Jump to content

Moto Zajednica

GPS?

Recommended Posts

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ovaj iGo 8 je jako unapredjen, mnogo gradova i mesta je sada uradjeno do nivoa ulica. Sad je to toliko kompletan i dobar paket da nema dileme sta izbrati kad se uzme u obzir i cena u odnosu na Garmin recimo. Bez sumnje i Garmin je dobar, samo jednostavno nije konkurentan cenom.

Da se razumemo ja neprodajem ni jedan od tih proizvoda ili softvera pa sam objektivan! Moj izbor je definitivno IGo 8 kao softversko resenje na bilo kom uredjaju sa minimum 360 MHz procesorom i 128 Mb memorije sto mu obezbedjuje kvalitetan rad u 3D modu.

 

Od mene topla preporuka za IGo 8.

 

Super! :)

A koji si Garmin uređaj probao da uporediš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Da ne otvaram novu temu,nadam se da mi nece niko zameriti,uspeo sam da slomim displej na Galebovom GPS-u,zamena u Galebovom servisu iznosi oko 6500-7000 hiljada,zna li mozda neko neki jeftiniji put do novog displeja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Meni je grafika lepša na iGo platformi...

 

Kad smo kod grafike, izasla je nova verzija garmin mobile XT 5.00 sa novim interfejsom i lepsom grafikom, dodato je par novih opcija, uglavnom beskorisnih, ali je grafika znatno lepsa, pa vredi nadograditi. Ko ima staru verziju, upgrade na novu je besplatan (radi pomocu starih kljuceva za aktivaciju)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Posle nekoliko nedelja strpljivog cekanja, iz daleke i nama prijateljske zemlje Amerike, danas mi je konacno stigao Garmin Zumo 550. Ja sam sto se tice kupovine, a posle konsultacije sa Shvabom, ipak reshio da kupovinu poverim mom prijatelju Ronu, americkom Jevrejinu kao coveku od poverenja i garantu da nece biti prevare. Ron je preskocio najjeftinije "ponude" sa neta i izabrao "safe place" za kupovinu:

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16858108043&Tpk=Zumo%20550

 

Cena kostanja u Americi (sa brzom isporukom na adresu u New Yorku): 700.00 USD = 486.334 EUR

 

Cena u Beogradu kod ovlascenog zastupnika:                                    63,862.00 RSD = 833.418 EUR

 

Razlika u ceni:                                                                                                                 347.084 EUR

 

 

Ja mislim da se isplati....A vi ?

 

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Posle nekoliko nedelja strpljivog cekanja, iz daleke i nama prijateljske zemlje Amerike, danas mi je konacno stigao Garmin Zumo 550. Ja sam sto se tice kupovine, a posle konsultacije sa Shvabom, ipak reshio da kupovinu poverim mom prijatelju Ronu, americkom Jevrejinu kao coveku od poverenja i garantu da nece biti prevare. Ron je preskocio najjeftinije "ponude" sa neta i izabrao "safe place" za kupovinu:

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16858108043&Tpk=Zumo%20550

 

Cena kostanja u Americi (sa brzom isporukom na adresu u New Yorku): 700.00 USD = 486.334 EUR

 

Cena u Beogradu kod ovlascenog zastupnika:                                    63,862.00 RSD = 833.418 EUR

 

Razlika u ceni:                                                                                                                 347.084 EUR

 

 

Ja mislim da se isplati....A vi ?

 

;D ;D ;D

 

Isplati se!  ;D ;D ;D

 

Mada si mogao da prođeš i bolje. Da si uzeo zumo 500, SD karticu od 2GB i nosač za auto (ako ti uopšte treba). Ista stvar dosta jeftinije.

Neki od članova ovog foruma su iskoristili moj savet i nadam se da su zadovoljni onim što imaju.

 

Za one kojima je Amerika daleko, evo interesantne računice:

U Srbiji bi ta kombinacija koštala 44.510,00 Din + 435,00 Din + 10.450,00 Din = 55.395,00 Din

Ušteda je 8.467,00 Din

Bez auto nosača ušteda je čak 18.917,00 Din. što je po gore navedenom kursu 246,87 EUR

Tj. komplet isti funkcionalan uređaj po ceni od 44.945,00 Din ili 586,54 EUR.

Skuplje u odnosu na Američku varijantu za 100,21 EUR.

 

I još nešto... Ako Američka varijanta nema Evropsku kartu na računicu treba dodati 7.257,00 Din. ako se kupuje u Srbiji!

Ode razlika?!

 

Da se razumemo, ovde sam računao cene sa PDV-om i 2 godine garancije u Srbiji.

Naravno da svi imaju svoju računicu. Ja samo iznosim činjenice. Ne želim da polemišem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Posle nekoliko nedelja strpljivog cekanja, iz daleke i nama prijateljske zemlje Amerike, danas mi je konacno stigao Garmin Zumo 550. Ja sam sto se tice kupovine, a posle konsultacije sa Shvabom, ipak reshio da kupovinu poverim mom prijatelju Ronu, americkom Jevrejinu kao coveku od poverenja i garantu da nece biti prevare. Ron je preskocio najjeftinije "ponude" sa neta i izabrao "safe place" za kupovinu:

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16858108043&Tpk=Zumo%20550

 

Cena kostanja u Americi (sa brzom isporukom na adresu u New Yorku): 700.00 USD = 486.334 EUR

 

Cena u Beogradu kod ovlascenog zastupnika:                                    63,862.00 RSD = 833.418 EUR

 

Razlika u ceni:                                                                                                                 347.084 EUR

 

 

Ja mislim da se isplati....A vi ?

 

;D ;D ;D

 

Isplati se!  ;D ;D ;D

 

A da li zastupnik razmislja da na primer, kao kod velikih softverskih kompanija, podeli odredjeni broj SCG Route mapa, i da ljudi koji to dobiju na primer imaju obavezu da Vam dostave odredjeni broj uocenih nedostataka i nepravilnosti kako bi se uradio novi update ? Mislim da bi to bilo obostrano korisno....

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Posle nekoliko nedelja strpljivog cekanja, iz daleke i nama prijateljske zemlje Amerike, danas mi je konacno stigao Garmin Zumo 550. Ja sam sto se tice kupovine, a posle konsultacije sa Shvabom, ipak reshio da kupovinu poverim mom prijatelju Ronu, americkom Jevrejinu kao coveku od poverenja i garantu da nece biti prevare. Ron je preskocio najjeftinije "ponude" sa neta i izabrao "safe place" za kupovinu:

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16858108043&Tpk=Zumo%20550

 

Cena kostanja u Americi (sa brzom isporukom na adresu u New Yorku): 700.00 USD = 486.334 EUR

 

Cena u Beogradu kod ovlascenog zastupnika:                                    63,862.00 RSD = 833.418 EUR

 

Razlika u ceni:                                                                                                                 347.084 EUR

 

 

Ja mislim da se isplati....A vi ?

 

;D ;D ;D

 

Isplati se!  ;D ;D ;D

 

A da li zastupnik razmislja da na primer, kao kod velikih softverskih kompanija, podeli odredjeni broj SCG Route mapa, i da ljudi koji to dobiju na primer imaju obavezu da Vam dostave odredjeni broj uocenih nedostataka i nepravilnosti kako bi se uradio novi update ? Mislim da bi to bilo obostrano korisno....

 

;)

 

 

 

Naš sistem je malo drugačiji. Mi smo korisnike zamolili da nam pomognu. Mnogi su se rado odazvali bez ikakve obaveze. Mi smo već na verziji 1.8. U temi o karti SCG Route imate poimence nabrojane ljude kojima smo se zahvalili na razvoju karte. Uz tu zahvalnost u zavisnosti od zasluga budite sigurni da je tim ljudima pokazano da nam je stalo do njihovog truda.

U svakom slučaju, drago mi je da razmišljaš na tu temu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Posle nekoliko nedelja strpljivog cekanja, iz daleke i nama prijateljske zemlje Amerike, danas mi je konacno stigao Garmin Zumo 550. Ja sam sto se tice kupovine, a posle konsultacije sa Shvabom, ipak reshio da kupovinu poverim mom prijatelju Ronu, americkom Jevrejinu kao coveku od poverenja i garantu da nece biti prevare. Ron je preskocio najjeftinije "ponude" sa neta i izabrao "safe place" za kupovinu:

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16858108043&Tpk=Zumo%20550

 

Cena kostanja u Americi (sa brzom isporukom na adresu u New Yorku): 700.00 USD = 486.334 EUR

 

Cena u Beogradu kod ovlascenog zastupnika:                                    63,862.00 RSD = 833.418 EUR

 

Razlika u ceni:                                                                                                                 347.084 EUR

 

 

Ja mislim da se isplati....A vi ?

 

;D ;D ;D

 

Isplati se!  ;D ;D ;D

 

A da li zastupnik razmislja da na primer, kao kod velikih softverskih kompanija, podeli odredjeni broj SCG Route mapa, i da ljudi koji to dobiju na primer imaju obavezu da Vam dostave odredjeni broj uocenih nedostataka i nepravilnosti kako bi se uradio novi update ? Mislim da bi to bilo obostrano korisno....

 

;)

 

 

 

Naš sistem je malo drugačiji. Mi smo korisnike zamolili da nam pomognu. Mnogi su se rado odazvali bez ikakve obaveze. Mi smo već na verziji 1.8. U temi o karti SCG Route imate poimence nabrojane ljude kojima smo se zahvalili na razvoju karte. Uz tu zahvalnost u zavisnosti od zasluga budite sigurni da je tim ljudima pokazano da nam je stalo do njihovog truda.

U svakom slučaju, drago mi je da razmišljaš na tu temu :)

 

Ja uvek "konstruktivno" razmisljam  ;)

 

A kako je to vasa kompanija pokazala da im je stalo do ljudi koji su pomogli u korekciji i update-ovanju mape SCG Route ? Mislim ako to nije poslovna tajna, lepo je sto ste ih pomenuli na forumu, ali postoje mnogo lepshi nachini , jos od kako su stari Fenichani izmislili novac...a i kompenzacija je chudo...

 

Evo ja cu odmah da ti kazem jednu vaznu gresku koju treba ispraviti, i to na plovnom putu na Dunavu...

 

;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ja uvek "konstruktivno" razmisljam  ;)

 

A kako je to vasa kompanija pokazala da im je stalo do ljudi koji su pomogli u korekciji i update-ovanju mape SCG Route ? Mislim ako to nije poslovna tajna, lepo je sto ste ih pomenuli na forumu, ali postoje mnogo lepshi nachini , jos od kako su stari Fenichani izmislili novac...a i kompenzacija je chudo...

 

Evo ja cu odmah da ti kazem jednu vaznu gresku koju treba ispraviti, i to na plovnom putu na Dunavu...

 

;D ;D ;D ;D ;D

 

Moja kompanija je isto pomenuta u tom spisku :) Znači, moraš se obratiti firmi koja razvija kartu za detalje. Nisi pažljivo pročitao rečenicu:

 

Uz tu zahvalnost, u zavisnosti od zasluga budite sigurni da je tim ljudima pokazano da nam je stalo do njihovog truda.

 

Kada sam rekao "Naš sistem je malo drugačiji." mislio sam na sve one koji učestvuju u razvoju karte.

 

Što se Dunava tiče, proveri samo da li je greška koju si uočio možda već ispravljena u verziji 1.8 jer je od Plovputa dobijena gomila novih podataka:

 

"Plovput je dostavio nove podatke za Dunav: uneti su novi podaci: širina plovnog puta, linija obale, plavne zone i ostrva na Dunavu. Uneta je korekcija kanalske mreže zahvaljujući podacima korisnika (www.beogradac.com)"

 

Javi se firmi koja razvija kartu direktno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Ja uvek "konstruktivno" razmisljam  ;)

 

A kako je to vasa kompanija pokazala da im je stalo do ljudi koji su pomogli u korekciji i update-ovanju mape SCG Route ? Mislim ako to nije poslovna tajna, lepo je sto ste ih pomenuli na forumu, ali postoje mnogo lepshi nachini , jos od kako su stari Fenichani izmislili novac...a i kompenzacija je chudo...

 

Evo ja cu odmah da ti kazem jednu vaznu gresku koju treba ispraviti, i to na plovnom putu na Dunavu...

 

;D ;D ;D ;D ;D

 

Moja kompanija je isto pomenuta u tom spisku :) Znači, moraš se obratiti firmi koja razvija kartu za detalje. Nisi pažljivo pročitao rečenicu:

 

Uz tu zahvalnost, u zavisnosti od zasluga budite sigurni da je tim ljudima pokazano da nam je stalo do njihovog truda.

 

Kada sam rekao "Naš sistem je malo drugačiji." mislio sam na sve one koji učestvuju u razvoju karte.

 

Što se Dunava tiče, proveri samo da li je greška koju si uočio možda već ispravljena u verziji 1.8 jer je od Plovputa dobijena gomila novih podataka:

 

"Plovput je dostavio nove podatke za Dunav: uneti su novi podaci: širina plovnog puta, linija obale, plavne zone i ostrva na Dunavu. Uneta je korekcija kanalske mreže zahvaljujući podacima korisnika (www.beogradac.com)"

 

Javi se firmi koja razvija kartu direktno.

 

 

Pa to me bash i interesuje - kako su "nagradjene" zasluge ? Ako ti ne znash, onda ne zna niko....

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Mada si mogao da prođeš i bolje. Da si uzeo zumo 500, SD karticu od 2GB i nosač za auto (ako ti uopšte treba). Ista stvar dosta jeftinije.

 

 

Bez auto nosača ušteda je čak 18.917,00 Din. što je po gore navedenom kursu 246,87 EUR

 

Skuplje u odnosu na Američku varijantu za 100,21 EUR.

 

I još nešto... Ako Američka varijanta nema Evropsku kartu na računicu treba dodati 7.257,00 Din. ako se kupuje u Srbiji!

 

E sad... ko je ovde lud???

 

Prvo, da je uzeo etrex, ustedeo bi jos vise... kako mozes reci nekome kome treba, recimo, BMW 1150, da je trebao uzeti 650gs i time bi prosao jeftinije, a isti posao radi...

 

Drugo, kad bi uzeo taj, vec smo rekli, stariji i jeftiniji model, i bez auto punjaca, nosaca za motor, po mogucnosti i bez ambalaze, prosao bi jos jeftinije, jel da?

 

Trece, ako se ne varam, pricas o tome da je LOSIJI uredjaj kod nas skuplji SAMO 100E u odnosu na BOLJI uredjaj u americi?

 

I cetvrto... posto pricamo o proizvodima, jel taj zumo koji vi prodajete ima kartu amerike, i koliko bi bila doplata za americku kartu, cisto da mozemo porediti uredjaje sa istim mapama???

 

Mislim, ko je ovde lud???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

 

A mislim da mi više i neće pasti napamet da pišem u ovoj temi...

 

 

 

Stvarno si naporan i napadan... Ajde oladi malo, 'leba ti...

 

Covek je samo rekao da je kupio neki uredjaj iz amerike i kolika je usteda u odnosu na cenu istog uredjaja ovde a ti nama opet pricas o tvojoj firmi i  poksusavas da nas napravis budalama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Arilje

Amerika ili ne, Zumo 550 npr. u Nemackoj se nalazi bez problema za 570 Eur, u Infoteam-u kod nas 820 Eur! Radi se o dva potpuno ista paketa sa istim DVD-jem i dodacima. Jevtinije za 250 Eur. Pa jel' treba nesto vise da se kaze?!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZX6R 2007, Versys 650 2008

Vec 7 meseci me savrseno sluzi na motoru i autu gps MyGuide 3100 kupljen u Metro-u. Dobio sam ga uz kompletnu mapu evrope koja provereno na terenu (Spanija, Nemacka, Francuska, Austrija, Ceska, Madjarska) odlicno funkcionise. Problem imam "samo" sa Srbijom jer nije nova mapa, Beograd je OK! Da li neko zna gde bih mogao da update-ujem nove mape za ovaj uredjaj. Postojeca mapa Srbije je od PlanPlusa. Pisao sam njima  i oni kazu da su uvoznici GPS-a odgovorni za update i da je to njihova dobra volja ako hoce da obezbede. ???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

 

E sad... ko je ovde lud???

 

 

Skim si takav si... ;) Očigledno sam ja lud što ispravljam krive drine...

 

 

Prvo, da je uzeo etrex, ustedeo bi jos vise... kako mozes reci nekome kome treba, recimo, BMW 1150, da je trebao uzeti 650gs i time bi prosao jeftinije, a isti posao radi...

 

 

Mislim da si me pogrešno razumeo. To je kao da sam nekome rekao da uzme R 1200 GS ADV bez grejača ručica ako ide u Afriku da vozi. A uštedeo bi taman toliko.

Mada, za tu temu nisam toliko kompetentan iako vozim R 1100 GS, a ne 1200 GS ADV, a u Africi sam bio par puta samo avionom, pa se ne bih mešao u taj izbor. Deluje mi da je to pravo poređenje.

 

 

Drugo, kad bi uzeo taj, vec smo rekli, stariji i jeftiniji model, i bez auto punjaca, nosaca za motor, po mogucnosti i bez ambalaze, prosao bi jos jeftinije, jel da?

 

 

zumo 500 nije stariji model od zumo 550! Ne znam odakle ti taj podatak?!?

Kao što sam i napisao. Uređaji su isti po funkciji. Razlika je u internoj memoriji koja je kod zumo 500 manja. To se elegantno nadoknadi karticom od 2GB. Auto nosač nije svima neophodan (po mom iskustvu 90% kupaca zumo-a ga ne koristi u automobilu već ga kupuju isključivo za motor).

I to su jedine razlike između zumo 500 i 550.

 

 

Trece, ako se ne varam, pricas o tome da je LOSIJI uredjaj kod nas skuplji SAMO 100E u odnosu na BOLJI uredjaj u americi?

 

 

Ako je lošiji zbog toga što ima manje memorije neka bude. Ne zaboravi da se taj "nedostatak" nadoknađuje karticom koja (trenutno) košta 435,00 Din. A ako je lošiji zbog toga što ga pakuju bez auto nosača, opet može da se reši za 10.450,00 Din. Kada se te cifre saberu, zumo 500 je jeftiniji od zumo 550 za više od 100€. I opet da napomenem: rade potpuno isti posao podjednako dobro!

 

I da, zumo 500 bez auto nosača je 100€ skuplji u Srbiji od zumo 550 u Americi. Pod uslovom da se u Americi kupi sa kartom City Navigator NT Europe 2008

 

 

I cetvrto... posto pricamo o proizvodima, jel taj zumo koji vi prodajete ima kartu amerike, i koliko bi bila doplata za americku kartu, cisto da mozemo porediti uredjaje sa istim mapama???

 

 

Na tržištu Srbije, zumo se prodaje sa kartom City Navigator NT Europe 2008. Ne može se kupiti uređaj samo sa kartom Amerike.

Karta Amerike City Navigator NT USA+Canada može da se dokupi za 11.611,00 Din.

 

Samo, ne znam šta još da se poredi kada sam vam dao savet od 100€ šta se više isplati ako kupujete u Srbiji.

Nemam ništa protiv da kupujete u Americi, samo sam pokazao da razlika, ako se prihvati dobronameran savet, nije baš toliko velika.

Ne zaboravite garanciju od 2 godine na uređaj koju ostvarujete u Srbiji i kompletniu podršku i pomoć ako nešto zapne.

 

 

Mislim, ko je ovde lud???

 

Da si treći put pitao isto, odgovor bi mogao da se nametne i sam. Ovako... ostaje zagonetka zašto nisi?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

 

Stvarno si naporan i napadan... Ajde oladi malo, 'leba ti...

 

Covek je samo rekao da je kupio neki uredjaj iz amerike i kolika je usteda u odnosu na cenu istog uredjaja ovde a ti nama opet pricas o tvojoj firmi i  poksusavas da nas napravis budalama...

 

Vidiš, i ja sam isto pomislio za tebe. Da si baš naporan i napadan. Ne znam što se ti osećaš prozvan? Ko ti drma kavez 'leba ti?

 

Gremlin se pohvalio da je kupio uređaj u Americi i mene raduje činjenica što je odabrao Garmin. Samo mi je krivo što nije uštedeo još koji dinar tako što je mogao da uzme zumo 500 (u Americi). Nisam rekao da je trebao da uzme kod mene.

 

A onda sam nadovezujući se na tu temu dao savet onima koji kupuju u Srbiji na šta da obrate pažnju i koliko mogu da uštede ako im neke stvari nisu bitne.

Ja pokušavam da razumnim ljudima dam savet da je bolje da kupe zumo 500 nego 550 ako im ne treba auto nosač. I da obrate pažnju kada kupuju GPS uređaje u Americi da ih kupe sa Evropskim, a ne Američkim kartama (ako će ih koristiti u Evropi).

Ne samo da nisam rekao da je bolje kupiti kod mene već moju firmu ni jednim slovom nisam pomenuo. Za one koji ne znaju - moja firma nije uvoznik i distributer Garmin uređaja za Srbiju.

 

Ko želi da prihvati savet, besplatan je. Ko ne želi, ne vidim zašto bi se ljutio na mene ako želim da pomognem?

 

Budale ne možeš da napraviš. Budale se rađaju. A takvih na ovom forumu (nadam se) nema. Ima samo ugroženih likova koji moraju da budu u centru pažnje po svaku cenu. Nikakav konkretan doprinos nisi dao temi o kojoj smo pisali Gremlin i ja. Samo si prosuo bujicu mržnje i nesloge. Ničim izazvan.

 

Možda nisi primetio, ali Gremlin i ja ni u jednom postu nismo vređali jedan drugog. Niti je on osporio činjenice o kojima sam ja pisao, niti sam ja osporio činjenice o kojima je on pisao. Možda se u nekim pogledima na temu ne slažemo, ali to nije razlog da se vređamo i durimo. A ti se i vređaš i duriš a da te niko nije ni pomenuo. Zašto?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Vec 7 meseci me savrseno sluzi na motoru i autu gps MyGuide 3100 kupljen u Metro-u. Dobio sam ga uz kompletnu mapu evrope koja provereno na terenu (Spanija, Nemacka, Francuska, Austrija, Ceska, Madjarska) odlicno funkcionise. Problem imam "samo" sa Srbijom jer nije nova mapa, Beograd je OK! Da li neko zna gde bih mogao da update-ujem nove mape za ovaj uredjaj. Postojeca mapa Srbije je od PlanPlusa. Pisao sam njima  i oni kazu da su uvoznici GPS-a odgovorni za update i da je to njihova dobra volja ako hoce da obezbede. ???

 

 

I? Šta kažu uvoznici? Imaju li dobru volju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

 

A mislim da mi više i neće pasti napamet da pišem u ovoj temi...

 

 

E da, za ovu rečenicu... Predomislio sam se  ;D ;D ;D

Tuži me!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

 

Samo, ne znam šta još da se poredi kada sam vam dao savet od 100€ šta se više isplati ako kupujete u Srbiji.

Nemam ništa protiv da kupujete u Americi, samo sam pokazao da razlika, ako se prihvati dobronameran savet, nije baš toliko velika.

Ne zaboravite garanciju od 2 godine na uređaj koju ostvarujete u Srbiji i kompletniu podršku i pomoć ako nešto zapne.

 

Da si treći put pitao isto, odgovor bi mogao da se nametne i sam. Ovako... ostaje zagonetka zašto nisi?!

 

Na prvi deo posta mogu samo da odgorovim "razlika je i dalje ogromna (sto donekle objasnjava tvoju upornost da prodas), posto poredimo cene u Americi i ovde, a ne cenu SKUPLJEG modela u Americi i JEFTINIJEG modela ovde". Zasto mislis da je prijateljski savet nekome da potrosi 100e vise i da kupi slabiji model???

 

A na drugi deo citata mogu samo da te zamolim da se manes vredjanja, vec da razmislis dal su marze koje uzimas za garmine vredne reputacije koju si sebi stvorio na forumu tako napadnim i nevaspitanim reklamiranjem...

 

btw. u poslednjih nekoliko godina sam bio kupac 6 (sto za firmu, sto za sebe) garmin uredjaja kod Infoteam-a, ali posle tvoje antireklame na ovom forumu, zasigurno cu sledeci kupiti u inostranstvu, ili prebaciti kolege na drugog proizvodjaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

 

Samo, ne znam šta još da se poredi kada sam vam dao savet od 100€ šta se više isplati ako kupujete u Srbiji.

Nemam ništa protiv da kupujete u Americi, samo sam pokazao da razlika, ako se prihvati dobronameran savet, nije baš toliko velika.

Ne zaboravite garanciju od 2 godine na uređaj koju ostvarujete u Srbiji i kompletniu podršku i pomoć ako nešto zapne.

 

Da si treći put pitao isto, odgovor bi mogao da se nametne i sam. Ovako... ostaje zagonetka zašto nisi?!

 

Na prvi deo posta mogu samo da odgorovim "razlika je i dalje ogromna (sto donekle objasnjava tvoju upornost da prodas), posto poredimo cene u Americi i ovde, a ne cenu SKUPLJEG modela u Americi i JEFTINIJEG modela ovde". Zasto mislis da je prijateljski savet nekome da potrosi 100e vise i da kupi slabiji model???

 

A na drugi deo citata mogu samo da te zamolim da se manes vredjanja, vec da razmislis dal su marze koje uzimas za garmine vredne reputacije koju si sebi stvorio na forumu tako napadnim i nevaspitanim reklamiranjem...

 

btw. u poslednjih nekoliko godina sam bio kupac 6 (sto za firmu, sto za sebe) garmin uredjaja kod Infoteam-a, ali posle tvoje antireklame na ovom forumu, zasigurno cu sledeci kupiti u inostranstvu, ili prebaciti kolege na drugog proizvodjaca.

Sto bi prebacivao na druge proizvodjace, Garmin ima stvarno dobre uredjaje, a sto je poslovna politika nasih uvoznika da nam skidaju kozu sa ledja, verujem da centrala i ne mari, malo smo mi trziste za njih. Ako uvoznici imaju poslovnu politiku kao markone, bicemo sve manje, konkurencija ce ih pojesti ne zbog kvaliteta nego zbog pristupacne cene i antireklame kojekakvih distributera koji su ljudima smucili brend Garmin iako je dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

 

Stvarno si naporan i napadan... Ajde oladi malo, 'leba ti...

 

Covek je samo rekao da je kupio neki uredjaj iz amerike i kolika je usteda u odnosu na cenu istog uredjaja ovde a ti nama opet pricas o tvojoj firmi i  poksusavas da nas napravis budalama...

 

Vidiš, i ja sam isto pomislio za tebe. Da si baš naporan i napadan. Ne znam što se ti osećaš prozvan? Ko ti drma kavez 'leba ti?

 

Gremlin se pohvalio da je kupio uređaj u Americi i mene raduje činjenica što je odabrao Garmin. Samo mi je krivo što nije uštedeo još koji dinar tako što je mogao da uzme zumo 500 (u Americi). Nisam rekao da je trebao da uzme kod mene.

 

A onda sam nadovezujući se na tu temu dao savet onima koji kupuju u Srbiji na šta da obrate pažnju i koliko mogu da uštede ako im neke stvari nisu bitne.

Ja pokušavam da razumnim ljudima dam savet da je bolje da kupe zumo 500 nego 550 ako im ne treba auto nosač. I da obrate pažnju kada kupuju GPS uređaje u Americi da ih kupe sa Evropskim, a ne Američkim kartama (ako će ih koristiti u Evropi).

Ne samo da nisam rekao da je bolje kupiti kod mene već moju firmu ni jednim slovom nisam pomenuo. Za one koji ne znaju - moja firma nije uvoznik i distributer Garmin uređaja za Srbiju.

 

Ko želi da prihvati savet, besplatan je. Ko ne želi, ne vidim zašto bi se ljutio na mene ako želim da pomognem?

 

Budale ne možeš da napraviš. Budale se rađaju. A takvih na ovom forumu (nadam se) nema. Ima samo ugroženih likova koji moraju da budu u centru pažnje po svaku cenu. Nikakav konkretan doprinos nisi dao temi o kojoj smo pisali Gremlin i ja. Samo si prosuo bujicu mržnje i nesloge. Ničim izazvan.

 

Možda nisi primetio, ali Gremlin i ja ni u jednom postu nismo vređali jedan drugog. Niti je on osporio činjenice o kojima sam ja pisao, niti sam ja osporio činjenice o kojima je on pisao. Možda se u nekim pogledima na temu ne slažemo, ali to nije razlog da se vređamo i durimo. A ti se i vređaš i duriš a da te niko nije ni pomenuo. Zašto?!

 

Uopste se nisam osecao prozvanim, nego mi je zasmetala tvoja napadnost. Pored toga jos vise mi je zasmetala tvoja nedoslednost, tj. gazenje po sopstvenim recima. A ako covek ne stoji iza onoga sto prica sta nam onda ostaje da mislimo o njemu. Tuziti te necu, ne bavim se time, a i nema smisla jer si vec sam sebi odredio kaznu :P

 

Pre nekoliko meseci sam naveo da sam te Garmin uredjaje koristio pre nego sto si ti i znao sta je GPS, ali da si mi ih ti tvojim nacinom reklame jednostavno zgadio i da sada proizvode te firme jednostavno mrzim. A koliko vidim nisam i jedini kojem si ogadio proizvode koje prodajes. Razmisli malo, seces granu na kojoj sedis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

 

Samo, ne znam šta još da se poredi kada sam vam dao savet od 100€ šta se više isplati ako kupujete u Srbiji.

Nemam ništa protiv da kupujete u Americi, samo sam pokazao da razlika, ako se prihvati dobronameran savet, nije baš toliko velika.

Ne zaboravite garanciju od 2 godine na uređaj koju ostvarujete u Srbiji i kompletniu podršku i pomoć ako nešto zapne.

 

Da si treći put pitao isto, odgovor bi mogao da se nametne i sam. Ovako... ostaje zagonetka zašto nisi?!

 

 

Na prvi deo posta mogu samo da odgorovim "razlika je i dalje ogromna (sto donekle objasnjava tvoju upornost da prodas), posto poredimo cene u Americi i ovde, a ne cenu SKUPLJEG modela u Americi i JEFTINIJEG modela ovde". Zasto mislis da je prijateljski savet nekome da potrosi 100e vise i da kupi slabiji model???

 

 

Drugi put (prvi put sam to pojasno Danetu) ću da pojasnim:

Ja nisam nikoga savetovao da kupi u Srbiji već da ako kupuje u Americi obrati pažnju na karte koje dobija uz uređaj.

Ja nisam nikada rekao da je bolje da kupi u Srbiji već ako je nekome Amerika predaleko može da uštedi u Srbiji ako kupi zumo 500 umesto 550.

 

Da li je sada jasnije?

 

A Gremlinu sam rekao da je po meni uštedeo samo 100€ za potpuno istu funkcionalnu stvar. I to je sve. Ni više ni manje.

 

A na drugi deo citata mogu samo da te zamolim da se manes vredjanja, vec da razmislis dal su marze koje uzimas za garmine vredne reputacije koju si sebi stvorio na forumu tako napadnim i nevaspitanim reklamiranjem...

 

Citiraj mi molim te čime sam te uvredio. Baš sam se trudio da to ne uradim.

Marža je na žalost vrlo skromna. Ali to nije tvoj problem. Ja sam takav kakav sam i od toga ne mogu da pobegnem. Ni to nije tvoj problem.

Što se tiče reklamiranja obrati se urednicima.

Da li ti uopšte znaš kako se moja firma zove, čime se bavi i gde je? Ako mi nađeš postove u kojima sam to pomenuo obećavam da ću trajno da se odjavim sa ovog foruma.

 

 

btw. u poslednjih nekoliko godina sam bio kupac 6 (sto za firmu, sto za sebe) garmin uredjaja kod Infoteam-a, ali posle tvoje antireklame na ovom forumu, zasigurno cu sledeci kupiti u inostranstvu, ili prebaciti kolege na drugog proizvodjaca.

 

Ne znam šta ćeš dobiti time što njih "kažnjavaš" za moje grehe? Da se ja pitam, i bolje je da nemaju takve mušterije. Dobro, pitam se malo ali ne presudno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja