Jump to content

Moto Zajednica

Potrebna pomoć

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Imam Apriliju Leonardo 150ccm... Kada sam ga kupio vozio se bez većih problema jedno 100 km i nije hteo da upali... Ajde, zamenio svećicu ( koje je inače bila više zagaravljena ) i nastavio da se vozi. Međutim nije dugo trajalo.. Prešao sam jedno 200-nak km parkirao na par dana ( padala je kiša ) i posle nije hteo da upali ni sa novom svećicom. Vergla, ima varnicu, dobija gorivo ( bar izbacuje na crevo kada verglam ), proveravao komprresiju...

Ne znam šta više da mu radim... Sumnjam na karburator, ali pročitah na nekom forumu da je neki lik imao sličan problem pa je zamenui pumpu za gorivo...

Potrebno mi je da me neko uputi na nekog dobrog i kvalitetnog majstora i da mi kaže koju oznaku nosi karburator za Leonarda, kao i to da, ako je moguće kaže da li postoji zamena tj sličan koji može da zameni original.

 

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3646 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Obicno bude tu problem sa automatskim saugom, a mozda se i zaprljao karburator. Verglaj malo bez gasa, pa onda zavrni pun gas i pali ili naspricaj nekoliko puta pa pali. Ja sam isto mislio da zeza pumpa za gorivo, nabavio drugu i eno sad mi stoji u garazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Išao je kao blesav... 110 bez većih poteškoća. Ubrzavao extra, trošio oko 4 po gradu, bar koliko sam izmerio dok nije stao. Imao je problem sa saugom i kada se zagreje je imao običaj da diže obrtaje (mada je lik od koga ga kupih rekao da je menjao saug ). Upalio sam ga bio na start sprej, jednom, provozao se 10 min i dok je bio vruć je palio normalno. Sad neće uošte da pali, ni sa start sprejem. Probao sam razne načine paljenja ali su svi bezuspešni... svećicu mi garavi baš ekstra pa je moguće da je dobijao više goriva nego što može da proguta, i da se sada zapušio. Da li neko od kolega sa foruma zna koliko je karburator za njega, gde ima da se kupi, koja mu je oznaka ili nekog dobrog majstora da ga servisira... ?

 

Hvala za odgovre do sada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 35 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: aprilia pegaso strada 650

Vidim da si iz Beograda.Moja preporuka Nenad Zaric kod plavog mosta 064 1842511.Super majstor i dobar covek. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja