Jump to content

Moto Zajednica

Pozeraj po Srbiji

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Jel si ti plaćao u osnovnoj i srednjoj školi? Ja nisam, a nisam ni na državnom fakultetu. I mnogo veće i bogatije zemlje su kao imale dobre projekcije, a evo ih sada na ivici provalije (Grčka, Portugal, Španija, Italija, Irska, pa čak i SAD). Još uvek daleko veći broj ljudi živi daleko lošije od nas (Kina, Indija, Afrika). Kakav narod, takva i država (rukovodstvo).

 

Nekad bilo sad se pominjalo. Te skole koje smo mi zavrsavali vise ne postoje. Ja ne znam da li bih smeo pustiti svoje dete sad u skolu, a ko zna sta i kako ce tek biti kad mu i dodje vreme za to. A o tim zemljama koje su u "krizi", trampio bih se ja sa njima u svakom momentu. Nemaju oni pojma sta je kriza. Amerima je kriza kad ne mogu da kupe treci auto iako ih samo dvoje u porodici vozi.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Hvala Bogu, imam troje dece i svi su u besplatnim školama ove zemlje, dobri su učenici (odlični) i veoma napredni i u vanškolskim aktivnostima.

 

Što se tiče SAD, jesu oni bogatiji, ali su bili pred bankrotom, a mnogi kažu da je bankrot samo odložen. U principu niko ne zna šta će se desiti nakon bankrota, ali teško da može biti dobro. Džaba život u bogatstvu, kada ne smeš na ulicu zbog straha od terorizma ili kidnapera.

 

Koliko vidim, voziš skup motor, pa mi nije jasno zašto se ti žališ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

To sto su oni pred bankrotom je naduvana stvar, rec je o fiktivno limitu duga koji samo postave i koji su podizali vec X puta za zadnjih 20 godina, a cela stvar je izvikana od strane republikanaca da bi skinuli Obamu na izborima 2012. Ali nisu oni bitni u svoj prici, niti su preterano merilo kvaliteta i ljudskosti.

Skup motor vozim zato sto vec 15 godina radim kao programer, za strane firme, da sam primoran da radim ovde verovatno bih se borio za osnovne namirnice. A zalim se jer mislim da je ovo lopovska drzava i banana republika, i mislim da ce stanje u narednih nekoliko godina da se rapidno pogorsa, osim ako se nesto drasticno ne promeni, ali nece. U ovoj drzavi u najboljem slucaju samo moze biti isto, nikako bolje, sto se da zakljuciti iz bar zadnjih 30 godina, jer imamo divnu politicku postavu cija je jedina preokupacija punjenje licnih i drzavnih dzepova, a svaka naredna je sve gora.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Ako nemam srece popicu kaznu predvidjenu zakonom za to,zabole me za budzet drzave.

 

Vidiš da misliš na budžet države, puniš ga nenošenjem kacige :lol:

 

Ako bi svi razmišljali kao ti, onda bi svaka država propala. Sva sreća da si otišao u truli kapitalizam, pa sada neka propada UK :lol:

Ja prosto ne mogu da verujem da ti mislis isto kao sto pises ovde.Kazes da kada bi svi razmisljaji kao ja,onda bi svaka drzava propala???

Znaci ja i slicni meni smo krivci a ne rezim???Ako tako mislis,ne razlikujes se od mene a napadas me, ja sam priznao da ne nosim kacigu ponekada kada procenim da je to bezbedno i na relacijama za koje mislim da su bezbedne,a i ti si rekao da 5 km godinje vozis bez kacige,i verovatno se NADAS da te nece zaustaviti(vozis dupolo vise od mene godisnje bez kacige).Koja je razlika???

A to sto pominjes moj odlazak u UK i propadanje istog je najblaze receno neukusno.Nisam dosao u UK zato sto ovde padaju funte sa drveca,nego zato sto nisam sebe mogao da zaposlim u struci sa adekvatnom skolom u Srbiji,zbog korupcije i podmicivanja.Mogao sam i ja da podmitim i dobijem posao,ali mi obraz nije dozvolio,izabrao sam truli kapitalizam!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

@DL4E

 

Znači država te je besplatno iškolovala u programera i sada dobro zarađuješ? Oprobaj se u politici i napravi da bude bolje, zašto samo kritikovati u prazno?

 

@Pauk

 

Ne, ne nadam se da me neće zaustaviti, to mi nije bitno, nego se za tih 5km nadam da me niko neće pokupiti :takoje: Kacigu ne nosim da me ne bi kaznili, 5 x 5000 nije problem platiti, već je nosim zbog svoje glave i uvek ću to preporučivati.

 

Što se tiče UK, i sam sam otišao iz Srbije (i to na ledeni Island) iz istih razloga 1998. godine, ali sam se vratio nakon samo 3 i po godine jer je ovde najlepše :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Nije me drzava iskolovala, sam sam se ucio tome jos od osnovne skole. A te price o besplatnim stvarima od drzave su za malu decu. Obzirom da vecinu budzeta punimo porezima, ono i sto jeste besplatno smo sami sebi obezbedili, i zestoko platili.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

o čemu ti pračaš..kakvo plaćanje poreza na zaradu iz inostranstva..ne znam ni da postoji to, a i da postoji, ne bi to plaćao jer bi time priznao da sam degenerik..i kakve to veze ima sa pozerajom po srbiji..i ja volim da se provozam u papučama ponekad i dok to radim, ne razmišljam ni o osiguravajućim društvima, porezima, forumima a ni o svom zdravlju..brate, dođe mi tako, lepo mi je..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

@acim- dosli smo do toga da radimo priblizno slicne stvari ali ti opet kritikujes druge.Procitaj moj post detaljno i videces da i tebe boli za drzavni budzet i da ti nije presudno za nosenje kacige,kao ni meni.I ja sam za nosenje kacige,nigde nisam napisao da nisam.

Kada neko drugi kaze da po gradu nekada ne nosi kacigu taj dalje los primer,a kada ti to priznas tebi se to moze,urednik si???

Ajde iskuliraj malo,i tebe hvata bolest zvana "novi urednik-glas razuma".Komentarisi,razmenjuj misljenja,a ne igraj se i ne izvlaci iz konteksta samo sta se tebi svidja!Po tvojim komentarima nema velikih odstupanja od stavova sa mojim ili sasefilipovica ili ostalih...osim sto tebe brine ko kako placa porez drzavi.

I da,i ja volim najvise Srbiju i vraticu joj se nadam se uskoro jer je u Srbiji najlepse,mada me to nisi pitao,kao ni ja tebe! :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Da li državi uredno plaćaš porez na zaradu iz inostranstva? :zvizduk:

 

Hoces da kazem racunovodji da ti posalje papire da proveris? Treba li ti mozda i potvrda od kucnog saveta da vidis da redovno placam i onih 500 din za odrzavanje?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

@DL4E

 

Znači država te je besplatno iškolovala u programera i sada dobro zarađuješ? Oprobaj se u politici i napravi da bude bolje, zašto samo kritikovati u prazno?

 

@Pauk

 

Ne, ne nadam se da me neće zaustaviti, to mi nije bitno, nego se za tih 5km nadam da me niko neće pokupiti :takoje: Kacigu ne nosim da me ne bi kaznili, 5 x 5000 nije problem platiti, već je nosim zbog svoje glave i uvek ću to preporučivati.

 

Što se tiče UK, i sam sam otišao iz Srbije (i to na ledeni Island) iz istih razloga 1998. godine, ali sam se vratio nakon samo 3 i po godine jer je ovde najlepše :moto3:

 

 

E sada mi je jasno zasto je Island prvi pukao u Evropi :lol: :lol: :lol: Pa Acim je radio tamo

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Da li državi uredno plaćaš porez na zaradu iz inostranstva? :zvizduk:

 

Hoces da kazem racunovodji da ti posalje papire da proveris? Treba li ti mozda i potvrda od kucnog saveta da vidis da redovno placam i onih 500 din za odrzavanje?

 

Ako je tako, svaka čast :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Kada neko drugi kaze da po gradu nekada ne nosi kacigu taj dalje los primer,a kada ti to priznas tebi se to moze,urednik si???

 

Razlika je jer ja kažem da je to glupo, a ti ne kažeš, već se iz konteksta može izvući da misliš da je pametno. Izvini ako sam pogrešio. I nisam urednik, a nisam ni nov :takoje:

 

I da,i ja volim najvise Srbiju i vraticu joj se nadam se uskoro jer je u Srbiji najlepse,mada me to nisi pitao,kao ni ja tebe! :takoje:

 

Lepo je što pljuješ onda po toj istoj Srbiji :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

o čemu ti pračaš..kakvo plaćanje poreza na zaradu iz inostranstva..ne znam ni da postoji

 

Ne znam zašto se ti javljaš, ali pošto nisi upoznat, porez se (najčešće) plaća u državi u kojoj živiš, a ne u kojoj ostvaruješ zaradu. Zato te onda država u kojoj zarađuješ oslobađa poreza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Lepo je što pljuješ onda po toj istoj Srbiji :zdravo:

Da li je sa tobom sve u redu?Gde sam ja pljuvao po Srbiji???

Sta mislis ti,da mozes da me uvredis tom recenicom i na kraju smajlijem da se izvuces?

Slusaj,nismo deca vise,na kraju krajeva ovde sam izneo svoje misljenje,nikoga nisam citirao,sta ti mene citiras?

I da ne offujem vise ovde,preterao sam odavno,izvini mi se zbog tog pljuvanja koje si pomenuo,ili se nece zavrsiti samo na tome.Kada sam u Srbiji cesto prolazim kroz Pozarevac,na tebi je da li cemo se videti,popricati i popiti pice ili nesto drugo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Jel si ti plaćao u osnovnoj i srednjoj školi? Ja nisam, a nisam ni na državnom fakultetu.

 

To je bilo nekad, u "trulom komunizmu" i u ostacima istog u narednoj deceniji. Sada teško mogu zamisliti dete dvoje radnika na kasi u prodavnici, u Prigrevici na primer, da završi fakultet u Novom Sadu (osim ako nije ultratalentovano, vredno i pametno pa da dobije stipendiju, dom i upadne na budžet). Za običnog smrtnika u ovoj državi više ništa nije besplatno niti redovno, lako, normalno. Tu mislim na sve: zdravstvo, sudove, školovanje, vađenje usranih dokumenata bez 5 dana čekanja. Sve što se desi normalno kod nas je izuzetak, ne pravilo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

o čemu ti pračaš..kakvo plaćanje poreza na zaradu iz inostranstva..ne znam ni da postoji

 

Ne znam zašto se ti javljaš, ali pošto nisi upoznat, porez se (najčešće) plaća u državi u kojoj živiš, a ne u kojoj ostvaruješ zaradu. Zato te onda država u kojoj zarađuješ oslobađa poreza.

 

ja sam radio 3 godine u stranoj drzavi i plaćao sam porez toj državi a ne srbiji. kada živiš negde i radiš, normalno je da njima plaćaš porez jer si tu i prijalvjen da radiš, znači firma npr. ostvaruje profit u toj državi i u skladu sa zakonom te države ona plaća poreze..to nema veze sa mestom gde ti živiš..što se toga tiče, možeš da imaš 20 adresa u 20 država.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

porez se (najčešće) plaća u državi u kojoj živiš, a ne u kojoj ostvaruješ zaradu. Zato te onda država u kojoj zarađuješ oslobađa poreza.

 

Ne pričam o firmama, već o remote freelancerima, ali to zaista nije tema. Samo me nervira kukanje, kome ne valja država, neka ide u političare pa da popravlja državu ili neka nađe novu državu, a ne samo da kuka. Daleko od toga da je Srbija meka ili nirvana, ali ima i gorih, to treba znati, a i tamo gde se čini da je bolje zna da bude surovo. Ženin stric je naj.bao u Švedskoj, ali to je duga priča, a nije joj ni mesto ovde. Ajmo o nošenju opreme, ali bez kukanja :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Ne pričam o firmama, već o remote freelancerima, ali to zaista nije tema. Samo me nervira kukanje, kome ne valja država, neka ide u političare pa da popravlja državu ili neka nađe novu državu, a ne samo da kuka. Daleko od toga da je Srbija meka ili nirvana, ali ima i gorih, to treba znati, a i tamo gde se čini da je bolje zna da bude surovo. Ženin stric je naj.bao u Švedskoj, ali to je duga priča, a nije joj ni mesto ovde. Ajmo o nošenju opreme, ali bez kukanja :takoje:

 

Da bi u politici čovek stekao uticaj, mora napraviti toliko kompromisa da postaje isti kao svi ostali. A ta priča kome se ne sviđa neka ide je isto kao što svi privatnici pričaju, ali je svugde isto sranje pa čovek nema kud. Verovatno će ova demokratija i tržišni kapitalizam da puknu relativno skoro i doći će neka nova priča, lepša ili ružnija, videćemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Da se vratimo na temu. I rasplamsamo malo...

Pa ako bas krenemo u sitna crevca sve je pozeraj. Svaki motor, svaka oprema, svaka odeca, kola...

Da nas ne zanima ni najmanje kako izgledamo svi bi isli isto obuceni verovatno u neki kozni ogrtac kao u kamenom dobu. Ili vozili jedan tip kola i motora koji zavrsava posao i prevozi od tacke A do tacke B

Ali svi mi volimo da se lepo osecamo u svojim krpama, kolima i na nasem dragom motoru :moto3:

E sada neko voli da se pokaze malo vise od drugih i malo da se puva sepuri itd.. I onda ga mi svi ostali malo pljujemo :D i tako u krug.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja