Jump to content

Moto Zajednica

3 u 1

Recommended Posts

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Kazu ljudi kad te krene ono te krene, ili ako se desi jedna, pa druga stvar, desice se obavezno i treca

Sve pocinje jucerasnjim danom kada sam posle par dana pauze seo na motor, tj posao da sednem na isti i video da mi je zadnja guma ispustila, pretpostavio sam da je izbusena negde sitno pa sam otvorio kofer i iz njega izvukao sprej za krpljenje guma na motorima i sa sadrzajem bocice resio problem, onda krece paljenje motora pa svetala ali prc xenoni ne rade (dosao sam do zakljucka da je akumulator bio prazniji nego obicno zbog stajanja na stby rezimu sa upaljenim alarmom) ali to i nije toliko bitno, posto mi je motor trebao za uvece izvadih iz kofera stari far sa balonkom sijalicom i na brzinu ga premontirah (sreca pa sam ostavio fabricku instalaciju a i nisam isao skoro u selo da stari far ostavim u garazu), nakon toga sve je bilo ok

 

Muke krecu danas. Posao sam ka selu jer selo slavi Spasovdan nose se litije itd, a ja volim te tradicionalne obicaje pa sam podranio da stignem na vreme....na jedno desetak km pre sela odjednom motor kao da mi gubi snagu, dodajem gas ali nema ubrazavanja, a nakon 200tinak mi pocinje zadnji tocak da seta, opet guma :gaa: vidim ispusta veoma brzo i skontah da sam u nevolji, skacem na rezervoar i pokusavam da sa voznjom na rezervoaru ustedim koji metar od guranja ali nema vajde, teziste je isuvise pozadi i motor se senjka mnogo a i skontah da cu samo da sredim zadnju gumu i da posle mogu da je bacim, dakle ostavljam motor pored puta (mozak se nije setio da ode u toku jutra do neke radnje i da kupi sprej za krpljenje guma jer rezevni nemam)

 

Muka br dva i tri, tokom voznje (a ne znam kako) prsla mi je balonka u faru i prespojila se a prokleti osigurac nije pregoreo (ponovo kazem ne znam kako) i crko mi je akumulator ili je toliko ispraznjen da ne pokazuje znake zivota (meren unimerom pokazuje 12,9V ali kada ga spojim na motor ni da zatinja sijalica od kontakta nece) ostavih ga da se puni pa cemo videti

dosao kuci auto stopom, iscimao drugara i kombi i dovezo mrcinu kuci,

najvece muke su me tu i cekale , dok sam skinuo zadnju gumi i ponovo je vratio, jao majko al je za*ebano skinuti i zalepiti gumu (pokusao sam na licu mesta bez skidanja tocka, ali nikako nisam mogao da vratim spoljasnju pa sam na kraju morao da rasturim sve i skinem i zadnji tocak)

Elem, suma sumarum, imao jos jedan far u rezervi (isti onaj od sinoc xenon sto nije hteo da radi) sad ga vratih, stavih nov rezervni akumulator, zalepih gumu i sve radi...sad mi ostaje da ono sto nisam na vreme uradio odradim , a to je da u kofer ubacim set za krpljenje gume, novi sprej i kompresorce za vazduh-koje mi stoji u garazi ali nema ko da se seti da ga stavi u kofer

 

Sreca u svemu ovome je so su se problemi deslili blizu kuce inace da me je zahvatio negde neki mrak i sve ovo bilo bi veselo

 

Ja se bas raspisah, ali ono sto sam hteo da kazem je ako nosite nesto u rezervi za ne daj Boze i to upotrebite, cim mozete pazarite ili stavite novi deo u rezervu da vas čeka jer ne znate kad ce vam se desiti neki peh

suma svega je jedan akumulator se puni pa cemo videti jel ziv, jedna sijalica manje, zamenjena xenonima (valjda ce sad da rade) i bespotrebno nerviranje umesto da sam ovaj praznik lepo ispraznvao

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fz1

Nasmejao si me, mada znam da tebi sigurno nije bilo smesno:)))

Sada ti je bar lakse kada si se ispraznio i sve "bacio" na papir:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

a meni se smeju kad nosim svašta nešto od alata... a posle "jel imaš ovo, jel imaš ono" :D :D :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja