Jump to content

Moto Zajednica

GO PROO motosport

Recommended Posts

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

video je srednje rezolucije 720 piksela 60 frejmova i komp stopa secka , dal je moguce da procesor zakuca zbog tog videa. sempron 3000+ sa 512 ram doduse ram je mali al moj prijatelj ima neki pentijum 800 mhz koji otvori video bez problema probao sam sve kodeke al dzaba.. pa ako ima neko sa iskustvom da se javi i pomogne, ili bar neki savjetili neki program za konverciju videa . hvala..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

Imam ga al nemoze isto se desava, kazu da je do procesora a trenutno procesor radi na 1,8 ghz pa dal je do njega neznam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Na žalost, Stevo, do kompa je, mora da bude mnogo bolji od tog što imaš... i ja imam isti problem... nikako da kupim novi a imao bi svašta da stavim na net... a za konvertovanje videa probaj ovaj program... http://www.erightsoft.com/SUPER.html

dugi klipovi dugo konvertovanje... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ako je snimak kompresovan u H.264, onda moraš da imaš grafičku sa hardverskom akceleracijom da bi HD video radio kako treba. Na jakim mašinama bez toga 720p nekako i radi, ali 1080p nikako. Ono, tebe treba za 720p, ali ako je mašina slaba i to će seckati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

znaci da sam pusti full hd zastopao bi skroz.. a na kameri ima i opcija wvga 60 frejmova , dal da snimam tom rezolucijom..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

Na žalost, Stevo, do kompa je, mora da bude mnogo bolji od tog što imaš... i ja imam isti problem... nikako da kupim novi a imao bi svašta da stavim na net... a za konvertovanje videa probaj ovaj program... http://www.erightsoft.com/SUPER.html

dugi klipovi dugo konvertovanje... :neznam:

 

kako se skida ovo na koji link da kliknem nije mi jasno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: SV1000S

snimaj 720p u 30 fps (rezolucija br. 2 na kameri) ili 960p

 

obe rezolucije bez problema pustam na barton-u 2500 sa 512 ram-a

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Što više frejmova, to više snage, znači smanji i broj frejmova i rezoluciju pa onda povećavaj dok može tvoj računar da tera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd

Da razjasnimo neke stvari :).

 

- sempron 3000+ i treba da radi na 1.8ghz

 

- je li rezolucija 720 x nešto ili 720p (1280x720) - prvu rezoluciju mora da pušta, a drugu rezoluciju ne može da pusti ni jedna mašina od 800 mhz, a tvoja mašina bi trebala da pusti obe

 

- hardverska akceleracija grafičke znači samo ako program zna da koristi tu akceleraciju i ako je taj program lepo podešen, to je malo komplikovanija stvar, ali za početak, reci nam koju grafičku imaš... da vidimo je l ona može da pomogne, ali ako kodek nije odgovarajućeg levela, akceleracija neće raditi

 

- tih 60fps stvarno mogu da predstavljaju problem

 

- skini ovaj program, ubaci fajl i prebaci nam podatke (mislim da program ima neku opciju da ti izbaci sve podatke u tekstualnoj formi) http://mediainfo.sourceforge.net/en

 

- instaliranje mnogih programa i pakovanja kodeka može samo da napravi stvar gorim... i još nešto, ako ti je drajver za grafičku loš, nije instaliran ili se onaj generički za windows, to takođe može da bude problem

 

Za početak toliko, mislim da bi sempron morao to da potera :), ali da vidimo mediainfo podatke :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Na žalost, Stevo, do kompa je, mora da bude mnogo bolji od tog što imaš... i ja imam isti problem... nikako da kupim novi a imao bi svašta da stavim na net... a za konvertovanje videa probaj ovaj program... http://www.erightsoft.com/SUPER.html

dugi klipovi dugo konvertovanje... :neznam:

 

kako se skida ovo na koji link da kliknem nije mi jasno..

 

60fps = slow motion... to ti ne treba, tek to koči... download link imaš na dnu stranice sa leve strane

post-2484-0-20396000-1305586039_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

Probaj sa VLC playerom. Tvoj komp mora da pusti snimak bez seckanja ako ti je operativni sistem u redu(nemas viruse, spyware, malware ....).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Da razjasnimo neke stvari :).

 

- sempron 3000+ i treba da radi na 1.8ghz

 

- je li rezolucija 720 x nešto ili 720p (1280x720) - prvu rezoluciju mora da pušta, a drugu rezoluciju ne može da pusti ni jedna mašina od 800 mhz, a tvoja mašina bi trebala da pusti obe

 

- hardverska akceleracija grafičke znači samo ako program zna da koristi tu akceleraciju i ako je taj program lepo podešen, to je malo komplikovanija stvar, ali za početak, reci nam koju grafičku imaš... da vidimo je l ona može da pomogne, ali ako kodek nije odgovarajućeg levela, akceleracija neće raditi

 

- tih 60fps stvarno mogu da predstavljaju problem

 

- skini ovaj program, ubaci fajl i prebaci nam podatke (mislim da program ima neku opciju da ti izbaci sve podatke u tekstualnoj formi) http://mediainfo.sourceforge.net/en

 

- instaliranje mnogih programa i pakovanja kodeka može samo da napravi stvar gorim... i još nešto, ako ti je drajver za grafičku loš, nije instaliran ili se onaj generički za windows, to takođe može da bude problem

 

Za početak toliko, mislim da bi sempron morao to da potera :), ali da vidimo mediainfo podatke :).

 

Jeli Bane R jesi ti sa Benchmark foruma ?? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

uspio sam da otvorim ali ipak na kraju drug mi je pomogao , ugradio mi je atlon 64 podigli smo ram , i moyda graficku promjenimo, a evo kako izgleda voznja ,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

to matori... samo nisi lepo konvertovao u 16:9... imamo identične TDM-ove, jbg, prošlog septembra sam prošao tuda motorom a i kamericom, mogli smo se i upoznati... divan kraj za vožnju a i Trebinje najlepši grad u okolini... Pozz :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

neynam jos kako da najbolje konvertujem i koji je program najboilji ya konverciju. i ovo sam smanjivao 3 puta a eto drugi put se javi ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja