Jump to content

Moto Zajednica

Zongshen Zip Star LZX 125

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Caos,

 

Pre par dana sam kupio svoj prvi motor i polozio za A kategoriju. :) Uzeo sam kinesku "krosericu" od 125cc, kao na slici.

 

post-17451-0-99263100-1310281410_thumb.jpg

 

 

Posto mi je ovo prvi motor, ne znam nista o odrzavanju, pa imam par pitanja.

 

1. Sta sve spada u redovno odrzavanje (koje sam radim, dakle ne sto se tice servisa)

2. Kad se podmazuje lanac i cime (sprej) i da li se pre toga pere lanac u benzinu? Kapiram da ima nekoliko vrsta tih preparata za podmazivanje pa me zanima koji je pogodan za ovaj motor? Kad se pere motor, da li se skine mast sa lanca i da li svaki put posle pranja treba da se podmaze?

3. Cime se cisti motor? Mislim na sredstva protiv korozije, ima li nekih sredstava za to?

 

 

4. Koji je pravilan postupak pri paljenju motora, recimo ujutru - Da li se otvara sauh i pusta par minuta da se zagreje (kao u slucaju kola). Kod mene sauh ima 3 polozaja (plasticni prekidac zavucen u unutrasnjost motorcikla), pa ne kapiram koji je polozaj za sta. Znam samo da je “skroz gore” zatvoren polozaj, tako mi je rekao prodavac (i da moze uvek da pali u tom polozaju i da nema potrebe da se dira). Istina, motor pali tako, ja ga pustim par minuta da se zagreje pre nego sto ga vozim, ali me interesuje "pravilan" postupak sa sauhom kod motorcikla ovakvog tipa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Simanovci
  • Motocikl: nemam vec duze vreme

Jesi li kupio bas taj sa slike ili si samo sliku skinuo sa neta? Pitam jer ima dosta neorginalnih delova na njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

jel zna neko koji je polozaj za sauh?

prodavac mi je rekao da ne treba da koristim sauh, vec da stalno drzim u tom polozaju na kom stoji

e sad, meni je malo cudno, imam utisak da mi motor vise trosi..

 

sauh je u vidu jednog prekidaca sa 3 polozaja. nemam knjizicu od motora, a natpisi na rucici su se izlizali i ne kapiram koji je polozaj za sta.

 

post-17451-0-87082200-1310665168_thumb.jpg

 

 

rucica je duboko u motoru pa ne moze lepo da se slika, ali ako neko ima isti takav prekidac prepoznace..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Skroz gore pun saug-ja tako palim moj, poradi pola minuta plafon i menjam, sredina je pola pola tako krenem kad je hladnije da vozim dve tri ulice i kada osetim da se motor prilikom davanja gas gusi,polugu spustam skroz dole to je polozaj bez sauga

 

Takodje kad palim pod saugom trazi motor da mu dam gas, a kada je bez sauga onda ne dajem ni gas da bi upalio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

..ali nazalost, motor trosi 5l. :( nigde mu ne curi ulje koliko vidim, sve deluje ok spolja.

 

ono sto mi je cudno je sto motor ne moze da "isprati" gas do daske. na primer, ovako. krecem prvom (na ravnom), ubacujem u drugu, odvrcem gas do daske i on kao da "stuca" (knedla :)) i tek posle zaleti, isto tako i kad hocu da ubrzam u trecoj.. kad mu polako dodajem gas onda nema tu "mrtvu zonu" i moze polagano da ubrza..

 

meni to deluje kao da nesto sa paljenjem varnice nije "sinhronizovano" ili mozda karburator pravi previse bogatu smesu (potrosnja je prevelika, kao sto rekoh 5 litara... jel moze to da ima veze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

. krecem prvom (na ravnom), ubacujem u drugu, odvrcem gas do daske

 

Pa brate, pije koliko mu dajes gasa. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

pa ne dajem mu bas toliko gasa... :) :)

nakon stelovanja karburatora (kod majstora) motor sad trosi oko 3-3.2l, sto je mnoooogo bolje :)

 

1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja