Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

Ako vec menjas sijalice, stavi ubodne led deiode umesto sijalica, jace ce da svetele a i nece biti ta dosadna zuta boja , vec bela ili boja po tvom ukusu ,:D

 

inace u ja sam u motor stavio xenon sijalicu, kad bude lepse vreme nocu uslikacu da vidite razliku izmedju obicne sijalice i xenona, sad vidim i nocu sve :D

 

I planiram da negde ugradim upaljac(kao sto ima u automobilu), to sam ranije imao na skuteru, i sluzio mi je kad sam sa drustvom na pecanju kampovvanju da punim mobilni telefon, ili za gps.. :) samo ne znam gde bi mogo da ga stavim, jel moze neki savet? :D

 

 

Zdravo,

 

Mislim da negde imam novu PHILIPS sijalicu za Speedov far. Malo je specificna (snaga), pa je nije leko naci. Ako nekom treba - nek mi se javi.

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

jel potrebno na 2500 km menjati filter ulja ?

 

Zdravo,

 

 

Speed-ovi NEMAJU filter ulja. Postoji samo jedna celicna mrezica velicine kao naprstak za sivenje i nju potiskuje opruga. Ona se samo opere benzinom, pritisne oprugom i vrati na svoje mesto.

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

E kad vec pomenuste iglicu na karburatoru, koliko je to komplikovano zameniti ? Jel ima neko slike, objasnjenje kako to uraditi ?

 

 

Pozdrav

 

Zdravo,

 

Ta iglica na carbu sluzi za podesavanje NADMORSKE VISINE na kojoj se pretezno vozi motor. Za nase uslove, stoji na sredini / srednji polozaj i tako je smesa podesena. Promenom zupca / visine, remeti se smesa goriva i vazduha, raste ili pada snaga a takodje utice i na potrosnju.

 

To u principu nije pozeljno dirati, kao ni fabricki podesen vazduh i markiran flomasterom. Moze samo ler gas malo da se dosteluje leti / zimi i to je sve.

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

Ako neko zna gde ima da se nabavi lanac za keeway speed nek mi javi,zvao sam i mass company i gp group,niko nema.....

 

Zdravo,

 

Probaj od MZ-a.

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

E ljudovi, sta moze biti sa slavinom za gorivo kada curi benzin i kada je u zatvorenom polozaju ?

 

 

Zdravo,

 

Otisla slavina i mislim da ne moze da se rasturi radi poravke? Znaci - nova. I meni su promenili na prvom servisu tu slavinu. Posle toga je vise nisam ni koristio jer nema potrebe!

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

@Si-MIKSA Ja mislim da ti je to sasvim normalno jel u menjacu medju zupcanicima mora da postoji neki zazor i kad ga naglo svalda cuje se da lupi. Ne opterecuj se previse.

 

@Pumbar Pokusaj sam, nemas sta da sjebes ;) A sto se slika tice, nemam, uvek me mrzi da odem po aparat :P

 

 

Zdravo,

 

Ja 100% tipujem na labav lanac!

 

Metalno lupkanje i udaranje kod naglog dodavana i oduzimanja gasao, kao i prilikom prelaska preko sahte, govori da je labav lanac i udara o metalni lancobran + plus sve ostalo vec pomenuto (dok nategne / opusti lanac, lancanike i gumu amortizer u zadnjoj glavcini).

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

Ja mogu reci da sam prezadovoljan kako me sluzi kinez s obzirom sta je jadnicak preziveo sve,nikakvi kvarovi,samo sitnice oko estetike......Vel'ka mu hvala.... 1moto3.gifSDC16855.jpg

SDC17232.jpg

SDC16899.jpg

 

 

Zdravo,

 

Skini niklovanu "kapu" sa poklopca glave a u rupe vrati safove. Ona nicemu nesluzi, pojavice se lepo rebrasto profilisan poklopac kao kod HONDE.

 

+++ motor ce ti mnooogo manje zvoniti na preko 6.000rpm!

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Novi Sad/Kac

Na 0,05 i usis i izduv.Ja sam moje tako nastelovao tako je po fabrickim uputstvima...

 

Zdravo,

 

Izgleda da je to greska u dokumentaciji (0.05 i 0.05)!

 

Moj 150cm je isto tako stigao kao nov. Na prvom servisu su mi Keeway serviseri prestelovali ventile i Speed je POLETEO!!!

 

 

Znaci moja preporuka:

125cm usis/izduv 0.10/0.10

150cm usis/izduv 0.10/0.15

 

Par komada Speedova su u Cacku u servisu ovako nastelovani i doziveli su duboku moto starost - bez ikakvih problema uz min. potrosnju goriva i max vozne rezultate.

 

Definitivno, POSTOJE motori vece zapremine ciji se ventili steluju kao na skuterima od 50cm, (npr. Sprint Apollo 250cm 0.04/0.06), ali je praksa pokazala da Spidu vise pase gore napomenuto.

 

Poz.

 

Hvala puno na informaciji. Sve najbolje!!

Pozdrav!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

Misko,skidao sam to,ali mozda mi se samo prividja,ali kao da se malo vise greje...ali probacu opet,zbog zvuka....1zdravo.gif

 

Zdravo,

 

Ja sam dugo pokusavao da skapiram cemu ta niklovana kapa na glavi motora sluzi i nisam uspeo!

 

Razmisljao sam da li stiti glavu motora od vode prilikom kise, da li stiti od curenja goriva iz rezervoara preko glave, pa cak i da li stiti rezervoar i vozaceva ja*a od probijanja glave i izletanja klipa... i nista.

 

Samo estetika Kineskog zmaja.

 

Nema pojma o povecanom grejanju. Bas ce se pojaviti rebrasti poklopac od aluminijuma, originam isti kao kod Honde CM 125. Tako ce bolje i da se hladi...

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Pa i ja sam razmisljao da je neki stit od vode i rdjanja sta znam, ali cu ga danas skinuti da cujem razliku.

 

Imam jedno pitanje, precnik cevi na kraju fabrickog auspuha je mali, je l' mogu tu cev da izbusim a ne da stavljam neku drugu cev vecu, pitanje je, je l' ima razlike u zvuku motora sa vecim i manjim precnikom cevi na kraju auspuha?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Cuo sam da sto je precnik cevi veci dublji je zvuk, a za rupice sto vise rupa da bi bio tisi, ako su rupe manjeg precnika tise se cuje, ako su veceg bucniji je. Koju cev precnika da stavim i gde ima to da se kupi vec izbusenu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

Cuo sam da sto je precnik cevi veci dublji je zvuk, a za rupice sto vise rupa da bi bio tisi, ako su rupe manjeg precnika tise se cuje, ako su veceg bucniji je. Koju cev precnika da stavim i gde ima to da se kupi vec izbusenu?

 

 

Zdravo,

Nisam te bas najbolje razumeo sta bi to menjao na auspuhu, medjutim, moj savet - NE CACKAJ i NE MENJAJ nista oko auspuha.

Pokvarices rad motora, povecati potrosnju goriva i slicno.

Keeway Speed 125 i 150 vec imaju fabricki lepo podesena izduv u svakom pogledu.

 

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Da bi dobio bolji zvuk motora, pogleda ranije postove pa ces videti o cemu smo pisali. Planiram da napravim samo lonac pa od njega da nabudzim auspuh a fabricki necu dirati pa kao bude nekih problema (ali niko nije do sada imao problema) vraticu fabricki kada budem hteo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Skyliner 180

Cuo sam da sto je precnik cevi veci dublji je zvuk, a za rupice sto vise rupa da bi bio tisi, ako su rupe manjeg precnika tise se cuje, ako su veceg bucniji je. Koju cev precnika da stavim i gde ima to da se kupi vec izbusenu?

 

 

Zdravo,

Nisam te bas najbolje razumeo sta bi to menjao na auspuhu, medjutim, moj savet - NE CACKAJ i NE MENJAJ nista oko auspuha.

Pokvarices rad motora, povecati potrosnju goriva i slicno.

Keeway Speed 125 i 150 vec imaju fabricki lepo podesena izduv u svakom pogledu.

 

Poz

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Motocikl: Kiwi speed125

Ako vec menjas sijalice, stavi ubodne led deiode umesto sijalica, jace ce da svetele a i nece biti ta dosadna zuta boja , vec bela ili boja po tvom ukusu ,:D

 

inace u ja sam u motor stavio xenon sijalicu, kad bude lepse vreme nocu uslikacu da vidite razliku izmedju obicne sijalice i xenona, sad vidim i nocu sve :D

Koliko kostaju ubodne led diode u odnosu na sijalice? Uslikaj da vidim kako izgleda xenon sijalica sto si stavio.

 

 

Ubodne diode kostaju 150 do 200dinara 2 komada(samou paru mogu da se kupe) zavisnotsti od radnje .. najverovatnije sutra dolazi slika ako nepada kisa.

E hvala sto si mi rekao za diodice, kupio sam par plavih 140din, bas prelepo izgleda, a obicna je 35din komad.

 

 

Koliko ima sijalica u satu? najverovatnije cu i ja da ih menjam, posto zuta svetlo mi neide uz beli xenon.:D

 

a evo i obecane slike :)

post-11604-0-16393400-1338153297_thumb.jpg

post-11604-0-91354200-1338153409_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

A sto si ga menjao?El se istegao ili sta?Koliko si do sad presao sa tim lancem?Cisto da znam dal da i ja ocekujem zamenu(moj ima nekih 12-13000km,ne znam tacno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Menjao sam ga zato sto se istegao do kraja i pocelo je da krca iz njega i svakog trenutka sam ocekivao da pukne,to mu je bio fabricki,a presao je mnogo,nmg da znam tacno jer mu je sajla otisla odavno,tj kod prvog vlasnika,a odprilike je presao sigurno preko 20000km,tvoj lanac sigurno moze jos da gura,samo nemoj da dozvolis da bude suv........1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Motocikl: Kiwi speed125

Kako si ugradio xenone i koliko su kostali ? 1zdravo.gif

 

Xenon me izaso 2500 din na licitaciju na limundo sajtu..balast od xenona sam sakrio ispod rezvoara.. a posto sam uzeo xenon sa H7 kucistem morao sam da zalepim sijalicu silikonom za far..:) i poziciju sam promenio za belu ubodno led diodu zbog lepseg izgleda :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja