Jump to content

Moto Zajednica

" BOKILIĆ " servis, prodaja delova

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 227 postova

Danas sam bio do Bokilića, da servisira moju Hondu. Ukratko - čovek je car! :) Rasklopio štapove prednje viljuške, izbacio mulj koji je bio unutra, ustanovio da je jedna opruga bila naopačke montirana, a i nedostajala je jedna šelna. Sve je oprao, ugradio nove semeringe, sipao novo ulje, našao šelnu i sve sklopio kako treba.

 

Zbog štapova viljuške, koji su sve do gore opisane intervencije puštali ulje, kočione pločice prednje kočnice su bile bukvalno natopljene istim, a inače su bile i izgorele. Čovek mi je poklonio polovne kočione pločice - samo naplatio demontažu/montažu.

 

Zatim je promenio uljni filter i ulje u mašini, naštelovao zadnji točak i lanac, podmazao lanac i očistio vazdušni filter. Dobar deo vremena dok je radio, je pričao na mobilni, jer ga ljudi stalno zovu. Znači, čovek multitask-uje, istovremeno završava poslove/daje savete preko fona i servisira motor. :) Vidi se, da je sve ovo samo rutinski posao za njega.

 

Inače, čovek je jako duhovit i baš smo se lepo ispričali. U među-vremenu je došla i Duca Zverka, pa je tu "palo" veliko zezanje. :):jee::lol:

 

Za rad mi je naplatio više nego skromnih 50€. :aha:

 

Motor sada ide bolje, bolje koči, bolja je upravljivost. :moto3: Sve preporuke za majstor Bokija. :takoje:

 

Boki, hvala još jednom!

 

:zdravo:

 

Nemanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

Inace,poceo sam polako da radim i poliranje deklova,ramova itd,sto ja kazem...vadjenje fleka.takodje u komsilukuvimam uslova da zavarim. . Mekiku za jaje. .aluminijum za gvozdje cak.covek ima sve moguce i nemoguce aparature za varenje,po malo i ja svratim do njega.ako nekom nesto treba tu sam

ako je ovo tacno da moze zavariti moguce i nemoguce da ti donesem onda ove blokove da zavarimo sto je popucalo????hocu da se vozimmmmmmmm :Mina::moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

izginuh od posla ovih dana.. ali bas bas,,sve neke prednje viljuske kocnice,valjda takav period,,:moto3:

 

E dobro je onda si se sa mojim motorom odmorio pošto na njemu jedino viljuške i kocnice valjaju ;)

 

 

Ajd sad dosta šale.

 

U petak sam odvezao motor na prvi moj servis u zivotu motora. Veliki redovan servis i da ga majstor Bokilic pretrese. Bogme dobro ga je pretreso. Pored redovnih zamena filtera, ulja, svecica zamenio sam i lanac i lancanike. Naštelovani karbovi i ventili. Videli smo šta jos treba da se radi ali to otom potom nije zurba.

 

Dovezao sam motor koji je štucao, tresao se pri polasku, cangrljao kod lanca, pucao iz kucišta filtera. A u subotu sam odvezao motor koji samo prede i ništa od pomenutog se ne oseca u voznji.

U svakom slucaju prosto milina voziti sredjenu Afriku.

 

Naravno na ovome ne stajemo nego cemo polako rešavati i druge sitnice na motoru.

 

Pošto sam zelen u moto svetu i nemam nekog iskustva ali ako je i 20% bajkera kao što je Bokilic onda cu se ja još dugo zadržati u ovom svetu i pre svega se bezbedno voziti dok sa svojim kljucem on popravlja moj motor.

 

Ajd u zdravlje :takoje:

 

:africa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

a tek banditi,,stvarno su pokvareni :nanana: muce bre do kraja,,ti banditosi 400 pate od lufta u osovinicama,mehanicki kvar koji je skoro....skoro pa nemoguce resiti, svako dodavanje gasa drugacije citanje na vakumetrima..samo da poludim...

64a17qjyvnqe5yrvdea_thumb.jpg ig92kbmpbpmsmuumqx58_thumb.jpg fqwyda265ic8sgng01x9_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

daa,i tdm,a smo uspesno odradili,zalepili klipcici ,mukica ziva da se razrade,komresor,20bari i udri ,sreca pa komsija ima , drugacije bi islo mnogo mnogo teze..

6jlmrr2m67hjoxh92lp_thumb.jpg 5ypk2ieu01meitbimab_thumb.jpg lw9hwwioz29487rnf4_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

aa,afrikaaaaa,dobila set novih lanaca i lancanika,kome treba 140e,, znaci set,prednji zadnji lanac 140e...

eh,,neko joj je kao sto rekoh pilote oskrnavio, resili smo kolko smo mogli,vidi se po slikama...neko u ch,,,neki kovac,,bem ga suntava,bolje da ih nije dirao..

nezgodno je kad se godinama ne odvija,pa zapeknu,,ima sistem da se odvrne,ali...muka...no dobro...

horneta smo caskom resili,idemo dalje,

fc2lixk4ix24w6015guo_thumb.jpg 72op0fxtv1h7j8rb67qz_thumb.jpg vc9kt6n0w10uc79i04q_thumb.jpg qe3nfncikxfz8cr18ue4_thumb.jpg 2v03inqjwuh2t8dbqrx_thumb.jpg naq977fmrz9og1uyspb_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
Rasklopio štapove prednje viljuške, izbacio mulj koji je bio unutra, ustanovio da je jedna opruga bila naopačke montirana, a i nedostajala je jedna šelna. Sve je oprao, ugradio nove semeringe, sipao novo ulje, našao šelnu i sve sklopio kako treba.

 

Htedoh napisati podloška, a ne šelna. :)

 

@Bokilic - druže, 'ajde pls, pošalji mi ime i broj tel. čoveka što pravi štendere, možda ću da poručim jedan...

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl
Rasklopio štapove prednje viljuške, izbacio mulj koji je bio unutra, ustanovio da je jedna opruga bila naopačke montirana, a i nedostajala je jedna šelna. Sve je oprao, ugradio nove semeringe, sipao novo ulje, našao šelnu i sve sklopio kako treba.

 

Htedoh napisati podloška, a ne šelna. :)

 

@Bokilic - druže, 'ajde pls, pošalji mi ime i broj tel. čoveka što pravi štendere, možda ću da poručim jedan...

 

:zdravo:

 

aahh,,zvrcni me pa cu ti dati br, resicemo cas posla :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 321 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: SUZUKI BANDIT 400

I ja "overila" Bokilića! 1nanana.gif

Čovek je kralj, car. Bandit mi je bio u blago zapuštenom stanju. Loše išao, dimio kao dizel, curilo ulje kod dekli, trošio boga oca! Dr. Bokilić ga je tako sredio da su mi se jedno pola sata tresle ruke kad sam se vratila sa vožnje. Očistio mi je rezervoar, očistio i naštelovao karburatore, promenio ulje i filtere, smanjio potrošnju. Evo od tada prešla nekih 600 km i oduševljena sam kako bandit radi.

 

Svaka ti dala, majstore! 0takoje.gif

Svratiću do tebe u toku nedelje da sredimo i ulje u štapovima i semeringe!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

I ja "overila" Bokilića!

 

E, ako si ga overila! :D

Sad ce da bude motivisaniji kad nama opravlja mopede :D :D :D:nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Cuprija

Ti kao da ih hipnotises brate...ili si ih navukao na bokilicmaniju....

:dobar: stvarno kako ljudima do sada nije bilo jasno da imaju posla sa expertom,strucnjakom,pre svega covekom koji je u motore ugradio ceo svoj zivot,sa onim koji zivi za ono sto radi,a takvi su retki.Ima slaninica dole u prodavnicu da znas...a i skup je za vikend u Cuprikovac :muzicari:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ti kao da ih hipnotises brate...ili si ih navukao na bokilicmaniju....

:dobar: stvarno kako ljudima do sada nije bilo jasno da imaju posla sa expertom,strucnjakom,pre svega covekom koji je u motore ugradio ceo svoj zivot,sa onim koji zivi za ono sto radi,a takvi su retki.Ima slaninica dole u prodavnicu da znas...a i skup je za vikend u Cuprikovac :muzicari:

slaninica znam koja je :takoje: znam i prodavnicu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja