom bio obilazeci Trentino (oblast).Nisam hteo da sad ceprkam po stvarima i da vadim racunar,a karta koju imam ne prikazuje bas toliko detaljno ovaj deo Italije.Izabrao sam pravac Vicenza i tako jurio putokaze.Odjednom se nadjoh na uskom putu,koji poput onoga koji sam vec prosao u Francuskoj.Usecen u stranu planine,sa prilicno velike visine prati klisuru u kojoj deluje da nema nikakve reke.Tek mozda pri kraju puta..Vise puta nailazim na...pa nazvacu ih bilbordi...koji upozoravaju,narocito motocikliste...da ne prave gluposti.Odma' je jasno da je krivudavo,lepo,ali i opasno.Obicno sve to ide jedno s' drugim.

Zapamtite oznaku SP46 i znaci posavsi iz mesta Rovereto,preko Raossi i Valli del Pasubio,stize se u Schio.Ko hoce da ide na jezero Garda iz pravca istoka...obrnutim redosledom.

Znaci stiglo se u Schio.Odatle lepim putem pravo za Vicenzu (nista auto put,dosta je vala).

Iz Vicenze,znam da moze lepo da se ide jos dalje na istok za Treviso,ali nikako da mi sine.Malo me zbunise putokazi,pa sam morao da stanem.Nalazim da je put koji mi treba oznacen sa SR53.I ovo biste mogli da pribelezite negde.Put je do jaja.Sirok i brz,mada ide cesto kroz naseljena mesta.Bez obzira na to,mislim da je prilicno dobra alternativa za dosadni Autoput.

Da zavrsim ja sa zamaranjem.Stigao sam tacno za veceru na spavanje u mestasce koje bih preporucio.Sutra prica o novom danu uz koju sliku vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da se porani kad se putuje,nikad nije bio problem.Dorucak je tek od 8 pa zato ne moze ranije.Opet,kao i zadnji put prvi sam na dorucku.Sve je ostalo vec spremno,samo malo da se podlozi i opet na put.

Ja ovuda cesto prodjem,kad idem kod sestre koja zivi na moru,blizu Venezie.Posto je vec imala punu kucu gostiju,nije bilo mesta i za mene,pa sam morao ovako da se snadjem.Spavanje sa doruckom u ekstra komforu za 28e (internet,parking...)

Poranio sam jer bih i do rodbine da svratim.Ne ide da se prodje blizu,a da se ne javim.Rade po restoranima do sitnih sati,pa su spavaci...opasnu uzbunu cu da im napravim ::)

Ovde je panorama bitno drugacija od svega onoga sto sam do sada gledao.Totalna ravnica prosarana kanalima.POlja svega i svacega,svuda unaokolo.

eexRY_ranojutro.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dok opet ne pocnem da se verem po brdima...slikanje u senci.Rano jeste,ali sunca ne fali.

Na tabli pise gde se ide.

ZF3zu_ranojutro2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Lepih mesta ima u ovim zonama.Zivot ovdasnjih stanovnika je normalo vezan za vodu i cesto su i sama mesta isprepletana kanalima.Nekima od njih moze da se stigne i do mora.

Putevi su ravni kao u Madjarskoj.Dugi drvoredi,uglavnom od topole protezu se nekad i kilometrima.Lokalni vozaci uglavnom imaju tesku desnu nogu,a bajkeri logicno dobro zavrcu desni zglob.Jedine krivine su u kruznim tokovima,kojih ima jako puno i znaju vrlo cesto da imaju prilicno veliki precnik.Ovo je mesto bas na izlazu iz jednog og njih.

Motor sam sklonio u ladovinu.

igvwi_ranojutro3.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us.

Razmisljao sam sad da li da stavim neke slike iz repertoara,od ranijih poseta,ali necu.Ovaj put nisam nista slikao,ovde sam godisnje barem jedanput,pa mi nije interesantno.Ima ponesto i da se slika,narocito ribarska luka...mozda u povratku.

Kratka,vise sluzbena poseta,kafica,ovo ono i idemo dalje.Veceras smo po planu u Istri,naravno malo duzim putem.Preko Slovenije,okolo naokolo.

Ko se seca moje proslogodisnje price,vec moze da primeti da je ovo moja vazna stanica.Odavde pravo na sever,ka tromedji Italija,Austrija,Slovenija.

Opet idem ka prevoju Predil,gde je i ono lepo jezero.Put poznat,vise mi ni karta ne treba.

Pre nego pocnem sa penjanjem,da se lepo okrepim.Vec je vreme rucku...oko pola 2...pa ne bih da se preradim ko neki dan.Nalazim na mesto gde bajkeri imaju popust.Vlasnik stariji covek,vrlo pricljiv,ne i dosadan.Prolazio je cesto po nasim zemljama,stariji italijani uglavno su to i radili,mladji ni ne znaju gde se nalazi...cak i Slovenija,a sa njima se granice :lud: .Cica letov'o cesto u Grckoj,a do mora ima nesto vise od sata opustene voznje.Akcijas :aha:

Ispozdravljamo se...mozda se i vidimo jos koji put i ja lagano gas u brdo.Usput malo slikujem.

zThn1_slapsp.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

qOBTu_salpplus.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Prakticno sam se samo okrenuo i slikao ovo

E6MLN_izaslapa.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Ovaj mi je put jako drag,iako nije bas ono sto bi se reklo uz put.Moram dobro da se popnem na sever da bi do njega dosao,ali je toliko lepo i izazovno njime ici da moram da mu se vratim svake godine.Saobracaja po pravilu nema mnogo.Put je dvosmerni i prilicno tesan,ali problema nema.Presao sam vrh na kojem se nalazi turisticka destinacija...ni ovde nema guzve i ubrzo zatim eto me do mog omiljenog mesta.

a4Zek_omiljena.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Ove godine ima mnogo vise ljudi okolo.Deluje da je nivo vode nesto visi,a i voda je prilicno zamucena.Proslogodisnji prizor mi se vise svideo,ali nema veze.

Za razliku od prosle godine kada sam se odavde zaputio za Kranjsku goru (ovo je jos uvek u Italiji) sada idem drugim putem i penjem se u Sloveniju nebi li usao u nju preko prelaza Predil.Prizor odmah nakon prelaska na slovenacku teritoriju...

MFkuk_slovenijag.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odavde je sve spust...i to kakav spust :aha:

Htedoh da se popnem na Mangartsku cestu.Posle gomile problema koji su imali vozaci automobila ispred mene,zbog mimoilazenja na ovoj vrlo tesnoj stazi,nailazim na improvizovani punkt gde par mladih slovenki ubira harac :staa:

5 evara da se obidje krug.Ne dado' im nista...krug i nazad.Bas mi nekako bez veze izgledalo sve to,slabo zvanicno i prilicno improvizovano.Ugledaju se na komsije austrijance,ali ako vec naplacujete,dajte nesto zauzvrat...

Kako rekoh vec,spust za Bovec.Odatle malo uz Socu dalje na jug.Obavezno tankovanje benzina od 100 oktana i ovaj put menjam trasu u odnosu na proslu godinu.Sada se skrece za Goricu...a tamo... :staa2: gomila ludaka na motorima.Pa ovaj je put pravo trkaliste.Najludji su bas ti sto imaju GO tablice.Od milicije ni traga ni glasa,cak par puta nailazim na mesta sa kojih je skinuto "merilo hitrosti".Idem ka omiljenom granicnom prelazu.Uz povremeno dobro dodavanje gasa,ali ipak manje nego lokalni trkaci,prolazim prelepe predele,po prvi put u zivotu i priblizavam se poznatoj destinaciji.G.P KOzina...dalje preko mesta Crni Kal,koji je bajkerima u Sloveniji prilicno poznat za Hrvatsku,tj.... Istru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Obuzme me nekakav osecaj mira kad se nadjem na teritoriji Istre.Ne mogu da kazem da sam tu kod kuce,ali sam tu prilicno cesto,tu imam i rodbinu sa malo (ili malo vise) beogradske,austrijske pa i istarske krvi...sve to zajedno cini jedan lep koktel,koji meni bas prija.

Od kako sam se sibn'o za Italiju,ovo je na mojoj ruti ka domovini,prva balkanska zemlja (u geografskom i ne samo tom smislu) koja me na tom putu doceka,pa se to nekako i oseti.Lepe su slike i price iz detinjstva vezane za ove krajeve.Put zimi,vozom preko Delinica,bio je pravi pravcati...skoro filmski dozivjaj.

Nisam dolazio tacno godinu dana.

Idem poznatim putevima,za to mi karta ne treba.Priblizavam se ukljucenju na Istarski Y i eto prvog iznenadjenja.Placa se putarina.Tacnije uzimam karticu.Koliko su samo godina ovde stajale kucice,za koje je i onda moglo da se pretpostavi da ce imati ovu ulogu.Medjutim deluje mi da su bile drugacije.Toliko je vremena proslo da su oronule od stajanja.Bile su nekako crvenije.Ove sada bele.Prosto zaslepljuju svojom belinom.

Kratko se vozim i izlazim pred sam ulaz u tunel Ucka.Tu me ceka jos jedno iznenadjenje.Dajem karticu,ljubazna gospodjica kaze da je iznos 0 kuna.....slovima NULA kuna.Mislim da sam sacuvao racun...

Odatle silazim i prolazim kroz Cepicko polje.Dobro sam ga odCepio i vrlo brzo sam na destinaciji.

Grad Labin.

NIje nesto posebno kasno.Do mraka ima jos dosta.Prvo nesto da se mezne.Spremila strina,pa onda na Stari grad,da mlatnem jednog Favorita...domace pivo.Ranije u krevet da se doooobro ispavam.Sutra nema ustajanja pre petlova.Spremam se za ulogu turiste

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Koliko god da sam ovde cesto,ipak sam ja ovde gost.

Ustajem nesto kasnije nego obicno...nisam nikada bio neki spavac.Brzinski dorucak,aparat u dzep i opet na Gornji grad...malo da slikujem.

Peske laganica,ukljucujem redukciju i laganim korakom u brdo

Kada se peske penjete,pred sam ulazak na glavni gradski trg,doceka vas ovo.

0MIIV_ulazugornjigrad.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Isto bi vas ovo docekalo i da se penjete motorom ili kolima.Samo sto biste ste se peli ulicom od kocke,slusajuci prepoznatljiv zvuk tockova kada se po ovakvoj podlozi krecu.Volim ulice od kocke.

Kad ste peske onda ovuda

lLms9_prolaz.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Pogled kroz otvor sa strane

JFk88_pogledkrozprolaz.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Jos par koraka i eto me na glavnom gradskom,jos uvek Titovom trgu.

hyfLj_intrg.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Zgrada koja dominira je naravno "gradska kuca".Sa desne strane,sta drugo nego gradska kafana.Ovo ovako izgleda od kada ja dolazim ovamo.Gledao sam i neke starije fotke...slabo se sta ovde menjalo.Kada je gradska festa.ovde se odvija glavni program i tu je uvek bina.Uzvisenje na kojem se nalazim,je vec uspon koji vodi dalje u srce starog grada.Odavde ima nekoliko puteva.Ja se penjem na terasu da slikam trg iz drugog ugla.

0wAVY_jedanodtopova.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Top mi je iza ledja.

fcG1t_saterase.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Odatle se,vracajuci se malko unazad i prolazeci kroz jednu od kapija ulazi u klasican mediteranski utvrdjeni gradic,gde poplocane ulice poput lavirinta,uglavnom sve,vode do samog vrha.

J370X_idemogore.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Krilati Lav.Znak da je i ovde bio komad Mletacke republike.

myz4C_crkva.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Jos,gore...gde drugde nego ka zvoniku

5m7ve_zvonik.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

I u svome rodnom gradu u kojem sam ziveo skoro 30 godina nisam video sigurno sve lepe i i nteresantne stvari.Tako i ovde...dolazim godinama a na zvonik se nisam popeo.Uz skromnu nadoknadu od 5HK pruza mi se i ta mogucnost.Moram da sacekam da posetioci koji su pre mene usli sidju sa vrha.Konstrukcija ne moze da izdrzi,a i tesan je prolaz.

npsGZ_uzvoniku.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Dato mi je zeleno svetlo,ali i usput se mimoilazim sa jos par ljudi.Stepenice deluju sklepane u jedno prepodne uz gajbu piva,a ljudi pice gore dole citav dan...i ko zna koliko dugo vec tako.Na vrhu jedan mladi bracni par sa devojcicom,cini mi se Cesi,barem koliko se ja razumem u jezike.Nakon par minuta ostajem sam,pa tek onda udaram po fotkanju.Poseta nije vremenski ogranicena.

POgled na Rabac.Do njega vodi krivudavi lep asvaltni put u duzini od oko 5km...a moze i pesaka kroz sumicu.Opasan trekking 2km.

OqZdP_rabac.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

U pozadini se vidi ostrvo Cres

 

Pfwuv_paziglavu.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Pazi glavu!!!

 

kZZVv_ucka.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Pogled na drugu stranu.Lepo je jutro vidi se i Ucka

 

Evo i jedna,nazovimo je umetnicka.

JFEHG_umetnicka.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Prolazi vreme niko ne dolazi...aj polako da ja sidjem.Usput i jedna fotka odozgo.Samo sam ispruzio ruku i okinuo,pa sta uhvati.

VZo2P_idemodole.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Malo jos treba da se zavrsi prakticno citav krug po gornjem gradu.Na vrhu je i jos jedna terasa sa koje se pruza pogled na novi deo grada.

ro1qN_labin.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Novi...uslovno receno.Slabo sta ovde ima novog.Mozda neki novi supermerket.

Ovo je inace nastalo kao rudarska naseobina.Ako mozete da primetite sa leve strane se jos uvek vidi kompleks sa liftom koji je spustao rudare u okno.Zgrada rudnika je danas svojevrstan muzej,a prostor u kojem su se rudari presvlacili i odlagali lampe..."lamparna"...sada cesto sluzi za odrzavanje koncerata.

Eto to vam je ukratko to.Za ostalo se snadjite sami.Kada budete dolazili u UMag da se skupite,prodjite i ovuda.Vrlo lep put koji uz more vodi od Rijeke do Pule,prolazi bas ovuda.

Ja sad lagano dole do gradske kafane.Dobar krug sam napravi,malo da se okrepim ;)

 

Evo jos par detalja na putu do kuce.

d4AT7_disciplina.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ledja zgrade bioskopa.Disciplina je ovde godinama :aha: Iza zgrade je park.Nocu prilicno mracan...ima ovde svasta nesto ::)

 

Vazan kruzni tok.Pravci,Pula,Rijeka,Gornji grad-Rabac

iIc0z_kruznitok.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Nije jos ni podne,sad cemo malo da maltretiramo lokalno stanovnistvo.Da vidimo mi ko je taj MIle iz Pule 8)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da vam zakacim jos koju Mediteransku fotku.

aFNXB_mediteran.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

YNE8i_mediteran2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

XO8sa_mediteran1.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

NfJzJ_mediteran3.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

ONi znaju znanje...

 

QdslX_znaznanje.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

yprQn_macakr.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja