Jump to content

Moto Zajednica

Super TENERE 750 - Problem

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Foca, Republika Srpska
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pozdravljam drugove motocikliste, imam problem sa masinom od prije neki dan naime ...

prlikom izleta na jednu obliznju planinu i malo tezeg terena tacnije brda i sumskog puta osetim uz jednu veliku uzbrdicu da mi masina kao da se gusi na malim obrtajima i stanem u pola tog brda. Cim za odvojio kvacilo motor pocne normalno da radi kao da ga gusi kad sam se vratio na malo ravniji teren motor nastavlja normalno da radi ... ponekad osjetim da mu se desi to probam da otvorim rezervu jer ne znam kakav sam tacno sa gorivom radi prevelikog uspona kad ista stvar ... i danas motor da upalim vergla prihvati na saug normalno i ugasi se posle ne ogu da ga upalim kao da gorivo ne pusta uopste. Razmisljam da skinem rezervoar da vidim filtere pumpu svecice ne znam ni sam odakle d pocnem jel ima neko pametniji i iskusniji da napise koju korisnu rec :moto3:

 

XTZ 750

3ld model - 1992 godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8711 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

To zvuci kao dva problema... Prvo, nece bez gasa uzbrdo, sta ces u malim obrtajima a verovatno u velikom prenosu u pola brda? Naravno da se gusi ako je uspon veliki a ti u 2.5 hiljade obrtaja...:moto3:

Drugo, (nece da upali) Imas li varnicu i dolazi li gorivo do karburatora?

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

To mozda kod paprike.. tanjiraca ne trza na malim obrtajima :nanana:

 

Za pocetak nali rezervoar do vrha pa probaj..

Mozda se neki odusak za vazduh zapusio..

ili kad nece, odskrini cep rezervoara..

Koja ti je potrosnja i kako motor radi na leru?

 

Jeli radjen skoro servis karburatora i provereni ventili?

emulzione tube riknjavaju na 50-60K, ali ovi simptomi ne ukazuju na to..

pre da je karburator zapusen..ili filkter vazduha..ili odusak..

 

pali makinu sa sauhom bez gasa.. cim upali vratis i teras na 2-3 K obrtaja..

 

NGK svecica se brzo sjebe od previse zalivanja goriva.. ali to je vise izrazeno na hladnom vremenu..

Da si u BG.., lakse bi ti pomogli.. ovako daj jos informacija.. ali sa punim rezervoarom.. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Foca, Republika Srpska
  • Motocikl: Super Tenere 750

A rodjeni moj puni rezervoar moze biti tek oko 10-tog hahahahha :))) usitnilo je do tad cemo ovako da se vozimo ... ili da se ne vozimo

 

Evo danas lep dan, od 9 do 17 radio skinuo sve sto se moze skinuti, svecice NGK koje su bile izvadio sam bile su crne ka ugarak, zamenio stavio nove naspem malo direktno u karburator upali normalno radi na malim obrtajima, filtere vazduha skinuo provjerio dobrom stanju kablovi dobri, rezervoar skinem izvucem sve gorivo skinem slavinice ocistim vidim da gumice ne dihtuju dobro al ok vratim nece sad da upali kao da gorivo ne dobija skinem onu pumpicu vratim vidim da nema sta da se pokvari u glavnom sad kad sam nove svecice stavio normalno je poceo da radi vuce itd. I dalje mi nista nije jasno, do sad sam sipao ovaj super 98 a zadnji put naspem 95 mada mislim da nebi to trebalo da je problem vidim da je prestao i da cadi dok je ono izbacio iz auspuha lepo pali

 

Ne znam sta je moglo biti, gledajuci po onim svecicama kao da je presaugao par puta bio i da su svecice toliko bile ucadjenje da on vise nije mogao normalno da radi ne znam u glavnom sad je dobar al i dalje mi nista nije jasno ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Foca, Republika Srpska
  • Motocikl: Super Tenere 750

Evo problem se ponavlja taman kad sam mislio da sam sredio da radi kao sat :) ...

Naime natocio sam ga punog i krenuo u brdo, i odmah je poceo da stuca a po ravnom ide extra do 150 izvlaci cim krenem u brdo opet isti problem pocne stucati do 2500 obrtaja a zatim samo od jednom procepi da kazem i pocne zadnja da slajdra borba traje 3-4 sekunde dok ne prodje to i na stangasu se poceo gasiti cudno radi izgleda da smesa nije u redu vjerovatno su svecice kao i pvi put masne i crne cadjave jel to znaci da ima vise goriva ako me secanje sluzi ....

POMAZITE AKO BOGA ZNATE LEPI DANI A JA MORAM CACKATI OKO MOTORA :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja