Jump to content

Moto Zajednica

Krushevac 22.07. - mali izlet

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Izvinjavam se auditorijumu za kasnjenje sa postavljanjem slika ali prvo sam cekao Bokija da mi donese svoje slike (ali uzalud to bese  >:() a posle su obaveze ucinile svoje. Dobro, malo je i mene mrzelo. A i slike nisu nista posebno. Kao odbranu mogu da navedem to da nisam bio raspolozen za slikanje zbog toga sto je bilo bas vruce i zbog Marka, ali idemo redom.

 

Kako smo trebali da krenemo iz Batocine u 10h, neki, koji ne zive tu, morali su da krenu ranije. ja sam bio u Smederevskoj Palanci i pola sata voznje do Batocine je super proslo. Lagano, preko Plane (od Palanke do Plane, ljudi, put je katastrofa!), Markovca, Lapova eto mene u Batocini. Vec tada se videlo da ce dan biti pakle. Bas kada sam hteo da zovem Vladimira, videh ga kako isterava svoju zverku. Videh da su sa njim jos dvoje (curica cije ime ne znam i decko sa dva imena, ali sa Apriliom Pegaso  ;D). Stize i Boki tako da nas cetvorica krecemo par minuta posle 10h.

Krenusmo za Jagodinu lokalnim putem (preko Brzana mislim). Put nije los. Mada opasnost od traktora i NLO-a na putu je prisutna. Koliko se secam, u Jagodini smo trebali da se nadjemo sa nekim. Vladimir (decko za vezu  ;D) ne uspeva da ga kotaktira i mi izlazimo na auto-put da bismo sto pre stigli do Paracina da se nadjemo sa MarkomTLS jer smo vec tada kasnili.

E sada pocinje "brza" voznja auto-putem. Tu brzinu necu ja da komentarisem, da se ne bi neko naljutio. SAmo da kazem da je bila ispod ogranicenja.

Na pola puta do Paracina Boki i ja idemo lagano dok ova dvojica hlade masine. Na naplatnoj rampi kod Paracina, stajemo. Nema nikoga jer mi Vladimir javlja da su u nekoj hladovini na auto-putu gde su trebali da se nadju sa Markom. Ali kako smo mi kasnili a Marko nije dostupan i mi krecemo dalje. Na pola puta izmedju Paracina i Cicevca Vladimir pocinje sa svojim Streetfight show-om. Tada prolazimo pored kombija i policije koja na to i ne obraca paznju. Boki tu primecuje nesto cudno i staje. Vladiimir odlazi i Nikola i ja stajemo. Boki nas zove nazad i vidimo

404.jpg

Ispostavlja se da je to Markov motor koji nas je cekao i video da nas nema pa krenuo za Krusevac (detalje oko ove nesrece imate u drugoj temi).

Posle nekog vremena odlucujemo da ipak krenemo ka Krusevcu. Ali je ova nesreca bas uticala na nase raspolozenje.

Do Krusevca lagana voznja (osim sto su mene hteli da 'apse na naplatnoj rampi).

Ovde

U1PCY_dscf6366ky9.th.jpg

se nalazimo sa Easy Rider-om i BojanomKS. Rekose nam da je Pablo otisao par minuta pre nego sto smo stigli (steta!). Osvezavamo se i prepricavamo Markovu nesrecu

404.jpg

i odlucujemo da odemo na Jastrebac. Do tamo odlicne krivine i dobar put. Ali sta cete kada nije za svaki motor. Cak mozete na nekim kruzerima i da ogrebete auspuh  ;).

U hladovini pored jezera parkiramo i krecemo u setnjicu.

404.jpg

404.jpg

Evo i dokaza da voda nije zagadjena:

404.jpg

Kako smo mi bili zedni, ova informacija je bila dragocena (dok Easy verovatno misli: koje su ovo budale, kao da kod njih vode nema)

404.jpg

Tu imate par zdanja u kojima se nudi pice i smestaj, kao npr:

404.jpg

Cene su pristupacne.

Jos jedan pogled na jezero:

dMM19_dscf6404wl3.th.jpg

Posto je vec bilo relativno kasno i toplo, odlucujemo da odemo samo do manastira Naupare.

 

"U podnožju planine Jastrebac 20 km. od Kruševca, u selu Naupare nalazi se ovaj manastir. Izgrađen je oko 1380 god. a prvi put se pominje u povelji koju je potpisao Knez Lazar a izdao monah Dorotej i njegov sin Danilo budući srpski patrijarh Danilo III i to 1382 god. gde se manastiru Drenci poklanja i dvor Naupare.Smatra se po predanju da su ga podigli Knez Lazar i njegov sin Stefan Visoki. Turci su manastir sa crkvom srušili 1454 god i dugo je bio u ruševinama. Za vreme Karađorđevog ustanka crkva je raščišćena ,osvećena i u njoj su se pričešćivali ustanici.Freske nisu očuvane sem u fragmentima. Na zapadnoj fasadi nalazi se rozeta izuzetne lepote i po oceni stručnjaka je remek delo iz XIV veka. Crkva je obnovljena 1835 god za vreme Miloša Obrenovića. Kao uzor poslužila je crkva Lazarica u Kruševcu.Izgrađena je u moravskom stilu. Manstirski konak izgrađen je 1990 god. Manastir je aktivan i o njemu brinu monahinje."

 

Preuzeto sa www.srbijaturizam.com

 

Parkiramo nedaleko od manastira, da ne bismo remetili mir. Naravno koristimo priliku da se osvezimo jer, kao sto rekoh, bilo je toplo a mi smo isli nekih par kilometara po makdamu da ne bismo zaobilazili (uf, koja prasina bese)

wx0uw_dscf6407si4.th.jpg

 

404.jpg

404.jpg

404.jpg

JQo1I_dscf6417nh6.th.jpg

 

Tu se pozdravljamo sa Bojanom (Bojane hvala da lepom drustvu) i krecemo nazad za Krusevac. Vec je bilo skoro 17h (a ja jeo jos u 8h, ej!), Easy Rider nas vodi do

404.jpg

Magic Grill. Ljudi moji, sto su tamo dobre pljeskavice. Ako dolazite/prolazite, svratite, necete se pokajati. Nije sto sam ja bio gladan, stvarno su dobre.

 

Neki od nas su imali obaveze pa posle divnih pljeskavica i hladne kisele vode krecemo nazad za Kragujevac prosecnom brzinom od 100km/h (auto-putem - napredujemo, napredujemo  ;)). Uz put svracamo na benzinsku pumpu da se osvezimo i neki dopune rezervoare (ja htedoh da popunim mesto iza mene sa jednom madjaricom, ali slabo bila obucena pa bi joj bilo hladno  ;D).

I tako se u Batocini rastadosmo sa Nikolom i Vladimirom pa do Kragujevca stigosmo samo Boki i ja oko 19h.

 

Zakljucak:

- nesto vise od 300 km,

- Markova nesreca (a da nismo kasnili svega toga ne bi bilo),

- velika vrucina,

- Jastrebac i okolina prelepi,

- odlicno drustvo.

 

Pozdrav za sve koji su isli (i za one koji nisu). Vidimo se negde...

Udavih Vas...

 

Ivica

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

prvo sam cekao Bokija da mi donese svoje slike (ali uzalud to bese  >:()

E sada pocinje "brza" voznja auto-putem. Tu brzinu necu ja da komentarisem, da se ne bi neko naljutio. SAmo da kazem da je bila ispod ogranicenja.

krecemo nazad za Kragujevac prosecnom brzinom od 100km/h (auto-putem - napredujemo, napredujemo  ;))

 

usb na digitalnom mi nije bio u redu, vec sam ti rekao... nashao sam pre dva tri dana drugi i prebacio slike... aparat nije moj tako da su mi slike bile u njemu kod drugarice dok nisam nashao usb... jbg...

samo ti zezaj za brzu vozhnju, neka neka  8)  8)

a i ko vam je kriv kad ste ishli auto-putem  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

slichice su dosta smanjene da bi moglo jer ogranichava na 100kb

a tebi ivice dajem u originalu chim se dogovorimo i napominjem da nemam blage veze sa slikanjem  :(

ja se ne vadim na loshe raspolozhenje i vrucinu kao neki  ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Jel vam gospodin u sredini dozvolio slikanje? Nesto izgleda neraspolozen...!?

 

Mislim da nije gospodin nego "drug", posto je u pitanju izgleda neka gerila. I reko bih da drug u sredini vezba izraz lica za HA !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja