Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Classic

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Cudna se stvar desava sa ler gasom na mom skuteru...

 

Naime, kada je motor hladan i upalim ga,gas je toliko pojacan, da mislim, da kada bih ga spustio sa stendera, isao bi bar 5 km/h, kao da sam mu dodao gas, a ne da je u leru. Kada se zagreje, kolicina gasa se vraca u normalu. Kada zavrnem onu diznu ispod sedista, motor se gusi i gasi. Majstor je mislio da je stvar u onoj drugoj dizni koja se nalazi kod svecice, jer je ta dizna bila odvrnuta tri kruga, a , kako on kaze, treba samo jedan, ali i posle toga se ova cunda pojava nije promenila.

 

Ima li neko ideju sta bi moglo biti? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Hm, hvala na predlogu, ali mislim da nije to u pitanju... Sada, ipak, nije toliko hladno da bi se skupila sajla.

 

Ono sto mi pada na pamet, je da skuter, mozda, ima automatski saug... Zna li neko nesto o tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Da, ima automatski saug, sasvim je normalno da neko vreme radi na vecoj turazi. Da li je u granicama normale kod tebe, ne bih znao da kazem, ali ako se normalno ponasa i funkcionise, pretpostavljam da jeste. Kada je spusten sa stendera ne bi smeo da krene, bez obzira na to sto lagano vrti tocak dok je on u vazduhu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Automatski saug aktivira se pri svakom pokretanju rada agregata, ali bi trebao da se kod vec ugrejanog ili delimicno ugrejanog, saug brze sam vrati na normalan prazan hod. Tocak pri ugrejanom agregatu na radnu temperaturu (iskljucen saug) nesme da se okrece, ako se to desava, prazan hod je previsok.

Ovde se najverovatnije radi o nategnutoj sajli. Na mestu gde sajla gasa zavrsava buzir i ulazi u mehanizam karburatora, nalazi se sraf koji regulise njenu nategnutost. Trebalo je tim srafom opustiti sajlu gasa, ali obavezno u stanju ugrejanog agregata na radnu temperaturu, bez gasenja. Ako se radi sa aktiviranim saugom, a on se aktivira pri svakom pokretanju agregata, podesavanje ce biti neadekvatno jer ce po postizanju radne temperature, automatski saug sam jos spustiti podesen prazan hod.

Prazan hod u ugrejanom stanju treba da je oko 1600 obrtaja, kod mene drzim na 1800 i ne okrece zadnji tocak. Pri aktiviranom saugu ode i preko 3000 obrtaja (zimi), i onda okrece tocak, ali polako pada prema 1800 i tocak stane. Leti pri pokretanju saug digne obrtaje do 2800 ili malo vise, ali ne okrece tocak, i brze padne na 1800 obrtaja.

Ako ste slucajno razdesili srafove koji regulisu odnos goriva i vazduha... Srecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Pri startovanju motora, zadnji tocak, dok je motor na stenderu, se vrlo brzo okrece, kazem, kao da sam dodao gas. Sprint Classic nema obrtomer, tako da ne znam koliki mu je broj obrtaja.

 

Postoji samo jedan sraf za regulisanje odnosa goriva i vazguha i on je, kao sto sam ranije napomenuo, bio veoma odvrnut, toliko odvrnut da je tu podlivao benzin. Pose potpunog zavrtanja i odvrtanja za 360 i malo vise stepeni, benzin je prestao da podliva i mjastor kaze da tako treba da bude podesen (360 +/- koji stepen), da je to pravilo za sve masine a ne samo za moj skuter, ali se zadnji tocak i dalje jako brzo okrece, kazem, do momenta kada se motor ugreje i tada se broj obrtaja spusta, masina se smiruje i tocak se lagano okrece.

 

Kada ga upalim i kada je hladan,a da nije na stenderu, imam osecaj da hoce da krene, ono, podupirem se nogama i treba malo zapeti da bi s njim krenulo u nazad, a opet, posle nekog vremena, sve je ok.

 

Masina, inace radi sasvim ujednaceno i fino reguje na dodavanje gasa.

 

U principu, mislim da je ovo normalna stvar, ali bih da proverim s vama koji ste iskusniji (meni je ovo prvi dvotockas koji vozim) jer opreza nikad dosta.

 

Hvala svima na interesovanju za "moj slucaj"! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Drugari, pomagajte!

 

Gde bih u Beogradu mogao da kupim silan blokove i gumice za gornji kocioni cilindar, za prednju kocnicu, ko se time bavi?

 

Pasuju li ovi delovi s nekog drugog skutera?

 

Naravno, nije obavezno da se radnja nalazi u BG-u,ali je, u tom slucaju, obavezno da delove salju kurirskim sluzbama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Ajmo Beogradjani, 'de kupujete delove za vase kineze, u bloku 70? :moto3:

 

Zvao sam BiT, nemaju. U NS-u, takodje, s tim da mi je covek rekao da ih nece ni uvoziti do sledece godine, a dok ne uvezu, videce sa nekim da ih pravi.

 

Sto se cilindara tice, kazu da to mora sve da se kupi, rucica, kljesta... ceo komplet, a ne daje mi se 3000+ dinara zbog gumice od 100 dinara, tako da ima li neko neki predlog/ideju/deo od nekog drugog motora koji bi mogao da radi poso?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Resih problem, pa da podelim s ostalima, mozda nekome bude trebalo. :)

 

Posle 5-6 poziva uvozniku Sprinta i razlicitih odgovora, te ne moze ovako, te ima ono, a fali ono, na kraju su mi nasli samo cilindar koji kosta 1300 dinara, a u mesto silan blokova, koje nemaju, uzeo sam ceo nosac motora koji me je kostao 2000 din.

 

 

Nasao sam u BG-u dve firme koje se bave izradom silan blokova na osnovu donesenog uzorka. Prva firma se nalazu u Malom mokrom lugu, preko puta Laste, a druga u Zemunu, tacnije negde u Galenici. Medjutim, ovi u MML-u nisu znali da li mogu da odrade, a cena izrade u Galenici je 800 din komad. Imajuci u vidu da meni trebaju 2, znaci 1400din, da moram da se cimam do Galenike, da necu moci da vozim motor 2 dana, skontao sam da mi je jeftinije da pazarim ceo nosac.

 

Delovi su mi stigli rekordno brzo, za nepuna 24h, tako da sada treba da oteram kod majstora, da mi to zameni i mirna Bosna. :moto3:

 

I ako sam resio problem, nebi bilo za goreg da neko popise radnje koje drze delove za ovaj skuter! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja