Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Gol
  • Motocikl: Sprint Pulser 200
Pre 1 sat, lesidente je napisao:

Fali mu goriva,siromasna smesa,imas mnogo vazduha...prekontrolisi kuciste filtera vazduha,mozda te zeza menbrana u karbu,moze svasta da bude.

Je l puca na uapuh u voznji kad naglo oduzmes gas?

poslao sam link kako radi motor ako mozes preko videa da rastumacis sta je u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Hornet 900

Nisam siguran,ali sobzirom da nece da radi na leru mn lici da imas problem sa karburatorom,mozda je mala dizna zapusena,pa zato ne radi na leru.

Ja bih prvo detaljno ocistio karb,pa probao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4397 postova
Nisam siguran,ali sobzirom da nece da radi na leru mn lici da imas problem sa karburatorom,mozda je mala dizna zapusena,pa zato ne radi na leru.
Ja bih prvo detaljno ocistio karb,pa probao.
Да, и ја сматрам да ке карбуратор главни кривац али нека провери и вентиле у пакету.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Gol
  • Motocikl: Sprint Pulser 200

Vec sam ga bio izduvavao,doduse samo dizne,malu diznu direktno na karbu izduvavam jer ne mogu da je skinem(zapekla je a I cini mi se da nemam odgovarajuci odvijac da bi je skinuo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Gol
  • Motocikl: Sprint Pulser 200
Pre 3 sati, Krokodilo je napisao:

Да, и ја сматрам да ке карбуратор главни кривац али нека провери и вентиле у пакету.emoji41.png

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Pre par dana kada me je onaj sistem za recirkulaciju vazduha zezao,procistio sam karb I zbog ciscenja karba mi je radio perfektno,do juce. Od juce na leru nece da radi uopste,moguce je da cu morati da skidam malu diznu da bih mogao lepo da je izduvam za kompresorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Hornet 900

Pa trebalo bi da je izvadis napolje,ako je zapekla tako neces moci da je ocistis 

Treba ti ravni sravciger koliko se secam,srednjih dimenzija,i lako se odvija,osim ako nije zapekla ili je sjeban nvoj,ili ostevena glava dizne sto je jako cest slucaj nazalost....

Imas li rdje u rezervaru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ovo za rdju u rezervoaru prvo proveri. Koliko je meni poznato ne postoji ovaj motor kome rezervoar nije zardjao. Mozda i neki predfilter da ugradis.

Ako imas ovaj problem, pre njegovog resavanja ne vredi ti cistiti karburator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Gol
  • Motocikl: Sprint Pulser 200
Pre 6 sati, Krokodilo je napisao:
Pre 2 sati, lesidente je napisao:

Pa trebalo bi da je izvadis napolje,ako je zapekla tako neces moci da je ocistis 

Treba ti ravni sravciger koliko se secam,srednjih dimenzija,i lako se odvija,osim ako nije zapekla ili je sjeban nvoj,ili ostevena glava dizne sto je jako cest slucaj nazalost....

Imas li rdje u rezervaru?


 

Ima rdje u rezervoaru,ali na crevo za visak goriva u karburatoru(kad prelije) izlazi cisto gorivo(ali u casici karba bude prljavo gorivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Gol
  • Motocikl: Sprint Pulser 200
Pre 2 sati, lemy je napisao:

Ovo za rdju u rezervoaru prvo proveri. Koliko je meni poznato ne postoji ovaj motor kome rezervoar nije zardjao. Mozda i neki predfilter da ugradis.

Ako imas ovaj problem, pre njegovog resavanja ne vredi ti cistiti karburator.

mislis li na neki filter za gorivo ili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Da, filter, nađi onaj običan za auto, gledaj ako možeš metalni, mada je to sve teže naći.

 

Kada to rešiš, onda detaljno čišćenje karburatora. Vodi računa sa tom diznom. I kod mene je neko ko je ranije skidao oštetio glavu, jedva sam je odvrnuo.

 

Proveri i onu gumu između karburatora i motora. Kod mene je menjana x puta, pukne, deformiše se, ne dihtuje... Tu onda vuće falš vazduh

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Hornet 900

Pa eto,rdja je problem...prvo rdju resavaj,inace ces imati konstantno problem sa karbom.

Promenio član lesidente
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Gol
  • Motocikl: Sprint Pulser 200

Zdravo ljudi,kako vi stelujete smesu na pulseru,koliko odvrnete sraf(pa ga zavijete ili odvijete pola u odnosu na to kako radi motor)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Fabricka podesavanja su 1+3/4. Znaci zavrnes prvo do kraja pa onda odvrnes skoro 2 kruga. Druga slika je procedura za stelovanje, univerzalna, ali ako si laik sa ovim nebi trebalo da se igras jer mozes dugoročno da napavis stetu. Probaj prvo sa fabrickim tu ne mozes nista da zeznes, pa pola kruga, gore, dole

Screenshot_2020-07-14-21-38-04-865_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg

Screenshot_2020-01-11-16-17-00-703_com.android.chrome.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4397 postova
Zdravo ljudi,kako vi stelujete smesu na pulseru,koliko odvrnete sraf(pa ga zavijete ili odvijete pola u odnosu na to kako radi motor)
Ја би ишо на чиста два круга а ти како ти воља.
ПС. Онај цитат горе важи ако је шраф приступачан за окретање, код тебе је одоздо а испод њега ја анласер(измеџу има места једва за два прста). Можда мокрим рукавицама и кратким битом да штелујеш да буде савршено.
Sent from my SM-N960F using Tapatalk


  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Gol
  • Motocikl: Sprint Pulser 200

Ziv bio druze,ma moram da ga okrenem da stoji pod 60 stepeni da bih mu odvrtao I zavrtao sraf za smesu. Nalazi se na gornjoj strani karburatora,totalno nepristupacno , ne znam kako je palo na pamet kinezima da tu stave sraf za stelovanje. Propast....:tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Gol
  • Motocikl: Sprint Pulser 200
Pre 14 sati, lemy je napisao:

Fabricka podesavanja su 1+3/4. Znaci zavrnes prvo do kraja pa onda odvrnes skoro 2 kruga. Druga slika je procedura za stelovanje, univerzalna, ali ako si laik sa ovim nebi trebalo da se igras jer mozes dugoročno da napavis stetu. Probaj prvo sa fabrickim tu ne mozes nista da zeznes, pa pola kruga, gore, dole

Screenshot_2020-07-14-21-38-04-865_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg

Screenshot_2020-01-11-16-17-00-703_com.android.chrome.jpg

Hvala puno,probacu danas pa ce da vidimo,javicu ovde svakako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Gol
  • Motocikl: Sprint Pulser 200

I zasto mi tokom voznje kada hocu da promenim brzinu I pritisnem kvacilo obrtaji ostanu jos nekih 2 sekunde pa se onda spuste. To je samo u voznji, na leru normalno se vracaju obrtaji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Zdravo ja imam problem sa quinqi pulser 125cc. Od kako sam ga kupio prodavac mi je rekao da on malo ispusta kompresiju da me nece mnogo kostati da ga zategbem i ja kad sam davao gas on se cuje kako se gusi. I jednom dok je radio sestra je htela da da gas on je poceo da sw gusi i ugasio se skroz i od tada kada kliknem anlaser kod drzim kocnicu on se uposte ne cuje ni da pokusava da upali ne baca struju ne znam da li je do startera ili cega zato da pitam ako je neko imao slica  problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Hornet 900

Moraces da krenes redom,prvo proveri relej alnasera,ako on ne valja nema ni verglanja. To sto ne vergla je  ne vezano za losu kompresiju,a taj problem sa kompresijom je malo cupav,los diktung glavle,lose karike,ili pak nesto trece,to je malo kompleksnija stvar,msm za neko ga ko zna sta radi je laca ali za lajika je misaona imenica...nadam se da sam pomogao,da bar krenes u pravom pravcu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja