Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
Nego,koliko ce kostati ovaj kros od 250 kubika? Imam utisak da Kinezi polako napustaju politiku jeftinih motora.Doduse,jos uvek vrede vise od ulozenih para.

Па пази, ако гледаш да тај мотор нема неке фенси ствари у себи типа воденог хлађења или четири вентила, нити је у његов развој улагано (има га у пар Сузукијевих модела већ доста година), ако би био скупљи за више од 20% од садашње 200-ке - то би био крајњи безобразлук.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ево тај дуго ишчекивани "Qingqi"-јев мотор од 250 кубова. Ово је фотка њега уграђеног на супермотоу, али не произведеном у матичној фабрици, већ у "Pioneer"-у (чини ми се да су "Спринт Пулсери" из те фабрике).

 

P1050099_mqmYyyErEZCf.jpg

 

 

 

Koliko mi se cini ovo izgleda da je samo jedan cilindar. Kako li su resene vibracije na njemu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

 

Zorge dobro kaze:ustvari to je samo siri klip i cilindar!

Nista nisu novo ugradili sto bi im povecalo troskove.

 

Jos uvek stidljivo povecavaju kubikaze.A onaj Raptor Daytona jeste delom u vlasnistvu nekih likova iz Engleske koji pokusavaju da ozive cuvenu marku AJS,nacrt motora je Engleski,masina Kineska.Kod njega mi se nisu dopali varovi,kao da ga je moj komsija vario posle recimo subotnjih bahanalija.Ipak je prelep motor.Za razliku od njega,zavrsna obrada onog drugog Raptora sa produzenom viljuskom i manjom kubikazom deluje jako ozbiljno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

U Pancevu u proslu subotu sam video ovog jednog quingija SM mislim da je bio 200ccm. Videh da sad ima i pozadi disk. Bas sam namerno vozio iza momka neko vreme i gledao motor. Sa diskom pozadi bas nema sta da mu se zameri. Veoma lepo izgleda. Nekada sam se mislio da li da kupim taj ili sachs i zavrsih na sachsu na kraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Ево тај дуго ишчекивани "Qingqi"-јев мотор од 250 кубова. Ово је фотка њега уграђеног на супермотоу, али не произведеном у матичној фабрици, већ у "Pioneer"-у (чини ми се да су "Спринт Пулсери" из те фабрике).

 

P1050099_mqmYyyErEZCf.jpg

 

 

Ima li neki info kad stize ovaj motor? Ili je mozda vec stigao? Zivo me zanima kolika ce biti cena :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Koliko mi se cini ovo izgleda da je samo jedan cilindar. Kako li su resene vibracije na njemu?

 

imas dosta motora sa jednim cilindrom koji super rade a chak vece kubikazhe,

Yamaha xtx660,

Aprilia Pegaso Strada/Factory/Trail,

i mnogi drugi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Razlika u izgledu i masini nema :) Jedino sto Qingqi model od 125 ima i prednju i zadnju disk kocnicu i ima i Kick starter (bar tako kaze na sajtu), a za Sprint nisam siguran da li ima nazad dobos ili disk. ;) Neka me neko ispravi ako gresim ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Koja je razlika izmedju Qingqi 125GY-B i Sprint Pulsera?

 

Nadam se da sam pitanje postavio na pravom mestu.

Ako je razlika u ceni - kupujes jeftiniji. Ostalo su samo nalepnice Qingqi je proizvodjac, samo Sprint brenduje za trziste, s tim da bih bio sigurniji u kvalitet ugradjenih komponenti sa ovim sto nosi originalno ime.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA DIVERSION 900

Ma brate SPRINT APOLLO 250cc je samo 20.000 din skuplji od pulsera ali je za klasu bolju, ja sam ga uzeo pre neki dan i mogu vam reci da je zlo i naopako za 161.400 din dobijas 13Kw,vodeno haldjenje, diskove, dig. tablu,kurblu i neverovatan zvuk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ma brate SPRINT APOLLO 250cc je samo 20.000 din skuplji od pulsera ali je za klasu bolju, ja sam ga uzeo pre neki dan i mogu vam reci da je zlo i naopako za 161.400 din dobijas 13Kw,vodeno haldjenje, diskove, dig. tablu,kurblu i neverovatan zvuk

Uzeo za prodavnicu ili za sebe?

Kako god, ako resim da menjam klasu (golica me nesto ovaj motor, sreca pa nemam para ;D) dolazim kod tebe na probu, ako se ne bi protivio tome. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova

Ma brate SPRINT APOLLO 250cc je samo 20.000 din skuplji od pulsera ali je za klasu bolju, ja sam ga uzeo pre neki dan i mogu vam reci da je zlo i naopako za 161.400 din dobijas 13Kw,vodeno haldjenje, diskove, dig. tablu,kurblu i neverovatan zvuk

 

a reci mi kako stoji stvar sa servisima?Shta kad neshto rikne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Делијо, е ли то што смо видели од "Аполоа" једино што ће бити у понуди? Мислим, ако не буде других модела, хоће ли барем овај понудити у ендуро верзији, пошто и она постоји?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Koja je razlika izmedju Qingqi 125GY-B i Sprint Pulsera?

 

Nadam se da sam pitanje postavio na pravom mestu.

Ako je razlika u ceni - kupujes jeftiniji. Ostalo su samo nalepnice Qingqi je proizvodjac, samo Sprint brenduje za trziste, s tim da bih bio sigurniji u kvalitet ugradjenih komponenti sa ovim sto nosi originalno ime.

Komponente su 100% iste najverovatnije, samo je drugo ime. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Мене чуди како на овај видео нисам налетео раније. Редак и не баш информативан снимак "Apollo" AGB-31, дефинитивно мог фаворита међу "Кинезима" до  1/4 литре запремине. Чини ми се да су возача попели на мотор - он сам земљу не до'вата ни врховима прстију.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Mala pomoc

PAZNJA

od velikog skupa kineza u Glogonju moj motor je poceo da se cudno ponasa, valjda se malko postideo :)

naime na leru nikako nece da radi...povecam mu ler gas onda na momente oce da iskoci iz rama, smanjim ler gas on radi normalno nekoliko sekundi i onda se ugasi...nemam pojma sta mu je...da nisu kablovi povukli vlage pa zato?! ili nesto drugo?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

А значи то су у твој мотор клинци сипали "Кокту"....

 

 

;D

 

A zato on podriguje  ::) ::)::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Mala pomoc

PAZNJA

od velikog skupa kineza u Glogonju moj motor je poceo da se cudno ponasa, valjda se malko postideo :)

naime na leru nikako nece da radi...povecam mu ler gas onda na momente oce da iskoci iz rama, smanjim ler gas on radi normalno nekoliko sekundi i onda se ugasi...nemam pojma sta mu je...da nisu kablovi povukli vlage pa zato?! ili nesto drugo?!

 

Meni se to desavalo na MZ-u kada se delimicno zapusio dovod goriva do karba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Da li normalno prima gas? tj. da li kad na leru das pa otpustis gas odmah odreaguje ili zadrzi broj obrtaja neko vreme pa onda smanji?

normalno prima gas ali zna u voznji da pocne da cima u 1-2 i pomalo 3, 4 i 5 idu skoro normalno.

odmah odreaguje na gas , zadrzi broj obrtaja (proradi normalno) i onda se ugasi posle par sekundi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

Nisam ja neki majstor ali se meni desilo da su mi  sachs a pre toga skuter vukli falsh vazduh a znam da imaju lose te gume pa reko da nije to ali izgleda da nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

garantovano ti je naprsla guma karburatora pa falsira potrazi pukotinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja