Jump to content

Moto Zajednica

Vasa iskustva sa naplacivanjem preko osiguranja

Recommended Posts

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

... Medjutim po njihovoj racunici taj motor vredi 3300 po tabelama i onda sam bio u jos vecem bedaku sta da radim... S time sto ti ne isplate sumu u celosti, nego onda jos procenjuju koliko vredi taj ostatak motora, pa ti umanje jos za toliko tako da su meni umanjili za jos 800e i isplatili me 2500e. Onda sam uzeo te pare (sve se desava u roku od mesec dana) i odlucio da prodam onako skrsen motor, ili ako ga ne prodam, da kupim stranca pa da prepakujem. Stavio sam oglas ovde na sajt i napisao fiksno cenu, koja me vadi iz minusa... imao sam srecu da sam prodao motor za manje od 24h...

 

...i javili su mi....motor je procenjen kao totalna steta (iako ga ja vozim jos uvek sraf nisam skinuo sa njega od tad) navodno u katalogu cena mog motora je 2000 evra i oni su  se slozili oko totalne stete ,a kad ti procene totalnu stetu onda ti daju od kataloske vrednosti motora 20-30%  sto je ispalo u mom slucaju oko 500 evra  >:( PREVARANTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!AAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!

 

Kataloška cena je merodavna u ovakvim stvarima. Moj gsxf je '01, izašao me je preko 4000, a kataloška je nešto preko 3000. S ovime sam se pomirio. Kako samo procenjuju koji deo ove vrednosti će ti isplatiti?

 

@Nemanja: Koje osiguravajuće društvo je u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 611 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

 

Kako samo procenjuju koji deo ove vrednosti će ti isplatiti?

 

 

vidi, meni su bili isplatili oko 2000e na ruke, ali sam podigao frku u osiguravajucem drustvu da cu ih tuziti i da cu traziti da mi vrate motor u prvobitno stanje ili da mi kupe isti takav (boja, stanje, ...) i jos sam im govovorio da mi isplate totalnu stetu u celosti a da oni uzmu motor (sto mi je bila najgora solucija)... onda su me smirivali i rekli kako da napisem zalbu i da trazim jos novca i da ce to onda direktor potpisati i isplatiti mi jos za nekoliko dana... i tako je i bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 611 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Kad je radio procenu u mom prisustvu dosao je do neke cifre od 2.500 eura, a kad su me pozvali nakon par dana sa njihove blagajne preracunao sam dinare u eure i dobio neku vrednost od 2.150 eura, onda sam napravio buku i napisao zalbu (po njihovim uputstvima) i nakon nekoliko dana dosao po ostatak, znaci jos oko 350 eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

Ima li neko iskustva sa uslužnom procenom štete? Proverio sam kod AMS-a, DDOR-a, Delta Generali-a, Triglava (bivši Kopaonik) i svi rade procenu samo za sopstvene osiguranike i to navodno besplatno! Meni je motor osiguran kod Dunava i oni mi za procenu traže 4000-5000 + PDV. Zar ta uslužna procena nije nešto što se radi za pare i kakve onda veze ima gde je motor osiguran? Da li je još negde moguće odraditi procenu? Stvarno mi se ne daju pare ovima iz Dunava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

Stvar se dodatno izkomplikovala - ni u Dunavu neće da mi odrade procenu štete!

 

Prvo su mi tražili nekakav papir iz SUPa, kao dokaz da je došlo do saobraćajke. Onda mi je u SUPu rečeno da ne mogu dobiti ništa dok se ne zatvori zapisnik; zatim su, na moje insistiranje, oni kontaktirali Dunav i iz Dunava mi je potvrđeno da ne rade nikakvu procenu dok se ne utvrdi krivica!

 

Ljudi, ovo je kao u Orvelovom romanu. Ja tražim da mi neko uradi procenu štete na MOM vozilu za MOJE pare i nemam gde to da obavim. Kao da mi u kafani proveravaju krvnu sliku, pre nego što mi prodaju pljeskavicu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

Kad je radio procenu u mom prisustvu dosao je do neke cifre od 2.500 eura, a kad su me pozvali nakon par dana sa njihove blagajne preracunao sam dinare u eure i dobio neku vrednost od 2.150 eura, onda sam napravio buku i napisao zalbu (po njihovim uputstvima) i nakon nekoliko dana dosao po ostatak, znaci jos oko 350 eura.

 

posle ulozene zalbe i malo cekanja...sumu od 40000 su mi povecali na 75000...nije lose  :)

 

Ova vaša iskustva su mi stvarno pomogla. Konačno sam stigao do faze naplate u kojoj se priča o parama. Proglašena je totalna šteta i iskopana je neka kataloška vrednost od 2500€ za GSX750F iz 2001. Po ovoj ceni bih odmah uzeo jedno 10 komada.  ::) Naravno, od ove cifre treba da dobijem 70 i neki procenat. Interesuje me u kom trenutku se piše žalba. Da li treba prihvatiti ono što nude, pa se žaliti naknadno ili treba odbiti njihovu ponudu? Kako treba sročiti žalbu? Ako imate sačuvane žalbe koje ste slali, mogli biste da mi bacite na mail ili PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

E ad ne znam koliko muta je ko imao udes a da on bas nista nije kriv, ali kada se to dogodi motorciklisti i to na motorciklu, steta je uvek vece nego ona koju proceni osiguranje. Razloga je vise, osnovni je da to vise nije taj motorcikl, ono sto se jednom udari vise nije neudarano. Za razliku od kola mi na motorcilima nemamo toliki uticaj korozije na vozilo, te samim ti i vrenost vozila ne opada toliko koliko kod kola. ALI zaboga, ovi iz osiguranja nisu svesni da blago ulubljen rezervoar, ne moze nikad da se vrati u stanje kao sto je bio. Blago savijeni stapovi nikad ne mogu da budu sto posto pravi, a volan cak i ako se vrlo malo iskrivi, ne moze da se vrati na originalne mere.

Posto je situacija kakva jeste, u zamlji Srbiji, a bogami i prethodnim drzavama ukojima sam ziveo, primenjuje se sledece pravilo.

AKO JE STETA MALA NAPRAVI JE VELIKOM

t.j. ako ti je oklop malo napuko, bolje ga izlomi skroz nego da osiguranju [padne na pamet da to moze zika sa karaburme da zavari i ofarba, ako je na nalepnici tacka oguljena, oguli bar jos 10 cm2 nozem, kako bi videli da fali parce, ako je dekl ogreban, razbi ga cekicem, uvek popusti viljusku i ukrivi je, i vici kako je kriva ko krivi toranj u pizzi, ako ikako umes blokiraj menjac  i vici kako je to od udarca i pada.

Sve u svemu trazi stetu duplo vecu nego sto jeste, a onda proceni kolika je realna i dogovaraj se sa osiguranjem, i to prvo sa proceniteljem. Oni nemaju racunicu kolika je steta na motorciklu, niti imaju lice koje je obuceno za procenu.

Morate imati u vidu da oni ne zele da idu na sud, jer ce na sudu uvek izgubiti (svaki sudija je bar jednom imao udes i problem sa osiguranjem.

Ne postoji steta na motorciklu ispod 200 eura. Oni ne znaju da vizire prave na keraburmi za 30 evra, a original kosta 300. Ne zanima vas sto je radni sat njihovog majstora toliki i toliki, vi imate svog majstora za MOTORCIKLE, a to nije isto. Farba za motorcikle nije ista kao farba za kola, Lak se nanosui preko originalnih nalepnica, a one kostaju papreno,te nije dozvoljena greska u lakiranju.

 

Sve u svemu sa njma je tesko, ali dok ne dobijemo kvalitetno osiguranje za motorcikle, sa njma moramo ziveti, samo je bitno da oni od nas ne smeju ziveti.Svaki evro ulozen u motorcikl je direkno povezan sa bezbednoscu u saobracaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 611 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Kad sam ja video koliko su mi spremni bili isplatiti odmah sam rekao tom liku iz osiguranja da mi ne pada napamet da uzmem pare i da to nece moci tako... Medjutim on mi je rekao da slobodno podignem to sto su odredili i da onda odmah kod njega napisem zalbu rukom, koju mi je on izdiktirao. Pozvao sam drugara advokata da se posavetujem i on mi je rekao da podignem pare slobodno ali da ne potpisujem neki papir na kojem bi pisalo da su sa tim isplatili svu svoju obavezu... znaci potpisujes samo priznanicu koliko si para uzeo i nikakav drugi dokument.

Ne secam se tacno kako je glasila zalba, ali nesto kao: ne slazem se sa vasom procenom stete, jer ostatak motora ne vredi toliko koliko vi racunate... uostalom, reci ce ti lik iz osiguranja, a ako je toliki smrad da vidis da ne zeli da ti pomogne, ti svrati kod nekod advokata da ti napise zalbu i pocasti ga nekom sicom... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1222 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Za sada 3 štete , hvala bogu samo sa autima. Jednom fino povređen. Osiguranje nudilo smešne pare pa mi se nije dalo zezati se sa računima , predračunima i sl. i servisima koji imaju ugovor sa osiguranjima jer mahom kilavo rade ( moje mišljenje). :-\ Uzeo advokata, za 6 meseci isterao štetu na vozlu (stvarnu) + minimum 20posto više para a za povrede dobio 7 puta više od onog što mi je osiguranje nudilo. Ako nekom treba advokat za oisguranja preporučujem čoveka ;).A o "proceniteljima " osiguranja imam sve najgore za reći, mada budimo iskreni oni su tu da uštede pare osiguravajućim kućama   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Novi Sad

A o "proceniteljima " osiguranja imam sve najgore za reći, mada budimo iskreni oni su tu da uštede pare osiguravajućim kućama   

Pokušaću da ti malo promenim mišljenje  :)

Procenitelji nisu zaposleni u osiguravajućim kućama da bi uštedeli pare osiguravajućim kućama oni su tu da bi radili svoj posao, a to je da procene šteni događaj kada nastane,da sačini zapisnik i da u skladu sa Uslovima osiguranja isplati štetu po štetnom događaju koji je nastao.Tvoje nezadovoljstvo je verovatno proizišlo od novčane nadoknade koju si dobio e.......za to postoji pravilo pročitaj pre nego što potpišeš bilo šta (u ovom sličaju polisu osiguranja) i pitaj koja su tvoja prava kada nastane šteni događaj i  koju sumu ti možeš da potražuješ ako dođe do bilo kakve štete. Ako naiđeš na dobrog akvizitera koji zna svoj posao i koji je sve to stavio na papir, potpiši i mirno spavaj i tada nećeš morati da angažuješ advokate i da potražuješ realnu sumu koja ti pripada.

Za moralne štete ( priznavanje novčane naknade kao materijalnog zadovoljenja oštećenom licu za: fizičke bolove zbog pretrpljene povrede, psihičke bolove usled smrti bliskog srodnika, za pretrpljen strah........) koje nastaju prilikom štetnog događaja savetujem da treba angažovati advokate nedavno sam to i sama uradila.

Još jedan savet kada imate bilo kakave osnove da naplatite štetu putem osiguranja pozovite procenitelja da izvrši uviđaj, popravite svoje vozilo i uz račun popravke i fiskalni račun dostavite osiguravajućoj kući i šteta mora da vam bude isplaćena u roku od 15dana.

Pozz

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd

Mene kada su zveknuli bio sam u Dunav Osiguranju ponudili mi odredjenu sumu. Ja se zalio otisla zalba pred komisiju i dobio jos 30% vise kesha, tako da sta god da bude zali se .... Puno srece

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally
link=topic=9296.msg168686#msg168686 date=1195925949]

mene 5 (PET) godina razvlache za naplatu shtete od 5500e bez kamate! doneta presuda u moju korist i sve ok samo josh da mi isplate  >:( >:(>:(

 

Uzeo advokata, za 6 meseci isterao štetu na vozlu (stvarnu) + minimum 20posto više para a za povrede dobio 7 puta više od onog što mi je osiguranje nudilo. Ako nekom treba advokat za oisguranja preporučujem čoveka ;).

 

@Boki-[Kg]:

Možda je ovo ono što tražiš. Naravno, posle 5 godina se nakupi i dosta kamate na te pare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

ma imao sam ja advokata i debelo sam ga se naplacao...

problem je shto se to osiguravajuce drushtvo imperijal zatvorilo (otishlo pod stechaj) i sad iz fonda za naknadu shtete treba da mi isplate kad prodaju ovo shto je od imperijala ostalo...

a to ce da bude ko zna kad...

 

josh uvek chekam, kamata raste ali do sad bi sa tim parama napravio ko zna shta tako da mi njihova kamata ne znachi nishta vec samo da shto pre dobijem pare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: NBG BLOK 45
  • Motocikl: Yamaha Fz 8 Fazer

 

Cao svima,

Interesuje me da li neko od vas mozda zna po kom katalogu osiguravajuce kuce  vrse procenu polovnog motora kada je konstatovana totalna steta i da li je to isti katalog kao pri prenosu vlasnistva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: NBG BLOK 45
  • Motocikl: Yamaha Fz 8 Fazer

Nije jos dotle doslo ali se pripremam.Dobio sam danas cene delova koji su za zamenu,jos malo pa kao vrednost motora iz cega moze proizaci najverovatnije totalna steta sto bi osiguravajucem drustvu bilo najpovoljnije s obzirom da je motor 94.godiste.Esada treba videti gde sam ja u toj prici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

@bane45: Za procenu vrednosti u osiguravajućim društvima koriste neki AMS-ov katalog. Trebalo bi da izlazi 2 puta godišnje. Cene su jako niske, možda čak preniske i za EU. Kao što vidiš, svi smo pisali neke žalbe i tako izvlačili pare. U svakom slučaju, kada budeš podnosio odštetni zahtev obavezno traži da ti se nadoknadi sve od opreme i garderobe što je oštećeno. Meni su priznati predračuni za jaknu i kofer iz Markosa i Triona.

 

Zahvalio bih se još jednom svima koji učestvuju u ovoj temi. U petak, 29.02. su mi legle pare na tekući. Nakon usvajanja žalbe nisu mi tražili ništa da potpišem. Samo su me pitali za broj računa i to je to.

 

Interesuje me kako stoje stvari sa naplatom nematerijalne štete. Bogu (i opremi) hvala, nisam imao neke ozbiljnije povrede. Ipak, već par puta su me zvali iz neke agencije koja se bavi posredovanjem u naplati nemat. štete i nudili mi svoje usluge. Čim se oni toliko trude, a rade na procenat, tu mora da ima nekih para. Kakva su vaša iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 611 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

E to ne znam jos... Tek je zavrsilo sudjenje, pre par meseci i jos nisam dobio zvanicnu presudu napismeno a jos malo pa ce dve godine od udeas, jer tek sa tim papirom mogu pokrenuti tuzbu za nematerijanu stetu. Mada sam cuo i da tu postoji slovo zakona i da za svaku povredu postoji tacno odredjena cifra, pa onda cifre za pretrpljeni strah, ponovni strah od voznje i slicne stvari... Tako da bih i ja voleo da se javi neko ko je vec imao iskustva sa naplatom nematerijalne stete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Kymco Agility City

Pozdrav!

 

Skoro sam se skrsio (kucam kontra rukom sad)- isekla me ženska u kružnom toku i nastavila dalje. Kladim se da me nije ni videla, ali bukvalno! Ja zakočio, proklizao i pao na stranu. Sreća bio krkljanac pa smo mileli. Odmah pogledao unazad i video da su iza mene svi stali - fala Bogu. Podigao sam se i to rukom sa iščašenim ramenom - nisam ni osetio, a dva majkovića što su trebali tu gužvu da kontrolišu (saobraćajci) stoje 30ak m dalje i ćaskaju - ništa. Mislim ponudio bih im ja kaficu al sam bas povredio ruku kojom mešam... Mahao sam im ko debil par min... Nisu ni uzeli broj nekog svedoka - ništa. Samo mi rekli da ostavim skut zbog uviđaja (i uzmem ključeve), a posle ga malo pomerili da prođe tramvaj!!!

 

Zvali hitnu (dečkonja pandur nije znao da mi skine kacigu - tu sam već skonto da mi ruka nije za upotrebu). Na urgentnom dok sam čekao da me šalteruše prime - vratim rame tako što sam seo :)

 

Snimali me, drndali... slomljeno rame. Fala Bogu nije strašno! Pandur neki došao po izjavu i da dunem. Fin dečko, sa još "finijom" koleginicom - ko da radi za šipkom u klubu, a ne u murji ;) Naravno bilo pre 9h ujutru, išao na posao - naduvao 0.0

 

Za par dana zovu me iz neke agencije (neću da pominjem ime ali nije čak ni advokatska kanc.!) da me upoznaju sa mojim pravima - Eto pošto je počinilac nepoznat tj. nn lice, ja mogu da naplatim NEMATERIJLNU štetu (teške telesne povrede, strah,...) iz nekakvog Garantnog fonda. Naravno njima 15%. Posle nađem na sajtu amss i ddor da je to Udruženje osiguravača Srbije gde je taj Garantni fond, u 29. Novembra, tj Despota Stefana.

 

E sad, nemojte pogrešno da me shvatite - ne bih ja da nešto profitiram na svojoj nesreći, ali tolike godine plaćam razne doprinose od plate i obavezno osiguranje za auto, naravno i za motor pri registraciji. Svi to plaćamo a osiguravajuće kuće od toga jako dobro žive. Pa bih eto da mi se bar nešto vrati. Da skrpim poderotine na motoru i da pokrijem troškove što su ga terali na "groblje". Plus nisam stigao ni jbn blokade da skinem sa skuta (NOV jbt!), a debilka me isekla kao da ne postojim i zakucala u kućni pritvor od min mesec dana. Plus - majka, devojka, drugari, svi kojima sam rekao (a prvo sam naravno rekao - "nije ništa strašno, malo sam se ugruvao, ma nisam ni pao ali saobraćajka pa mora u urgentni") svi ti ljudu su se potresli jbg. Ja sam se u principu iznervirao i da sam mogao da dignem skut jednom rukom stigao bih je i olupao bih joj minimum samo auto, i pocepao vozačku. Taj retard koji ulazi u kružni tok bez stajanja i gledanja ne treba da vozi!

 

Dakle, da li neko ima iskustvo sa tim garantnim fondom tj. kad je nepoznat počinilac (nn lice)???

 

Hvala.

 

P.S. ako treba nova tema za ovo recite!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja