Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Loznica-Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ1

ima li neko ideju zbog cega obrtomer ne radi kako treba, tacnije, kad dam gas, pocne da skace po celoj skali, a desava mi se kad je ugasen motor da ostane na 10k itd...

probao sam samo da kazaljku vratim na nulu, tj nulti polozaj i radilo je sve ok nekih 50m onda je o5 pocela da skace na sve strane :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

ima li neko ideju zbog cega obrtomer ne radi kako treba, tacnije, kad dam gas, pocne da skace po celoj skali, a desava mi se kad je ugasen motor da ostane na 10k itd...

probao sam samo da kazaljku vratim na nulu, tj nulti polozaj i radilo je sve ok nekih 50m onda je o5 pocela da skace na sve strane :D

Otisla ti je sajla brzinomera. Ili ce tek otici. I meni skakuce i samo cekam da pukne. Desava se na kolima. Jednostavna popravka kod nekog ko radi te sajle brzinomera. Znam za jednog majstora koji je dobar i radnja mu se nalazi ispod bogoslovije pored OFK stadiona sa donje strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Loznica-Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ1

jefto, problem nije brzinomer nego obrtomer :)

da je i kod obrtomera sajla, ja bi to lako, ali nije... pa ne znam sta bi moglo da bude :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Beograd

ima li neko ideju zbog cega obrtomer ne radi kako treba, tacnije, kad dam gas, pocne da skace po celoj skali, a desava mi se kad je ugasen motor da ostane na 10k itd...

probao sam samo da kazaljku vratim na nulu, tj nulti polozaj i radilo je sve ok nekih 50m onda je o5 pocela da skace na sve strane :D

Otisla ti je sajla brzinomera. Ili ce tek otici. I meni skakuce i samo cekam da pukne. Desava se na kolima. Jednostavna popravka kod nekog ko radi te sajle brzinomera. Znam za jednog majstora koji je dobar i radnja mu se nalazi ispod bogoslovije pored OFK stadiona sa donje strane.

 

Ok likovi... tamo sam nedavno popravio obrtaljku km sata na kolima za 700 rsd (nova komplet sajla sa zamenom) :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

jefto, problem nije brzinomer nego obrtomer :)

da je i kod obrtomera sajla, ja bi to lako, ali nije... pa ne znam sta bi moglo da bude :)

OOo nisam video. :) Nista onda, zanemari moj prethodni post :D Ne mogu ti pomoci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

do sad niko nije karike menjao a kamoli da prodaje u delovima.... 0stabre.gif niko nije nista pominjao do sad,probaj da dobijes indjinmu na forumu ,jer kod njega u NS-u se dosta voze,koliko mi je rekao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000xr

@markobmw

Koliko ja znam generalni zastupnik je otkupljivao polovne motore tj zamene staro za novo. Kad sam ja uzimao moj,bila su parkirana 2 slupana...

Da li ih ima jos,sta ima od delova i po kojim cenama,nemam pojma...Nazovi i pitaj....

...a vrteo se po oglasnima i neki plavi kros...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

@Nix

Preneću ti moje gorko iskustvo koje me je koštalo živaca i par lepih dana za vožnju, daleke 2008. Na SM-u sam imao problem sa strujom (instalacijama), koji se jako glupo manifestovao: motor se ugasi kad se ugreje! Posle konsultacija sa raznim "stručnjacima" i "majstorima za moto-elektriku", uzeo sam stvar u svoje ruke i rastavio kompletan motocikl. Pošto sam prekontrolisao SVE instalacije, spojeve i prekidače :staa2: pronašao sam problem u OBRTOMERU!!!! :lud::lud: Majstor kinez je pri lemljenju elemenata na pločicu obrtomera nabacio "malo više" kalaja (valjda da bude bolji kontakt, bem li ga :hej: ), koji se pri grejanju pločice malo raširi i prespoji kontakt sa masom, koja je inače genijalno povezana u krug koji iz "razloga sigurnosti" GASI MOTOR.

...opravio sam ga

 

Ne kažem da je kod tebe ista stvar, ali mislim da treba da pregledaš tri dela: štampanu pločicu obrtomera, instalaciju koja vodi do pick-up-a (magnetnog čitača obrtaja, negde na kućištu, blizu radilice) i sam pick-up.

Jednostavno, zar ne? :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja se nesto ozbiljno tripujem :)) Ili su O-ring-ovi toliko mali da ih ja ne vidim ili ih na mom fabrickom lancu nema. Sve vreme sam bio u ubedjenju da imaju o-ring-ove....

 

36680d1295023942-bike-o-ring-chain-cleaning-lubrication-o-ring-chain-closeup.jpg

 

E meni izmedju inner sideplate-a, i outer sideplate-a nema nicega... A sve vreme sam trazio skuplje lance sa o-ring gumicama, a mogao sam i da stavim one bez...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Zato što sam ja na svom (tadašnjem) motociklu posle pada zamenio korman za taj zlatni sa crnom prečkom sa šrafovima. Čisto me zanima kod koga je završio, pošto ga momak kome sam ga prodao nije vozio.

Inače bio je bez nalepnica i sa blago ulubljenim rezervoarom sa desne strane.

Eto... :Mina:

Svejedno ko ga vozi,želim mu dobar provod i puno kilometara. :takoje:

 

Da nema taj motor slucajno stopaljku u X obliku? Jednu felnu ispoliranu a jednu zlatnu? I da, ne radi mu obrtomer..

 

EDIT: Nije X oblika nego izgleda kao A samo sto nema - , znaci ovako nekako /\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

@boki94 Pozadi ide standardna dvopolna sijalica 5/21W. Mogu svuda da se kupe

 

 

Koje svecice idu u SM model??? Ajde neka neko pogleda pa neka mi javi, da ne promasim model :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

Zdravo

 

Dozivljavam nervni slom manje-vise cele zime sa "ovlascenim" snabdevacima rezervnih delova za Qinqi200 SM 2009o godiste.

Jurim prednji i zadnji lancanik i jutros mi je puko film. I dalje su im delovi na carini i stizu polovinom sledeceg meseca... Prica koju mi uvaljuju od letos. Ili to ili da zovem od ponedeljka prepodne kada je "majstor" tu.

 

Prelilo je kad mi je rekao da je bas juce prodao oba ali da ce ih biti polovinom aprila. Jedva sam se suzdrzao da ne odem do NS-a i zapalim i njih i magacin i radnju! >:(

Sve redom sam po spisku preko telefona i njemu i onima iz Sprinta.

Bitno je da imaju menjac, blok motora, zadnju viljusku, vile itd a od rezervnih delova koji se habaju i prvi trose na bilo kojim motorima ne znaju ni cene a kamoli da ih imaju na stanju. >:( Btw lancanici su i dalje su 90e!

 

Elem treba mi pomoc... Jel moze neko da mi kaze gde je kupio i koje lancanike stavio na ovaj model?

Zadnji tocak ima 4 srafa sa silen blokovima.

 

Mislim da sam nasao prednji lancanik u DID lancima.

Rec je o JT lancaniku JTF409 (onaj koji treba da se odnese pod strug da mu stanje izbocinu koja je ide oko osovine radilice)

 

Zadnji mi je problem. Svi koji su navedeni u temi od 1. strane na temi, barem po merama iz kataloga, ne odgovaraju.

Ovde sam uporedjivao:

JT Lancanici

Najblizi je JTR269 ali nisam siguran? Jel moze neko da mi potvrdi?

 

Sta da radim za silen blokove? Gde da nosim tocak da naliju nove?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Daj samo napiši prečnik između rupa i prečnik unutrašnje rupe koja ide na glavčinu. Na primer na mom kineskom kruzeru prečnik između rupa je 90mm, prečnik unutrašnje rupe je 58mm. Odgovara lančanik od Honde CG125 i pozadi i napred (pored KIneza, isti ide na još mali milion motora raznih proizvođača). Napiši i koji je lanac (428, 520...)

 

Što se cene tiče, zadnji lančanik za mog jindžu od jednog od najkvalitetnijih svetskih proizvođača (AFAM), košta ispod 30 EUR, prednji je par eura, tako da 90 EUR za neku OEM kinesku gvožđuriju je blago rečeno bezobrazluk. Znači izmeri dimenzije i ima da ga nađemo začas po katalozima velikih proizvođača, a onda možeš da poručiš preko ebay-a (ima čovek u oglasima koji doprema robu) ili na neki drugi način. U svakom slučaju realnost je da na lokalne distributere možeš da zaboraviš.

 

EDIT: Sad vidim da si naveo JTR269 - ako je taj onda je to isti koji ide i na moj Jinlun - otprilike najčešći mogući zupčanik sa najviše opcija brojeva zuba koji možeš da zamisliš... Meni je baš danas kolega iz Slovenije doneo jedan takav od 39 zuba jer hoću malo da se "poigram" sa prenosom. To napolju možeš da nađeš na svakom koraku!

Promenio član icatenej

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

 

 

 

 

Sta da radim za silen blokove? Gde da nosim tocak da naliju nove?

 

pitaj indjinmu on ce ti pomoci oko toga,pre par stranica je rekao da je uspeo da ih izvadi pa ih je nosio kod nekog dekice da nalije za 10 e ... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Aprilia pegaso 650 sm

Imam jedno pitanje dali neko zna dali moze da se stavi neki veci disk na prednju fabricku felnu npr od neke zujalice od 125 kubika kao sto su nsr rs. NAravno morao bi i distancer da za kljesta da napravim.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

 

 

 

 

Sta da radim za silen blokove? Gde da nosim tocak da naliju nove?

 

pitaj indjinmu on ce ti pomoci oko toga,pre par stranica je rekao da je uspeo da ih izvadi pa ih je nosio kod nekog dekice da nalije za 10 e ... 0takoje.gif

 

E procitao kako je on to sredio ali nisam nasao gde je nosio... s tim da moram da se hebem sa navrtanjem navoja i cupanjem caura takodje ali izgleda da mi je to jedini izbor

Ovlasceni je posle onog napusavanja iskopao lancanike (iz Suzukija), naravno i dalje za 90e >:( Sileni im stizu sledeci mesec!! :lol:

 

Kontaktirao sam Beru, covek se odmah javio stvarno opravdava pohvale koje mu pripisuju.

 

Verovatno cu kupiti JTF409 i JTR269.

Za prednji sam prilicno siguran da ce pasovati, jedino me zadnji brine a nikako da uzmem subler da premerim dimenzije zadnje osovine. <_<

 

@Don_Jefta

Mozda mogu i ja da se provucem sa mojim ali su mi otisli sileni i zadnji lancanik mi seta levo desno kao blesav. Lanac visi kao mrtav pacov sto bi Zille_nbg rekao.

Mora jedan anti-age program da padne! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja