Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav i pitanje o CBR 125

Recommended Posts

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Pozzz svima...

Ja sam kao sto vidite nov na forumu, mada sam dosta toga iscitao i video mnoge vase komentare i misljenja i dalje imam nedoumicu. Posto ne mogu da postavim novu temu u podforumu o motorima, uradicu to ovde, pa ako moderatori zele, neka je prebace gde treba da bude.. Naime motor vozim od svoje 10. godine, ali sve su to bili motori od 50 kubika, tek sam proslog leta vozio jedno 2 meseca ujakovu Yamahu Dragstar 1100, ali posto je on sad odvezao za Francusku ja sam ostao bez motora i u potrazi sam za neki do 125 kubika, eventualno 250, ali bi najradije 125. Konkretno mislim na Hondu CBR 125R, jer bi je prvenstveno koristio za putovanje do faxa i nazad, znam da svi govore kako je smesna i sve, ali mislim da je to motor cija se kupovina isplati i koji bi bio zahvalan.. Napominjem da nisam manijak, jer prvenstveno sve ove godine uzivam u motorima, a ovaj CBR bi kupio iskljucivo zato sto je izdrzljiv i ekonomican i za svakondevnu voznju do faxa mislim da bi posluzio. Nemojte samo da mi pricate da je BMX i da izgleda smesno, nego mi kazite nesto tipa, o odrzavanju, potrosnji, registraciji, delovima, brzini, ili bilo sta drugo a da nije ismevanje tog motora i moje ideje da ga kupim. POzzz jos jednom i hvala!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Sremska Mitrovica

i mene bas zanimaju karakterisike tog motora...nadje se preko grane za jeftine pare 2006 god,dok je Honda nsr starija i skuplja od njega,pa da li to valja necemu? :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam nekoliko puta vozio taj motor i za nekoga ko je hladne glave to je ok sprava. Za mene je to jednostavno preslabo. Sto se samog motora tice kvalitet je extra, potrosnja mala (oko 3litra), jeftino odrzavanje. Nije za ljude vise od 170cm. Moje misljenje je da ce brzo dosaditi. Po meni racionalnija je kupovina varadera 125 iako su dve razlicite klase

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Pa imam ja vise od 180, a ne 170.. :) Ali nema veze meni treba znaci nekih godinu dana, dok se ne pokazem na fxu i dobijem auto, a posle je dajem mladjem bratu.. :)

Znam da vrv ide lose i sve to, ali realno gradska voznja u 99% slucajeva mislim da opravdava njegovu kupovinu.. Listajuci sad sve zivo forume, naidjem na neki komentar kako ima problem za pregrevanjem, ne preporucuje se da se odjednom prelazi vise od 100-200 km, msm i to je dosta s obzirom na sam motor, ali me interesuje da li je to tacno.. Ja iskreno ne verujem da je tako... Inace hvala na odg i Varadero je u kombinaciji, ali sam cuo da ide losije od CBR-a , tj da je tromiji, gledao sam nesto na YT i ne mogu da primetim neku bitnu razliku sem da Varadero izgleda ozbiljnije..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ovaj nije imao problema sa pregrevanjem. Vozila ga je jedna devojka, a sad ga vozi auto skola i kad kod njih nema problema onda je sve jasno. Mozda su ti koji su imali probleme voleli da ga drze u crvenom, a on definitivno nije predvidjen za to. Zbog visine bih ti preporucio da ipak malo sednes na njega, vidis sta i kako pa onda razmislis dobro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ma seo sam ja i provozao par krugova, ali da budem iskren bilo mi je glupo da ga sad nesto cimam i izvlacim jer je bio od jednog lika, a na varaduru sam se vozio, nisam ga sam vozio, mada kazem da mi izgleda mng ozbiljnije i vece. Sta bi bila onako tvoja preporuka, eto imam 20 god, nisam manijak, treba mi za svaki dan, visok sam 185-6cm, sta bi mi ti preporucio CBR ili Varadero ili pak neki drugi (tj. treci)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

pa ne znam tacno. Od pomenuta dva ja bih Varadero, za ostalo bi vec trebalo definisati koji tacno tip motora. Od 4t, koji su zahvalniji za drzanje (potrosnja, ne smrdis na mesavinu, dugotrajnost...) ima raznih masina. Yamaha YBR 125, Kawasaki ZZ-R 250, Derbi Senda, Beta RR 125 SM sa Yamahinom masinom... Pitanje je sta se tebi najvise svidja od toga. Ove SM varijante su bas dobre za grad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Pa tip motora,ehh.. Nesto kao Varadero, da bude i jedno i drugo... Ali ne i sasvim obican cross, ali da ne tupim, od ovih sto si predlozio, Ostaje Varadero i ovaj Kawasiki mi je nekako ``moj tip`` motora.. Inace razmisljam o iskljucivo 4T motorima, 2t smo ostavili iza sebe u proslom milenijumu... :) a i kao sto rece, nesto ne volim miris mesavine..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja