Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

 

Па обзиром да знам какав је мотор на ГН-у, да ти кажем да и ниси побегао од "Кинеза". Јеси л' ти имао "Ћингћија"?

Nisam, ali sam se raspitivao još od septembra, prvo za Princa, a kasnije za QM250. Da nisu možda to isti agregati na GN-u i nekim Quingi-jima? Neka Suzuki licenca se stalno pominje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

ja mogu i dalje da tvrdim da je Sprint naj, ali Raptor 125 je malo slab u odnosu 250 ccm, moze da ide oko 100 na sat, medjutim ja sam vozio Raptor 300 brzinom od 122 km na sat i nisam se odusevio zbog polozaja vozaca, to jednostavno nije motor za brzu voznju, ovaj od 300 se vozi do 120 na kratko, sa duzom voznjom je odlicno ici do 110 ili samo sto, a sa 125 Raptor je dobro do 100 km na sat, opet ne dugo ili uz malo prepravki voziti se 100 na sat. Pozdrav. posalji mi tvoj mail, imao bih mozda ponudu.

 

 

Konstantna brzina OK, ali hronican nedostatak snage prilikom "loseg" vetra, preticanja, uspona i uslova saobracaja. :-\

 

Nesto nisam ubedjen da je pametna kupovina iz tih razloga. 125ccm je ok kubikaza za grad, ali ko jos kupuje copera u te svrhe.

 

 

Po pitanju kvaliteta, rekao bih da je Raptor prvi u dosadasnjoj ponudi kineza, i isplatilo bi se kupiti ga na duzi vremenski period, ali sa tom kubikazom, i tvojim zeljama brzo ces pozeleti da ga se resis.

 

Za magistralni put je 250ccm sasvim dovoljno, moze se lepo preticati i voziti do 100kmh. Na auto putu bi mozda moglo jos malo snage, ne toliko zbog brzine koliko zbog udobnije i mirnije voznje i rada motora. Za 125ccm, 100kmh je vadjenje creva, dok 100-110kmh na 250ccm moze lepo da se vozi.

 

Moja preporuka je da imesto Kinroad gledas Qingqi QM250. Jeste nesto skuplji, ali iako jako slican, kvalitetniji je i udobniji i opravdava cenu. Uostalom, ni Kinroad nije znacajno losiji ako gledamo odnos cena kvalitet, ali puno detalja ide na racun QM250, a ako imas za Raptora, imao bi i za njega.

 

Ukratko, prednosti QM250: Ne koriste reciklirane materijale, ili bar u manjoj meri, udobnija sedista, mnogo jaci lanac (na Kinroad-u voli da pukne),  bolja zavrsna obrada, bolje rucice, metalni prekidaci, koferi, vizir i maglenke u standardnoj opremi itd...

 

Osim QM250, eventualno da gledas challengera, ako mozes da "svaris" njegov dizajn, i 50-ak kg viska.

Rekao bih da je kvalitetniji od QM250, osim nekoliko dizajnerskih i funkcionalnih propusta. Uostalom pisao sam utiske i poredio nekoliko modela, pa ako te ne mrzi procitaj temu. Meni mrzi da se ponavljam, a posebno sto je jako opsirno ono sto sam pisao, naravno uz ostalu ekipu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Da li znate da ovi Regal-Raptori imaju veze sa AJS motorima,čuvene Engleske fabrike koja je ugašena 70-tih godina prošloga veka?

Ko je koga tu kupio neznam,kakve veze Kinezi imaju sa AJS-om takodje neznam,ali izgleda da je tako.

 

Takodje neznam na koju foru je moj zxmco pre neki dan razvio brzinu toliku da je sat zakucao do kraja,znači preko 120km/h?Ako je po podeljcima na kilometar satu,to je bilo više od 125???.U suprotnom smeru je išao preko 115km/h.Nisam hteo da napišem jer deluje nerealno,ali tako je ispalo.Kad sam stigao kući,ventili su mi zveckali,a kasnije kad se ohladio radio je normalno.

Jedino što sam preko zime ugradio vizir,i zadnji branik prepravljao.A lančanik sam vratio fabrički.

Ovo sam morao da napišem,mada stvarno zvuči neozbiljno.

 

I uvek kad je hladnije,bolje ide.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Nisam, ali sam se raspitivao još od septembra, prvo za Princa, a kasnije za QM250. Da nisu možda to isti agregati na GN-u i nekim Quingi-jima? Neka Suzuki licenca se stalno pominje?

Да, погледај машине 125-це "Ћингћија" и твохг ГН-а.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

Jedno pitanje molim vas znam da ima toga i na forumima imajte razumevanja. Hocu da kupim kineskog chopprer-a - cruzera 125 250cc samo mi kratko opisitec kakvi su za voznju koliko se kvare koliko ste presli kakvi su uopsteno . Verujem da ce ovo sumiranje pomoci i drugima da nadju ono sto ih interesuhe. U NAPRED HVALA DRAGAN

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: POZAREVAC

vredi pogledati www.regal-raptor.ch, tamo ima objasnjenja o raptoru da ga j ejohnny pag konstruisao, dizajner i proizvodjac custom bike motora iz kalifornije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA DIVERSION 900

E ljudi ovako . . . jos malo pa sajam . . . Dvoumim se izmedju Sprint Raptora 125 i Kinroada 250 . . .

Imas i SPRINT-a od 250cc samo se zove Prince

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Podgorica

Pozdrav,

 

Pravio sam crash bar, pa da stavim slike. Komentare, molim, samo povolje, negativni nista...

Inace, stari crash je bio udaren, bez mogucnosti popravke...

post-4071-12879023040453_thumb.jpg

post-4071-12879023043787_thumb.jpg

post-4071-12879023047008_thumb.jpg

post-4071-12879023077462_thumb.jpg

post-4071-12879023081687_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: POZAREVAC

tek je izasao, tj. pojavio se u Srbiji, neznamo kakav je, ali ne bi trebao da bude losiji. sto se kvaliteta tice, a izgled je vec drugo i individualno

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Razmisljao sam nesto ovih dana. Da li se isplati da se otvori servis za kineske skutere naj verovatnije marke Sprint. Koliko je to pametna ili pak glupa ta ideja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Razmisljao sam nesto ovih dana. Da li se isplati da se otvori servis za kineske skutere naj verovatnije marke Sprint. Koliko je to pametna ili pak glupa ta ideja?

 

Pitaj koleze RIP & Forrest Gump    :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

He he. Otvorio bih u Nishu. Ja sam iz Babusnice ali studiram u Nishu. Moja predavanja nisu redovna tj jednom do dva puta nedeljno tako da imam vremena za neki posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Drugari, pozdrav, evo sezona samo sto nije pocela... Nije me bilo na temi jer mi je kolga Dzoks rekao d aje to mesto sada njegovo, i da se ne guram...  ;D ;D ;D Salu na stranu, lepo smo se druzili proslu sezonu, tako cemo i sledecu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Drugari, pozdrav, evo sezona samo sto nije pocela... Nije me bilo na temi jer mi je kolga Dzoks rekao d aje to mesto sada njegovo, i da se ne guram...  ;D ;D ;D Salu na stranu, lepo smo se druzili proslu sezonu, tako cemo i sledecu  ;)

bice to vesela sezona u kojoj cu te rado gledati u retrovizoru ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Pozdrav,

 

Pravio sam crash bar, pa da stavim slike. Komentare, molim, samo povolje, negativni nista...

Inace, stari crash je bio udaren, bez mogucnosti popravke...

Lepo odradjeno, svaka cast! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Mirko-pet,odlični varovi,simetrija,svaka čast!

 

Nikola Kruz,svojevremeno čitajući tvoje,Lančijine88 i Bukovskog postove,kupih Kineski motor i nisam se pokajao.Dobrodošao,neka te lepo služi Yamaha,kad god ti je dosadno,navrati u našu temu za vlasnike Kineza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Momci jedan veliki pozdrav za sve!!!

 

Dugo nisam bio na forumu,tj na nasoj temi, a sada bas nisam nesto u elementu, tako da cu nadam se sledecih dana sesti i procitati ti 20tak, strana. Nadam se da je sve OK.

Koliko toliko se radi na motoru a i neki auto sam kupio pa moram malo i oko njega...

 

Zeleo bi da zamenim zadnji lancanik nekim manjim tj sa manje zubaca.

Ovaj moj ima 41 zub, pa me interesuje ima li neki kinez slcan ali sa jedno 37,38 zubaca. Da ga kupim da ne bi pravio.

7bnCC_zadnjilancanik.th.jpg

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Pozdrav,

 

Pravio sam crash bar, pa da stavim slike. Komentare, molim, samo povolje, negativni nista...

Inace, stari crash je bio udaren, bez mogucnosti popravke...

Meni ovaj tvoj izgleda lepse a cvrstinu pokazuju dotatne pregrade. Svaka cast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Momci jedan veliki pozdrav za sve!!!

 

Dugo nisam bio na forumu,tj na nasoj temi, a sada bas nisam nesto u elementu, tako da cu nadam se sledecih dana sesti i procitati ti 20tak, strana. Nadam se da je sve OK.

Koliko toliko se radi na motoru a i neki auto sam kupio pa moram malo i oko njega...

 

Zeleo bi da zamenim zadnji lancanik nekim manjim tj sa manje zubaca.

Ovaj moj ima 41 zub, pa me interesuje ima li neki kinez slcan ali sa jedno 37,38 zubaca. Da ga kupim da ne bi pravio.

fpMiK_zadnjilancanik.th.jpg

 

pozz

 

Bilo bi dobro kada bi prebrojali zube na lancanicima i uporedili izmedju nasa dva motora, tj. proracunali odnos, da li je isti ili se razlikuje.

Trebalo bi da su medjusobno kompatibilni, a i kinroad-ov lanac izgleda voli da pukne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja