Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Cekaj da se saberem,ova sezona jos nije ni pocela al je izgleda zavrsena za mene.  :'(

 

Pre par dana sam menjau ulje na kinezu(motul 10W40)sutra dan se malo provozali Blackbite i ja i kad smo se vratili primetimo neko cangrljanje na Princu.Prvi sumnjivac je bio lanac bregaste,sutra dan smo pokusavali da provalimo sta je al bezuspesno.Danas sam ga odneo majstoru sto zivi blizu mene,gleda on motor,osluskuje.Posto vidi da je presao tek nesto vise od 3000 km pita me dal ga samo ja vozim jesam ga pozajmljivao kazem nisam ja ga mazim i pazim.Kaze on jedino ako je lanac bregaste.Mislim ja super to se da namestiti i ostavim motor da on to lepo sredi i nasteluje.Posle par sati zove on mene da dodjem,posto su Wolflord i Blackbite bili kod mene otisli smo svi zajedno da vidimo.

  Dodjem tako i imamm sta da vidim,otvoren desni dekl kaze otisla buksna i morace cela masina da se otvara.Kad se nisam slogiro  :'(

 

Pitam kolko ce to zadovoljstvo da me izadje,kaze on za ruke oko 100e a materijal posebno.Verovatno cu morati da vidim da mi neko na strugu napravi novu biksnu jer da narucujem novu iz sprinta.....cemu to?

 

Bedak

post-2352-128790280328_thumb.jpg

post-2352-12879028033329_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 150

@Slayer - Šta je sa zvaničnim servisom, garancijom....?

 

Ako je u garanciji odmah njih za gušu.

Ako nije onda bi možda trebalo videti sa njima da li postoji mogućnost da se naruči.

Znam da na primer Keeway dolazi "polu" sastavljen kad se uveze.

 

pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Garancija 2500km to sam presao par meseci posle kupovine,ako se ova raspala posle 3000 i nesto km sta mislis koliko ce sledeca da izdrzi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@Slayer - Šta je sa zvaničnim servisom, garancijom....?

 

Ako je u garanciji odmah njih za gušu.

Ako nije onda bi možda trebalo videti sa njima da li postoji mogućnost da se naruči.

Znam da na primer Keeway dolazi "polu" sastavljen kad se uveze.

 

pozzz

 

Nije problem deo, problem je sto agregat mora komplet da se rastura u delove da bi se to zamenilo i zato su skupe ruke.

Deo ne bi trebalo da je skup ni da se kupi ni da se napravi.

 

Garancija - 2500km, otislo na 3000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Ma bedak u svakom slučaju.

Samo polako i rešićeš!

Ako bude trebala neka pomoć reci.

Nisam siguran kako bih mogao ti pomognem ali naćićemo način! ;)

 

Aj mi napiši tačan model motora i oznaku. Mogu da pogledam da iskopam

neki user manual ili tako nešto ako ti je to od pomoći.

 

pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Garancija 2500km to sam presao par meseci posle kupovine,ako se ova raspala posle 3000 i nesto km sta mislis koliko ce sledeca da izdrzi?

 

vrati km na 2250, i idi u servis, prepiri se sa njima, ko ih je*e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Nesic je u pravu,s tim sto ja ne bih ni vracao kilometrazu.Verujem da ce ljudi iz Massetehnika imati razumevanja za tih 500km,mislim da je stvarno smesno da se takav kvar desi na tako maloj kilomtrazi.Prosle godine RIP i ja smo upoznali momka,koji je sa svojim Princom presao nesto oko 15000 bez ikakvih problema,sto ce reci da Princ nije tako los.Recimo da je ovo sto se tebi druze desilo-bad luck!U svakom slucaju,pokusaj da popricas sa njima,pa onda da vidimo sta dalje,nemoj odmah da upadas u bedak!

puno srece,i javljaj obavezno sta si uradio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

U servisnoj knjizici ti pise koliko je odstupanje od servisne km, za keeway je mislim 500km,

 

ste se tice razumevanja servisera, nema nista od toga, drugu na skuter crkne neka membrana, gumica, tako nesto na karburator, otera u servis da mu srede, i serviser a pa decko nisi odradio servis, preso si servisni interval za pisljivih 53km, zao mi je, imamo taj deo ali samo u kompletu sa celim karburatorom, i oderu ga 80 evra,

znaci vrati km i samo ostro i ne pominji da si terao kod majstora i da ti je drugi otvarao, kazi samo cudno se ponasa proverite

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

I ja mislim da je bad luck al sto bas ove godine??!!Jedva cu imati da ga registrujem a gde jos ovo.Ako i pristanu(sto neverujem) morao bi da nadjem prevoz do NS.Videcu jos sa lokalnim majstorima mozda nadjem jeftinijeg a isto tako dobrog.Inace sad kad je otvarana masina otkud znam dal bi priznali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

editovao sam gornji post, vrati sve kako je bilo, ali pedantno i uredno i oteraj, ne pominjes otvaranje, drugog majstora itd,

kazes neznam sta mu je, proveri, doci cu sutra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

I ja mislim da je bad luck al sto bas ove godine??!!Jedva cu imati da ga registrujem a gde jos ovo.Ako i pristanu(sto neverujem) morao bi da nadjem prevoz do NS.Videcu jos sa lokalnim majstorima mozda nadjem jeftinijeg a isto tako dobrog.Inace sad kad je otvarana masina otkud znam dal bi priznali.

Brate moj to ce ici tesko... Ima gomila majstora za Tomose, MZ, Jawe i tako to... ali jako malo za neke druge motore, mada ko zna...mozda i ima neki za kojeg ne znamo, ali tesko ce to ici u Pazovi  :-\  Mozda je Doktor malo skuplji ali kad ti opravi-opravio ga je zapravo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

I ja mislim da je bad luck al sto bas ove godine??!!Jedva cu imati da ga registrujem a gde jos ovo.Ako i pristanu(sto neverujem) morao bi da nadjem prevoz do NS.Videcu jos sa lokalnim majstorima mozda nadjem jeftinijeg a isto tako dobrog.Inace sad kad je otvarana masina otkud znam dal bi priznali.

Brate moj to ce ici tesko... Ima gomila majstora za Tomose, MZ, Jawe i tako to... ali jako malo za neke druge motore, mada ko zna...mozda i ima neki za kojeg ne znamo, ali tesko ce to ici u Pazovi  :-\  Mozda je Doktor malo skuplji ali kad ti opravi-opravio ga je zapravo ;)

 

U dobrim sam odnosima sa njim kao i ti i znam ga od prvih razreda osnovne skole, ali takodje nemam nikakvog iskustva sa majstorlukom kod njega - opet kao i ti. A i metoda udri cekicem po srafcigeru nam se bas i nije dopala, tako da osim sto ga poznajem i od ranije ne bih mogao pod nijednim osnovom da tvrdim da je on dobar ili los majstor, a pogotovo po tome sto je skup (bar meni tako deluje).

Takodje to sto je posle taksiranja otvorio moto-servis mi ne uliva veliko poverenje u njegovo znanje i iskustvo.

Drugarstvo po meni nema sta da trazi ako je posao u pitanju, a posebno sto i cena nije bas drugarska.

 

Bilo koji mehanicar (auto ili moto) koji ne bi bio u stanju da to uradi na kinezu po meni bi samo sramotio svoj zanat, tako da o nekom posebnom kvalitetu, poznavanju ili cemu vec nema ni govora i verujem da nije tesko naci takvog u blizini.

Slazem se da nije jednostavno rasparcati masinu i opet sastaviti, ali 100e meni zvuci malo mlogo za taj posao.

Mozda gresim, mozda je stvarno ta cena, ne znam nikad nisam bio kod majstora da popravljam motor (pa ni auto bas nesto).

 

Videcemo za koji dan da odemo da trazimo "drugo misljenje" od Darka. On ne popravlja motore u toj meri, ali je zanat ucio kao klinac od caleta, zavrsio skoli, segrtario i isao na prakse, a vec dugo je stalno zaposlen u servisu, dok uvece i vikendom radi privatno i koliko vidim dobro mu ide, pa verovatno nije los i vrujem da ni njemu to ne bi bio nikakav problem da uradi. Naravno ostaje da se vidi po kojoj ceni jbg.

 

Uostalom, saznali smo i za jos jednog majstora koji je slican posao za manje novaca(ako nas nisu slagali) radio na vf750 , a to je ipak V4 masina sa brzinom vise i zupcastim razvodom ventila koja je znatno komplikovanija od kineskog parallel twina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Podforum je jos u razradi,nebi bilo lose da se napravi u ovom podforumu jos jedan podforum u kom ce biti teme kvarovi i grunfovanje.Mislim da bi tako bilo preglednije umesto da otvaramo sad stotine tema sta god nam padne na pamet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

I ja mislim da je bad luck al sto bas ove godine??!!Jedva cu imati da ga registrujem a gde jos ovo.Ako i pristanu(sto neverujem) morao bi da nadjem prevoz do NS.Videcu jos sa lokalnim majstorima mozda nadjem jeftinijeg a isto tako dobrog.Inace sad kad je otvarana masina otkud znam dal bi priznali.

Brate moj to ce ici tesko... Ima gomila majstora za Tomose, MZ, Jawe i tako to... ali jako malo za neke druge motore, mada ko zna...mozda i ima neki za kojeg ne znamo, ali tesko ce to ici u Pazovi  :-\  Mozda je Doktor malo skuplji ali kad ti opravi-opravio ga je zapravo ;)

 

U dobrim sam odnosima sa njim kao i ti i znam ga od prvih razreda osnovne skole, ali takodje nemam nikakvog iskustva sa majstorlukom kod njega - opet kao i ti. A i metoda udri cekicem po srafcigeru nam se bas i nije dopala, tako da osim sto ga poznajem i od ranije ne bih mogao pod nijednim osnovom da tvrdim da je on dobar ili los majstor, a pogotovo po tome sto je skup (bar meni tako deluje).

Takodje to sto je posle taksiranja otvorio moto-servis mi ne uliva veliko poverenje u njegovo znanje i iskustvo.

Drugarstvo po meni nema sta da trazi ako je posao u pitanju, a posebno sto i cena nije bas drugarska.

 

Bilo koji mehanicar (auto ili moto) koji ne bi bio u stanju da to uradi na kinezu po meni bi samo sramotio svoj zanat, tako da o nekom posebnom kvalitetu, poznavanju ili cemu vec nema ni govora i verujem da nije tesko naci takvog u blizini.

Slazem se da nije jednostavno rasparcati masinu i opet sastaviti, ali 100e meni zvuci malo mlogo za taj posao.

Mozda gresim, mozda je stvarno ta cena, ne znam nikad nisam bio kod majstora da popravljam motor (pa ni auto bas nesto).

 

Videcemo za koji dan da odemo da trazimo "drugo misljenje" od Darka. On ne popravlja motore u toj meri, ali je zanat ucio kao klinac od caleta, zavrsio skoli, segrtario i isao na prakse, a vec dugo je stalno zaposlen u servisu, dok uvece i vikendom radi privatno i koliko vidim dobro mu ide, pa verovatno nije los i vrujem da ni njemu to ne bi bio nikakav problem da uradi. Naravno ostaje da se vidi po kojoj ceni jbg.

 

Uostalom, saznali smo i za jos jednog majstora koji je slican posao za manje novaca(ako nas nisu slagali) radio na vf750 , a to je ipak V4 masina sa brzinom vise i zupcastim razvodom ventila koja je znatno komplikovanija od kineskog parallel twina.

Naravno, mozda si u pravu, mozda ima i drugih majstora ali iskreno, ja za njih ne znam. :-X Cuo sam da je Doktor radio i na masinama od 4 cilindra i tako tim, malo komplikovanijim stvarima i da se ljudi nisu zalili na njegov posao ;) Ima on iskustva, dobar je ali probajte i kod nekog drugog majstora... raspitajte se pa na kraju nek padne odluka. :) Ma ko god popravljao, samo se nadam da ce to biti popravljeno kako valja, pa da se vozamo citave sezone bez problema  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Ljudi imam problem treba mi nov lanac za sprint challenger 250 ne znam kolji tj koja je bebljina i koliko ima onih alka da znam koji da trazim meze li ne pomoc znaci lanac je otiso u k... a zatim ce i silen blokovi na lancaniku pa i mali prednji lancanik.

HELPPPPP!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Ljudi imam problem treba mi nov lanac za sprint challenger 250 ne znam kolji tj koja je bebljina i koliko ima onih alka da znam koji da trazim meze li ne pomoc znaci lanac je otiso u k... a zatim ce i silen blokovi na lancaniku pa i mali prednji lancanik.

HELPPPPP!!!

 

Pozoveš ovlašćeni servis i pitaš! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

nisam vas pratio od oktobra al ste se raspisali...

samo da iscitam pa da napisem neke novosti i kod mene sto se tice odrzavanja istog...

 

mada odo da okrenem neki krug treci dan ne silazim sa njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

VAZNO SAOPSTENJE

 

  Saolin, Veliki  Majstor III dan, ponovo jase. Sreci njegovoj nema kraja.

 

IMG_3978.jpg

 

 

IMG_3979.jpg

 

 

IMG_3980.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Узмите му кључеве од мотора барем ноћу - да га натерате да спава, а не да вози. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja