Jump to content

Moto Zajednica

Jednostavna ideja za GPS

Recommended Posts

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Suzuki an125

Dosao sam pre nekog vremena na ideju za GPS, kako i gde montirati na skuter. Vecina skutera ima neke pregrade napred, police itd... E, pade mi na pamet cicak, jedna traka cicka se zalepi za motor nekim lepkom, ili se vec nekako pricvrsti, dok druga strana ide na gps, ili telefon u mom slucaju. E sad, sto se tice telefona, postoje one futrole za njih, radi zastite, koliko je to prakticno ne znam, ali toga sam se samo setio za sad. Cicak, ko cicak, sto je veca povrsina na koju ga lepis to vise drzi, tako da sa prosecnim gpsom, koliko sam ja probao, deluje dosta solidno, trebas lepo da povuces da bi skinuo, ali u voznji nije testirano, jer je Mali kod majsotra vec neko vreme, pa ja ubijam vreme smisljajuci sta da radim preko zime na njemu. :) Ne znam samo kako bi reagovao na konstantne vibracije.

 

Jos jedan plus za skutere, za onog koga zaima ovo je to sto su vam GPSovi u tim pregradama tako da bi sami po sebi trebali da budu zasticeni vec nekako, naravno ovo je lajicka jeftina opcija za onog kome treba "sutra" GPS na motoru, pa eto, malo cicka i resen problem.

 

Kad budem testirao na skutu, prenecu vam utiske, mada kao sto rekoh, deluje dosta solidno kad se zalepi.

 

Toliko od mene za sada. 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR 7 S

Hm, dobra ideja.... Mada kako za koj telefon... Za Iphone je laganini jer on ima fabričke držače za kola koji se mogu prepraviti za scooter ili motor verziju kao i zaštite telefona na koji se može uraditi čičak varijanta... E sad što se tiče ostalih telefona to je već malo teže ali moglo bi nešto da se i tu smisli 100 posto....

post-18196-0-10244500-1313267375_thumb.jpg

post-18196-0-09101700-1313267386_thumb.jpg

post-18196-0-20866700-1313267395_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Suzuki an125

Isto to ima i Nokia 5800. :) Ali skuteri nemaju onu sipku npr. kod kormana, kao motori, gde obicno ljudi stavljaju to, pa sam zato ja razmisljao na ovaj nacin.

 

Ako neko ima jos koju ideju ili komentar vezano, za ovo, slobodno nek napise. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

nokia 5800 nece hteti da ti radi na prvu rupu ce da zabaguje jer ima glupi ziroskop i u kolima zna da zakuca ... samo da te upozorim ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja