Jump to content

Moto Zajednica

ПОДРШКА СРПСКОМ НАРОДУ НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ 31.7.2011 15:00

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3566 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Bio sam danas (sa ekipom Noćnih Vukova i Veterana 63. Padobranske) na prelaz Rudnica. Došli ljudi iz skoro cele Srbije da daju podršku. Bilo oko 50 motocikla. A već u raškoj nas sačekao kordon policije. Ko da smo pošli u pljačku. Tu smo prošli nakon "ubeđivanja", ali ipak nismo otišli dalje od kordona kod Rudnice. Ne znam šta da kažem?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: shadow 750 aero

miinja,nerazumem...zasto nasi nisu dali...zbog sigurnosti vase ili nesto drugo...pozz i ziveli

kažu da su dobili takvo naredjenje odozgo a gde je to je..m li ga :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

miinja,nerazumem...zasto nasi nisu dali...zbog sigurnosti vase ili nesto drugo...pozz i ziveli

kažu da su dobili takvo naredjenje odozgo a gde je to je..m li ga :zbunjen:

 

Visoko, visoko...od shahista iz penthouse-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Свака част момци! Браво!!! Жао ми је што нисте успели да дођете до прелаза али и овако људима то много значи !0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: cacak prislonica g.milanovac
  • Motocikl: Super Tenera 750 91.

pa nije dzabe i onaj KONUZIN napustio forum gore na VRHU :zvizduk: kad je video da ima vise srba koji su protiv srbije i naroda srpskog na kosovu..mozda gresim,ali tako mi se cini

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Gun Hill
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

Bravo ljudine.

Svaka cast. :care:

Zbog lose informisanosti nisam se prikljucio, a imao sam tako veliku zelju da budem deo te ekipe...

O politicarima i ljudima iz senke ne vredi pisati... jadni su.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Svaka čast za akciju. Na žalost ja sam tek danas čuo za to na vestima. Izvinjavam se svima na tome što sam bio neobavešten, u suprotnom bih išao 1000%. Ako ponovo bude organizovana ovakva akcija računajte na mene!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3566 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Jučerašnja vožnja do Rudnice izgledala ovako:

Oko 10 sati Iz Niša krenulo petnaestak motora. Uglavnom "Noćni Vukovi" i "Veterani 63. Padobranske". Niš-Prokuplje-Blace-Brus. . -Jošanička Banja. Uz put se grupi pridružuju i "bajkeri" iz usputnih mesta. U Biljanovcu se ova grupa sastaje sa većom grupom bajkera pristiglih iz Čačka, Valjeva; Beograda, Užica ..... . Tako šesdesetak motora kreću dalje. Do Raške. Tu nas dočekuje kordon policije i ne dozvoljava dalji prolaz!? Vrlo "autoritativno" smo obavešteni da moramo da se vratimo nazad. Mi se (radi zajebacije) pozvali na naše Ustavno pravo na slobodu kretanja, ali badava. A onda smo objasnili starešini policije ko smo i obavestili ga da će naša kolona u svakom slučaju da nastavi putovanje (sa njihovim dopuštenjem ili bez njega) i zamolili ga da popriča sa svojim "nadređenima" kako ne bi došlo do nepotrebnih problema. Pošto je kordon policije potpuno blokirao put i stvorile se kolone vozila na obe strane "Blokade", predložili smo da da se kordon ukloni i omogući prolaz drugim vozilima. A mi smo parkirali motore i obećali da nećemo da pokušamo "Proboj" dok ih o tome ne obavestimo (da se pripreme). Tu su nam se pridružili i bajkeri iz obližnjih klubova (Kosovski Vitezovi", Crna Reka ....). Neki od bajkera su u međuvremenu mobilnim telefonima "potegli" svoje poznanike i prijatelje "na položaju" i obavestili ih o trenutnoj situaciji i o mogućem scenariju ako se ne dozvoli prolaz. I posle pola sata dozvoljen nam je prolaz (uz vozilo policije na čelu kolone).

Kod prelaza Rudnice ponovo kordon prema Jarinju. Neki od naših članova su drugari (i saborci) sa starešinom te jedinice i čovek nas veoma uvažava i pokušava da pomogne da ne bi došlo do problema. Dogovaramo se sa njim i zajedno idemo do mesta gde se odvija "alternativni" saobraćaj sa Kosovom. Problem je što većina naših motora ne mogu da prođu tim putevima. Tu se susrećemo i sa ljudima koji vode akciju "sa one strane" barikada. Predlog je da se vratimo do Rudnice i da nam policija omogući snimanje i "konferenciju" za "medije" ispred prelaza. Nakon toga nas nekoliko se vraćamo preko Kopaonika a većina je krenula nazad (preko Jošanilke Banje).

I samo da napomenem: Očigledno je da policija prati kretanje o ovom području i sinhronizovano sprečava prolaz svakoj većoj grupi koja pokuša da se pridruži ljudima kojima preti istrebljenje. Razlog mi nije poznat (ali iz dosadašnjeg iskustva mogu prilično sigurno da ga naslutim).

A to što smo uopšte uspeli da priđemo prelazima i sastanemo se sa lokalnim Srbima sa one strane "crte" je iz razloga što su većina ljudi koji su bili u grupi "bajkera", bivši (ili sadašnji) pripadnici specijalnih vojnih i policijskih jedinica (sa priličnim iskustvom u "čupavim" situacujama)!

Rekao bih još što-šta, ali bi to bila politika pa bi bilo izbrisano. A zašto bih pisao ako će neko da obriše?

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-MK Crna Reka
  • Motocikl: Honda xl 1000 V varadero BMW k1200lt

Svaka cast svima na ovom lepom gestu narocito mojima iz Crne Reke i drugarima iz nocnih vukova,ja nazalost nisam mogao da idem zbog posla ali ako bog da bice opet prilika :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3566 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ma bilo smešno kad nam komandir policije zabranjuje dalji prolaz, a sa naše strane gotovo svi imaju više činove (poliijske ili vojne) od tog starešine. Bojan (m.k. "Ketna") je recimo potpukovnik-pilot. Takođe je većina prisutnih imalo i poprilično borbeno iskustvo, pa smo se upišavali od zajebancije gledajući policajce (uglavnom mlađe) koji su vrlo ozbiljno (bar u početku) bili rešili da nam ne dozvole prolaz. A da smo hteli, za par sekundi bi prošli pored (ili preko) nih, bez da shvate šta ih je snašlo. Dakle da ne bude zabune: Ni jednog momenta nije dovedeno u pitanje da li grupa može da stigne do cilja! Mogli smo (da smo hteli) da odemo gde god smo želeli. Međutim nije ovo bilo mesto a ni prilika za "kurčenje", te smo se trudili (i uspeli ) da sačuvamo dostojanstvo ove akxije.

Komentar Markonija je stigao dok sam ja pisao svoj komentar. I sve što je napisao je baš tako. Nemam šta da dodam. Svaka čast.

Promenio član zika56
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha V-star

Ziko, nema potrebe da spominjes imena i klubove i ostale detalje, neko bi mogao da ima neprijatnosti zbog toga.

 

dokle je to doslo, da mozes da nastradas samo zbog protesta iskazanog obicnom, miroljubivom voznjom! ili su to i hteli da pomislimo, da bi bili mirni i uplaseni...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3566 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

DzOkS user_popup.png

Postavljeno Juče, 23:47 PM

 

Ziko, nema potrebe da spominjes imena i klubove i ostale detalje, neko bi mogao da ima neprijatnosti zbog toga

 

Mislim da oni koji se plaše "neprijatnosti" zbog onoga što čine nisu ni bili prisutni na ovoj akciji. A jadan je onaj ko se plaši da svojim imenom stane iza svojih dela.

Ostali smo bez posla, bez privrede, "država" nam se raspada, korupcija i krađa u svim strukturama. Dužni smo ..... ! Omladina ostala bez perspektive a ceo narod bez morala i ponosa. Tresu nam se gaće kad vidimo policajca (da nam ne bi naplatili kaznu i zbog "bajatog" vazduha u gumama). Decenije proćerdasmo u strahu.

Dokle više, od koga (i zbog čega) da se plašimo?

Šta nam je to ostalo da je vredno tolikog straha?

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

BJB forum ima skoro 115000 clanova. Na ovoj voznji bar po slikama izbrojah oko 40 ljudi (nisu svi clanovi BJB). U procentima to je oko 0,35% od ukupnog broja clanova foruma. Ovde nesto ocigledno ne stima. Uz sav respekt tesko da bi bilo ko ozbiljno shvatio ostvarenje postavljenog cilja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3566 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

buca user_popup.png

Postavljeno Danas, 12:16 PM

 

BJB forum ima skoro 115000 clanova. Na ovoj voznji bar po slikama izbrojah oko 40 ljudi (nisu svi clanovi BJB). U procentima to je oko 0,35% od ukupnog broja clanova foruma. Ovde nesto ocigledno ne stima. Uz sav respekt tesko da bi bilo ko ozbiljno shvatio ostvarenje postavljenog cilja

 

Uz sav respekt, ne razumem šta si hteo da kažeš?

A akcija o kojoj sam pisao nema veze sa BJB, niti su ljudi pozivani ili obavešteni preko BJB da se "priključe". Inače je bilo oko šesdeset motora, što je zaista zanemarivo i u odnosu na ukupnu populaciju motociklista kod nas, a pogotovu u odnosu na broj stanovnika Srbije. Uostalom i na većini moto susreta se okupi neuporedivo više "bajkera". I ja tu ne vidim ništa čudno. Daj narodu hleba (u slučaju moto susreta piva) i igara i biće miran i zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3151 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

DzOkS user_popup.png

Postavljeno Juče, 23:47 PM

 

Ziko, nema potrebe da spominjes imena i klubove i ostale detalje, neko bi mogao da ima neprijatnosti zbog toga

 

Mislim da oni koji se plaše "neprijatnosti" zbog onoga što čine nisu ni bili prisutni na ovoj akciji. A jadan je onaj ko se plaši da svojim imenom stane iza svojih dela.

Ostali smo bez posla, bez privrede, "država" nam se raspada, korupcija i krađa u svim strukturama. Dužni smo ..... ! Omladina ostala bez perspektive a ceo narod bez morala i ponosa. Tresu nam se gaće kad vidimo policajca (da nam ne bi naplatili kaznu i zbog "bajatog" vazduha u gumama). Decenije proćerdasmo u strahu.

Dokle više, od koga (i zbog čega) da se plašimo?

Šta nam je to ostalo da je vredno tolikog straha?

 

Kad porastem, bicu Zika56. Veliki pozdrav, delim tvoje misljenje.

Dace Bog da se negde sretnemo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

BJB forum ima skoro 115000 clanova. Na ovoj voznji bar po slikama izbrojah oko 40 ljudi (nisu svi clanovi BJB). U procentima to je oko 0,35% od ukupnog broja clanova foruma. Ovde nesto ocigledno ne stima. Uz sav respekt tesko da bi bilo ko ozbiljno shvatio ostvarenje postavljenog cilja.

buco neko te je slagao za broj clanova a i matematika ti šteka jer kada bi bilo clanova koliko si naveo onda je to 0,03%. inace BJB ima 19000 clanova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

@zika56

 

"Mislim da oni koji se plaše "neprijatnosti" zbog onoga što čine nisu ni bili prisutni na ovoj akciji. A jadan je onaj ko se plaši da svojim imenom stane iza svojih dela.

Ostali smo bez posla, bez privrede, "država" nam se raspada, korupcija i krađa u svim strukturama. Dužni smo ..... ! Omladina ostala bez perspektive a ceo narod bez morala i ponosa. Tresu nam se gaće kad vidimo policajca (da nam ne bi naplatili kaznu i zbog "bajatog" vazduha u gumama). Decenije proćerdasmo u strahu.

Dokle više, od koga (i zbog čega) da se plašimo?

Šta nam je to ostalo da je vredno tolikog straha?"

 

 

 

 

 

Žiko sve je istina i šta dalje reći kad si sve rekao!

 

Jadno i tužno je sve to što si napisao ali to je naša realnost!

 

 

 

Da ne bih offovala previše ovu temu reći ću samo da sam razočarana u nezainteresovanost i apatičnost sunarodnika Beograđana! Ne ide da pričam o drugim gradovima! Pričaću o svom gradu! Rekoše nam naši prijatelji bajkeri iz Niša, Miša i Peđa porodični ljudi, u jednom razgovoru sledeće:" Morate vi prvi da krenete!!! " Mora Beograd!!!! Mi hoćemo, mi smo spremni ali mora Beograd prvi da pokaže da se ne slaže sa svim tim....."

 

I jesu u pravu!

 

 

A mi Beograđani...šta radimo? Nekolicina, u odnosu na ukupnu populaciju u Beogradu, je kada je recimo bio miting podrške narodu sa Kosova u Beogradu bilo tog dana i te noći u centru Beograda! Većinom su tu bili naši prijatelji iz raznih gradova iz Srbije! Ali Beograđana malo! Sedeli su na NBGD-u i pili hladan nes u kafiću i čudili se nama u smislu ma vi niste normalni biće haos, šta ćete tamo......I šta im reći nakon svega 1hmm.gif .......kada je stvarno i bio haos..... 1hmm.gif Žao mi što je tako jer volim svoj grad ali sve manje ljude koji u njemu žive kao biljke, ne zainteresovani za bilo šta osim za sopstvenu guz....

 

I dok je kolona ljudi išla mirno ka Hramu Sv.Save na kraju mitinga drugi su krali u centru Beograda! Onda dođete kući sa osećanjem da ste bar malo ispunjeniji jer ste pružili mrvicu podrške svom narodu na Kosovu, narodu u izumiranju.....a onda čujete vesti....osudu svega i svačega pa i samog povoda okupljanja! Ma sve je ovo jedno veliko "vrzino kolo"....

 

Mislim da ne treba biti previše pametan pa shvatiti da je sve jedna velika prljava igra....Radimo kao konji da bi sebi i svojim porodicama pružili bar privid života vrednog življenja! Dovedeni na rub egzistencije, poljuljanog dostojanstva taman tako i treba (da se sramotimo sami sebe i toga kako živimo) da se ne bi bunili jer možemo izgubiti i ono malo što nam omogućava puko preživljavanje! Što je realnost većine! Savršeno smišljene/ izmišljene krize koje nas drže u položaju roba i ulivaju strah u kosti! Strah od mogućnosti još većeg propadanja i bede!

 

Doduše....zar ne bi veći strah trebao da bude od ovog egzistencijalnog strah od nacinalnog nestajanja/nepostojanja!

 

 

Mislim da se treba ugledati na naše ljude sa Kosova koji će se " boriti" na njihov način, koliko god nam se taj način činio kao borba sa vetrenjačama, do zadnjeg dana i neće biti kukavice i neće predati sebe i svoje ognjište bez "borbe" i ako bi mnogi već uveliko odustali i rekli da je sve već apsolutno izvesno i završeno!Savršeno prodato! Mnogi i priželjkuju kraj svega jer ih je sve to oko Kosova mnogo "smorilo"......

 

E sad što se nas sa BJB - a tiče treba nešto uraditi okupiti se, provozati protestnu vožnju,.....opet i opet....probati da se provozamo do dole...opet i opet.....mislim samo da ne treba odustajati.....sve dok i oni ne odustanu! A iskreno sa najdubljim emocijama se nadam da se to nikada neće desiti!

 

Što reče gospodin Žika - Dužni smo!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja