Jump to content

Moto Zajednica

Udes u Preljini kod Cacka

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova

Juce sam bio ocevidac udesa kod Preljine, od BG prema Cacku. Dva momka na motoru, vozac sa kacigom i suvozac samo sa fantomkom, obilazuli su kolonu autompbila na ravnom delu puta veoma brzo 160-180km/h.Voznja je bila veoma riskantna i opsana. Nisam uspeo da vidim koji motor je u pitanju. Na zalost, ne jedno 500m ispred me sa puta sa leve strane ukljucilo se vozilo (Lada Niva) i nesrecni motorista de zabio u taj auto od pozadi - prosto ga je stigao. Preleteli su preko auta i pali na kolovoz, mislim da je vozac prvo zakacop telom kabinu auta. Suvozac je lezao na kolovozu bez svesti u lokvi krvi iz glave i usta sa vidni polomljenim ekstremitetima i jako teskom povredom glave i desnog ramena! Vozac je takodje lezao nepomican ali je bio pri svesti , cdak je malo i komunicirao.I on je bio jako tesko povredjen, ali ipak manje od suvozaca. Pokusali smo da im pomognemo koliko smo mogli dok nije dosla hitna pomoc koja ih je odvezla i na zalost neznam sta je bilo sa njima. I dalje se osecam jako lose i strasno mi je zao! Molim sve motoriste da koriste kacigu i da obavezno daju kacigu i suvozacu! Vozite oprezno i odgovorno ako volite motore da bi stigli sto dalje i da biste vozili dugo, dugo godina! Ako neko zna nesto o vozacu i suvozacu molim vas javite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

cuo sam i ja za ovu nesrecu, ali do sada nisam znao ko je nastradao

jedna prica je rekla motociklista (cuo sam i nadimak, ali sam zaboravio)

druga prica kaze da su 2 motocikla ucestvovala u udesu...

 

a tacna informacija je, evo, drugacija

uzasan dogadjaj svakako, ali na zalost, nisam iznenadjen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Aranđelovac-Beograd
  • Motocikl: BMW 1200 GSA,BMW R 850R , Honda ST1100 Pan-Europa,Honda PCX 125 Liberty 125,Tomos APN6

Naišao sam motorom baš u trenutku kada je policija vršila uviđaj.Prizor je bio užasan,nisam mogao raspoznati koji je motor,čak sam pomislio prvo da je neki maxi skuter.Hteo sam da fotografišem,ali sam odustao jer to ne bi bila "lepa" slika ali bi bila svakako poučna.

Nadam se da će momci biti dobro.

Čuvajte se.

Kada sam prolazio jedan pandur mi je gestikulirao da samo "udarim po gasu i proći ću ovako".

Tužno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ako podjemo od oceviceve izjave da je brzina bila oko 160-180 na sat, i uzmemo u obzir da je tu kolona i ukljucenje / raskrsnica, onda se ova voznja moze nazvati manitanjem.

 

Manitanje i prezivljavanje istog zahtijeva dosta vjestine, dobru percepciju i naravno dosta srece, ali hajde da pretpostavimo da je covjek opremljen tim kvalitetima.

Opet nam ostaje taj suvozac. Kontrola sa suvozacem je vec teza, nego bez, znaci dzaba sva vjestina, ako se ovaj recimo nagne pogresno.

Suvozac pri tome jos nema kacigu, znaci rizik je i tom cinjenicom dosta podebljan, da se blago izrazim.

A da ne pricamo o osnovnom razumu, kulturi i cijenjenju ljudskog zivota koji mu je dat u ruke.

 

Sudeci po svemu, radi se najvjerovatnije o mladim ljudima (mozda jos nezrelim za polaganje?), koji nisu svjesni svoje nesvijesti, jer samo njih bi pokusao da razumijem za ovako nesto.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

cuh upravo informaciju da je suvozac podgledao povredama dan nakon nesrece, a vozac juce

 

ako je istinita, r.i.p.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja