Jump to content

Moto Zajednica

Kazne po novom ZOBS-u

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: cogito ergo Taurunum
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F Slingshot

Spisak prekršaja i posledice koje potom slede.....

 

 

LINK -- > Kazneni poeni, novčane i zatvorske kazne po novom ZOBS-u

 

 

Ako je bili o ovome, nek admin pomazi 'delete'... ja nisam našao... a ne može da škodi, a ako ne škodi znači da koristi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fz1

prekoračenje brzine za više od 80 km/h van naselja - 14 poena - zatvor najmanje 15 dana - najmanje 8 meseci zabrane

 

O kakvoj "skupoci" pricate, ovde se nigde ne pominje novac :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

ako učesnik u nezgodi sa manjom materijalnom štetom ne ukloni vozilo koje ometa soabraćaj, ne upozori ostale učesnike, ne ostavi podatke i ne popuni Evropski izveštaj

 

6.000-20.000 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

prekoračenje brzine za više od 80 km/h van naselja - 14 poena - zatvor najmanje 15 dana - najmanje 8 meseci zabrane

 

O kakvoj "skupoci" pricate, ovde se nigde ne pominje novac :) :) :)

 

Bash me zanima koja kazna bi nekog cekala ako bi pokusao da pobegne i u tom pokusaju neuspe nego ga panduri presretnu negde dalje na putu ??

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

prekoračenje brzine za više od 80 km/h van naselja - 14 poena - zatvor najmanje 15 dana - najmanje 8 meseci zabrane

 

O kakvoj "skupoci" pricate, ovde se nigde ne pominje novac :) :) :)

 

Bash me zanima koja kazna bi nekog cekala ako bi pokusao da pobegne i u tom pokusaju neuspe nego ga panduri presretnu negde dalje na putu ??

 

Nasilnička vožnja, verovatno.

 

Kakvo crno bežanje, mislim da bi me čekali kući... Lako je vama u BGD, ima vas kolko oćeš, u Jagodini skoro svi se znamo, a samo ja valjam rizlu 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

prekoračenje brzine za više od 80 km/h van naselja - 14 poena - zatvor najmanje 15 dana - najmanje 8 meseci zabrane

 

O kakvoj "skupoci" pricate, ovde se nigde ne pominje novac :) :) :)

 

Bash me zanima koja kazna bi nekog cekala ako bi pokusao da pobegne i u tom pokusaju neuspe nego ga panduri presretnu negde dalje na putu ??

 

Nasilnička vožnja, verovatno.

 

Kakvo crno bežanje, mislim da bi me čekali kući... Lako je vama u BGD, ima vas kolko oćeš, u Jagodini skoro svi se znamo, a samo ja valjam rizlu 1moto3.gif

 

Ma ne i ja pitam samo onako... Ovde u selu gde ima 6-7 R motora lako bi mene nasli ako bi pobegao...

 

Tako su drugara koji je isao bez kacige videli panduri kad su patrolirali selom ( nisu stajali u mestu i kontrolisali saobracaj nego su se bash vozali kolima ) videli da je prosao bez kacige i oni rotaciju i za njim i on po gasu ( vozi Yamahu XT )i poshto je isao do tetke ugura motor u dvoriste i gleda sa prozora prolazi patrola trazi njega... Posle nekih 10 minuta mu zvoni mobilni zove ga taj pandur shto ga je video bez kacige, kao cekam te pred kucom dodji necu ti nishta pisati samo mi se izvini. I drugar dosao izvinio se i obecao da vishe nece bezati i pustili su ga...

 

Ali zamisli koliko je taj pandur bio uporan i to samo zato shto je drugara video bez kacige. Zamisli on posle 10 minuta sazna ko vozi taj motor i nabavi njegov broj mobilnog... :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fz1

bravo za pandura, zato i postoje, da preventivno deluju....tvoj drug verovatno vise nikada nece sesti na motor bez kacige :)

 

ma gde bre Sasa lako, da vidis kakva je panika u gradu kako sakriti tablice :) samo se narucuju oni preklopni nosaci... kamere na sve strane :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

I u Jagodini su dolazili pre dva vikenda, postavili kamere u centru, snimali pisali kazne, dolazili GSXR-ovi iz Novog Sada. Sva sreća da sve manje (od ovoga stvarno nema manje) vozim u gradu. Ne mogu da se izborim sa gužvom a neću ni da rizikujem sa policijom.

Mada, mislim da će ludilo oko napaljenih presretača i skuteraša brzo da prođe. Kako mi kaže drugar policajac, pojačano delovanje skutera i presretača nije preporuka sup-a već napaljenost pojedinaca tj. policajaca vozača...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

PItanje jedno, za nekog ko je imao ili zna nekog ko je imao slicnu situaciju!

Isao sam u Lazarevac da prevedem motor, odnosno da platim porez itd, da ne duzim, napisao mi je pandur, saobracajac sa onim novim Aprilia-ma, kaznu, e sad, motoru je istekla registracija, ima tablicu koja je normalno postavljena, i ja nemam A kategoriju, samo B.

Naravno, nisam isao tamo jer volim da se vozim ne registrovan i bez kategorije, drugo prevozno sredstvo u toj situaciji nisam imao, i eto belaja, reko izvuci cu se, medjutim kita..

Napisa nesto u ono svoje blokce, i prica mi nesto kazna 30 dana zatvora, ali ako neces u zatvor onda je 100.000 din.

Nije mi dao nikakve uplatnice, samo je rekao stici ce na kucnu adresu, pa cu onda kod sudije za prekrsaje.

Da napomenem, da od "prekrsaja" koje sam mogao da napravim je jedino bilo sto nisam imao kacigu. Inace u pitanju je Keeway Speed 125cc.

Pa me zanima jel tacno to sto prica, 30 dana zatvora, to je u ovom trenutku najgora stvar koja moze da mi se desi, posto sam posao jedva nasao, a ne bih da ga izgubim odmah zbog zatvora. Cuo sam za price kao, nema mesta u zatvorima pa se to odugovlaci, i na kraju zastari, pa se ne desi nista. I da li ima neki zatvor za saobracajne prekrsaje, ili idem u tvorza sa kasapima, ubicama i lopovima? 1hmm.gif Izvinjavam se na poduzem postu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

, motoru je istekla registracija, ima tablicu koja je normalno postavljena, i ja nemam A kategoriju, samo B.

 

Da napomenem, da od "prekrsaja" koje sam mogao da napravim je jedino bilo sto nisam imao kacigu. Inace u pitanju je Keeway Speed 125cc.

 

 

Samo kaciga je prekrsaj???

Ti si se mladicu malo zbunio

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

PItanje jedno, za nekog ko je imao ili zna nekog ko je imao slicnu situaciju!

Isao sam u Lazarevac da prevedem motor, odnosno da platim porez itd, da ne duzim, napisao mi je pandur, saobracajac sa onim novim Aprilia-ma, kaznu, e sad, motoru je istekla registracija, ima tablicu koja je normalno postavljena, i ja nemam A kategoriju, samo B.

Naravno, nisam isao tamo jer volim da se vozim ne registrovan i bez kategorije, drugo prevozno sredstvo u toj situaciji nisam imao, i eto belaja, reko izvuci cu se, medjutim kita..

Napisa nesto u ono svoje blokce, i prica mi nesto kazna 30 dana zatvora, ali ako neces u zatvor onda je 100.000 din.

Nije mi dao nikakve uplatnice, samo je rekao stici ce na kucnu adresu, pa cu onda kod sudije za prekrsaje.

Da napomenem, da od "prekrsaja" koje sam mogao da napravim je jedino bilo sto nisam imao kacigu. Inace u pitanju je Keeway Speed 125cc.

 

 

1.)Neregistrovan Motor

2.)Neposedovanje odgovarajuce kategorije

3.)Nenosenje kacige

 

To su tri prekrsaja...

 

Pa me zanima jel tacno to sto prica, 30 dana zatvora, to je u ovom trenutku najgora stvar koja moze da mi se desi, posto sam posao jedva nasao, a ne bih da ga izgubim odmah zbog zatvora. Cuo sam za price kao, nema mesta u zatvorima pa se to odugovlaci, i na kraju zastari, pa se ne desi nista. I da li ima neki zatvor za saobracajne prekrsaje, ili idem u tvorza sa kasapima, ubicama i lopovima? 1hmm.gif Izvinjavam se na poduzem postu.

 

Najverovatnije cesh ici u KZP Padinska skela u poluotvoreni tip zatvora...

 

Robijaši sanjaju Cecinu narukvicu - Prvi Deo

Dani prolaze uz eurokrem i tablić - Drugi Deo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Prekrsaj za kacigu je pod navodnicima, znam da sam imao 3 prekrsaja, jbg, jesam ispao ovca sto sam uopste i kretao, al ovaj vlasnik me smarao kao ajde ajde zavrsi to ovo ono, i ja reko da ga skinem s vrata uz odredjen rizik, ali eto, ipak je ispalo shit sve to..

Nista sad, ici cu kod sudije za prekrsaje kad stigne taj poziv, ako uopste i stigne, pa mozda se i izvucem nekako, sa nekom uslovnom, ili zabranom za B, na neko odredjeno vreme, a ako ne, onda tvorza, ja da dajem soma evra, nit imam, nit bi dao.. Sta je tu je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Nista sad, ici cu kod sudije za prekrsaje kad stigne taj poziv, ako uopste i stigne, pa mozda se i izvucem nekako, sa nekom uslovnom, ili zabranom za B, na neko odredjeno vreme, a ako ne, onda tvorza, ja da dajem soma evra, nit imam, nit bi dao.. Sta je tu je.

 

Nema tog vise. Sad kad uzimaju, uzimaju sve kategorije, bez obzira sa kojom si napravio prekrsaj. Sto je idiotizam, al dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Nista sad, ici cu kod sudije za prekrsaje kad stigne taj poziv, ako uopste i stigne, pa mozda se i izvucem nekako, sa nekom uslovnom, ili zabranom za B, na neko odredjeno vreme, a ako ne, onda tvorza, ja da dajem soma evra, nit imam, nit bi dao.. Sta je tu je.

 

Nema tog vise. Sad kad uzimaju, uzimaju sve kategorije, bez obzira sa kojom si napravio prekrsaj. Sto je idiotizam, al dobro.

 

Kako je idiotizam ?? Jeli vozilo kojim si upravljao napravilo prekrsaj ili si ti kao covek napravio prekrsaj ??

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Idiotizam je zato sto neko ko je profesionalni vozac ko vozi kamion ili autobus treba da ostane bez posla zato sto je mozda napravio prekrsaj nekim prdavcem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Zavisi kakav je prekrsaj napravio, a potpuno je nebitno cime ga je napravio.

Po tebi, neko ko ima po starom svih 5 kategorija, ima pravo na pet puta vise prekrsaja nego neko ko ima samo jednu?

Ako neko recimo kolima nekoliko puta prodje kroz crveno, treba mu dopustiti da to isto uradi kamionom, a zatim kad izgubi i c kategoriju, ostaviti mu mogucnost da to isto cini autobusom?

Potpuno se slazem sa novim nacinom oduzimnja svih kategorija odjednom, bio prekrsaj napravljen "prdavcem" ili teretnim ili putnickim vozilom.

A profesionalni vozaci bi morali da se ponasaju jos obazrivije od "amatera"

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Zasto bi morali da se ponasaju obazrivije, dok nisu na poslu? Isto kao da kazes da lekarima treba zabraniti da puse, piju, jedu masnu hranu i slicno. Kakve veze ima sta on radi privatno ako svoj posao obavlja dobro i savesno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja