Jump to content

Moto Zajednica

Potreban mi je savet za Apriliu AF1 125 oko bombine dali moze druga neka da se namesti

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: La-Bg-Ar
  • Motocikl: Honda CBR 929 RR RCV 211 REPSOL 46,Yamaha YZF750 SP

E ovako posto sam zimus rasklapao motor da vidim dali ima riseva i slicnog na cilindru i stavio nov klip za svaki slicaj pre dva dana sam sklopio motor i probao da ga upali, i nije htela svecica da baca varnicu nikakvu, proverio sam dovod struje do bombine ima i to dosta jak,ja sumljam da je bombina pa sam resio da kupim novu ili da nekako namestim posto sam cuo da moze od skutera samo da probam privremeno, dali neko zna nesto o tome i kako bi to mogoa da izvedem....

 

Posto na mojoj ima 4 zice ,a od suktera ima 2 zice...

 

 

 

 

ako neko zna kako to da povezem samo da upalim motor,ili ako ima bombinu da mu kupi prasinu pa hoce da proda ili da mi pozajmi samo da probam ... neka mi se javi na P.P. ili neka ostavi komentar ovde... evo kako izgleda bombina da znate o cemu se radi

 

 

 

 

404.jpg

 

 

 

 

404.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taj sam, 175 postova
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: Bandit 600

Svojevremeno sam tražio takvu bombinu za KTM-a koja je skoro identična tvojoj.Identična u izgledu i proizvođaču ali razliku čini broj bombine (CDI) kod mene je 14-05 kod tebe 14-04.

Stator je isti kod mene na KTM-u od 600 ccm i na tvojoj apriliji 125ccm.

Ako se šta razumiješ u te stvari pogledaj ovu stranicu i protabiri http://www.transmic.net/en/sem.htm

Nemora značiti da ti je stradao CDI možda je do statora a to ćeš najlakše saznati tako što ćeš ispitati omske vrijednosti crvene-crne-zelene žice koje su ti najvažnije.

Otkači killswitch (narandžastu) pa vidi ima li iskre možda ti je on zalijepio.

U svakom slučaju ta struja SEM švedska je obično sranje i po forumima sam pronašao da je to jedna od najgorih stvari na rotax i ktm mašinama te generacije.

Na ebay imaš bombine i statore al su masni.

Sretno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: La-Bg-Ar
  • Motocikl: Honda CBR 929 RR RCV 211 REPSOL 46,Yamaha YZF750 SP

Ako misli da proverim napon dali daje kada raskacim sve zice crvena i crna mi daju napon i to nenormalan kad zaverglam,neverujem da je nesto drugo ,ma da ja cu da vidim to da proverim sutra sve polako... nije mi to problem.. ma da cuo sam da odgovara od PIAGGIO Free-a sada ne znam najbolje dali bas ogovara dok ne porobam,a ova bombina je cisto s.anja to znam i ja..... videcu nesto da sredim... a sto se tice (cpi) nije razlika toliko 14-04 i tovje 14-05 malo jaca struja mozda to je jedino.. a u potpunosti su iste...

 

Ako neko nesto zna molio bi za pomoci i ako moze da mi objasni najlaksi nacin da to odradim... Bio bi mu zahvalan puno...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taj sam, 175 postova
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: Bandit 600

Kao što možeš da vidiš na ovom linku koji sam postavio crvena žica da tako kažem punjač sa 200V,dok ti je pickup zelena 6V.

Ali najlakše je ispitati omski.

Dakle stator:

crna-crvena 1754oma

crna-zelena 23 oma

CDI:

Crvena -crna 47oma

crna-kabal svjećice 2000oma + - 300oma

crvena-crna 47

 

To su približne vrijednosti za 14-05 kod tebe bi trebalo biti slično

Još jedna stvar ako imaš zujalicu probaj na statoru zelenu-crnu ako zuji :'(

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: La-Bg-Ar
  • Motocikl: Honda CBR 929 RR RCV 211 REPSOL 46,Yamaha YZF750 SP

sve radi kako treba, danas sam namestio sve,bombina je ispravna takodje i magnet,a zezao je prkidac za gasenje motora.... tako da sada je motor nameste... hvala na savetima...

 

Moze lock

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja