Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

 

Zanima me maksimalna brzina kod Pulsera 2 tj 200 kubika? I da li je ta ostvaren brzina sa izvadjenim katalizatorom iz auspuha? Hvala

 

Maximalna brzina bez nekog preteranog naprezanja je oko 210-220,ako se potrudis moze da ide  kao malo losija 600-tinjara...  :moto2:

 

 

Немој лагати момка :popovanje: , ја сам максимално навукао око 190-195 :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Капирам да ти је тешко да прелопаташ ову тему, али не капирам да из техничиих података објављених за мотор који те интересује, и сам не можеш да оцениш која је максимална брзина.

 

 

Осим ако ти не значи пуно да ли је то 112, 115 или тачно 118 километара на сат...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Ljudi, hitno mi treba informacija koliko ulja da sipam u QINGQI 200 Supermoto(Qingqi 200GY B(A) ja mislim da je oznaka)?
Treba sad da mijenjam, a pojma nemam koliko treba tacno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR 2004

Mobil Extra 4T polusintetika... ja kupio dva litra pre par dana po 800 din / l. Mobil ga vise ne pravi kako sam shvatio pa srecno sa trazenjem istog. Ili da kod nekog dilera trazis polusintetiku za 4 taktni motor i vazdusno hladjenje pa ce ti preporuciti nesto. Kad menjas to promeni i filter HF132 je oznaka, on je 280 din uglavnom. Imas ga na Dusanovcu, Jamaha prodavnica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Hvala brate.. Kupio sam ulje, zamijenio. Super je sve...
Nego, pazite ovo... Imam taj Qingqi 200 supermoto koji je 2007 godiste(a valjda je nova serija pocela od 2008.).. I 140 mu je isto ugravirano kao onom novijem tipu, ali fora je u tome sto ovaj moj jednostavno ne moze da ispumpa preko 100. Jedva i toliko dostigne.. Od 90 do 100 mu treba 10 sekundi haha
Sta moze da bude razlog tome sto  sporije ubrzava i ne postize brzinu do kraja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Јеси ли сигуран да је 200-ка у питању? Да није 125-ца? ;)

 

Ја бих кренуо редом са провером - од филтера за ваздух, преко карба, па до ауспуха.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Znate sta je bilo u pitanju? haha
Samo to sto nisam "umjeo" da stisnem gas do kraja, odnosno, bilo me je malo strah jer sam ga uglavnom stiskao po uzim ulicama gdje ima vise saobracaja.
Izvedoh danas zvijer na magistralni put i uhvatih 125. Mislim da je to sasvim okej za Qingqi 200 :)
Nego, interesuje me, gdje se moze naci nov ili polovan(bolje polovan ali dobro ocuvan) mjenjac za njega i kolika je realna cijena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Evo da pohvalim moju 125-icu :D

Danas presao nesto preko 200 km, Zabalj - Beograd, Beograd - Novi Sad - Zabalj, vetar udarao bas jako, ja mu drzao pun gas u 5-oj, motor isao oko 90, nekad dolazio i do 100, al ni da stucne. Svaka mu cast kako ide, svaki put me odusevi sve vise  :care:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

:takoje:  :takoje:  :takoje:  :takoje:  :takoje: 
I na mom motoru je identicna masina, tako da supeer.. :)
Ja sam prosle godine dva puta isao BG-NS-BG, 

Jedan put sam, drugi put sa saputnicom, i iskreno nisam osetio neku posebnu razliku.
Nisam ga forsirao, oko 85 sve vreme, ponekad 100.
Malo je smor kad te sleper obidje, al jbg. :/ 
Sta je tu je. :neznam: 
Za lokal i neke manje udaljenosti je extra...  :takoje:  :takoje:  :takoje: 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ja sam slepere obilazio, jedino u povratku za Zabalj ja vozim oko 90 i neki bus prolazi preko 100 opusteno pored mene :D

A ima on snage i u dvoje, jedino malo sporije ubrzava, kad se zauka ide isto skoro....

A sto sam se uplasio u jednom trenutku, sve mi neka jeza prosla kroz stomak. Prelazimo mi preko Dunava kod Beske, i motor pocne da usporava na nekih 80 kmh (zbog jakog vetra na tom delu puta), a u tom pocne nesto da smrdi jako, ja se okrecem gledam sta je pustam gas, presaltam u 4. opet se okrecem i u tom prelazimo most kad ono neko zapalio smece pored puta...Odma mi bilo lakse, kasnije dodjem ja do 90 opet, vetar malo oslabio i nema problema :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Sto vam vise citam temu sve vise vidim da ima problema u odnosu na apola od 250... Cak sam pricao i sa jedinim deckom ovde koji ga vozi, samo sto mu nije zakovao kroz sumu... Kuka sto je vazdusara i uopste mu ne prija podji/stani :/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Sto vam vise citam temu sve vise vidim da ima problema u odnosu na apola od 250... Cak sam pricao i sa jedinim deckom ovde koji ga vozi, samo sto mu nije zakovao kroz sumu... Kuka sto je vazdusara i uopste mu ne prija podji/stani :/

 

Slazem se, necu da imitiram pojedine clanove koji pljuje po Apollu a nikad ga nije vido i prica gluposti ali koliko vidim ljudi otvaraju teme za pulsera 2 kvare im se kocnice i brava sto je itekako mnogo gore nego neke sitne decije bolesti na apolla.

 

 

Pozdrav!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Sto vam vise citam temu sve vise vidim da ima problema u odnosu na apola od 250... Cak sam pricao i sa jedinim deckom ovde koji ga vozi, samo sto mu nije zakovao kroz sumu... Kuka sto je vazdusara i uopste mu ne prija podji/stani :/

 

Pa ono, sve zavisi kako se zalomi...

Možda pulseru ne prijaju opterećenja? :neznam:

 

U stvari, msm da to važi za sve jeftinije kineze, nisu pravljeni baš za stazu... :jee5:

 

@MileM

Pa da, ali sve se to uklapa u moju teoriju, da zavisi od motora do motora.

Tj. kako se kome zalomi.

Bitno je da ako se vodi računa, služiće kako valja :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Ne bih previše da komentarisem i pričam ali sve je jasno kad su mom drugu zapekle karike.

Letos se vozimo nas dvoje on povezo i ortaka i imao je merač temperature ugradjen i dok smo vozili onako blagi off temperatura mu je bila oko 85 stepeni, i posle ostavili tog ortaka i vozili hard enduro,sve pod punim gasom po šumi i livadama i došla mu temperatura na 106.

I on ga kao ugasi kaže da se ohladi,ja mu reko nemoj sad da gasis al on je bio ubeđen da je tako bolje i mi onda seli u hlad i zezali se dugo smo mi sedeli,odmarali pa nam došli još ortaci itd...

Uveče kad smo hteli da krenemo ku.ac.

On na alnaser ništa se ne dešava samo se čuje bendiks kako lupi i nista,tako par puta i on pomisli da je prazan akumulator pa onda aj na kurblu,kad neće ni kurbla da se pomeri,skači skaci i nista,meni odma bilo sumnjivo,gledam dal je motor u brzini il sta se desava i nista motor u neutralu,i ja skocim na kurblu i polomim je haahaha, nisam mogao da verujem ostala dole i neće se vraća i nista pulsera ostavili tu,do ujutro je ležao na zemlji i posle organizovali prevoz do servisa,i kad su ga otvorili kaže polomila se karika jedna dok su skidali cilindar a stublina je dosta oštećena.

I sta onda reci o tom motoru,kakav je to supermoto kad se pregrejava po enduro vožnji?

Posle sam reko sebi hvala bogu sto sam izabrao vodeno hlađenje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Hm, baš šteta, iako je to pulser, greota što ste ga ostavili da leži na zemlji...

Inače dok si skakao po kurbli, imao si sreće, lako si mogao nogu da prejebeš :jok:

Posle bi verovatno zapalio i ortaka i pulsera, hahaha :lol::haha2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Још само кад би пулсер имао курблу, јадни сте...

 

Комплекси су чудо ;)

Promenio član <Vuk>
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

@ mile

Pa i nije supermoto,kako moze ista biti supermoto bez hladnjaka i kurble?to je nemoguće,j.bes i supermoto i kros bez kurble.

To je onda više mašina za naked.

Pulser je više za grad nego što je za off.

A i nizak je za off.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja