Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Zato sto je to "Pulse adrenaline"...Mozes naci jos par natpisa ima i "Sinnis apache" i drugi, to je nesto kao kod nas Sprint i Qingqi sve zavisi ko ga uveze i u kojoj je drzavi. Ovi su valjda iz Britanije.

I pisi vise recenica u jednom postu, nemoj da ti bude jedan post jedna recenica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Ok,moj drug ima sa natpisom Pulse i presao je 4 hiljade nista nije pipnuo a sad motor ima 19 hiljada,vjce dobro,a cuje se jos kako ima dva auspuha otvorena l,izduvna je kod tocka podeljena na dva dela i sa leve i desne je auspuh... :) Mnogo se bolje cuje od ovih sa obicnim auspuhom ili sa obicnim i povadjeno untra sve... Jos je i pao sa njega jednom,isao 40 i izleti kuce i na prednju i preko kuceta i padne,njemu nista nije bilo,ali motoru su izgrebana kocnica,branik i malo zadnja plastika kod auspuha...! Sad se razmisljam ima li kakav bolji motor za te pare,nzm za x road ima brembo kocnice sami mozda bolje nzm za ostalo!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ok,moj drug ima sa natpisom Pulse i presao je 4 hiljade nista nije pipnuo a sad motor ima 19 hiljada,vjce dobro,a cuje se jos kako ima dva auspuha otvorena l,izduvna je kod tocka podeljena na dva dela i sa leve i desne je auspuh... :) Mnogo se bolje cuje od ovih sa obicnim auspuhom ili sa obicnim i povadjeno untra sve... Jos je i pao sa njega jednom,isao 40 i izleti kuce i na prednju i preko kuceta i padne,njemu nista nije bilo,ali motoru su izgrebana kocnica,branik i malo zadnja plastika kod auspuha...! Sad se razmisljam ima li kakav bolji motor za te pare,nzm za x road ima brembo kocnice sami mozda bolje nzm za ostalo!?

 

хахах каква 2 ауспуха, да видиш како се мој од 200сс чује са једним спортским ауспухом... палим аларме на аутомобилима кад пролазим кроз паркинг иако возим споро на 2000 обртаја :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

И тако данас лего Bi-Xenon H4 4300k код мене... Па да бацим неке слике. Фабричку сијалицу нисам ни сликао јер се на камери буквално ништа не види.. све црно будe као да држим свећу испред мотора...

 

Слика 1 Кратко + лед фарови

 

Слика 2

 

Слика 3 Кратко и лед,,

 

Слика 4 дуго..

 

Слика 5

 

Слика 6

 

Слика 7

 

Слика 8 кратко..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

30 евра, али ја сам узео сет за ауто тако да сам добио 2 трафоа и 2 сијалице.. да имам за резерву, за мотор кошта 22е.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

To je mozda i bolja solucija. Imas rezervnu sijalicu koja kosta 7e vec i to taman izadje tih 30e, a ostane ti balast viska. Tnx za info :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

E da vas pitam ovde sad, koliko obrtaja nabijate u petoj brzini na pulseru?

Moj ima neku blokadu i stane na 6-7k rpm, e sad pricao sam sa par likova na moto skupu i kazu mi da je to blokada na CDI i da moze da se presece narandzasta zica i odblokira se (kao pravljen je za neko trziste gde mora da ima tu blokadu bla bla...)

Uglavnom kaze da mu nece skoditi do 10k rpm da se vozi, moze i jos al nije bas preporucljivo dugo da se drzi tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Generalno sam cuo da na motorima sa jednim cilindrom nije preporucljivo prelazenje 8000rpm zbog eventualnih ostecenja motora u buducnosti. To sam ja postovao na mom motoru, pa do sada nisam imao problema. Mislim da tih 2000rpm vise nece previse dovesti do povecanja snage (pogotovo sto motori sa jednim cyl imaju snagu na niskim obrtajima), mozda eventualno dobijes povecanje max brzine na ustrb habanja motora. Ako ti je to vec cilj, bezbednije resenje je igranje sa lancanicima :)

 

Al na kraju krajeva, probaj, secni zicu (ostavi mesta da mozes da je zalemis ponovo nazad) pa vidi kako se ponasa motor, pa ces uvek posle znati sta ti je ciniti, ostaviti zicu tako ili je zalemiti ponovo. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Eo sranje, crko mi je akumulator pre jedno 2 nedelje i palio sam ga na guranje...Sad kupio novi i nece da zavergla alnaser uopste sta bi moglo biti? Cuje se samo "klik" negde ispod sedista, valjda na onom automatu alnasera sto stoji iznad akumulatora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Resio problem.

Izgleda da je otisao automat, udario ga cale par puta i radi sad ali pitanje je koliko ce dugo...bar smo nasli sta je u pitanju (valjda je uticalo na njega sto sam pokusavao da ga startujem onim starim akumulatorom koji je bio na izdisaju i nije uspevao da ga pokrene)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1364 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Resio problem.

Izgleda da je otisao automat, udario ga cale par puta i radi sad ali pitanje je koliko ce dugo...bar smo nasli sta je u pitanju (valjda je uticalo na njega sto sam pokusavao da ga startujem onim starim akumulatorom koji je bio na izdisaju i nije uspevao da ga pokrene)

 

Ma ništa dok ćale ne udari...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Eo ocu i ja da menjam one sijalice u cajgeru, jel to moze da se izvadi lepo i da ostanu one gume u kojim stoje sijalice ili mora da se pocupa sve (tesko nesto ide) ? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Хахах брате, па узмеш танак шрафцигер и по ивицама гуме идеш около и помало издижеш са свих страна, кад мало крене напоље гума само ишчупаш руком. Само те диоде су срање, мени је већ цркла једна... А она позициона са 5 диода мало ради мало не.. И кад убодеш нове диоде у грло, узми парче изолир траке и замотај диоду око тог гуменог грла, јер диоде слабо стоје унутра па да не би случајно испале из грла ту у сат, биће зајебано извадити без растављања сата :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja